PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اینترنت اکسپلورر با قابلیت مرور بصورت Tab

Strasboorg
21-04-2005, 13:39
بله عنوان خبر را درست خواندید...شرکت MSN در حال توسعه نسل جدیدی از نوار ابزار خود می باشد که پس از نصب بر روی مرورگر مایکروسافت، قابلیت مرور صفحات وب بصورت Tab را به آن می افزاید.
در نگارش بعدی نوار ابزار MSN، کاربران قادر خواهند بود هنگام مرور صفحات وب در اینترنت بدون آنکه در انتظار ارائه IE 7.0 باشند و تنها با استفاده از Internet Explorer 6 (حتی بدون نیاز به نصب Service Pack 2) از این ویژگی استفاده نمایند.
پیش از این نیز مایکروسافت اعلام کرده بود نگارش 7.0 از مرورگر این شرکت برای ارائه بصورت آزمایشی در تابستان امسال در حال آماده شدن است و علاوه بر آنکه از جهات گوناگونی بهینه سازی شده است خدماتی همچون مرور صفحات وب بصورت Tab، افزوده شدن یک جستجوگر درونی MSN و یک سیستم خواننده RSS را برای آن در نظر گرفته است. با این وجود IE 7.0 تنها برای استفاده در سیستم عامل ویندوز XP مجهز به بسته خدماتی SP2 می باشد.
هنوز بصورت دقیق زمان انتشار این نوار ابزار جدید تعیین نشده است و در آخرین واکنش سخنگوی MSN پیرامون آن می گوید:
"با توجه به آنکه از ماه سپتامبر سال گذشته اولین نسخه های آزمایشی این نوار ابزار را توضیع کردیم تاکنون درخواستها و استقابل فراوانی از طرف مصرف کنندگان آن مشاهده کرده ایم. همچنین در حال حاضر مشغول جمع آوری ایده ها و کمک های علاقه مندانی هستیم که قصد پشتیبانی از ما را به منظور هرچه بهتر شدن این نوار ابزار دارند. این کمکها شامل تمام زمینه می شود از افزایش دقت در نتیجه جستجوها تا پیشنهاد برای اضافه کردن قابلیتهای جدید."

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منبع وينبتا

Mehdi_Best
21-04-2005, 15:38
استراسبورگ جان خبر خوب و جالبيه. مخصوصا براي دوستاني كه از IE استفاده مي كنند.

Strasboorg
21-04-2005, 17:08
اگه اين قابليت جديد رو (tab )
سريعتر اريه بده ديگه خيليا از جمله خود من راحت ميشيم
اپرا رو كه ديفالت بروزر ميكنيم و از IE هم در كنارش استفاده يكنيم
ديگه از دست maxthon و Fire Fox و غيره ...
راحت ميشيم

Navid
21-04-2005, 17:46
ديگه از دست maxthon و Fire Fox و غيره ...
راحت ميشيم

زياد تند نريد ! اول يه سر به تاپيك فايرفوكس بزنيد . البته چند وقت ديگه يه چيزايي دربارش مي نويسم كه بشه مرورگر اصلي ! براي مثال بعضي از امكاناتش ايناس :
بدست آوردن سريال و كرك هر برنامه اي
فهميدن آب و هواي شهر مورد نظر
دادن پسورد و نام كاربري به شما براي سايت هايي كه بايد در آنها عضو شويد
قابليت سرچ همزمان در 70 موتور جستجو
و ....
پس منتظر باشيد
:D

Mehdi_Best
22-04-2005, 21:44
با نوید جان موافقم. البته به شرطی که اپرا یادت نره. یعنی به نظر من اول اپرا بعد فایرفکس.
استراسبورگ جان شما هم از جهاتی درست می گی. اما فایرفکس واقعا معرکه اس.
در ضمن من با همه ارادتی که به اپرا و فایرفکس دارم!!!! واقعا بعضی جاها و در بعضی سایت ها با مشکل بر می خورن.(البته خیلی کم) ولی اینترنت اکسپلورر هیچ مشکلی با اینطور سایت ها نداشته. یا مثلا همین که عکسهایی که روی هم میکس شده اند و با ctrl + A عکس پس زمینه دیده می شه در اپرا و فایرفکس کار نمی کنه اما در اینترنت اکسپلورر عمل می کنه.
اما اگه بخواهیم از IE 6 استفاده کنیم واقعا سخته. مگر اینکه قابلیت هایی که قراره اضافه بشه هر چه زودتر بیاد.
من خودم روی سیستمم اپرا - فایرفکس نت اسکیپ 8 که از هر دو مرورگر فایرفکس و اینترنت اکسپلورر استفاده می کنه و مکستون و خود IE رو دارم. به نظر من هر کدوم جایی کاربرد دارند.
اما در نهایت و از نظر جمیع جهات (سرعت - امنیت و امکانات) واقعا اپرا و فایرفکس یه چیز دیگه هستن.

mohammad2006
22-04-2005, 21:50
من انچنان تغييري در سرعت با اپرا احساس نكردم .

Mehdi_Best
22-04-2005, 21:52
من قبلا در یک تاپیک دیگه گفتم که با سرعت ایران خیلی تغییری احساس نمی شه. اما اگه دقت کنی می بینی که واقعا بی تاثیر هم نیست.

Soda
22-04-2005, 22:22
آقا مهدي راست مي گه
با اينكه منطقا نبايد زياد در سرعت گشت و گذار در اينترنت ايران تاثير داشته باشه ولي حداقل 30 درصد بهتر از اينترنت اكسپلورر ميباشد