PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حماسه شرمساری ایرانیان برابر مسی و جواب مودبانه مسی

m-530
07-12-2013, 22:49
کاربران ایرانی فیس‌بوک با کامنت‌های فارسی خود به صفحه رسمی لیونل مسی هجوم بردند.

به گزارش خبرآنلاین؛ دقایقی پس از آنکه مشخص شد تیم ملی ایران در مرحله گروهی جام جهانی 2014 رو در روی آرژانتین قرار خواهد گرفت، کاربران ایرانی فیس بوک به صفحه رسمی لیونل مسی در این شبکه اجتماعی هجوم بردند و با کامنت های عجیب خود، حسابی از خجالت ستاره بارسلونا درآمدند. در این کامنت ها بیش از همه به مصاف لیونل مسی و هاشم بیک زاده اشاره شده بود و به حالت طنز از طرف مدافع چپ تیم ملی برای او کری خوانی می کردند.

انتظار می رود در روزهای آینده کامنت های این چنینی بیش از قبل شود و باید دید که واکنش لیونل مسی به آنها چیست.

این اتفاق در حالی رخ می دهد که پیش از این هم در جریان مسابقات لیگ جهانی والیبال، کاربران ایرانی فیس‌بوک در صفحه زایتسف ستاره تیم ملی ایتالیا اقدام مشابهی را انجام داده بودند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوستان این خبر واقعی بوده . میتونید برید تو صفحه ف*ی*س book مسی و واکنش مسی ر وهم ببینید .

مننبع :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]حماسه-شرمساری-ایرانیان-برابر-مسی-و-جواب-مودبانه-مسی

soroosh_cz
08-12-2013, 02:24
من که حساب فیسم رو بخاطر همین بی جنبه بازی ها با یه لینک خاص کلا حذف کردم.
ولی دوستانی که هستن، میتونن گروهی نویسندگان کامنت ها رو به دلیل توهین به ایرانی ها ریپورت کنن، باشد که بن شوند...
اگر یکی از اطرافیان من اینجور میکرد، بش میفهموندم یعنی چی این کار...

Sent from my ST15i using Tapatalk 4

wooooow
08-12-2013, 04:32
کاربران ایرانی فیس‌بوک با کامنت‌های فارسی خود به صفحه رسمی لیونل مسی هجوم بردند.

به گزارش خبرآنلاین؛ دقایقی پس از آنکه مشخص شد تیم ملی ایران در مرحله گروهی جام جهانی 2014 رو در روی آرژانتین قرار خواهد گرفت، کاربران ایرانی فیس بوک به صفحه رسمی لیونل مسی در این شبکه اجتماعی هجوم بردند و با کامنت های عجیب خود، حسابی از خجالت ستاره بارسلونا درآمدند. در این کامنت ها بیش از همه به مصاف لیونل مسی و هاشم بیک زاده اشاره شده بود و به حالت طنز از طرف مدافع چپ تیم ملی برای او کری خوانی می کردند.

انتظار می رود در روزهای آینده کامنت های این چنینی بیش از قبل شود و باید دید که واکنش لیونل مسی به آنها چیست.

این اتفاق در حالی رخ می دهد که پیش از این هم در جریان مسابقات لیگ جهانی والیبال، کاربران ایرانی فیس‌بوک در صفحه زایتسف ستاره تیم ملی ایتالیا اقدام مشابهی را انجام داده بودند.

دوستان این خبر واقعی بوده . میتونید برید تو صفحه ف*ی*س book مسی و واکنش مسی ر وهم ببینید .

مننبع :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]حماسه-شرمساری-ایرانیان-برابر-مسی-و-جواب-مودبانه-مسی

این کار مسی نیست
این کار رو یک کاربر ایرانی با ساخت اکانت مشابه انجام داده و هدفشم فقط مسخره بازی بوده

واقعا فکر میکنی مسی بیکار هست بشینه پیج فیس بوک چک کنه ؟؟!!!!

پست بالا مربوط به مسی نیست !!!

وین رونی
08-12-2013, 09:39
این کار مسی نیست
این کار رو یک کاربر ایرانی با ساخت اکانت مشابه انجام داده و هدفشم فقط مسخره بازی بوده

واقعا فکر میکنی مسی بیکار هست بشینه پیج فیس بوک چک کنه ؟؟!!!!

پست بالا مربوط به مسی نیست !!!

مهم این نیست که مسی جواب داده یا کسی دیگه.مهم کامنت های ایرانیا هست
من در پستی یک دهم این کامنتها را با سانسور گذاشته بودم که حذف شد.واقعاً خجالت بار بود!!!کلاً خانواده طرف را نابود کرده بودن درسته که فارسی نوشته بودن اما همین نشان دهنده فرهنگ تهی اینها بوده
انگار تو دنیا هیچکس نباید نفس بکشه هیچ کس نباشه جز یک مشت...حتماً این موارد را خودتون از نزدیک لمس کردید تو خیابون با ماشین داری میری طرف میپیچه جلوت اعتراض می کنی طوری با شما برخورد می کنه که انگار مقصر شما بودی.ملت خلاف می کنن انگار خلاف حقشونه

wooooow
08-12-2013, 10:16
مهم این نیست که مسی جواب داده یا کسی دیگه.مهم کامنت های ایرانیا هست
من در پستی یک دهم این کامنتها را با سانسور گذاشته بودم که حذف شد.واقعاً خجالت بار بود!!!کلاً خانواده طرف را نابود کرده بودن درسته که فارسی نوشته بودن اما همین نشان دهنده فرهنگ تهی اینها بوده
انگار تو دنیا هیچکس نباید نفس بکشه هیچ کس نباشه جز یک مشت...حتماً این موارد را خودتون از نزدیک لمس کردید تو خیابون با ماشین داری میری طرف میپیچه جلوت اعتراض می کنی طوری با شما برخورد می کنه که انگار مقصر شما بودی.ملت خلاف می کنن انگار خلاف حقشونه

به هیچ عنوان این کامنت های کاربران رو تایید نمیکنم

اون پست مسی هم گفتم که شاید اشتباه نشه

در غیر اینصورت از بی فرهنگی ملت خبر دارم !!:n15:

بانو . ./
08-12-2013, 10:17
.

به قول بزرگمهر حسین پور : ینی تا این گلادیاتور های فیس بوکی زنده اند،به من ثابت شد که نود و نه درصد ماها به بمب هسته ای که هیچ...چاقو دستی که بماند...با همین فیلتر شکن فکستنی که دستمون گرفتیم داریم همه دنیا رو نابود می کنیم!

فقر فرهنگی . ./

.

m-530
08-12-2013, 10:23
اخه چرا همچین کامنت هایی میزارن . ادم شرم میکنه

دوستان یکی روشن کنه ببینیم قضیه این هاشم بیگ زاده چیه ؟؟؟؟؟؟؟ از کجا شروع شد این تمسخر علیه ااین بنده خدا ؟

کامنت های جالب :

یکی گفته : او میاید ....شمارهاش 16 است ...نام او هاشم است

یکی دیگه : مسی ، هاشم بیگ زاده را به مناظره دعوت کرد .

یکی دیگه : کابوس مسی ، هاشم ....او میاد ...

یکی دیگه : رو سر در ارژانتین نوشته hashem is comming ...

یکی دیگه : مسی برای مقابله با هاشم اماد ای ؟

یکی دیگه : این هاشم کیست که عالم همه دیوانه اوست ........

:n08: خدا چی بگیم این این افراد .........

SAMCRO
08-12-2013, 10:37
حالا که چندین ماه مونده این جوریه .... بعد بازی که ایران ۶ تا بخوره باید دید چه کامنتایی می زارن :n02: ( نمی دونم باید توضیح بدم که این شوخی بود ؟ )

sima.vafa
08-12-2013, 10:38
فقط میتونم بگم واقعاً تاسف آوره:n15:

clau
08-12-2013, 10:54
چیز تازه ای نیست شما دارین فیس بوک میگین برین کامنت های سایت گل یا هر سایتی که زیر اخبارش بخشی قرار میده افراد بتونن کامنت بزارن کامنتاشون نگاه کنین چه حرفایی بهم میزنن وقتی به خاطر 2-3 تا تیم یا حمایت از بازیکن محبوبشون به هم وطنای خودشون هم رحم نمیکنن دیگه چه برسه به خارجی جماعت:n15:

H A M A S
08-12-2013, 11:12
اینم توی صفحه فیسبوک خانم مجری گذاشته بودن!!!:n29:

m-530
08-12-2013, 11:17
تازه ببین دیگه چی ها گفتن :

اینو برا مسی گزاشتن ..

اینم که دیگه رسما به ...... :

Pejvak61
08-12-2013, 11:21
خبرآنلاين ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نوشت :
آقای لیونل مسی ببخشید!

وبلاگ > حدادی، محسن - محسن حدادی

یکی از مشکلات ما ایرانی‌ها کم ظرفیتی و در برخی اوقات بی ظرفیتی است؛ مثلا تیم ملی به جام جهانی می‌رود، پخش می‌شویم توی خیابان که شادی کنیم؛ یادمان می‌رود که در شادی نباید برای کسی مزاحمت ایجاد کرد. ترافیک ایجاد کرد. راه بندان ایجاد کرد و ...نامزد مورد علاقه مان پیروز انتخابات می‌شود دوباره پخش خیابان می‌شویم و تا صبح توی خیابان و جلوی بیمارستان و درمانگاه و اورژانس بوق بوق بازی می‌کنیم که چی؟ یک شب که هزار شب نمی‌شود...علت این برون گرایی وحشتناک ما کجاست باشد با کارشناسانش اما هرچه هست عجیب عمیق است و هرچه جلوتر می‌رویم گویا ریشه‌دارتر می‌شود.اینکه ما ایرانی‌ها به وقت نیاز «بسیج» می‌شویم و مثلا نام خلیج فارس را آنقدر کلیک می‌کنیم تا روی خیلی‎ها کم بشود، بد نیست اما اینکه در صفحات اجتماعی، فیلتری برای نظارت و انتخاب و حذف وجود ندارد و هرکه هرچه خواست و نوشت، بی حساب و کتاب منتشر می‌شود، بزرگترین ضربه برای مایی است که بالقوه کم ظرفیتیم و البته ادعای فرهنگ و تمدن‌مان عالم را تحت فشار قرار داده است! حالا هم دور، دور توهین به رقبای ورزشی است؛ درست همان کاری که در سکوهای ورزشگاه‌ها و جلوی دوربین‌ها از سوی مربیان و کمک‌هایشان انجام می‌شود؛ بالاخره «توهین» به عنوان یک «ابزار» یکشبه اختراع نشده است! ریشه‌اش همین فوتبال لمپن و ناپاکی است که چاشنی بی‌پروایی‌های گاه خطرناک «جناب 90» را هم دارد!

حالا هم تیر جدید این شاهکارهای ما خورده به تن لیونل مسی، ستاره فوتبال جهان که سالهاست برای خودش بروبیایی دارد و یکدفعه قرعه لجن مال شدن از سوی یک عده از هموطنان بی ادب و بی ظرفیت ما، به نام او در آمده است!

در 30 ساعت گذشته صفحه شخصی لیونل مسی حدود 50 هزار کامنت دریافت کرده که اگرچه به چند بخش تقسیم می‌شود، اما متاسفانه اغلب، کامنت‌های توهین‌آمیز ما برای آقای مسی است. برخی کاربران ایرانی زشت‌ترین الفاظ ممکن را در صفحه شخصی او نوشته‌اند و انگار طرف دشمن خونی و البته بددهن ماست! که ما داریم در فضای مجازی با تانک توهین از روی او رد می‌شویم و لابد از این رفتارمان قاه قاه می‌خندیم!

پرانتز باز: دیدید برخی از رفقای خیلی رفیق(!) وقتی به هم می‌رسند برای نمایش صمیمیت بالا، احوال همدیگر را با احوال پرسی از مادر و خواهر طرف سراغ می‌گیرند؟! و این برایشان یعنی اند (end) مرام!؟ پرانتز بسته!

مطمئنا 50 هزار نفر ایرانی یا حتی 100 هزار نفر، نماینده 76 میلیون ایرانی نیستند اما به هر حال نماد ایران و ایرانی محسوب می‌شود و چقدر خوب که فیس بوک فیلتر است تا خدای نکرده - با بدبینی - این آمار خیلی رشد نکند! و بازهم خدا را شکر که زبان طرف ما، فارسی نیست و دوستان زحمتکش امر «بی ادبی آنلاین»، زیاد به زبان دوم تسلط ندارند!

کمی قبل تر هم یادتان هست؛ جمع زیادی از کاربران ایرانی فیس‌بوک در خلال برگزاری لیگ جهانی والیبال با هجوم به صفحه شخصی ایوان زایتسف یکی از بازیکنان تیم‌ملی ایتالیا، این صفحه را پر از نظرات و و الطاف خود کردند! به طوری که حجم بالای کامنت‌ها با واکنش این بازیکن روبرو شد: «متاسفم که بزرگترین تفریح ایرانیان توهین به دیگران است!»

*
شاید زیاد نتیجه گیری خوبی نباشد که بگوییم این رفتارها موجب شده تا تصویری نامناسب از ایرانی‌ها برای چهره‌های سرشناس دنیا ترسیم شود، اما پر بیراه نیست اگر بگوییم «آینده نزدیک است» و شاید همین دست فرمان، ما را به جایی برساند که با یقین همین پایان را برای خود تکرار کنیم.

ما ضرب المثل «مشت نمونه خروار» را کنار می‌گذاریم اما از قدیم گفته‌اند از کوزه همان برون ترواد که در اوست...یعنی نباید از این فوتبال بکش بکش، توقع ادب و آداب اجتماعی داشت!

به هر حال جناب آقای لیونل مسی، ستاره محبوب مستطیل سبز و ریزنقش دوست داشتنی آرژانتینی، من به نمایندگی از میلیون‌ها میلیون ایرانی‌ شریف و محترم، از رفتار زننده «فیس‌بوک‌باز نما»ها عذرخواهی می‌کنم، این کامنت‌های توهین آمیز، توهین به خود نویسندگان و کاربرانی است که آنها را برای شما نوشته‌اند، ایران و ایرانی همیشه به ادب مشهور بوده و خواهد بود، انشالله.

-------------
با وجود اينكه با خيلي از مطالبش موافق نيستم اما بي ظرفيتي هاي شديد را نميشه كتمان كرد.
خداييش چه دليلي وجود داره كه اينطوري بي آبرويي ميكنن؟ گمان ميكنم اين دسته از قماش افرادي هستن كه جان دادن يك اعدامي را با حرص و ولع تماشا ميكنن.
با اين اوضاع معتقدم اي كاش به جام جهاني نميرفتيم. فرهنگ ما ظرفيت حضور در جمع 32 تيم برتر فوتبال دنيا را نداره. با كمال احترام و بلانسبت دوستاني كه سالم فكر ميكنن بايد بگم ظرفيت استفاده از تكنولوژي هاي جديد را به دليل عقب افتادگي مفرط نداريم.
اما متأسفانه مشت نمونه خرواره و لاجرم بايد بپذيريم كه توي اين كشور نسبت افراد مثبت انديش به منفي هايي كه اتفاقاً با افتخار اين تفكرشونو فعالانه ابراز ميكنن بسيار كمه.

