PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لطفا در مورد این لپ تاپ نظر بدید ... ( بخرم یا نه ؟ )

hamid abt
09-12-2013, 16:21
سلام ...

دنبال یه لپ تاپی بودم با قیمت نهایت 2500 . به قول یکی از دوستان سخت افزار 6 میلیونی رو می خوام با 2500 تومن بخرم ...

کیفیت تصویرش و پردازنده اش خیلی برام مهمه ... باتری و کارت گرافیکش هم همین طور ...

مدل های زیادی رو نگاه کردم ... من جمله همه ی کانفیگ های z500 . اما ظاهرا z500 ها همه مشکی و قهوه ای هستند ... می خوام سفید باشه ... صفحه ی جلوش رو می گم ها نه پشتش ...

خوب Z500 های لنوو رفت کنار رسیدم به سری های N از ایسوس ... واقعا کم نظیرند ... اما ظاهرا دیگه توی بازار نیست ... مثلا N46vz یا أ56رظ .

ایسوس هم رفت کنار رسیدم به hp . این برند هم مدل های خیلی خوبی داره ولی اکثرا صفحه ی جلوییشون مشکیه ... یکی از مدل هایی که خوشم اومد این مدله :

HP Pavilion 14-e042tx
=======================
مشخصات فیزیکی:ابعاد: 31.4 × 231 × 346 میلی‌متر - وزن: 2.1 کیلوگرم
پردازنده مرکزی:Intel 4702MQ Core i7 2.20GHz up to 3.20 GHz
حافظه RAM:ظرفیت: 4 گیگابایت - نوع: DDR3
حافظه داخلی:ظرفیت: 500 گیگابایت - نوع حافظه داخلی: هارد دیسک - مشخصات: 5400rpm SATA
پردازشگر گرافیکی:AMD Radeon HD 8670M 2048 MB
صفحه نمایش:14" LED
امکانات:DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی Card Reader Webcam LAN WiFi HDMI VGA Port
سایر مشخصات:باتری 4 سلولی - DOS

========================
می شه لطفا نظرتون رو در موردش بدید ؟ پردازنده اش که تقریبا جزء بهترین هاست. هاسول چهارهسته ای . کارت گرافیکش هم تقریبا جزء مدل های خوبه ... ولی در مورد صفحه نمایش هیچ چیزی نمی دونم ... همین طور باتریش ... کسی از دوستان تا حالا این مدل رو داشته یا دیده ؟

اگر پیشنهاد دیگه ای هم به جز این مواردی که مطرح شد دارید استقبال می کنم ... خیلی ممنون از لطفتون پیشاپیش !

nima snr
09-12-2013, 20:10
دوست من لینکی ک گذاشتید باز نمیکنه
کینک رو ب این صورت بزارید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سپس در ادامه ب دوستان بگو ک 2تا x رو حذف کنن (یا 1 x بزار)

m0fidi
09-12-2013, 23:53
با این بودجه باید نمایشگر خوب رو فاکتور بگیرید .معمولا تو این رنج لنووو بالاترین کانفیگ رو داده.z510هم اومده.

hamid abt
10-12-2013, 00:51
دوست من لینکی ک گذاشتید باز نمیکنه
کینک رو ب این صورت بزارید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سپس در ادامه ب دوستان بگو ک 2تا x رو حذف کنن (یا 1 x بزار)

ممنونم دوست عزیز. ببخشید حق با شماست. نفهمیدم آخر چطور باید لینک بزارم ... !!

مدلی که عرض کردم اینه :
HP Pavilion 14-e042tx

مشخصاتش رو هم توی پست اول قرار دادم.

hamid abt
10-12-2013, 00:55
با این بودجه باید نمایشگر خوب رو فاکتور بگیرید .معمولا تو این رنج لنووو بالاترین کانفیگ رو داده.z510هم اومده.

z510 رنگ بندی هم داره یا مثل z500 همه اش مشکیه ؟؟؟ می شه لینک از فروشگاه بدید ؟

البته منظورم از نمایش گر خوب هم یه نمایش گر ایده آل نبود. یه چیزی که قابل قبول باشه.

parsicola
10-12-2013, 17:48
من مدل 14 اینچی نزدیک به این یعنی 14e019tx رو چندهفته پیش برای یکی خریدم و یه هفته ای دستم بود. تقریبا هردوشون یکی هستند بجز پردازنده.
تصویرش مثل همه اینجور لبتاپ ها در زاویه دید عمودی مشکل افت کیفیت داشت. نور پس زمینه زیاد نیست. درکل انتظار خاصی نباید داشته باشی و یه تصویر معمولی هستش.
گرافیک: 8670 یه کارت 64 بیتی هستش و در حد 720 انویدیا میشه. یعنی بازی های جدید رو در حد رزولوشن پائین و یا برخی هاشونو حداکثر متوسط میتونه اجرا کنه.
کیفیت بدنه نسبتا خوبی داره و تو ذوق نمیزنه
کلا نسبت به قیمتشون تناسب کیفیتشون قابل قبوله. مدلی که من خریدم 1770 قیمتشه البته با پردازنده i5
باتری مدلی که من داشتم حدود 4 ساعت استفاده عادی رو جواب میداد.

