PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تا چه مدت یک کامپیوتر میتواند در Turbo Boost باشد؟

Honradez
09-12-2013, 21:30
سلام.

سایت اینتل ادعا میکنه که سی پی یو های دارای فناوری Turbo Boost میتونن سرعت کلاک سی پی یو را "تا جایی که لازم باشه" بالا ببرند،‌ بشرطیکه دما بالا نره.

من دانشجوی نرم افزار هستم و با برنامه هایی نظیر Matlab کار میکنم که محاسباتی هستند و بنابراین نیاز به قدرت پردازش بالا دارند. گاهی اوقات محاسبات، 1-2 دقیقه طول میکشند.

سوالم اینه که آیا کامپیوتر من میتونه برای 1-2 دقیقه توی حالت Turbo Boost باشه، یا زودتر از این حرفها برمیگرده بحالت عادی؟

کامپیوتری که من دنبالش هستم مک بوک ایر هست با این سی پی یو زیر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بسیار ممنون میشم اگر منو راهنمایی کنید.

amir200812
09-12-2013, 22:53
1:من کارشناسی نرم افزار رو ترم پیش تموم کردم! با Matlab هم کار کردم! مطمعن باش یه پردازنده I3 معمولی هم جواب کارت رو میده! یعنی کار هایی در سطح دانشگاهی، چندان سنگین نیستند!
2:این تکنولوژی توربو بوست مزایا و مشکلات خودش رو داره! وقتی روی یک لپتاپ این پردازنده استفاده میشه، احتمالا مهندسان طراح این لپتاپ، فکر این مشکلات رو کردن!!
*ولی چیزی که منو نگران میکنه ، اینه که پردازنده PC من 3770 هست و فقط 0.5GHz فرکانس افزایش داده میشه،با این حال کنترل دماش سخت هست! ولی در این پردازنده 1.6GHz فرکانس افزایش پیدا میکنه و فکر کنم کنترل دماش باید سخت باشه...

Honradez
09-12-2013, 23:03
که اینطور، خیلی متشکر.

راستش من یه آلترناتیوی دارم (مک بوک پرو) که CPUش در حالت عادی 2.4 هست ولی تا 2.9 توربو بوست میشه. اینی که در بالا گفتم 1.7 هست و تا 3.3 بوست میشه.

بنظر هم منطقی میرسه که توبرو بوست بتونه برای یکی دو دقیقه حداقل کار بکنه، وگرنه 30 ثانیه بدرد کی میخوره.

بنظرتون آیا راهی هست که بشه مطمئن شد؟ چون میخوام ببینم اگر توربو بوست چیزی نیست که بشه روش حساب کنم، گزینه آلترناتیو رو بخرم.