Pejvak61
08-12-2013, 11:40
راستي يكي به اين مناسبت اين بيت را سروده بود :

دشت بي فرهنگي ما ... سبز تموم علفاش

m-530
08-12-2013, 11:49
هجوم کاربران ایرانی به صفحه مجری زن قرعه کشی جام جهانی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

چی میشد یه ساپورت میپوشیدی تا ماهم مراسم قرعه کشی رو مستقیم میدیدیم؟ ... عادل فردوسی پور مجری برنامه 90 دلیل عدم پخش زنده مراسم قرعه کشی جام جهانی برزیل را منشوری بودن لباس مجری این مراسم اعلام کرد.

صفحه مدل معروف برزیلی، فرناندا لیما، پس از دقایقی از شروع مراسم قرعه کشی جام جهانی 2014 مورد هجوم کاربران ایرانی قرار گرفت. جالب آنکه آخرین پست لیما مربوط به ژانویه است ولی تمامی کامنت‌های اخیر پست‌های‌اش مربوط به کاربران ایرانی است که دقایقی پس از شروع مراسم قرعه‌کشی اقدام به درج کامنت نموده‌اند. البته اکثر کامنت‌ها قابلیت انتشار را ندارند. جالب‌تر آنکه یکی از کاربران لینک توئیتر وی را در کامنتی گذاشته و نوشته "حالا نوبت اینجاست..."

عادل فردوسی پور مجری برنامه 90 دلیل عدم پخش زنده مراسم قرعه کشی جام جهانی برزیل را منشوری بودن لباس مجری این مراسم اعلام کرد. کنایه‌ای که جرقه‌ای بود برای کاربران ایرانی تا با هجوم به پیج این خانم مدل مشهور برزیلی، کامنت‌هایی با این مضمون منتشر کنند که اگر فلان لباس را می پوشید، آن‌ها امکان تماشای زنده مراسم را داشتند.

به گزارش کافه‌سینما، فردوسی‌پور پس از مواجهه با اصرارهای مکرر مهدی مهدوی کیا در برنامه 90 مبنی بر پخش مراسم قرعه کشی جام جهانی فوتبال گفت: بگذارید بگویم، لباس خانمی که در مراسم بر روی صحنه حضور دارند، خیلی منشوری است. فردوسی‌پور پس از اعلام این موضوع شروع به خندیدن کرد .

جدیدا هم کامنت دادن گفتن دیگه خسته شدیم باید بریم صفحه ناسا رو هم به هم برییزم ......:n08:

ghermezeteh
08-12-2013, 12:08
تازه ببین دیگه چی ها گفتن :

اینو برا مسی گزاشتن ..

اینم که دیگه رسما به ...... :

این معلومه که هم فیکه هم فتوشاپ!
چجوری در عرض 5 دقیقه 112 تا لایک خورده در حالی که کامنت های بالا و پایینش هیچی لایک ندارن!؟
مسی بخواد جواب بده یک پست جداگانه در پیجش میذاره و به این مساله واکنش نشون میده نه اینکه بره در لابلای کامنتهای انبوه و جایی که در هر دقیقه 20 تا کامنت ارسال میشه یه چیزی بنویسه بره

Actros
08-12-2013, 12:10
خودمون با دست خودمون ! داریم خودمون و منفور میکنیم تو دنیا !!
البته به اندازه کافی هستیم داریم بیشترش میکنیم

نادر1368
08-12-2013, 16:26
خيلي وقت به سيم آخر زده شده! چه ترسي؟چه خجالتي؟ بيماراني كه هر روز داريم تحملشون ميكنيم از هيچ هرزگي ابايي ندارند

حالا چرا من خجالت بكشم!؟ افتخارم اينه قاطي اين بيمارا سالم زندگي ميكنم! دنيا هم اين رو بدونه:n02:

Pejvak61
08-12-2013, 20:30
چند نمونه از استاتوس هاي فيسبوكي :

بیشعوریِ ایرانی، نکبت انگیزیِ ایرانی، چرت اندیشی‌ِ ایرانی‌
برید شبکهِ ال جزیره‌ رو ببینید، برید کامنتِ اون فوتبالیسیتی که تو پیج ش اوجِ بی‌ همه چیز بودنتون رو نشون دادید رو ببینید (که امیدوارم درست نباشه)
برید ...
میدونین چیه؟ برید مجسمهِ ... ها رو بسازید و نصب کنید تو خونه هاتون، شماها لیاقتش رو نداشتین. اون جزوِ خوب‌هایِ شما بود
برید دسته جمعی‌ بمیرید
با شناختی‌ که ازتون دارم میاین اینجا هم از خودتون با فحش دادن به من دفاع می‌کنید. عیب نداره بیاید فحش بدید، چون اون‌جوری تکتکتون از این پیج بلاک میشید
اگه من به یه ایران افتخار می‌کنم اون ایرانی نیست که شماها اهلشید.
همگی‌ با هم بفرمائید بیرون از این پیج. مخاطبِ مثلِ شما داشتن شرمه.
بذار چارصد هزار نفر عضوِ اینجا ۲۰۰ نفر بشه، ولی‌ با شعور باشن، اصیل باشن، ایرانی باشن.

---------------------

سلام. واقعا خوشحالم که فارسی زبانی بین‌المللی نیست. امیدوارم هیچ‌کس دور و برت فارسی بلد نباشد تا برایت ترجمه کند. حیف است که فکر کنی توی فارسی جز کلمات مربوط به پایین‌تنه کلمه دیگری نیست. مثلا توی فارسی کلمه شرمنده وجود دارد. که من اینجا از آن استفاده می‌کنم و می‌گویم شرمنده‌ام.
راستش من اصلا فوتبالی نیستم. اما وقتی آقای مایلی‌کهن که اصلا مربی خوبی نیست گویا و هیچ‌کس دوستش ندارد، با بغض می‌گفت اگر مربی بدی است چرا به خودش ایراد نمی‌گیرند و پای ناموسش را وسط می‌کشند، خیلی‌ها بهش خندیدند. اما من دلم گرفت. الان هم دلم گرفته است.
اصولا ما شوخی را تا سر حد مرگ می‌کنیم. یعنی تا گریه کسی را درنیاوریم نمی‌توانیم بخندیم.
به هر حال از خانواده عذرخواهی کن.
و یادت باشد که در فارسی می‌گویند فحش باد هواست. اما می‌دانم در هوای آلوده نمی‌شود درست نفش کشید.
امیدوارم باز هم گل بزنی و گل بکاری
قربانت

-----------------------

يک جای کارمان می لنگد!

فرض کنید مسابقه فوتبالی در شهر شما در جریان است. هواداران دو تیم به ورزشگاه می روند. یا اصلا جشنی در مرکز شهر برقرار است. گردهمایی برای نشان دادن یک اعتراض در گوشه ای شکل گرفته یا یک گروه معروف کنسرت برگزار کرده.
پس از پایان همه به خانه هایشان برمی گردند اما عده ای در راه بازگشت انگار که هیجان یا سرگرمی برایشان کافی نبوده یا نتیجه آن نبوده که می خواسته اند یا اصلا برای خنده و سرگرمی دست به تخریب مغازه ها می زنند. دسته جمعی فحش می دهند تابلو یک بانک را به خاطر رنگش آتش می زنند! یا به سمت رهگذران بطری و زباله پرتاب می کنند. در عرف به اینها چه می گوییم؟ ..... اراذل و اوباش! کسانی که برایشان مهم نیست به چه کسی فحش می دهند. مهم این است که فحش بدهند و ابراز تنفر کنند از این و آن.
حالا حکایت رفتار ماست در فضای مجازی. ما اراذل و اوباش فضای مجازی هستیم. پس از هر واقعه بین المللی "سطح شعور و فهممان" را به صورت کامل و با رسم شکل به همه نشان می دهیم.
مهم نیست هدف برگه یک امیر عرب است که می خواهیم به او مالکیت جزائر سه گانه را بفهمانیم یا یک والیبالیست ایتالیایی که تیمش را شکست داده ایم! به پیج ناسا حمله می کنیم که چرا جهان تمام نشد! بهانه ای برای اینکه بخندیم؟ به برگه لیونل مسی می ریزیم و زشت ترین کلمات را که شاید حتی حاضر نباشیم روی استاتوس خودمان بنویسیم بر روی برگه مسی می نویسیم چرا که تیمش هم گروه تیم ما در جام جهانی شده و این داستان انگار ادامه خواهد داشت...
این دیگر تفریح نیست طنز نیست. لودگی است بی شعوری مجازی است.
شاید بهانه برای باهم بودن کم داریم شاید بهانه برای خندیدن کم داریم شاید فرهنگمان همین است اصلا ...
جایی می لنگد. این یک رفتار اجتماعی است و فراگیر تر از آن است که آن را محدود به عده ای کنیم. دفعات و حجمش بیش از آن است که آن را تفریحی کوچک بخوانیم. صرف محکوم کردن آن نیز انگار دردی دوا نمی کند. جای جامعه شناسان در این میان خالی است. اصلا چیزی به اسم جامعه شناسی مجازی لازم داریم.
شاید باید تمام آن همه ادعای فرهنگ و هنر و تمدن را یکجا بگذاریم دم در که سپور شهرداری بردارد و ببرد و بنشینیم از اول حساب و کتاب کنیم.

M o h a m m @ d
08-12-2013, 20:42
وبلاگ > اقلیما، مصطفی - این روزها بحث واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی نسبت به مسائل روز بسیار مطرح می‌شود.

یکی از تازه‌ترین اتفاق‌هایی که در این زمینه افتاده، واکنشی است که کاربران شبکه فیس‌بوک در صفحه شخصی "مسی" انجام داده‌اند. حرکات ناشایست، الفاظ نامناسب و کارهایی که از سوی بعضی از کاربران ایرانی در صفحه این بازیکن مطرح فوتبال انجام شده جای تحلیل‌های اجتماعی زیادی دارد.
این قضیه از چند جهت جای تامل دارد. یکی از این موارد این است که گفته می‌شود بسیاری از کاربران اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، فرهنگ استفاده از این فضاها را ندارند، شخصیت اجتماعی‌شان شکل نگرفته، نیاز به اقدامات روان‌شناسی دارند و ... اما مساله اینجاست که این افراد چقدر متهم و مقصرند؟ این که در فضایی رشد پیدا کرده‌اند که آموزش‌های لازم در این زمینه به آنها داده نشده دلیل این نمی‌شود که آنها را مقصر بدانیم. درست است که هرکس مسئول رفتار خودش است اما این را هم باید در نظر گرفت که در رسانه‌های ما، در صداوسیما، در مدارس و در خانواده‌ها چه میزان درباره فضاهای مجازی، کاربردشان، نحوه استفاده از آنها، ممنوعیت‌ها و محدودیت‌ها و فرصت‌سازی در این فضاها حرف زده شده است؟ وقتی این آموزش‌ها داده نشده، نباید هم توقع داشته باشیم که چنین کارهایی صورت نگیرد.
موضوع دیگری که وجود دارد این است که گفته می‌شود اصلا چرا ایرانی‌ها بیشتر از مردم بسیاری از کشورها به اینترنت و فضاهایی مانند فیس‌بوک، توییتر و ... علاقه نشان می‌دهند و در این محیط‌ها وقت می‌گذرانند. پاسخ این سوال روشن است و آن این که در فضای بیرون با محدودیت‌های زیادی مواجهند که آنها را پشت کامپیوترهایشان می‌نشاند. وقتی یک جوان و نوجوان برای تخلیه هیجانی خودش امکانی در فضای بیرون نداشته باشد، هزینه تئاتر و سینما و باشگاه ورزشی و حتی خرید کتاب برایش مساله باشد و درآمد خود یا خانواده‌اش فقط صرف نیازهای اولیه زندگی‌اش شود، دیگر چه توقعی از او هست که ننشیند و چشم ندوزد به صفحه مانیتور تا وقتش را پر کند؟
یک نکته مهم دیگر در رو آوردن افراد به این شبکه‌ها بحث ارتباطات است. وقتی افراد در فضای بیرون فرصتی برای ارتباط گرفتن با یکدیگر نداشته باشند، وقتی دختران و پسران در فضاهای دانشگاهی از یکدیگر جدا باشند و فرصتی برای شناخت یکدیگر نداشته باشند، وقتی محیط‌های سالمی در بیرون از اینترنت وجود نداشته باشد که افراد در آنجا تبادلات فرهنگی، اجتماعی و فکری داشته باشند، ناچار به سمت عضویت در این شبکه‌ها می‌روند تا بتوانند با آزادی بیشتری حرف زده و حرف‌های دیگران را بشنوند. تمام اینها در حالی است که معمولا در کشورهای دیگر، اینترنت، شبکه‌ها و سایت‌های مجازی غالبا برای تحقیقات علمی و ارتباط گیری مثبت با بازارهای جهانی و کسب تازه‌ترین اخبار و اطلاعات استفاده می‌شود. اما در اینجا می‌بینیم که حتی بعضی از استادهای دانشگاهی نحوه صحیح استفاده از آن را نمی‌دانند و تنها کاربردی که اینترنت برایشان دارد چت کردن و ایمیل فرستادن و گرفتن است.
از سوی دیگر این که تصور می‌شود با فیلتر کردن می‌توان جلوی استفاده‌های نادرست از این شبکه‌ها را گرفت‌، تفکری است که ناکارآمدی آن نیازی به توضیح ندارد. امروزه فیلترشکن‌ها به راحتی آب خوردن در دسترس همه قرار دارد و می‌بینیم که حتی کودکان و نوجوانان هم پابه‌پای جوانان و بزرگترها به این امکانات دسترسی پیدا کرده‌اند و حتی در بعضی از موارد گوی سبقت را در استفاده از تکنولوژی‌های جدید از پدر و مادرشان ربوده‌اند.
با توجه به تمام این موارد، این سوال از کارشناسان و دست‌اندرکاران باقی می‌ماند که به جای محدودیت‌های ناکارآمد، زمان آموزش و فرهنگ‌سازی برای استفاده صحیح از فناوری‌های نو نرسیده است؟
khabaronline

HGH 878
08-12-2013, 21:31
همه اینا برمیگرده به فردوسی پور بس که اون شب اسم بیک زاده رو اورد.من بودم میزدم تو دهنش.... مسخره اش رو در اورده بود دیگه

B3HZ@D
08-12-2013, 21:59
درود
فردوسی پور حرکتش اشتباه بود شکی نیست . چرا بقیه اونقدر شعور و درک نداشتن که این روند رو ادامه ندن ؟ بعد از شوخی ها و مسخره کردن هاشم بیک زاده به پیج مسی رفتن و شروع کردن به توهین های مختلف نسبت به خودش و خانوادش !
وقتی مردم یاد نگرفتن فکر کنن و هر عملی رو بدون بررسی انجام میدن نتیجه اش میشه همینی که می بینیم .

آیا فردوسی پور در مورد زایتسف هم صحبتی کرده بود ؟! چرا اونجا هم همین رفتار دیده شد ؟!
سایت گل فارسی رو هم یک سر بزنین و قسمت کامنت ها رو نگاه کنین . بدترین توهین ها در قالب ورزش و طرفداری از تیمی نسبت به همدیگه ابراز میکنن .
توی جامعه هم که هر روز چندین مورد این چنینی دیده میشه !

