PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تغییر دانشگاه از دولتی(شبانه)ورودی 92 به آزاد ترم بهمن بدون کنکور

rayka95
12-12-2013, 01:19
سلام . من دانشجوی دانشگاه دولتی هستم نوبت شبانه .
اصلا از دانشگاهم راضی نیستم و بخاطر شهرستان بودنش میخوام عوض کنم و برم یه دانشگاه دیگه . و از اونجایی که واقعا درس خوندن برای کنکور رو وقت تلف کردن میدونم و تفکر خودم رو دارم در مورد مدرک و نوع دانشگاه میخوام برم دانشگاه آزاد که راحت باشه و سریعتر مدرک بگیرم
و اینکه ، یه ثبت نام بدون کنکور داره آزاد هرسال ، (پارسال که داشت) برای ترم بهمن . بجز اون ثبت نام بدون کنکور که هرسال برای مهرماه میکنن یکی هم برای بهمن ماه هست
میخواستم بدونم که ، من که میخوام این دانشگاه رو انصراف بدم و برم دانشگاه ازاد (بدون کنکور و آزمون) میتونم از قانون چهارترم نظام وظیفه استفاده کنم ؟ چون من مشمول هستم و اینکه قانون نظام وظیفه برای شرکت مجدد توی ازمون و استفاده از امتیاز یکبار انصراف برای ازمونی ها نوشته شده بود و توضیحی برای غیر ازمونی ها نداشت و مخصوصا اینکه من پذیرفته میشم توی دانشگاه " آزاد " مشکلی نداره چطوری هست
روال کار چطوره ؟
اینطوری که من خودم برداشت کردم و حدس میزنم
من باید این ترم که ازش چند هفته مونده رو تموم کنم و توی دیماه بعد از امتحانات و پایان ترم انصراف خودم رو اعلام کنم و بلافاصله ثبت نام دانشگاه ازاد رو انجام بدم . چیزی که خوندم اینبود که یکماه فرصت هست برای ثبتنام توی دانشگاه جدید . بعد از انصراف و ثبت نام توی لیست بدون کنکور آزاد و قبولی توی دانشگاه مقصد ، میرم و ثبت نام میکنم و توضیح میدم به امور مشمولینشون که اینطوری بوده وضعیت و احتمال میدم که مشکلی پیش نمیاد
دوستی بوده که همچین وضعیتی مثل من داشته یا بخواد همچین کاری کنه یا مشاور باشه یا هرچیزی که بتونه کمک کنه
چون من ترس دارم از اینکه انصراف بدم و ثبت نام کنم و ببینم برای دانشگاه ازادی ها نبودی یا کلا برای سری ما نبوده یا اینکه نحوه عملکرد من باید طوری دیگه می بوده یا کلا اصلا داستان فرق داره و برای ماها نیست و فقط برای کنکوری هاست یا اینکه من اول نباید انصراف میدادم و باید مثلا مرخصی میگرفتم یا ترم رو شروع میکردم یا هرچی بعد که مطمئن شدم قبول شدم و خواستم برم ثبت نام همون روز مثلا انصرافم رو بزنم و تموم کنم قضیه رو
ببخشید که طولانی شد . میخواستم چیزی از قلم نیوفتده
ممنون