PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : از كجا بفهميم گوشي در مركز مخابرات رجيستر شده

sanaiy
22-08-2006, 10:42
سلام

از كجا ميشه فهميد گوشي رجيستر شده هستش يا اينكه قاچاقه

ممنون

Mehdi_Full
22-08-2006, 11:20
خيلي ساده يه سيم كارت بنداز تو گوشي اگه كار كنه يعني اينكه رجيستره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehdi_bahal
22-08-2006, 11:21
با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت مديران سايت
چند روز پيش با مشكلي برخورد كردم
اومدم mp4 خودم رو اپگريد كنم كه فايلي كه روي دستگاه ريختم خراب بود
حالا ديگه هيچي دو دستگاه نمياد
حتي كامپيوتر اون رو به عنوان يك درايو مجزا نمي شناسه و درايوي بالا نمياد
اگه ميدونيد اشكالش قابل رفع هست لطفا راهنمايي كنيد
بگيد بايد چه كار كنم
يا جايي تعميرش ميكنن
با تشكر
م.د

Character
22-08-2006, 18:49
منظور از رجيستر كردن چيه؟

Mehdi_Full
22-08-2006, 21:46
منظور از رجيستر كردن چيه؟
يعني اينكه شماره سريال گوشي تو مخابرات ثبت بشه و اونوقته كه گوشي شبكه رو ميشناسه و كار ميكنه
معمولا گوشيهايي كه بصورت قاچاق وارد كشور ميشن رجيستر نيستن

Character
22-08-2006, 22:04
1.اگه يكي بره دبي و يه گوشي بياره آيا ميشه رجيسترش كرد يا نه؟

2.آيا شركتهاي واردكننده بايد گوشيها رو رجيستر كنند يا فروشنده ها ؟ آخه بعضي وقتا توي مغازه يه گوشي هست اما فروشنده ميگه هنوز رجيستر نشده؟

mohammad99
22-08-2006, 22:47
سيستم از اين قراره
شركت وارد كننده تعرفه ميده سريالو ميده وزارت بازرگاني
بعد وزارت بازرگاني ميده مخابرات
مخابرات وارد سيستم ميكنه

usjafar
23-08-2006, 02:14
سلام !!!
به نظر من اين چيزي كه شما مگين امكان پذير نيست !!! چون اگه اين جوري باشه گوشي هايي كه شخصي وارد ايران مي شه هم نبايد كار كنه !!! اما گوشي خود من رو برام از خارج خريدن و فرستادن!!! مشكلي هم نداشته !!!

Wisdom
23-08-2006, 08:02
يكي از مسئولين مخابرات داشت ميگفت
از يك تاريخي ديگه گوشي هاي وارداتي غير مجاز توي سيستم كار نخواهند كرد
و گوشي هايي كه قبل از اين تاريخ باشن مشكلي نداره
براي مبارزه با قاچاق ميخوان اين كار رو انجام بدن و فكر ميكنم كه اين طرح شروع شده باشه

sanaiy
23-08-2006, 08:54
خبر شركت مخابرات از اين قراره

به گزارش ايسنا‌، بر اساس گفته‌ يك اين مقام مسوول در شركت ارتباطات سيار بر اساس اين طرح كه در زمينه تلفن همراه بوده و در ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز به تصويب رسيده گوشي‌هاي متفرقه‌اي كه وارد كشور مي‌شود در ايران فعال نخواهد شد.

مراحل اجرايي اين طرح در حال انجام است و شركت ارتباطات سيار نيز در نظر دارد اجازه‌ فعاليت اين گوشي‌ها را در كشور ندهد و فقط گوشي‌هايي كه از طرف نمايندگي‌هاي مجاز وارد كشور مي‌شود فعال خواهد شد.

بر اساس گفته‌ اين مقام مسوول تا يك ماه آينده اين كار عملي مي‌شود و قاچاقچياني كه اقدام به ورود گوشي‌هايي بدون استاندارد و غير قانوني مي‌كردند، نمي‌توانند به كار خود ادامه دهند چون بعد از افزايش 56 درصدي تعرفه‌ گوشي تلفن همراه قيمت گوشي‌ها افزايش يافته و به دنبال آن شاهد افزايش ورود گوشي‌هاي قاچاق بوديم.

البته در حال حاضر قيمت گوشي‌ها نسبت به سابق فقط 10 درصد افزايش يافته ولي با اين حال هنوز ورود گوشي‌هاي قاچاق ادامه دارد و هر روزه شاهد ورود گوشي‌هايي با اسامي جديد و ناآشنا هستيم كه در چند ماهه اخير نيز افزايش يافته است.

Mehdi_Full
23-08-2006, 12:56
با اين حساب به ريسكش نمي ارزه يعني اگه از همينجا گوشي رو تهيه كنيم خيلي بهتره تا اينكه از اونور بياريم و رجيسترش نكنن !!

ahmad-21
23-08-2006, 22:33
من فكر مي كنم همه اين حرف ها رو ميزنن كه كسي گوشي غير مجاز وارد نكنه وگرنه گوشي هايي كه از خارج ميارن چرا كار ميكنه مگه مخابرات سريالش رو داره كه رجيسترش كنه ؟

sanaiy
24-08-2006, 00:27
من فكر مي كنم همه اين حرف ها رو ميزنن كه كسي گوشي غير مجاز وارد نكنه وگرنه گوشي هايي كه از خارج ميارن چرا كار ميكنه مگه مخابرات سريالش رو داره كه رجيسترش كنه ؟

دوست عزيز
هنگام ارتباط موبايل با مخابرات شماره سريال گوشي ارسال ميشه و در مركز مخابرات قابل شناسايي هستش

حتي از اين طريق ميشه د محل استفاده گوشي سرقت شده رو شناسايي كرد

netlcom
26-08-2006, 06:43
مثلا من مي خوام از دبي يه گوشي بيارم اينجا كار نمي كنه

R£ɀД
26-08-2006, 08:43
من خودم وقتي گوشي ان 70 وارد ايران شد درجا رفتم گرفتم وقتي سيم كارت رو روش انداختم ديدم كه خبري از آنتن نيست زنگ زدم ايراتل ازشون پرسيدم گفتن هنوز توي مخابرات رجيستر نشده و تا فردا رجيستر ميشه. خلاصه يعني اين كه واقعيت داره و ممكنه گوشي كه شما ميارين رجيستر نشده باشه و بعد گرفتار بشين. بهتره اول ببينين همچين گوشي توي ايران هست و كسي ازش استفاده مي كنه يا نه بعد اقدام به آوردنش كنين.