حالا شما باز میگی فردوسی پوره که مقصره یا ایراد کار از جای دیگه است ؟!

wooooow
08-12-2013, 22:12
فردوسی کیه باووو
چه ربطی داره ؟؟

فردوسی پور یه شوخی ساده کرد و متاسفانه این وسط یکسری سوء استفاده گر گفتن کار عادل هست (( کسایی مثل *********************))

عادل در مورد بیک زاده گفت
چه ربطی به پیج اون مجری زن و بقیه افراد داره ؟؟؟

فرهنگ مردم ایران ربطی به فردوسی پور نداره !!!
یعنی اگه فردوسی پور کار اشتباه کرد میلیون ها و میلیون ها مردم عقل و شعورشون رو دادن دست فردوسی پور که ببینن چی میگه و تو همون مسیر برن ؟؟ یعنی خودشون فرهنگ و درک مناسب ندارن ؟؟:n15:

یعنی میلیون ها آدم بلانصب (( قصد توهین ندارم )) عقل ندارن و نمیتونن تشخیص بدن چی خوبه و چی بده ؟؟ :n15:

بیچاره فردوسی پور یه شوخی ساده کرد ولی یکسری سوء استفاده گر خواستن بندازن گردن فردوسی پور !!!!

فرهنگ هرکس به خودش مربوطه و فهم و شعورش نه عادل و ...
کار اشتباه وقتی انجام داده میشه عقل خود فرد باید بفهمه که درسته یا غلط !!!!!

دوستان قصد جسارت نداشتم و ندارم
فقط حقیقت بود :n15:

*Batman*
08-12-2013, 22:19
واقعا وضع فعلی اینترنت از سر بعضی ها زیاده.

“… چه پست‌اند آنها که فاصله‌ی میان “آنچه هست”شان، با، “آنچه باید باشد”شان، نزدیک است، و حتی در برخی، هر دو بر هم منطبق! حیوان و درخت است که این دو “بودن”شان یکی است…”

XENON24
08-12-2013, 22:25
به مسی فحش می دهم و به ایرانی بودن خود می نازم!

یک نظر شخصی: برای ما ایرانی ها خیلی چیزها که شوخی هستند، جدی می شود و بسیاری چیزها را که به شدت جدی هستند به شوخی و استهزاء برگزار می کنیم. این خصیصه اصلی بسیاری از ما ایرانی های مفتخر به فرهنگ و تمدن چند هزار ساله است!

دو سه شب است که صفحات متنوع و گوناگون فضاهای اجتماعی مجازی، مشحون و مملو از انواع و اقسام طنزهای یخ و بی مزه درباره تقابل دو تیم فوتبال ایران وآرژانتین است و به دنبال آن هنرنمایی برخی از ما متمدن ها در صفحه شخصی مسی و آن خانم مجری مراسم قرعه کشی جام جهانی و ...! تحلیل ها درباره چند و چون این ماجرا، از تحلیل های روانشناسانه گرفته تا اجتماعی و سیاسی و ... بسیار است؛ اما نکته ای که قصد دارم به آن بپردازم به جملات ابتدایی این نوشتار بازمی گردد.
همین چند روز پیش فعالان عرصه محیط زیست در رومانی نسبت به فعالیت های اکتشافی شرکت چورون در حوزه نفت و گاز، دست به اعتراض زدند و در برابر پلیس و ژاندارم های حفاظت کننده از منطقه صف آرایی کردند. در راس معترضین بانویی مسن قرار داشت که در روستای پونگشی واقع در 340 کیلومتری شمال شرق بخارست زندگی می کند. او در برابر ژاندارم ها ایستاد تا از محیط زیست و حق بشر برای زندگی در جهانی پاک صحبت کند. او در برابر ژاندارم ها ایستاد تا فرزندان و نوه هایش بتوانند در منطقه ای عاری از آلودگی نفس بکشند. و این چنین است که موضوع محیط زیست به مسئله و دغدغه ای جدی برای یک پیرزن روستایی تبدیل می شود.
محیط زیست!... مقوله ای که برای بسیاری از ما ایرانی ها بیگانه است. حتی شاید برای بسیاری از ما پرداختن به این مسئله مطایبه آمیز جلوه کند. در حالی که محیط زیست، تغییرات آب و هوایی جهان، گرمایش زمین و موضوعاتی از این دست، امروزه برای بسیاری از مردمان جهان به مهمترین و جدی ترین دغدغه آنها تبدیل شده است. و این ما ... که هنوز جملات مبتذل و جاهلانه خود را بر در و دیوار مجازی دیگران حک می کنیم و به ایرانی بودن خود می نازیم. در این میان آیا یک مسابقه فوتبال، ارزش پایمال شدن ارزش های یک ملت را در سطح جهانی و در منظر دیگران دارد؟! یا شاید ارزش های ما در حد همین ها است که می بینیم و ما تنها گرفتار توهمی از دارا بودن انواع و اقسام ارزشها هستیم؟!

خبرآنلاین

MOHAMMAD2010
08-12-2013, 22:37
فردوسی کیه باووو
چه ربطی داره ؟؟
فردوسی پور یه شوخی ساده کرد و متاسفانه این وسط یکسری سوء استفاده گر گفتن کار عادل هست

اونقدر هم بی ربط نیست !
شوخی ساده کرد !؟ جلوی میلیون ها بیننده !
بابا ملت جنبه ندارن از همین شوخی ها شروع میشه میرسه به جاهای بالاتر !
مخصوصا سر قضیه هاشم و اون خانوم خود فردوسی پور شروع کننده بود ! هاشم رو که گفت جلو مسی معلوم نیست میخواد چی کار کنه ! اون مجری رو هم که گفت یه خانومی هست فرا منشوری !! یعنی ملت این همه سال دارن سانسور میبینن نمیدونن خودشون دلیل سانسور چیه !؟ چرا میاد همچین چیزی میگه !؟ وقتی میاد همچین چیزی میگه یه مشت ابله هم میان تو پیج اون مجری فوش میدن !

kenzu
08-12-2013, 22:46
یکی گفته بود ، تو دستشویی هم میری؟ :n08:

wooooow
08-12-2013, 22:47
اونقدر هم بی ربط نیست !
شوخی ساده کرد !؟ جلوی میلیون ها بیننده !
بابا ملت جنبه ندارن از همین شوخی ها شروع میشه میرسه به جاهای بالاتر !
مخصوصا سر قضیه هاشم و اون خانوم خود فردوسی پور شروع کننده بود ! هاشم رو که گفت جلو مسی معلوم نیست میخواد چی کار کنه ! اون مجری رو هم که گفت یه خانومی هست فرا منشوری !! یعنی ملت این همه سال دارن سانسور میبینن نمیدونن خودشون دلیل سانسور چیه !؟ چرا میاد همچین چیزی میگه !؟ وقتی میاد همچین چیزی میگه یه مشت ابله هم میان تو پیج اون مجری فوش میدن !

برادر
اصلا فرض بزار تقصیر فردوسی پور باشه
فرض کن عادل خودش گفت مردم برید تو پیج مسی و مجری برنامه فحش بدید

من یه سوال از شما میپرسم
ما واقعا خودمون درک و فهم نداریم بدونیم چی بده و چی خوب ؟؟
خود مردم وقتی همچین حرکتی انجام میدن نمیتونن درک کنن کار زشتی هست ؟؟

به قول معروف میگن
اگه یکی گفت برو تو چاه - شما هم باید بری ؟؟

نوشتن همچین الفاظی تو پیج مسی به فرهنگ مردم بستگی داره
وقتی خانواده طرف بهش یاد داده باشن چی خوبه و چی بد شما مطمعا باش درک و فهم ملت بهشون این اجازه رو نمیده که همچین کاری کنن

تاحالا دیدی یه بچه کوچیک 4 یا 5 ساله وقتی میخواد به آتیش دست بزنه میترسه
و اگه شما بهش بگید دست بزن اونم میگه نه (( به اصطلاح بچه ها میگن بووه - Bove ))

یا اگه خانواده بچه بهش یاد داده باشن حرف زشت نزن اونم نمیزنه
مثلا دیدید یک نفر بعضی مواقع میخواد با شما سلام کنه خیلی خیلی محترمانه سلام میکنه

سلام خوب هستید ؟؟ وقت بخیر و.... (( حال و احوال پرسی و ... ))

ولی بعضی ها فقط یه سلام خشک و خالی میکنن و طلبکار هم هستن !!!!!!!

اینا همش به شعور و فهم ما برمیگرده
اینکه خانواده یک نفر بهش گفته باشه چی خوبه و چی بد
وقتی یک نفر همچین کاری میکنه معلومه فرهنگ و شعور درست و حسابی نداره و یا اصلا بهش آموزش داده نشده !!!!!

دوستان قصد توهین به کسی رو ندارم و امیدوارم کسی بد برداشت نکنه :n16:

وین رونی
08-12-2013, 23:06
دوستان قصد توهین به کسی رو ندارم و امیدوارم کسی بد برداشت نکنه :n16:

نه واقعیته
واقعیت دردناک جامعه ما.شاید من هم در قسمتهایی از زندگیم این بی فرهنگی ها را کرده باشم به نحوی و الآن دارم به قول معروف جانماز آب می کشم
امروز بعد از ظهر یه تصادف کوچک تو خیابون شد دو طرف دعوا جلوی زن و بچه فحش های بالای 18 میدادن بهم اونم با داد و هوار
اینکه در اینترنت هست و طرف یه خارجی
به خدا من به شخصه با اینکه به خاطر تاریخ حماسی کشورم در زمینه دفاع از ایران،مغرورانه میگم ایرانیم اما بعضی مواقع آرزو می کنم به خاطر بعضی چیزها در ایران نبودم و اون هم نبود فرهنگ و همینطور فقدان احترام به شهروندان از طرف...
وقتی خانه من در سرما به علت بی تدبیری...گاز نداره و خودم و خانواده تا بوق شب سگ لرزه می زنیم وقتی برای گرفتن حقت روزها از این اداره به اون اداره پاست می کنن، کوچکترین احترامی از سوی برخی ها نمی بینم خوب اگه کمی هم سطح درک و فرهنگم پایین باشه،به قول معروف قاط می زنم و هر کاری می کنم

manchester fan
08-12-2013, 23:39
فرهنگ تو کوچه خیابونه ..تو زندگی روزانه هست ... وقتی به جامعت و شهرت و کشورت نگاه میکنی تو چیزی به اسم فرهنگ نمیبینی ... حالا اینم یه گوشه از بی فرهنگیه مردمه تو اینترنت
همه هم همینیم و اگه این نبودیم که وضع جامعه مون این نبود

فقط جالبه برای من یه عده این وسط پز روشن فکری برمیدارن و بقیه متهم به بی فرهنگی میکنن
همه هم تو این روزا شدن جامعه شناس و به فکر حل کردن مشکلات فرهنگی مردم هستن ... فک کنم جای این همه حرف و بحث های بیهوده یه تلنگر به خودمون بزنیم بهتر باشه

hoosein saba
09-12-2013, 00:08
فحش رو ازش فاکتور بگیرید ،من موافق این موضوع هستم
جذابیت فیس به همین نامحدود بودنشه

وین رونی
09-12-2013, 00:27
این جدیده:

ايراني هاي عزيز، نيازي به عذرخواهي نيست. من مي‌دانم ايران فرهنگ غني اي دارد و من می دانم اینهایی که تهدید کردند ایرانی های واقعی نیستند.
من الان هم فقط سخت تمرين مي كنم تا در بازي مقابل ايران، مدافعان این تیم را اذيت كنم

تا چه حد درست باشه مطمئن نیستم

Soroush-S
09-12-2013, 00:37
همیشه پای یک ایرانی در میان است!!!:n02:
الان مسی چطوری فارسی میخونه؟!!:n02:

ghermezeteh
09-12-2013, 01:14
این جدیده:

ايراني هاي عزيز، نيازي به عذرخواهي نيست. من مي‌دانم ايران فرهنگ غني اي دارد و من می دانم اینهایی که تهدید کردند ایرانی های واقعی نیستند.
من الان هم فقط سخت تمرين مي كنم تا در بازي مقابل ايران، مدافعان این تیم را اذيت كنم

تا چه حد درست باشه مطمئن نیستم

فیکه
هر کسی می تونه تو فیسبوک یه پروفایل بسازه به اسم Leo Messi و عکس مسی رو هم بذاره بیاد اونجا کامنت بذاره
این کامنت هم احتمالا کار ایشونه : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه کامنت دیگه هم ازش تو پیج مسی دیده بودم

جالبه بعضی خبرگذاری های معروف داخلی هم گول خورده بودن و فکر میکردن خود مسیه !

30vil
09-12-2013, 08:58
خبر فوری:

لیونل مسی و جمعی از بازیکنان تیم ملی آرژانتین با ارسال نامه ای به شورای عالی فضای مجازی ، کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، ارتش سایبری جمهوری اسلامی ایران و پلیس فتا، از تدبیر و بصیرت این نهادها برای فیلتر کردن سایت فیس بوک در ایران تشکر و اظهار امیدواری کردند با تسریع در پیاده سازی اینترنت ملی دسترسی محدود فعلی نیز به طور کلی قطع گردد :n08:

بی باک بی بال
09-12-2013, 09:25
باز خوب سایت فیس ف یل تر وگرنه :n04:

Rhodes
09-12-2013, 10:24
اینا آدمن ؟!
اینا همونایی هستن که 100 تا 100 تا پیج میسازن میگن فرهنگ غنی - کورش و داریوش و .... عربا رو میبندن به فحش و بی فرهنگی ...
ولی همشون 100 تا اکانت دارن و میرن توی پیج های مردم فحش و ناسزا میگن....

متاسفم...

aliano
09-12-2013, 10:38
به سلامتی دوستان حماسه ساز و غیورمون به هدفشون که همانا جهانی شدن این حرکتشون بود رسیدند.روزنامه های اشپیگل آلمان(اکثر سایتها و روزنامه های آلمانی انعکاس دادند) و ال موندو اسپانیا توهین به مسی رو انعکاس دادند.خب خوشحالیم که بار دیگر به جهانیان ثابت شد که ما هستیم!ما رو تحویل بگیرید!عقده داریم!!!!!

Pejvak61
09-12-2013, 12:13
از اين يوزر ها اينجا هم داريم كه بهش اشاره نميكنم چون تا لينكشو گذاشتم پستم حذف شد.(به دليل نگه نداشتن احترام به كاربر انجمن!) حالا من متوجه نشدم كجاي پستي كه گذاشتم توهين يا بي احترامي بود. فقط ارجاع دادمش به دوستان كه در موردش قضاوت كنن.

