PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کم کاری تیروئید، اختلال در ساعت خواب، بی اشتهایی

farzan311
16-12-2013, 15:45
سلام
من الان چند ماهه کم کاری تیروئیدم با TSH بالا تشخیص داده شده و از اون موقع دارم Levothyroxine Sodium مصرف میکنم
الان دو تا مشکل دارم
شب ها نمیتونم بخوابم و تا صبح بیدارم و بعد خوردن صبحانه میخوابم تا ظهر و بعدش کاملا خسته و احساس خواب آلودگی دارم تا شب که سر حال میشم تا صبح...
چند بار هم سعی کردم بیدار بمونم در طول روز که شب زود بخوابم ولی فایده نداشت چون از اون طرف دو برابر خوابیدم:n02:
مساله دیگه کم اشتهایی هست ناهار رو نمیتونم زیاد بخورم و شام هم اصلا نمیتونم بخورم که البته چون فعالیت زیادی ندارم کمی قابل توجیه هست
داشتم در این باره تحقیق میکردم که دیدم بعضی بررسی ها نشون داده بهتره قرص رو در شب مصرف کنیم تا صبح قبل از خوردن صبحانه چون شاید با صبحانه اختلال پیدا کنه و من هم اغلب در این مدت صبحانه رو در حد 10 تا 15 دقیقه بعد از مصرف قرص میخوردم پس فکر کنم احتمال این قضیه زیاد باشه:n02:
میخواستم بدونم مشکل خواب و کم اشتهایی با بیماریم یا دارو و شیوه ای که مصرف میکنم در ارتباطه یا نه؟
و بهتره مثل قبل در صبح قرصم رو مصرف کنم یا شب ها؟
و برای تنظیم خوابم چکار کنم میتونم از دارو هایی مثل زولپیدم و... استفاده کنم؟

raana
16-12-2013, 21:30
سلام دوست عزیز.....

بله مشکل بی خوابی یا خواب آلودگی و کم اشتهایی با اختلالات تیروئیدی ارتباط مستقیمی داره.....معمولا این مشکلات بعد از مصرف دارو به مرور از بین میره.....ولی خوب زمان بر هست....دارو باید مدتی مصرف بشه .....تا هورمون ها رو تنظیم کنه....

گاهی اوقات هم واکنش بدن به دارو هست که رفع میشه...

زمان مصرف دارو هم همون صبح از صبحانه هست.....

شما کمی تحمل کنید بدن خودش سیستمش رو پیدا میکنه......نیازی به مصرف دارو نیست دوست عزیز.....(خود من هم مشکل تیروئید داشتم حدود 4 سال دارو مصرف کردم.....مشکلم کاملا حل شد و دارو مصرف کردن هم قطع شد)دارو رو به صورت منظم استفاده کنید و و عده های دارویی رو فراموش نکنید که زودتر و بهتر نتیجه بگیرید.........