PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رشته ای با دارابودن این پارامترها

apadana34
14-12-2013, 22:09
من به موارد زیر علاقه دارم ایا رشته ای را می شناسید که همه یا تعداد زیادی ازان را داشته باشه

هنر و نقاشی و به طور کلی گرافیک و طراحی
فیزیک و ریاضی و به طور کلی مهندسی
خلاقیت و ابتکار و به طور کلی پتانسیل اختراع
فکر کردن برای حل مسئله و به طور کلی به کار گیری فکر برای حل موضوع یا دادن ایده که نتیجه اش تولید محصول یا طراحی یه نقشه
برنامه نویسی که به نوعی مورد بالا را داره یعنی فکر کردن و دادن ایده برنامه و بعد ساخت برنامه
ایا می تونید اسم این رشته یا شغل را به من معرفی کنید؟

ATRGT3
14-12-2013, 22:13
تو یه پست دیگه هم مینو گفتم

کارشناسی مکانیک جامدات ارشد هم مکاترونیک

apadana34
18-12-2013, 21:35
فکر می کنم علاقه من در دو تیکه باشه یک طراحی و دوم نواوری یا خلق و طراحی سیستم یا محصول .
مکانیک جامدات رشته خوبیه . همیشه توی جمع بندی هام به دورشته مکانیک جامدات و برق الکترونیک برای قسمت نواوری و خلق سیستم و تنوع می رسم . اما معمولا به سمت برق گرایش پیدا می کنم علتشم می تونه این باشه
- یه زمانی که ماشین بخار و به کارگیری نیرو بود بیشتر ابداعات توسط مکانیکی ها انجام می شد . الان دوره ای هست که بیشتر فناوری ها دیجیتال و کامپیوتر و الکترونیکی هست بخاطر همین فکر می کنم ان حس نواوری و ابداع و طراحی سیستم و محصول حداقل با مکانیک کامل ارضا نمیشه
- هرچند که با مکانیک می تونی خیلی کارا بکنی اما در اخرسر برای استفاده در کارخانه ها و ساخت قطعات و مخازن باید استفاده کنی و ان قسمت جذاب مکانیک برای من که طراحی با نرم افزار (که برمی گرده به علاقه من به طراحی) و طراحی اتومبیل و پهباد و ماهواره واز این قبیل برای من دست نیافتنی می شه ومن هیچ علاقه ای ندارم که از مکانیک در کارخانه ها برای ساخت ابزار الات و قطعات استفاده کنم
بخاطر همین مکانیک را مجبورم بزارم کنار و سراغ رشته های دیگه که شاید برق والکترونیک باشه برای همان علاقه مندی هام که گفتم برم
مکاترونیک هم اسمش قشنگه منتها به نظرم در دانشگاه یه چیزی بهت یاد می دن که عملا در بیرون دانشگاه استفاده اقتصادی کنی

باز هم اگه رشته یا رشته هایی می شناسید معرفی کنید