Pejvak61
09-12-2013, 12:19
اين هم يكي ديگه :
درباره توهین های فیسبوکی به لئون مسی نابغه فوتبال جهان

وبلاگ > بهشتی پور، حسن - توهین و ناسزا هایی که در صفحه فیسبوک لئون مسی نابغه فوتبال مرا هم بر ان داشت که در این موضوع به نکته اساسی توجه بدهم ریشه یابی پرخاشگری های سایبری چیست ؟

زمانی طرح پرسش های خوب و اساسی موجب رشد جامعه می شود . برای نمونه دوستی مطرح کرده بود چرا ایرانی ها به سایت خانم مجری مراسم قرعه کشی فوتبال جام جهانی رفتند و فحش های آبدار نثار خانمی کردند که اصلا او را نمی شناسند ؟ یا چرا بعضی از ایرانی ها زمانی که مشخص شده است ایران با آرژانتین همگروه شده است به صفحه فیسبوک لئون مسی نابغه فوتبال جهان هجوم بردند و حرفهای رکیک برای او نوشتند؟ این پیام ها فراتر از صد هزار بوده است . ایا کسانی که چنین اقدام هایی را انجام می دهند ایرانی نیستند؟ انگیزه اصلی آنها چیست؟ چرا بعضی از همین ایرانی ها زمانی که او در بارسلونا بازی می کند بخاطر بازی های خوب و تاثیر گذارش کلی او را تشویق هم می کنند ؟خوب پاسخ این پرسش ها را می توان هم از بعد جامعه شناسی و هم از جهت روانشناسی اجتماعی مردم ایران و هم از لحاظ علوم تربیتی بررسی کرد اما از نگاه من بی سواد و غیر متخصص این نوع اقدام های ظاهرا خود جوش !! ناشی از سرخوردگی های اجتماعی و نوعی حقارت های درونی انسان هایی است که به همه چیز معترض هستند . آنها نمی دانند به چه کسی و چرا اعتراض می کنند فقط می دانند باید اعتراض کنند آن هم به کسانی که هیچ نقشی در زندگی آنها نداشته وندارند . آنها به سانسور صدا وسیما اعتراض ندارند به این اعتراض می کنند که چرا این خانم لباس پوشیده ای را در فصل بهار برزیل انتخاب نکرده است!! شاید هم به این اعتراض دارند که اساسا این خانم چه حقی دارد در مراسم قرعه کشی فوتبال با این هیبت دلربا ظاهر شود!! اما اعتراض به مسی هم لابد بخاطر آن است که او را عامل شکست احتمالی و مقدر تیم ایران در جام جهانی می دانند و لابد می خواهند از الان روحیه او را برای بازی در برابر ایران در 31 خرداد 1393 تخریب کنند!! میدانید حتما او باعث و بانی عقب افتادگی تیم ایران است . تیمی که بخاطر پشتوانه تمدنی 7 هزار ساله اش نباید به شکست سختی در برابر آرژانتین تن بدهد که از کشف ان 400 سال هم نمی گذرد!! خلاصه آنها زورشان به باعث و بانی عقب ماندگی فوتبال در ایران نمی رسد برای مسی فحشه و ناسزا می نویسند ان وقت سایتی در داخل ناچار می شود تیتر خنده داری بزند "عده ای ایرانی نما به مسی توهین کردند" !!حالا باید چکار کرد ؟ آیا باید جنبش پوزش خواهی از سرکار خانم محترم مجری و آقای مسی براه انداخت یا به ریشه ها برگردیم ببینیم نمی شود بجای غصه خوردن از این بدنامی برای ایرانی ها ، فرهنگ سازی کنیم . تلاش کنیم برای همه جابیندازیم که اگر جوانمردانه بازی کنیم برد و باخت ایران بیشتر ارزشمند می شود . به یکدیگر یادآور شویم باختن به ستارگان آرژانتینی مهم است، اما باختن در صحنه اخلاق اجتماعی مهم تر است . پیروز واقعی کسی است که در جهان از خود و مردم کشور خود چهره انسانی و متمدنی به نمایش می گذارد.

منبع : خبرآنلاين ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

يه نكته هم من بگم :

چرا خودمونو ميزنيم به كوچه علي چپ؟ دليل اصلي به حاكميت ما برميگرده كه همه چيز را در محدود كردن ميبينه و اگر از ابتدا اين كارها را نميكرد ديگه كسي براي تفريح آبروي مليت ايراني را نميبرد.

اتفاقاً ملت ايران بالقوه انسانهاي خوبي هستند ولي شرايطي كه از ابتداي انقلاب تا الآن اتفاق افتاده اونها را به اين روز انداخته و طوري شده كه براي اعتراض به همه گير ميدن و به قول نويسنده به همه اعتراض ميكنن بدون اينكه در نظر بگيرند كه اون شخص مقصره يا نه؟

نمونه بارز اين اتفاق، رفتار كره اي ها بعد از سوت پايان مسابقه در بازي آخر مقدماتي جام جهاني بود. ملتي كه ما فكر ميكرديم خيلي منضبط و مودب هستند تحت فشار شديد رواني ناشي از باخت به رقيب ديرينه شان در هر دو بازي رفت و برگشت و احساس سرخوردگي شديد از اين قضيه تقريباً همگي حضار در ورزشگاه شروع به پرتاب بطري و زباله به سمت گردانندگان پرچم ايران دور زمين كردند و دامنه اين اقدام آنچنان وسيع بود كه فكر ميكنم تقريباً همه تماشاگران حاضر اين كار را ميكردن.

پس همينطور كه ميبينيد اگر شرايطي برابر براي تمام ملت ها حاكم باشه ممكنه رفتارهايي به مراتب زننده تر از اين هم ازشون سربزنه.

تمام مطالبي را كه در اين چند روز خوندم كوچكترين اشاره اي به قصور حاكميت در اتخاذ تصميماتي كه منجر به چنين واكنش هايي شده نكردن.

خداوكيلي اگر پدران و مادران ما اين امكانات را داشتن از اين كارها ميكردن؟

XENON24
09-12-2013, 14:46
بازتاب حمله به صفحه فیس‌بوک مسی در ال‌موندو روزنامه «ال‌موندو» در گزارشی به بررسی حمله هواداران ایرانی به حمله صفحه اجتماعی لیونل مسی پرداختند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پس از همگروهی آرژانتین با ایران در جام جهانی 2014 برزیل عده‌ای از هواداران ایرانی در اقدامی ناپسند با حمله به صفحه شخصی لیونل مسی در شبکه فیس بوک اقدام به توهین به فوق ستاره فوتبال جهان کردند.

حرکت ناپسند برخی از هواداران ایرانی بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خارجی داشت. روزنامه‌ "ال‌موندو" یکی از روزنامه‌های معتبر اسپانیایی در گزارشی اعلام کرد که هواداران ایرانی با حمله به صفحه شخصی مسی جملات نه چندان ناپسندی را به این بازیکن نسبت دادند.

این روزنامه‌ نوشته است: مسی در زبان فارسی نام یک فلز است که ارزش زیادی ندارد و به همین خاطر هواداران ایرانی با استفاده از تشابه نام مسی با یک فلز به توهین به این بازیکن پرداختند.

بعضی دیگر از رسانه‌های آلمانی نظیر اسپورت و اشپیگل و اسپانیایی با استناد به گزارش ایسنا در گزارشی جداگانه به حمله برخی از ایرانی‌ها به صفحه لیونل مسی در فیس‌بوک پرداختند.

XENON24
09-12-2013, 15:25
آبروی ایران و ایرانی رفت/حق شکایت ستاره آرژانتینی دنیای فوتبال در قانون ایران

پس از همگروهی تیمهای ملی ایران و آرژانتین در جام جهانی و واکنشهای ایرانی‌ها در اين باره و پخش برنامه ۹۰، کمپین‌ها و نوشته‌های کاملاً متفاوت و عجیبی در مورد لیونل مسی، ستاره آرژانتینی و بازیکن باشگاه بارسلونا در سایتهای اجتماعی دیده شد.

شوخی‌های انجام شده با هاشم بیگ‌زاده و لیونل مسی واکنشهای متفاوتی را در محافل ورزشی و دنیای مجازی به دنبال داشت که با نگاهی به خروجی این شبکه‌ها در می‌یابیم تا عصر شنبه نزدیک به 50هزار کامنت ایرانی در صفحه مسی درج شده است. آنها گفته‌اند مسی در مقابل ایران بهتر است از هورمونهای قوی‌تری استفاده کند تا ساق پا‌هایش نشکند و البته خیلی چیزهای دیگر که متأسفانه بوی ادب ایرانی از آن به مشام نمی‌رسد.

کامنتهایی به دور از شأن ایرانیان

در این پیامها که نشان دهنده کم تجربگی و نبود پشتوانه فکری برای انتشار مقاله و حتی نظر برای یک کاربر شبکه‌های اجتماعی است دیدگاه‌های اغلب متفاوت و کوتاه بینانه‌ای به چشم می‌خورد؛ مسی تو که مسی (مس هستی!)، اگه طلا هم بودی هیچ کاری نمی‌تونستی جلوی ایران بکنی داداش! / خبرنگارمان رفت با مسی مصاحبه کنه، مسی گفت ایران رو نمی‌شناسه و مصاحبه نکرد. الان باید بیک‌زاده طوری بزنتش که قیافش شبیه دفاع راست فوتبال دستی شه. / مسی جون یک ماه یارانه خودتو بده بیگ‌زاده تا ولت کنه/ آهن آلات، ضایعات، مسی‌جات خریداریم!

این فقط نمونه‌ای از کامنتهایی است که تا ساعت ۲۳ یکشنبه از سوی برخی کاربران ایرانی در صفحه مسی منتشر شده بود. شاید دیگر نیازی به گفتن هیچ جمله‌ای نیست و با خواندن این نظرات بدانیم که چقدر فرهنگ ایرانی را خشن و زننده نمایانده‌ایم. این کاربران در کامنتهای آخرشان با تکراری شدن توهین به لیونل مسی، قرار گذاشتند حرکت خود را در صفحه ادین ژکو مهاجم تیم ملی بوسنی ادامه دهند و بازیکن بوسنی را که به فرهنگ ایرانی نیز نزدیک است مورد هجوم نابخردانه قرار دهند.

نظر مسی در خصوص قرعه آرژانتین و ایران

لیونل مسی، ستاره مشهور فوتبال با دیدن پیامهای کاربران ایرانی گفته است: «این حرکت زشتی است که برخی ایرانی‌ها به من و خانواده‌ام توهین کرده‌اند».

مسعود وحید‌زاده جامعه‌شناس و یکی از کاربران فیس‌بوک در این باره در صفحه شخصی‌اش نوشته است: براستی ما که فرهنگ چند هزار ساله داریم چرا باید برویم در صفحه مسی چنین فحش‌هایی بنویسیم؟ اصلاً قابل قبول نیست که یک ایرانی چنین کاری کند. نمی‌دانم چرا در زمان ورود پیشکسوتان میلان به تهران، مردم آن گونه صمیمانه به استقبالشان رفتند، اما حالا این حرفهای توهین آمیز منتشر می‌شود. باید در این زمینه فرهنگ سازی شود.

حق شکایت «مسی» در قانون ایران

قاضی سید محمدناصر رضوی، جرم‌شناس و حقوقدان در این باره به گزارشگر ما می‌گوید: واقعیت این است که برای رسیدگی به جرایم کاربران ایرانی و ایرانی نمای شبکه‌های اجتماعی بر اساس قانون مجازات اسلامی امکان شکایت از سوی لیونل مسی، ستاره و عضو تیم ملی آرژانتین و دادرسی در ایران و دادگاه‌های بین‌المللی وجود دارد.

وی تصریح می‌کند: در قانون مجازات اسلامی، توهین از جمله جرایمی معرفی شده که قانونگذار آن را مطلق بر انجام فعل، رفتار و یا هر کار دیگری که به موجب آن شخصیت و اعتبار شخص حقیقی یا حقوقی خدشه دار و در برخی موارد دچار اختلال و تضعیف گردد اطلاق کرده است.

وی یادآور می‌شود: مهمترین مصادیق و مواردی که مشمول هتک حرمت می‌شوند عبارتند از: توهین، فحاشی و افترا (به رغم آنکه ممکن است موجب حد قذف نیز گردد)، ضرب و جرح (به رغم آنکه امکان دارد موجب قصاص گردد) و همه اینها دارای معادل مجازات برای توهین کننده هستند. البته در این باره پلیس فتا نیز باید اقدام کند، زیرا یک عده دارند آبروی کشور را می‌برند.

لزوم بازگشت به فرهنگ ایرانی

در شبکه اجتماعی فیس‌بوک، هم‌اکنون دو کمپین با اهداف متضاد حول این محور فعالیت می‌کنند. کمپین اول فراخوانی است برای جمع کردن همه شوخی‌ها با مدافع استقلال و رجز خوانی‌اش برای لیونل مسی و کمپین دوم، مرکزی برای دفاع از مسی و تلاش برای متوقف کردن شوخی‌ها و بازگشت به فرهنگ ایرانی و اسلامی کشورمان.

حجت الاسلام میلاد صبوریانی کیا، کار‌شناس مذهبی و نویسنده ستونهای مشاوره در رسانه‌های مکتوب نیز در این باره می‌گوید: هنگامی که کاربر اینترنت یک برنامه تحریک کننده را می‌بیند حتماً با توجه به اینکه رسانه فراگیر و رایگانی به نام شبکه اجتماعی به صورت کاملاً آنلاین و بی‌هزینه در اختیار دارد، به خودش اجازه می‌دهد خطاب به او اظهار نظر کند.

وی تصریح می‌کند: متأسفانه پیامهای ناشایستی خطاب به ستاره آرژانتینی بیان شده و باید در این ارتباط کاری برای جبران مافات نمود که در این زمینه عذرخواهی کاربران و نامه رسمی فدراسیون فوتبال و حتی پوزش وزیر ورزش می‌تواند کارگشا باشد.

به گفته صبوریانی کیا این نوع موضعگیری‌ها و خودنمایی‌ها با شعائر و باورهاي مذهبی و فرهنگ اسلامی، ایرانی کاربران اینترنتی کشورمان هماهنگی ندارد و اعضای شبکه‌های اجتماعی باید ، قبل از پست کردن و انتشار این نوع دیدگاه‌ها، همه جوانب فرهنگی، بین المللی و سیاسی اجتماعی فرامرزی را بسنجند که متأسفانه در مقطع کنونی این مهم هرگز رعایت نشده است.

از هول حلیم در دیگ افتادن...

دکتر حامد بیاری روان‌شناس و عضو سابق هیات علمی دانشکده تربیت مدرس نیز در این باره می‌گوید: متأسفانه ما ایرانی‌ها از هول حلیم توی دیگ می‌افتیم به دلیل اینکه اینترنت و رسانه‌های نوپدید را داریم، اما فرهنگش را نداریم و با توجه به وجود فقر فرهنگی در این حوزه، باید فرهنگ استفاده از فناوری‌های جدید و به طور کلی فرهنگ زندگی در دنیای جدید و مجازی را نیز به مردم آموزش داد. چیزی که متاسفانه هیچ نوع مسؤول و متولی‌ای در ایران ندارد و همه فقط به فکر حذف و فیلتر آن هستند!

وی با بیان مثالی از این نوع هجمه‌های رسانه‌ای در شبکه‌های اجتماعی می‌گوید: ۶سال گذشته نیز که سایتهای بین المللی اقدام به نظرسنجی در انتخاب حسین رضازاده به عنوان قوی‌ترین وزنه‌بردار جهان کردند تا قوی‌ترین مرد این رشته را انتخاب کنند- گرچه هنوز اینترنت مانند حالا بین ایرانی‌ها جا نیفتاده بود- با اطلاع‌رسانی گسترده به یکدیگر و حرکت گروهی کاری کردند که هجوم زیادی به سایت فدراسیون جهانی وزنه‌برداری وارد شد و در نتیجه انتخابات مخدوش ماند!

کاربران خویشتندار باشند

دکتر بیاری تصریح می‌کند: البته هجوم‌های گسترده اینترنتی باز هم سبب شد تا حمایت دسته‌جمعی ایرانی‌ها اینجا هم بر واقعیتها چیره شود. نظرسنجی‌ای ‌که مثلاً مسی در آن بین ۵ بازیکن بر‌تر هم نبود اما با لطف رأی ایرانی‌ها نتیجه طور دیگری رقم خورد، اما باید بدانیم همیشه این نوع حمایتها نمی‌تواند نتیجه موافق داشته باشد. این حمایت بیجا از تیم ملی و توهین به مسی از همین نوع است و کاربران باید خویشتندار باشند.