JU JU
10-12-2013, 21:11
z510 رنگ بندی هم داره یا مثل z500 همه اش مشکیه ؟؟؟ می شه لینک از فروشگاه بدید ؟

البته منظورم از نمایش گر خوب هم یه نمایش گر ایده آل نبود. یه چیزی که قابل قبول باشه.

Z500 تنها رنگی که نداشت، رنگ مشکی بود دوست عزیر، و با سه رنگ ( که البته خودم دیدم، شاید هم بیشتر باشه )، توی بازار پیدا میشه، سفید، شکلاتی، میکس

اتفاق جالبی که در Z510 افتاده، استفاده از رنگ مشکی، توی این مدل بوده که طرفداران زیادی رو داره

hamid abt
11-12-2013, 00:44
من مدل 14 اینچی نزدیک به این یعنی 14e019tx رو چندهفته پیش برای یکی خریدم و یه هفته ای دستم بود. تقریبا هردوشون یکی هستند بجز پردازنده.
تصویرش مثل همه اینجور لبتاپ ها در زاویه دید عمودی مشکل افت کیفیت داشت. نور پس زمینه زیاد نیست. درکل انتظار خاصی نباید داشته باشی و یه تصویر معمولی هستش.
گرافیک: 8670 یه کارت 64 بیتی هستش و در حد 720 انویدیا میشه. یعنی بازی های جدید رو در حد رزولوشن پائین و یا برخی هاشونو حداکثر متوسط میتونه اجرا کنه.
کیفیت بدنه نسبتا خوبی داره و تو ذوق نمیزنه
کلا نسبت به قیمتشون تناسب کیفیتشون قابل قبوله. مدلی که من خریدم 1770 قیمتشه البته با پردازنده i5
باتری مدلی که من داشتم حدود 4 ساعت استفاده عادی رو جواب میداد.

البته همون طوری که می دونید پردازنده ی این مدل هاسول هستش و i7 که این خیلی چشمم رو گرفته. با این حدود قیمتی هم که داره و مشخصاتش باعث شده که یکی از انتخاب هام باشه.
رزولوشن تصویرش هم 1366x768 مثل همین مدلی که فرمودید. توی یکی از سایت ها دیدم که با این رزولوشن مشکلی توی انجام بیشتر بازی ها نداشت. البته بازی که زیاد نمی کنم. ولی گاهی اوقات چرا ...

البته 4 گیگ رم داره ولی خوب باید بشه اضافش کرد. قیمتش توی یه فروشگاهی زده بود 2150 ولی توی دیجی کالا زده 2350 !! در حالی که مدل همونه و مشخصات هم همون ... با این رنج قیمت شما گزینه ی بهتری سراغ دارید ؟

hamid abt
11-12-2013, 00:50
Z500 تنها رنگی که نداشت، رنگ مشکی بود دوست عزیر، و با سه رنگ ( که البته خودم دیدم، شاید هم بیشتر باشه )، توی بازار پیدا میشه، سفید، شکلاتی، میکس

اتفاق جالبی که در Z510 افتاده، استفاده از رنگ مشکی، توی این مدل بوده که طرفداران زیادی رو داره

منظورم از مشکی همون شکلاتی بود !!! (:دی) نمی دونستم که Z500 سفید هم داریم !! و تاحالا هم ندیدم ... می شه لینک از فروشگاهی بدید ؟ اگه سفید داشته باشه که z500 می گیرم ... هر چند پردازندش نسل سومه ولی خوب گرافیک و رم و هاردش (z500-E) از این مدل بالاتره ....

persiantoolsbaz
16-12-2013, 14:48
z500 با کانفیگ زیر رنگ سفید داره :

پردازنده: Intel Ivy Bridge® Core™ i5
حافظه: 6 گيگابايت
هارد ديسك: 1 ترابايت
گرافيك: 2 گيگابايت GeForce
قیمت با گارانتی مادیران 2300 تومان

JU JU
17-12-2013, 09:20
منظورم از مشکی همون شکلاتی بود !!! (:دی) نمی دونستم که Z500 سفید هم داریم !! و تاحالا هم ندیدم ... می شه لینک از فروشگاهی بدید ؟ اگه سفید داشته باشه که z500 می گیرم ... هر چند پردازندش نسل سومه ولی خوب گرافیک و رم و هاردش (z500-E) از این مدل بالاتره ....

به پاساژ‌های پایتخت، ایران و رضا مراجعه کنید میتونید پیدا کنید ( به وفور سفیدش رو توی بازار دیدم )
من کلن با خرید نتی لپ تاپ مشکل دارم
ولی فکر کنم توی سایت digikala.ir و lta.ir دیده بودم ( البته lta چند روزیه از کار افتاده و باز نمشه )