عماد جعفری‌پور، کار‌شناس اجتماعی، علاقه‌مند فوتبال و نویسنده وبلاگ در این باره در صفحه شبکه اجتماعی‌اش آورده است: لیونل مسی عزیز، تو یکی از بزرگترین ستارگان فوتبال در همه زمان‌ها هستی. من برای شما از رامهرمز در جنوب ایران این کامنت را می‌نویسم. قبل از هر چیز ببخشید که تعداد زیاد کامنتهای هموطنان من باعث افزایش فشار کاری برای تیم اینترنتی شما شده است. اصلا ناراحت نباش چون ما شوخی کرده‌ایم. توجه داشته باش که ما ایرانی‌ها یک ملت شوخ و باحال هستیم و تمایل داریم با همه چیزهایی که در اطرافمان هست جوک بسازیم!

ببخشید شوخی کردیم!

مسی گرامی، تقاضا می‌کنم به این قضایا مثبت نگاه کن و اگر موافق هستی به زبان فارسی هم به کامنتها پاسخ بده. بگذار حتی بیشتر از این سرگرم و خوش باشیم، ما با تو شوخی کردیم! در ضمن باید بگویم که شمار کمی از کامنتهای ایرانی‌ها کلمات توهین آمیز دارد و بابت آن از شما پوزش می‌خواهم.

امیدواریم شما در آینده به کشور ما سفر کنی و از مکانهای تاریخی و طبیعی شگفت انگیز، لذت ببری و ایران و فرهنگ پربارش را بیشتر بشناسی. ما خیلی با ورزشکار‌ها دوست هستیم!

انتخاب

Mohammad Yek110
09-12-2013, 16:53
امیدواریم شما در آینده به کشور ما سفر کنی و از مکانهای تاریخی و طبیعی شگفت انگیز، لذت ببری و ایران و فرهنگ پربارش را بیشتر بشناسی. ما خیلی با ورزشکار‌ها دوست هستیم!

همینمون مونده!
بهتر که فیسبوک فیــلتره ، ک اگه رفع فیــلتر بشه از اینی که هست بدتر میشه
ویچت رو ببینید چه بلایی سرش اوردن!!!
از فرهنگ فقط بلدن بگن ما 2500 سال پیش متمدن بودیم ....

----Ali----
09-12-2013, 19:01
من هم برا کامنت های بچه ها متاسفم و هم برا استاد بعضی ها !!!!!!

MOHAMMAD2010
09-12-2013, 19:31
برادر
اصلا فرض بزار تقصیر فردوسی پور باشه
فرض کن عادل خودش گفت مردم برید تو پیج مسی و مجری برنامه فحش بدید

من یه سوال از شما میپرسم
ما واقعا خودمون درک و فهم نداریم بدونیم چی بده و چی خوب ؟؟

اولا من درباره مسی اصلا منظورم نبود !
بعدشم خب معلومه اونایی که اینا رو مینویسن ندارن !
دیگه اینو همه میدونن اون شب عادل جو گیر شده بود هاشم بیگ زاده رو مسخره کرد بعدشم نتیجش این شد !
این آقا مسخره کردن اینو اون براش عادت شده ! پرویز مظلومی داره از فنس بالا میره دنبال سبیل هاش میگرده ! اینو که یادتون نرفته !؟
حالا هم یه شوخی کوچک کرد ولی نباید میکرد !

Atghia
09-12-2013, 19:41
پس از حمله ایرانی ها به پیج "مسی"، این بازیكن رفتار ایرانی ها را غیردوستانه خواند و پس از آن ایرانی های زیادی رفتند و در پیج این بازیكن از او عذرخواهی كردند.

مسی هم با بزرگ منشی در این مورد پاسخ داد:« ایرانی های عزیز، نیازی به عذرخواهی نیست. من می‌دانم ایران فرهنگ غنی ای دارد و من می دانم اینهایی که تهدید کردند ایرانی های واقعی نیستند.

من الان هم فقط سخت تمرین می كنم تا در بازی مقابل ایران، مدافعان این تیم را اذیت كنم.» این واکنش محترمانه و حرفه ای مسی در نوع خود جالب توجه و آموزنده است. با این حال نباید تهدید زیرپوستی مسی مبنی بر تمرین سفت و سخت را نادیده گرفت. گویا تیم ملی کشورمان به راحتی قربانی فحاشی و بچه بازی چند تن از هموطنان مان شده است.

منبع:jamnews.ir

MoJtaBa.R
09-12-2013, 21:24
لزوم بازگشت به فرهنگ ایرانیبیشترین افرادی که توی فیس رفت و آمد دارن انگاری قشر جوون و محصل جامعه هستند ! که خوب یه جورایی تاسف داره نحوه بکارگیریشون از نت ! یه زمان یارو بدش میومد یه عکس یا فیلمی از حریم خصوصیش یه جا پخش بشه الان خودش .... امروز روزنامه های غیر ورزشی هم بهش پرداخته بودن که به مسی توهین شده و ... فقط این چند روز صحبتها و انزجاره که داره شنیده میشه : راهکار کسی ارائه نمیده .
بدی اینه که همه چی به مزحکه گرفته میشه : ازشوخیای قومیتی گرفته تا این توهینهای بردون مرزی : حالا خوبه که طرف مقابل فارسی بلد نیست !

بعدش میخوان به زور بانوان رو ببرن ورزشگاه !!! هنوز خیلی چیزا جاش توی فرهنگ ایران تعریف نشدست

Gregar
09-12-2013, 21:26
پس از حمله ایرانی ها به پیج "مسی"، این بازیكن رفتار ایرانی ها را غیردوستانه خواند و پس از آن ایرانی های زیادی رفتند و در پیج این بازیكن از او عذرخواهی كردند.

مسی هم با بزرگ منشی در این مورد پاسخ داد:« ایرانی های عزیز، نیازی به عذرخواهی نیست. من می‌دانم ایران فرهنگ غنی ای دارد و من می دانم اینهایی که تهدید کردند ایرانی های واقعی نیستند.

من الان هم فقط سخت تمرین می كنم تا در بازی مقابل ایران، مدافعان این تیم را اذیت كنم.» این واکنش محترمانه و حرفه ای مسی در نوع خود جالب توجه و آموزنده است. با این حال نباید تهدید زیرپوستی مسی مبنی بر تمرین سفت و سخت را نادیده گرفت. گویا تیم ملی کشورمان به راحتی قربانی فحاشی و بچه بازی چند تن از هموطنان مان شده است.

ایول . اگه واقعا خود مسی باشه یعنی مسی ما رو به مبارزه طلبیده :n25:
دفاع تیم ملی میتونه تو جام جهانی جلوی مسی محک بخوره ببینیم چند مرده حلاجه :n20:

ولی حیف جدیدا داشتن واسه رفع شیلتر ف.ب تلاش میکردن و حالا مطمئنم که با این اتفاق اخیر عمرا باز بشه . تازه سه قفله اش هم میکنن .
البته بهتر . ما که از خدامونه دیگه به ف.ب برنگردیم . هر کی که بخواد و لازمش باشه از راه های دیگه وارد میشه . با رفع شیلتر ف.ب فقط سیل این جور کاربرا بیشتر میشه .

MOHAMMAD2010
09-12-2013, 21:28
بعدش میخوان به زور بانوان رو ببرن ورزشگاه !!! هنوز خیلی چیزا جاش توی فرهنگ ایران تعریف نشدست

35 سال پیش زنا میرفتن ورزشگاه هیچ مشکلیم نبود ! نه فهشی نه چیزی !
چی شد فرهنگمون تو این 35 سال !

XENON24
09-12-2013, 21:50

این هم جعلیه!
اگه خود مسی و یا یه ادمینی از پیج مسی اون کامنت رو گذاشته باشه دور اسم پیج یه هلال آبی بوجود میاد که این کامنت اون هلال رو نداره در نتیجه همه این هم Fake بوده

XENON24
09-12-2013, 22:00
"نامه فرناندا ليما به عزت ا... ضرغامي"....(از دست ندین!)

در پي پخش موفقيت آميز مراسم قرعه كشي جام جهاني از شبكه سه و نقش بر آب شدن نقشه‌هاي غرب در ترويج پوشش غربي در ميان جوانان ايراني؛ رئيس سازمان صدا و سيما در نامه اي از دست اندركاران اين برنامه و خصوصا تدوينگري كه موفق شده بود مجري خانم مراسم را به طور كامل سانسور كند، تشكر و قدرداني كرد. اگر غربي‌ها مي‌دانستند ما در تدوين و سانسور همزمان برنامه‌هاي پخش زنده اين قدر پيشرفت كرده ايم عمرا ناز خانم فرناندا ليما را نمي‌كشيدند. در اين صورت شايد اجراي مراسم را به يكي مثل رسول نجفيان مي‌سپردند تا تاري هم برايشان بزند، "مي‌رن آدما" را بخواند و اشك مختصري از حاضران در سالن بگيرد. ساعاتي پس از انتشار متن نامه رئيس سازمان صدا و سيما، خانم فرناندا ليما هم نامه اي خطاب به عزت‌ا... ضرغامي‌نوشت و درد دل‌هايي را مطرح كرد:

« جناب آقاي ضرغامي‌سلام عليكم‌... پس از اجراي مراسم به محض آنكه به خانه رسيدم با وجود خستگي برنامه شما را از اينترنت دانلود كردم و ديدم. همان طور كه برخي از دوستان ايراني‌ام از جمله جناب سلحشور پيامك كرده بودند اصلا مرا نشان نداديد. عيبي ندارد اما دوست ندارم ايراني‌ها فكر كنند من دختر بي بند و باري هستم. پدرم خيلي روي اين مسائل حساس بود. او تا قبل از ازدواجم مرا در خيابان تيمور صدا مي‌زد تا توجه كسي جلب نشود. به من گفته بودند مراسم قرعه كشي زنانه و مردانه است اما وقتي لباس‌هايم را عوض كردم و وارد سالن شدم ديدم مردها هم هستند. مي‌خواستم مراسم را ترك كنم. گفتم «پاي بي‌جوراب زشته» اما بلاتر پشت ميكروفون از همه خواست يا نگاه نكنند، يا به چشم خواهري نگاه كنند. به جمعيت كه نگاه كردم ديدم همه گزينه دوم را انتخاب كرده‌اند. خدا مي‌داند چقدر خجالت كشيدم و سرخ و سفيد شدم تا مراسم تمام شد. باز جاي شكرش باقي است كه لباس صورتي ام را نپوشيده بودم. در ميان لباس‌هاي جشني ام همين كه تنم بود از همه پوشيده تر است. چند وقت پيش به طور اتفاقي برنامه گلبرگ را از شبكه سه ديدم. كارشناس داشت دخترها را نصيحت مي‌كرد كه چطور بايد پوشش خود را رعايت كنند. خيلي به دلم نشست. به شوهرم گفتم "رودريگو گوش كن، خيلي جالبه" اما او كنترل را از من گرفت و زد شبكه نسيم. مردم پشت ميكروفون جوك مي‌گفتند و رودريگو غش و ريسه مي‌رفت. رودريگو هم شوهر بي غيرتي نيست. شايد باور نكنيد اما در همين مراسم به من تذكر كه داد كه سنگين باشم و كمتر لبخند بزنم. اوايل ازدواجمان خيلي متعصب بود. يك بار وقتي فهميد من با‌ كمترين لباس رفتم ماست خريدم قيامتي راه انداخت. قبلا شنيده بودم براي هنرپيشه‌هاي زن فيلم‌هاي خارجي با كامپيوتر لباس پوشيده درست مي‌كنيد. كاش در مورد من هم همين كار را مي‌كرديد. خيلي دوست داشتم يك بار تصويرم از برنامه نود پخش شود و نظر امير حاج رضايي عزيز را در مورد خودم بدانم. مراسم قرعه كشي ليگ برتر شما را هم ديدم. آنجا آقاي بهروان نقش مرا برعهده داشت. براي مسابقات بعدي‌تان اگر مجري يا قرعه كش خواستيد با پوشش كامل در خدمتم. از لحاظ سبيل نمي‌توانم با جناب بهروان برابري كنم اما سعي مي‌كنم خودم را به تيپ ايشان نزديك كنم. البته شما ناقلاها هم دو، سه بار زيرآبي رفتيد و تصويرم را نشان داديد. همان كافي بود تا بالاي هشت هزارتا درخواست دوستي از ايران داشته باشم. البته به رودريگو چيزي نگفتم چون خيلي روي اين مسائل حساس است. مرد است ديگر، غرورش اجازه نمي‌دهد تعداد فرندهايش از تعداد فرندهاي زنش كمترباشد. خلاصه ببخشيد اگركمي‌بي‌ناموسي شد و واقعا قصد و غرضي در كار نبود. باشد كه روزي افتخار همكاري با آن تلويزيون پربيننده نصيب اين حقير شود.»

امیر وفایی در "طنزانه" روزنامه قانون امروز

M £ H D I
09-12-2013, 22:35
آخرین پیام مسی :n02:

M £ H D I
09-12-2013, 23:17
Mr. Leo Messi you are amazing with your
ability and creativity in soccer field, we are
being fascinated with your admirable
performance in Argentina and Barcelona
football team. You have so many fans in
Iran which follow your plays and use that
for training. Some of us have your pictures
on their room wall and think whether we
should encourage Iran or Argentina football
team in match against each other. We are
counting down days for watching football
match between Iran an Argentina in 2014
world cup and enjoy it. We guess it should
be guid from some unknown group which
are minority of people unless whole people
like soccer love you and enjoy your play.
Hopefully you accept our apologies behalf
all Iranian for some insulting in your
Facebook page which is not acceptable in
our culture and civilization

ﺍﻗﺎﯼ ﻟﯿﻮﻧﻞ ﻣﺴﯽ
ﺗﻮﺍﻧﺎﻳﻲ ﻭ ﺧﻼﻗﻴﺖ ﺷﻤﺎ ﺩﺭ ﻣﻴﺎﺩﻳﻦ ﻓﻮﺗﺒﺎﻝ
ﺣﻴﺮﺕ ﺑﺮﺍﻧﮕﻴﺰ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻧﻤﺎﻳﺶ ﺗﺤﺴﻴﻦ
ﺑﺮﺍﻧﮕﻴﺰﺗﻨﺎﻥ ﺩﺭ ﺗﻴﻢ ﻓﻮﺗﺒﺎﻝ ﺁﺭﮊﺍﻧﺘﻴﻦ ﻭ ﺑﺎﺭﺳﻠﻮﻧﺎ
ﻣﺎ ﺭﺍ ﻣﺤﺴﻮﺭ ﻣﻲ ﻛﻨﺪ .ﺷﻤﺎ ﺗﻌﺪﺍﺩ ﺯﻳﺎﺩﻱ ﻃﺮﻓﺪﺍﺭ
ﺩﺭ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﺩﺍﺭﻳﺪ ﻛﻪ ﺑﺎﺯﻳﻬﺎﻱ ﺷﻤﺎ ﺭﺍ ﺩﻧﺒﺎﻝ ﻣﻲ
ﻛﻨﻨﺪ ﻭ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﺮﺍﻱ ﺗﻌﻠﻴﻢ ﺩﻳﺪﻥ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻣﻲ
ﻛﻨﻨﺪ . ﺑﺴﻴﺎﺭﻱ ﺍﺯ ﻣﺎ ﺍﻳﺮﺍﻧﻴﺎﻥ ﻋﻜﺲ ﺷﻤﺎ ﺭﺍ ﺑﺮ
ﺭﻭﻱ ﺩﻳﻮﺍﺭ ﺍﺗﺎﻗﻤﺎﻥ ﺩﺍﺭﻳﻢ ﻭ ﺑﻪ ﺍﻳﻦ ﻓﻜﺮ ﻣﻲ
ﻛﻨﻴﻢ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺑﺎﺯﻱ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﺩﺭ ﻣﻘﺎﺑﻞ ﺁﺭﮊﺍﻧﺘﻴﻦ ﺑﺎﻳﺪ
ﻛﺪﺍﻡ ﺗﻴﻢ ﺭﺍ ﺗﺸﻮﻳﻖ ﻛﺮﺩ.
ﺑﻴﺼﺒﺮﺍﻧﻪ ﺑﺮﺍﻱ ﺑﺎﺯﻱ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﺩﺭ ﻣﻘﺎﺑﻞ ﺁﺭﮊﺍﻧﺘﻴﻦ ﺭﻭﺯ
ﺷﻤﺎﺭﻱ ﻣﻲ ﻛﻨﻴﻢ . ﺣﺪﺱ ﻣﺎ ﺑﺮ ﺍﻳﻦ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺍﻳﻦ
ﺟﺮﻳﺎﻥ ﻛﻪ ﺍﺯ ﻃﺮﻑ ﺟﺮﻳﺎﻥ ﻗﻠﻴﻠﻲ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ ﺍﺯ
ﺟﺎﻳﻲ ﻫﺪﺍﻳﺖ ﻣﻲ ﺷﻮﺩ ﻭﮔﺮﻧﻪ ﻫﻤﻪ ﺍﻳﺮﺍﻧﻴﺎﻧﻲ ﻛﻪ
ﻓﻮﺗﺒﺎﻝ ﺭﺍ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﺷﻤﺎ ﺭﺍ ﻧﻴﺰ ﺩﻭﺳﺖ
ﺩﺍﺭﻧﺪ.
ﺍﻣﻴﺪﻭﺍﺭﻳﻢ ﻛﻪ ﻋﺬﺭﺧﻮﺍﻫﻲ ﻣﺎﻥ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻃﺮﻑ ﻫﻤﻪ
ﺍﻳﺮﺍﻧﻴﺎﻥ ﺑﻪ ﺩﻟﻴﻞ ﺗﻮﻫﻴﻦ ﻫﺎﻳﻲ ﺑﺮ ﺻﻔﺤﻪ ﻓﻴﺲ
ﺑﻮﻛﺘﺎﻥ ﻛﻪ ﺩﺭ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻭ ﺗﻤﺪﻧﻤﺎﻥ ﺟﺎﻳﻲ ﻧﺪﺍﺭﺩ
ﺑﭙﺬﻳﺮﻳﺪ.

HOOSEIN 105
10-12-2013, 00:05
ببخشید اعصابم واقعا خورد شد دست خودم نیست . توف بر شرف چنین کاربرانی که ابروی یک ملت رو اینطوری خدشه دار کردند.
خیلی از رسانه های خارجی به این ابروریزی اشاره کردند و این برای ما واقعا زشته!
نمیدونم چی باید بگم.

wooooow
10-12-2013, 00:13
آقا این جملات عالی بوووووووود :n08::n08::n08::n08::n08::n08::n08:

پدرم خيلي روي اين مسائل حساس بود. او تا قبل از ازدواجم مرا در خيابان تيمور صدا مي‌زد تا توجه كسي جلب نشود.

اما بلاتر پشت ميكروفون از همه خواست يا نگاه نكنند، يا به چشم خواهري نگاه كنند

. باز جاي شكرش باقي است كه لباس صورتي ام را نپوشيده بودم.

. يك بار وقتي فهميد من با‌ كمترين لباس رفتم ماست خريدم قيامتي راه انداخت.

از لحاظ سبيل نمي‌توانم با جناب بهروان برابري كنم

EhsanCPU
11-12-2013, 05:31
:10:
:»:»:»:»:»:»:»:»:»:»= 10 گل برای شماره 10 آرژانتین Messi

MoJtaBa.R
13-12-2013, 17:28
فرناندا انگاری مخ سپ رو زده برا اهداء توپ طلا !!!

Pejvak61
14-12-2013, 15:28
فرناندا ليما مجري برزيلي برنامه قرعه‌کشي جام جهاني 2014 که صفحه فيسبوکش مورد حمله شديد ايرانيان قرار گرفته بود در گفتگو با فرانس 24 عنوان کرد: «هر فردي محصول فرهنگي است که در آن زندگي مي‌کند.»
به نقل از سايت خبري تيک، او افزود: در مورد مردم ايران بايد بگويم نظر من به خاطر کامنت‌هاي توهين‌آميز نسبت به آنها تغيير نکرده است. من همچنان به فرهنگ و همه انسان‌ها احترام مي‌گذارم.

اين مدل و مجري معروف بزريلي اظهار کرد: من فارغ‌التحصيل رشته روزنامه‌نگاري هستم و 15 سال است که در رسانه‌ها مشغول به کارم، در نتيجه معتقدم آماده مجري‌گري چنين برنامه‌هايي هستم. من بسيار خوشحال بودم که مجري‌گري برنامه بين‌المللي ديگري را بر عهده داشتم؛ برنامه‌اي که در سرتاسر جهان به نمايش در مي‌آيد و کار من بيشتر ديده مي‌شود. اين برنامه به نوعي به رسميت شناختن توانايي‌هاي من بعد از سال‌ها تلاش در اين زمينه بود و البته فرصتي براي به چالش کشيدن خودم.

ليما ادامه داد: از من خواسته شد تا براي اجراي اين برنامه، لباسي طلايي‌رنگ بپوشم که تا زانوي من بود؛ لباسي که به نوعي مناسب آب و هواي «باهيا» هم بود. بنابراين من لباسي را پوشيدم که از من خواسته شده بود. من يک حرفه‌اي هستم و آنچه را که عرف است دنبال مي‌کنم. نه من و نه هيچ‌کس ديگري در اين برنامه فکر نمي‌کرد چنين اتفاقي رخ دهد وگرنه معتقدم مي‌شد تيپ و ظاهر ديگري نيز انتخاب شود.

مجري مراسم قرعه‌کشي جام جهاني برزيل افزود: من در مورد حملات و عذرخواهي‌ها شنيدم، البته شبکه‌هاي اجتماعي را خيلي دنبال نکردم. هر فردي محصول فرهنگي است که در آن زندگي مي‌کند در نتيجه همان‌گونه که يک زن غربي در يک برنامه عظيم بين‌المللي لباس مي‌پوشد، من هم لباس پوشيدم. باهيا هم جايي است که دماي هواي آن غالبا بالاست.

وي ادامه داد: معمولا اظهار نظرهاي خشونت‌آميزتر باعث جلب توجه بيشتري مي‌شوند و اين خود به گستاخي بيشتر منجر خواهد شد. اما من ترجيح مي‌دهم فکر کنم انسان‌هاي بيشتري با قصد و نيت خوب و خوش‌قلب وجود دارند؛ کساني که تفاوت را بين انسان‌ها به رسميت مي‌شناسند و با ذهني بازتر و هوشمندانه‌تر از کساني که حمله مي‌کنند، به مخالفت و مناظره مي‌پردازند.

ليما خاطرنشان کرد: من انتظار ندارم مورد عشق و علاقه همه قرار بگيرم اما تلاش مي‌کنم عاشق همه باشم و هر روز انسان بهتري نسبت به گذشته شوم. فرهنگ‌هاي مختلف و نقطه‌نظرات متفاوت هميشه زمينه‌اي براي گفتگو بين انسان‌هاست. گفتگو و مناظره پديده‌اي «سلامت» است اما خشونت هيچ‌گاه اين‌گونه نخواهد بود.

اين مدل مشهور برزيلي تاکيد کرد: من مي‌خواهم بگويم به خاطر تمام اتفاقاتي که افتاده متاسفم. من به هيچ‌وجه قصد نداشتم هيچ کشور، فرهنگ و يا مردمي را به هر شکلي مورد حمله و بي‌احترامي قرار دهم. من به هيچ‌وجه قصد نداشتم باعث نوعي از جنجال و يا رفتار خجالت‌آور شوم.

وي گفت: من اطمينان مي‌دهم که اين اتفاق را به عنوان يک درس ياد خواهم گرفت و در انتخاب لباس برنامه «توپ طلا» آن را در نظر خواهم داشت تا همه بتوانند آن را تماشا کنند.

منبع : نـــود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Aryana_b
14-12-2013, 23:06
فرناندا ليما مجري برزيلي برنامه قرعه‌کشي جام جهاني 2014 که صفحه فيسبوکش مورد حمله شديد ايرانيان قرار گرفته بود در گفتگو با فرانس 24 عنوان کرد: «هر فردي محصول فرهنگي است که در آن زندگي مي‌کند.»
به نقل از سايت خبري تيک، او افزود: در مورد مردم ايران بايد بگويم نظر من به خاطر کامنت‌هاي توهين‌آميز نسبت به آنها تغيير نکرده است. من همچنان به فرهنگ و همه انسان‌ها احترام مي‌گذارم....
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
عجیبه!!! واقعن اینارو گفته؟؟ :n04:
افرین چقدر با شعوره

وي گفت: من اطمينان مي‌دهم که اين اتفاق را به عنوان يک درس ياد خواهم گرفت و در انتخاب لباس برنامه «توپ طلا» آن را در نظر خواهم داشت تا همه بتوانند آن را تماشا کنند. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

:n04::n04::n04:

پ.ن: اینجوری شاید نامش به ضرغامی هم درست از آب دربیاد :n02::n09:

Ezel
15-12-2013, 13:03
ببخشید من یه سوالی دارم :

چطور حمله به پیج های سران کشورهای عربی سر قضایای خلیج فارس ، مورد تایید و حمایت همه قرار میگیره اما این موضوع نه ؟ در اصل " حمله " که تغییری بوجود نیومده که ؟ یعنی اون حمله نشون دهنده ی شخصیت و فرهنگ اصیل ! ماست ولی این حمله نشون دهنده ی بی فرهنگی ما ؟

اگر که نفس این موضوع بده پس برای هر مسئله ای بد هستش :

به قول فرورتیش رضوانیه خب طبیعیه وقتی برای اون موارد کف و سوت زده میشه ، این مورد دیگه یک امر طبیعی میشه که در هر مسئله ای نمود پیدا میکنه /

Gilopa
15-12-2013, 14:16
باز ما ایرانیا یه مساله طبیعی رو انقدر بزرگش کردیم اونم به خاطر اعتماد به نفس نابود شدمون ! کار اشتباهیه فی نفسه اما در تمام دنیا اتفاق میفته منتها ازونجایی که ماها یکم با خودمون درگیریم و همه جوره در فکر بازگشت شکوه گذشته ایم اینجور اتفاقات رو بیش از حد بزرگ میکنیم....

M £ H D I
15-12-2013, 17:16
چطور حمله به پیج های سران کشورهای عربی سر قضایای خلیج فارس ، مورد تایید و حمایت همه قرار میگیره اما این موضوع نه ؟ در اصل " حمله " که تغییری بوجود نیومده که ؟ یعنی اون حمله نشون دهنده ی شخصیت و فرهنگ اصیل ! ماست ولی این حمله نشون دهنده ی بی فرهنگی ما ؟
به قول فرورتیش رضوانیه خب طبیعیه وقتی برای اون موارد کف و سوت زده میشه ، این مورد دیگه یک امر طبیعی میشه که در هر مسئله ای نمود پیدا میکنه /

ببین سروش خان
من در جریان کامل اون قضیه خلیج فارس نیستم ولی معتقدم ..
در برابر کسی که بخواد حق طبیعیتو بگیره با موردی که اصلا هیچ گناه و خطایی مرتکب نشده کاملا تفاوت وجود داره ...

کشورهای عربی با حمایت یکسری بیگانه های ی غربی چه در سر قضایای خلیج فارس و چه در موارد دیگه ، چیزی بیشتر از حق و حقوقشون رو میخوان و کلا حرفهای زور میزنن ... در مقابل این رفتار ، ملت ما باید به هر شکلی شده در برابر این حرفای بیخود و زور واکنش نشون بدن که یه مورد میتونست همین دنیای مجازی باشه ...

اما در مورد مسی قضیه کاملا فرق میکنه و قیاس این 2 اصلا درست نیست....
مسی بیچاره چیکار کرده که ملت بعد از مشخص شدن قرعه تیم ملی بخوان اینجوری به خودش و خونوادش و فلان و فلانش فحش بدن؟

به عنوان مثال همه ی ما میدونیم که نفس عمل آدم کشی خیلی بد و جرم محسوب میشه ....
ولی در مقابل وقتی یه شروری پیدا میشه که انواع خلاف ها رو انجام میده ( ت ج ا و ز به نوامیس مردم ، مزاحمت برای دیگران ، دزدی و هزارتا کار دیگه ) براش از طریق دادگاه حکم اعدام میبرن ( آدم کشی )
آیا درسته که بگیم چون جفتش آدم کشیه چرا حالت اول که میره آدم میکشه بده ولی دومی بد نیست و خیلیا حمایت میکنن ازین کار؟

امیدوارم با جمله های دست و پا شکستم تونسته باشم منظورم رو رسونده باشم ...

logos
15-12-2013, 23:07
ببین سروش خان
در برابر کسی که بخواد حق طبیعیتو بگیره با موردی که اصلا هیچ گناه و خطایی مرتکب نشده کاملا تفاوت وجود داره ...

کشورهای عربی با حمایت یکسری بیگانه های ی غربی چه در سر قضایای خلیج فارس و چه در موارد دیگه ، چیزی بیشتر از حق و حقوقشون رو میخوان و کلا حرفهای زور میزنن ... در مقابل این رفتار ، ملت ما باید به هر شکلی شده در برابر این حرفای بیخود و زور واکنش نشون بدن که یه مورد میتونست همین دنیای مجازی باشه ...

مسی بیچاره چیکار کرده که ملت بعد از مشخص شدن قرعه تیم ملی بخوان اینجوری به خودش و خونوادش و فلان و فلانش فحش بدن؟

ولی در مقابل وقتی یه شروری پیدا میشه که انواع خلاف ها رو انجام میده ( ت ج ا و ز به نوامیس مردم ، مزاحمت برای دیگران ، دزدی و هزارتا کار دیگه ) براش از طریق دادگاه حکم اعدام میبرن ( آدم کشی )
آیا درسته که بگیم چون جفتش آدم کشیه چرا حالت اول که میره آدم میکشه بده ولی دومی بد نیست و خیلیا حمایت میکنن ازین کار؟

مثالتون که مثال خیلی بدی هست ... کشتن ادم حتی قاتل هم که باشه کاری اشتباه و ناپسند و غیر انسانی است که الان تو اکثر کشورها انجام نمیشه .....
در مورد اینکه کاری خوب هست و یا بد، کلا در مورد اخلاق 3 نوع نظریه هست که جای بحثش اینجا نیست اما خلاصش اینه بعضیا معتقد به نسبی بودنشن بعضیا مطلق میدوننش و ....
اینم از هموناس که بعضی ها میگن اصل این کار بده بعضی ها میگن اگر هدف درست باشه یا شرایط عوض میشه خوب و بد بودن کار هم فرق میکنه
مثل دروغ گفتن که تو فرهنگ ما دروغ مصلحتی گنجوندن ! یا خیلی چیزهای دیگه

در کل از دید من این نوع کارها در صورتی که توش توهین و ناراحت کردن و اذیت و ازار نباشه عیبی نداره اما فحاشی و توهین و این چیزها خیلی ناراحت کنندس

Ezel
16-12-2013, 00:03
ببین سروش خان

البته من ارتباطی با این مثال و موضوع مورد بحثم پیدا نکردم ، اما در مثال شما هم نفس هر دو عمل یکی هست ؛ یعنی سلب حیات از یک شخص /

در این مورد هم نفس هر دو عمل یک چیز هست : حمله ی مجازی !

کاری به دلیل نداریم ، دلیل اون آدمکش هم میتونه چیز قابل قبولی باشه ، مثلا قاعدتا ما از کسی که قاتل یکی از اعضای نزدیک خونوادمون رو بکشه مطمئنا نمیتونیم متنفر باشیم مگر در موارد خاص ! ، در صورتی که نفس عمل هر دو یکی هست و زشت و مذموم .

من میگم اگه این کار بده ، چرا وقتی در مورد سران عرب انجام میشه همه رگ وطن پرستی و سوسمار خور دونستن اعرابمون متورم میشه و کفن پوش !!! میریزیم فیس بوک طرف و کسی هم ککش نمیگزه و اتفاقا همه ازش با عنوان غرور ملی و پاسخ کوبنده ی مردمی و ... به نیکی یاد میکنن و مایه ی فخر و مباهات میدوننش ، اما در اینجا وقتی همون جمله انجام میشه منتها بدلیل دیگه ای ، همه رو ژست روشنفکری میگیره که این کار بس غیر اخلاقی و مذموم هست ؟

ما اگه بخوایم با هدف ، وسیله رو توجیه کنیم که اینم موضوع اخلاقی ای نیستش و مردوده /

در اشتباه بودن این کار شکی نیست به شرطی که بپذیریم هر دو عمل فی نفسه یکی هستند و به یک اندازه بد /

M £ H D I
16-12-2013, 00:39
البته من ارتباطی با این مثال و موضوع مورد بحثم پیدا نکردم ، اما در مثال شما هم نفس هر دو عمل یکی هست ؛ یعنی سلب حیات از یک شخص /

در این مورد هم نفس هر دو عمل یک چیز هست : حمله ی مجازی !

کاری به دلیل نداریم ، دلیل اون آدمکش هم میتونه چیز قابل قبولی باشه ، مثلا قاعدتا ما از کسی که قاتل یکی از اعضای نزدیک خونوادمون رو بکشه مطمئنا نمیتونیم متنفر باشیم مگر در موارد خاص ! ، در صورتی که نفس عمل هر دو یکی هست و زشت و مذموم .

من میگم اگه این کار بده ، چرا وقتی در مورد سران عرب انجام میشه همه رگ وطن پرستی و سوسمار خور دونستن اعرابمون متورم میشه و کفن پوش !!! میریزیم فیس بوک طرف و کسی هم ککش نمیگزه و اتفاقا همه ازش با عنوان غرور ملی و پاسخ کوبنده ی مردمی و ... به نیکی یاد میکنن و مایه ی فخر و مباهات میدوننش ، اما در اینجا وقتی همون جمله انجام میشه منتها بدلیل دیگه ای ، همه رو ژست روشنفکری میگیره که این کار بس غیر اخلاقی و مذموم هست ؟

ما اگه بخوایم با هدف ، وسیله رو توجیه کنیم که اینم موضوع اخلاقی ای نیستش و مردوده /

در اشتباه بودن این کار شکی نیست به شرطی که بپذیریم هر دو عمل فی نفسه یکی هستند و به یک اندازه بد /

با احترام به نظر جنابعالی :n16:معتقدم ؛ اشتباه شما در همین قسمت بولد شده اس .. مهم ترین چیزی که مفهوم یه کاری رو میتونه خوب یا بد جلوه بده ، دلیل رفتاره ... !

در بکاربردن یه کلمه یا یه رفتار باید نفس عمل رو ببینیم تا به زشتی و خوبیش پی ببریم .... !
این درست نیست که بگیم کلمه ی حمله بده و تو تمامی موضوعات و شرایط به این کلمه با این دید نگاه کنیم ، یه موقع حمله ی مجازی با هدف تحقیر و توهین و از روی احساسات انجام میشه ، و یه موقعی هم هست که این حمله ؛ هدفش گرفتن حقـ ه و ایستادن در مقابل یه عده زورگوئه ... !

اینکه بخوای جفتش رو با یه دید نگاه کنی اشتباهه محض ؛ اینکه بگی چون جفتش حمله ی مجازیـ ه اشتباه

مثلا مصرف ت ر ی ا ک :n02: حالت اول : تو حالت عادی یه رفتاری که باعث اعتیاد میشه و به بدن انسان ضرر میرسونه و همچنین چهره ی خوب و مناسبی تو اجتماع ما نداره ؛ ولی میبینی که که همین ت ر ی ا ک حالت دوم : رو تو شرایط ناامیدی و سخت به یه بیمار میدی معجزه میکنه :n02:
باید دید تو چه راهی بکار گرفته میشه تا بشه ارزیابیش کرد :n26: ( به مثالم گیر ندینا :n02: برای روشن شدن صحبتهام گفتم :n02: )

حمله مجازی در مقابل دشمن و زورگو یه نفس خوب و حمله مجازی به پیچ لیونل مسی یه نفس و عمل بد محسوب میشه !
و تنها چیزی هم که کلمه ی " حمله ی مجازی " رو متمایز میکنه نفس کاره ... ! :n01:

Ezel
16-12-2013, 01:27
مهم ترین چیزی که مفهوم یه کاری رو میتونه خوب یا بد جلوه بده ، دلیل رفتاره ... !

اشتباه همینجاست ، با این تفکر بنابراین اگر کسی شخص دیگه رو بکشه بواسطه ی اینکه برادرش رو کشته میتونیم بگیم که قتل اینجا کار خوب و پسندیده ای هستش !

یا اینکه ما فکر کنیم که رابین هود کار خوبی میکرده که دزدی میکرده و به افراد فقیر میداده ! صرف اینکه کارش خیلی زیبا ! بنظر میومده در نفس عمل که رابین هود دزد و سارق بوده و دزدی میکرده هیچ تغییری بوجود نمیاره بلکه این ما هستیم که دوست داریم به هر بهانه ای ، هر چیزی رو با توجه به موارد مورد علاقه ی خودمون موجه جلوه بدیم .

اگر حمله ی مجازی بد هست ، هم حمله به پیج مسی بده ، هم به پیج شیطان پرست ها ، هم به پیج مقامات مذهبی -سیاسی و هم به پیج خدا ناباوران ، هم به پیج رضا رشیدپور و هم به پیج فرناندا لیما !

اینکه ما طرز فکری رو نمیپسندیم دلیلی نیست برای اینکه بخوایم حمله ی مجازی کنیم و بد و بیراه بگیم به طرف ، از نظر من این حمله ی مجازی از لحاظ ماهیت و نفس عمل هیچ تفاوتی نداره با سایر موارد ، فقط قسمت جالب قضیه اینجاست که توی این حمله ژست سرزنش گرایانه ی ما عمل میکنه چون در مورد یک چهره ی محبوب این اتفاق افتاده ، در مورد سران عرب اون رگ وطن پرستی افراطی ما هست که دوست داره این حمله رو موجه و منطقی جلوه بده .

من دیگه صحبتی ندارم در این باره /:n01:

Gregar
16-12-2013, 11:38
اشتباه همینجاست ، با این تفکر بنابراین اگر کسی شخص دیگه رو بکشه بواسطه ی اینکه برادرش رو کشته میتونیم بگیم که قتل اینجا کار خوب و پسندیده ای هستش !

یا اینکه ما فکر کنیم که رابین هود کار خوبی میکرده که دزدی میکرده و به افراد فقیر میداده ! صرف اینکه کارش خیلی زیبا ! بنظر میومده در نفس عمل که رابین هود دزد و سارق بوده و دزدی میکرده هیچ تغییری بوجود نمیاره بلکه این ما هستیم که دوست داریم به هر بهانه ای ، هر چیزی رو با توجه به موارد مورد علاقه ی خودمون موجه جلوه بدیم .

اگر حمله ی مجازی بد هست ، هم حمله به پیج مسی بده ، هم به پیج شیطان پرست ها ، هم به پیج مقامات مذهبی -سیاسی و هم به پیج خدا ناباوران ، هم به پیج رضا رشیدپور و هم به پیج فرناندا لیما !

اینکه ما طرز فکری رو نمیپسندیم دلیلی نیست برای اینکه بخوایم حمله ی مجازی کنیم و بد و بیراه بگیم به طرف ، از نظر من این حمله ی مجازی از لحاظ ماهیت و نفس عمل هیچ تفاوتی نداره با سایر موارد ، فقط قسمت جالب قضیه اینجاست که توی این حمله ژست سرزنش گرایانه ی ما عمل میکنه چون در مورد یک چهره ی محبوب این اتفاق افتاده ، در مورد سران عرب اون رگ وطن پرستی افراطی ما هست که دوست داره این حمله رو موجه و منطقی جلوه بده .

موافقم . عمل ، عمله . مهم نیست دلیلش چی باشه . نفسش عوض نمیشه . همون ادم کشی هیچ وقت نمیتونه به عمل خوبی تبدیل بشه .

ما ناخوداگاه با انجام عمل بد دارای عذاب وجدان میشیم .
این وسط "دلیل انجام اون عمل" هستش که باعث میشه اون عذاب وجدان کمتر بشه . برای مثال کسی که به خاطر دلیل شخصی قتلی انجام داده و کسی که انتقام میگیره هر دو اون عمل بد رو انجام دادن و مطمئنا هر دو دارای عذاب وجدانی خواهند شد ولی با در نظر گرفتن دلیل اون عذاب وجدان از بین میره و باعث میشه که فکر کنن اون کار درست بوده .

farhad_sadeghi
16-12-2013, 11:46
واقعا باعث شرمساریه

OMiD.1080p
16-12-2013, 16:28
واکنش مجری مراسم قرعه کشی جام جهانی 2014 به توهین های اخیر / در مراسم توپ طلا طوری لباس می‌پوشم که ایرانی‌ها هم ببینند!

من فارغ‌التحصیل رشته روزنامه نگاری هستم و 15 سال است که در رسانه‌ها مشغول به کارم، در نتیجه معتقدم آماده مجری‌گری چنین برنامه‌هایی هستم. من بسیار خوشحال بودم که مجری‌گری برنامه بین‌المللی دیگری را بر عهده داشتم. برنامه‌ای که در سرتاسر جهان به نمایش در می‌آید و کار من بیشتر دیده می‌شود. این برنامه به نوعی به رسمیت شناختن توانایی‌های من بعد از سال‌ها تلاش در این زمینه بود و البته فرصتی برای به چالش کشیدن خودم. زمانی که از من خواسته شد تا مجری برنامه باشم، همچنین از من خواسته شد تا لباسی طلایی رنگ بپوشم که تا زانوی من بود، لباسی که به نوعی مناسب آب و هوای «باهیا» هم بود. [محل برگزاری مراسم]

من لباسی را پوشیدم که از من خواسته شد. من یک حرفه‌ای هستم و آنچه را که عرف است دنبال می‌کنم. نه من و نه هیچ کس دیگری در این برنامه فکر نمی‌کرد چنین اتفاقی رخ دهد و گرنه، معتقدم میشد تیپ و ظاهر دیگری نیز انتخاب شود. من درمورد حملات و عذرخواهی ها شنیدم، البته شبکه‌های اجتماعی را خیلی دنبال نکردم.

هر فردی محصول فرهنگی است که در آن زندگی می‌کند در نتیجه من همانگونه که یک زن غربی در یک برنامه عظیم بین‌المللی لباس می‌پوشد، لباس پوشیدم. باهیا هم جایی است که دمای هوای آن غالبا بالا است.

من گمان می‌کنم اینترنت این اجازه را به مردم می‌دهد تا خود را آنگونه که می‌پسندند بروز و ظهور دهند. معمولا اظهارنظرهای خشونت آمیزتر باعث جلب توجه بیشتری می‌شوند و این خود به گستاخی بیشتر منجر خواهد شد. اما من ترجیح می‌دهم فکر کنم انسان‌های بیشتری با قصد و نیت خوب و خوش قلب وجود دارند. کسانی که تفاوت را بین انسان ها به رسمیت می‌شناسند و با ذهنی بازتر و هوشمندانه‌تر از کسانی که حمله می‌کنند، به مخالفت و مناظره می‌پردازند. در مورد مردم ایران باید بگویم، نظر من به خاطر کامنت‌های توهین آمیز تغییر نکرده است. من همچنان به فرهنگ و همه انسان‌ها احترام می‌گذارم و سعی می‌کنم هیچ کس را قضاوت نکنم تا خودم نیز مورد قضاوت دیگران قرار نگیرم. من انتظار ندارم مورد عشق و علاقه همه قرار بگیرم، اما تلاش می‌کنم عاشق همه باشم و هر روز انسان بهتری نسبت به گذشته شوم. فرهنگ‌های مختلف و نقطه نظرات متفاوت همیشه زمینه‌ای برای گفتگو بین انسان‌هاست، گفتگو و مناظره پدیده‌ای «سلامت» است اما خشونت هیچ گاه اینگونه نخواهد بود.

من می‌خواهم بگویم به خاطر تمام اتفاقاتی که افتاده متاسفم. من به هیچ وجه قصد نداشتم هیچ کشور، فرهنگ و یا مردمی را به هر شکلی مورد حمله و بی احترامی قرار دهم. من به هیچ‌وجه قصد نداشتم باعث نوعی از جنجال و یا رفتار خجالت‌آور شوم. من اطمینان می‌دهم که این اتفاق را به عنوان یک درس یاد خواهم گرفت و در انتخاب لباس برنامه «توپ طلا» آن را در نظر خواهم داشت تا همه بتوانند آن را تماشا کنند.

منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 7%D8%A7-%D9%87%D9%85-%D8%A8%D8%A8%DB%8C%D9%86%D9%86%D8%AF)

Kianoosh
16-12-2013, 23:13

در اینکه نفس عمل حمله به صفحه شخصی افراد در شبکه های اجتماعی اشتباه هست و غیر قابل دفاع شکی نداریم اما سروش جان ضمن احترام به نظرت ,خوب و بد نسبیه و شدت و ضعف داره مثالی که در مورد آدم کشتن زدی رو بذار طور دیگه ای مطرح کنم :

اگه فردی به قصد کشتن با شما درگیر بشه و شما برای دفاع از جان خودتون تو این درگیری طرف مقابل رو بکشید خب این کشتن قتل محسوب میشه؟ کار زشت و ناپسندی بوده در حد کشتن عامدانه یک انسان با نیت قبلی؟!یا اسمش به دفاع از خود تغییر میکنه و لازم و پسندیده بوده؟یا وقتی در یک حادثه رانندگی به شکل کاملا غیر عمد و صرفا تصادف شما جان یک انسان رو میگیرید آیا با قتل عامدانه یکی هست برخورد قانون و ... هم یکسان هست؟قطعا خیر و خیر!در حالی که نفس عمل (گرفتن جان یک انسان) یکی هست این شرایط و دلیل انجام عمل هست که تفاوت رو ایجاد میکنه![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همونطور که دزدی کردن رابین هود :دی که از ظالمان ثروتمند به فقرا میبخشید(؟) (به نوعی گرفتن حق مردم با ابزار نادرست در شرایطی که راه دیگه وجود نداشت)با دزدی کردن نماینده مجلس و مامور دولتی که باید از حق مردم دفاع کنه اما میخوره (پایمال کردن حق مردم با سواستفاده از جایگاه و اعتماد همون مردم)خیلی تفاوت داره در حالی که نفس عمل دزدی کردن یکی هست!:n01:

البته این بیان "هدف وسیله رو توجیه میکنه" نیست! تفاوت و تمایز قایل شدن بین عمل اجباری با نیت خیر (دفاع از خود برای حفظ جان) و اختیاری با سو نیت (قتل برای سرقت) هست ...

پس همیشه نمیشه یک عمل رو در همه شرایط با یک شدت خوب و بد دونست در واقع تمام این مسائل نسبی هستند و مخصوصا تو بحث ما بستگی به فرهنگ غالب جامعه مورد نظر دارن امری که در یک جامعه کاملا عادی و پذیرفته شده هست در جامعه دیگه میتونه ناپسند و مضموم باشه!حالا ممکنه رفتار و اعمالی هم داشته باشیم که در اکثر جوامع رد یا پذیرفته شده یا یک مفهوم و معنی مشترک داشته باشند ...

برگردیم به کیس خودمون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

باز ما ایرانیا یه مساله طبیعی رو انقدر بزرگش کردیم اونم به خاطر اعتماد به نفس نابود شدمون ! کار اشتباهیه فی نفسه اما در تمام دنیا اتفاق میفته منتها ازونجایی که ماها یکم با خودمون درگیریم و همه جوره در فکر بازگشت شکوه گذشته ایم اینجور اتفاقات رو بیش از حد بزرگ میکنیم....

درسته توهین تمسخر جوکسازی جبهه گیری ابراز نفرت و ... در تمام نقاط دنیا وجود داره مخصوصا نسبت به celebrities چه ورزشکار چه هنرمند چه سیاسیون اما هیچ وقت به این شدت و سازماندهی شده و مهمتر به عنوان یک واکنش نابجا و اشتباه ندیدیم!

بگذریم!. در مورد چرایی های این رفتار بزرگنمایی ها و .... صفحه ها میشه بحث کرد اما قوانین موجود بسیار محدود کننده آزادی بیان حتی در مورد گفتن حقایق روشن هستند!و گفتن واقعیات تلخ , سیاه نمایی تخریب و تبلیغ علیه و در مواردی تلاش برای براندازی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نامیده میشود!

:n16:

پ.ن:

ما ناخوداگاه با انجام عمل بد دارای عذاب وجدان میشیم .

به هیچ وجه دوست عزیز ! وجدان یک نرم افزار نصب شده روی همه انسان ها نیست که نسبت به هر عملی واکنش یکسان برای همه داشته باشه!ممکنه فردی با کشتن یک حیوان دچار عذاب وجدان بشه(مثلا حادثه رانندگی که زیادم پیش میاد) فرد دیگه ای با کشتن عامدانه همون حیوان با سلاح (نه نیاز به غذا برای لذت کشتن و شکار و تفریح!) ککش هم نگزه!بازم تفسیر عمل خوب و بد حتی از دید افراد یک جامعه هم متفاوت و کاملا نسبیه!و خیلی عوامل متغییر روی این تقسیر و وجدان تاثیر دارن ...

M e i s a m
17-12-2013, 01:34
بخوایم یا نخوایم این هدف وسیله را توجیه نمیکند یک حقیقته و نسبی و غیرنسبی نداره و بیطرف که نگاه کنیم اون حمله به پیج ملک عبدالله هم نادرست بود اگرچه بعضی جاها ازش تعریف و تمجید هم شد و همه شاد و راضی بودن و مخاطبش هم کسی نبود که باعث شه بعدا اون حرکت بخواد به نقد شدن کشیده بشه (حداقل در داخل خارج رو خبر ندارم) ولی باز هم در باطن اون کار اشتباه بود ولی این هم یک حقیقته که تمام این عزیزان اشک به چشم کنونی در غم جفای به عمل امده در حق برادر مسی یا خانوم مجری اون موقع ساکت بودن و چیزی نگفتن!

پس خیلی ساده نتیجه میگیریم که اکثریت ماها با عقاید خودمان(=هدف) وسیله رو توجیه میکنیم که فلان چیز در اینجا خوبه یا در اونجا بده اگرچه موافق هم نیستم با چیزی که دوستان گفتن که مثلا کشتن در همه حالت یکیه حتی در مجازات! موقعی میشه گفت اشتباه کردیم که وسیله و راه غلط باشه و هدف درست ولی یه حالت دیگه هم هست که وسیله درسته ولی چه فایده وقتی که هدف پوچ و نادرست باشه؟! تازه با فـرض درست بودن وسیله! یکم دقت کنید متوجه منظورم میشید که چرا این نگرش رو غلط میشمرم

ببخشید که در جمع بزرگان اظهار نظر میکنم/ شب و روز خوش:n16:

Kianoosh
17-12-2013, 03:29
بخوایم یا نخوایم این
هدف وسیله را توجیه نمیکند یک حقیقته و نسبی و غیرنسبی نداره و بیطرف که نگاه کنیم اون حمله به پیج ملک عبدالله هم نادرست بود اگرچه بعضی جاها ازش تعریف و تمجید هم شد و همه شاد و راضی بودن و مخاطبش هم کسی نبود که باعث شه بعدا اون حرکت بخواد به نقد شدن کشیده بشه (حداقل در داخل خارج رو خبر ندارم) ولی باز هم در باطن اون کار اشتباه بود ولی این هم یک حقیقته که تمام این عزیزان اشک به چشم کنونی در غم جفای به عمل امده در حق برادر مسی یا خانوم مجری اون موقع ساکت بودن و چیزی نگفتن!

پس خیلی ساده نتیجه میگیریم که اکثریت ماها با عقاید خودمان(=هدف) وسیله رو توجیه میکنیم که فلان چیز در اینجا خوبه یا در اونجا بده اگرچه موافق هم نیستم با چیزی که دوستان گفتن که مثلا کشتن در همه حالت یکیه حتی در مجازات! موقعی میشه گفت اشتباه کردیم که وسیله و راه غلط باشه و هدف درست ولی یه حالت دیگه هم هست که وسیله درسته ولی چه فایده وقتی که هدف پوچ و نادرست باشه؟! تازه با فـرض درست بودن وسیله! یکم دقت کنید متوجه منظورم میشید که چرا این نگرش رو غلط میشمرم

ببخشید که در جمع بزرگان اظهار نظر میکنم/ شب و روز خوش

موافقم البته جز ملک عبدلله و فابیوس و .... به خیلی های دیگه حملات سایبری شده و میشه که اصلا در این حد هم رسانه ای نشدن همه هم هورا کشیدن!چرا راه دور بریم بیش از 3 دهه هست که به یک ملت شعار مرگ بر تو باد سر میدیم! اصلا فحش دادن جوک سازی و در ابعاد بزرگ ترور شخصیت یک عمل انفعالی سخیف و از موضع ضعف هست تازه اونم در شرایطی که واقعا تقابلی و درگیری در کار باشه نه این مورد فردی که کاری با ما نداشت و نداره !حرفی برای گفتن دارید در جا و مکان خودش با ابزار خودش چه سیاست چه ورزش و فرهنگ و هنر ... شاید هیچ کشوری به اندازه ژاپن حق کینه و تقابل با امریکا رو نداشته باشه (جنگ جهانی/بمب هسته ای) اما ژاپنی ها به جای شعار مرگ بر امریکا و پایین کشیدن طرف مقابل در سخن, تلاش کردن و با عمل خودشون رو بالا کشیدن و امروز از قطبهای تکنولوژی و در تمامی سطوح توانمند و رقیب هستند!

البته در مقایسه نباید از شخصیت مسی محبوبیتش و بزرگنمایی رسانه ای در مقابل تقابل چند دهه ای ما با اعراب مخصوصا عربستان گذشت وگرنه هر دو اشتباه بود!

بگذریم اما بحث ما هدف و وسیله نبود:

این بیان
"هدف وسیله رو توجیه میکنه" نیست!

تفاوت داشتن اعمال در شرایط مختلف هست مثلا کشتن به هیچ عنوان در همه حالات یکسان نیست دفاع از خود برای حفظ جان بر اساس غریزه و عقل انسان!با حادثه رانندگی بر اثر غفلت یا اشتباه غیر عمدی با قتل عمد با برنامه قبلی با کشتن بر مبنای مجازات (که همچنان در تعداد قابل توجهی از کشورها در جریانه) خیلی خیلی خیلی تفاوت داره !

نمیتونیم یک عمل یا انگاره رو در تمامی شرایط حکم یکسان براش در نظر بگیریم (مخصوصا در بحث هنجار و ناهنجار فرهنگی جوامع مختلف!)و این هیچ ارتباطی با هدف و وسیله نداره همونطور که نفس کشیدن عادی وسیله درست و لازم برای هدف(ادامه حیات) هست تو شرایط خاص دیگه ای (وجود گاز سمی/زیر آب!) اتفاق دیگه ای رخ میده! :دی
فقط به همین مورد میخواستم اشاره کنم و مشکل بزرگتر و اصلی باقیه و با این شرایط قطعا بهتر نخواهیم شد!

به امید روزی که از هر ابزاری درست و در راه خودش استفاده کنیم /

:n16:

Aryana_b
19-12-2013, 22:17
یجا خوندم استقلال میخواد جمشد مشایخی رو بفرسته اسپانیا پیش مسی برای دلجویی...
به نظر شما زیادی نیست دیگه این حرکت؟؟؟؟؟

بی باک بی بال
19-12-2013, 23:06
یجا خوندم استقلال میخواد جمشد مشایخی رو بفرسته اسپانیا پیش مسی برای دلجویی...
به نظر شما زیادی نیست دیگه این حرکت؟؟؟؟؟
حالا اونم فرستادن :n09:
من نمی فهمم چرا اینقدر شلوغش کردن :n13:

*Batman*
24-12-2013, 03:10
Fernanda Lima says sorry to Iran for revealing World Cup draw dress ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

XENON24
24-12-2013, 19:37
این معذرت خواهی از هزاران فحش برای ما ایرانی ها بدتره این ابراز تاسف تنها بخاطر بیشتر شرمنده کردن رفتار ما ایرانی هاست نه برای یک معذرت خواهی واقعی ! با این حرکت ایشون یعنی ما ایرانی ها باید بیشتر از این حرفا شرمنده بشیم یعنی داره میگه با اینکه کاری نکردم که معذرت خواهی کنم ولی این کارو میکنم تا فرق بین انسان و حیوان مشخص بشه یعنی باید بیشتر ای اینا در مقابل جوامع بشری سرمون بندازیم پایین و گل قالی رو نگاه کنیم یعنی بعد این همه وقت هنوز لیاقت حتی تماشای یک برنامه تلویزیونی رو با یک مجری زن نداریم داره میگه حالا حالا ها باید تو صف بوق بزنید

nw_nk
02-01-2014, 11:53
فرناندا لیما: مسی الگوی ایده آلی برای بچه هاست؛ از جنجال بر سر لباسم واقعا ناراحت شدم

من حرکات دست آقای والک در قرعه کشی جام جهانی را ندیدم ولی اینها هم تردیدهای جدیدی است که مطرح شده و همیشه چنین حرفهایی به گوش می رسد

سایت گل-فرناندا لیما، مجری و مدل سرشناس برزیلی که با حضورش در قرعه کشی جام جهانی 2014 برزیل که چندی پیش در این کشور برگزار شد، همه توجهات را به خودش جلب کرد، در گفتگو با روزنامه آرژآنتینی لا ناسیون گفته که طرفدار لیونل مسی است

خانم لیما در پاسخ به این سوال که آیا آلبی سلسته با رهبری مسی می تواند قهرمان جام جهانی شود یا خیر گفت:« آرژآنتین همیشه تیم قدرتمند و جنگنده ای است. تیمی که لیونل مسی را در اختیار داشته باشد، شانس زیادی برای رسیدن به فینال دارد. او بازیکن و سمبل بزرگی است. مسی بازیکنی اخلاقی، مسئول و جدی است و تمام ویژگی های یک الگوی بزرگ ورزشی برای بچه های ما را دارد.»

مجری قرعه کشی جام جهانی در ادامه یادآوری کرد که رویایش دیدن فینال برزیل- آرژانتین در جام جهانی 2014 است:« از شانس خوب آرژآنتینی ها، ما برزیلی ها همسایه هایی مملو از مهارت و توانایی هستیم و در جام جهانی در خانه بازی می کنیم. یک فینال بیل برزیل و آرژانتین می تواند برای تمام مردم آمریکای جنوبی وسوسه کننده باشد. من به عنوان یک خانم، تعریف و تمجید های زیادی از آرژآنتینی ها دریافت می کنم.»

خانم لیما که 36 سال سن دارد، ریشه و اصالتی کاتالان دارد و قرار بر این است که مجری اهدای جایزه توپ طلای سال 2013 که روز 13 ژانویه در زوریخ و باحضور لیونل مسی، کریستیانو رونالدو و فرانک ریبری برگزار می شود نیز باشد.

خانم لیما با اشاره به انتشار گزارشهای ویدئویی مبنی بر احتمال تقلب در قرعه کشی جام جهانی و دستان آقای ژروم والک مدیرکل فیفا که پشت پنل آبی رنگ فیفا قرعه ها را باز می کرد گفت:« من حرکات دست آقای والک در قرعه کشی جام جهانی را ندیدم ولی اینها هم تردیدهای جدیدی است که مطرح شده و همیشه چنین حرفهایی به گوش می رسد.»

بخش دیگری از صحبت های او مربوط به پخش نشدن مراسم قرعه کشی جام جهانی از تلویزیون ایران به خاطر پوشش منشوری لباس او بود:« من به خاطر جنجال به راه افتاده واقعا ناراحت شدم. از نظر خودم، لباسی که انتخاب کرده بودم کاملا طبیعی و عادی بود.» و ادامه داد:« این جنجال برای من یک درس بزرگ بود. هیچ وقت تصورش را نمی کردم که چنین اتفاقی می تواند رخ دهد وگرنه هیچ وقت چنین لباسی انتخاب نمی کردم. این لباسها در غرب خیلی عادی و معمولی است. اینکه بدانی که خیلی افراد به خاطر لباس من نتوانستند قرعه کشی جام جهانی را تماشا کنند خیلی ناراحت کننده است. من هیچ وقت به ایران نرفته ام و با یک خانم ایرانی صحبت نکرده ام تا بدانم که آیا آنها از این سبک لباسها خوششان می آید یا نه و آیا چنین لباس هایی می پوشند یا نه. این بحثی فرهنگی است که همچنان بحث در آن در صفحه فیس بوک من ادامه دارد. من امیدوارم که مردم صبورتر باشند و احترام متقابل را رعایت کنند.»

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%85-

karimz
05-01-2014, 02:41
گزارش بازی با آرژانتین! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام بینند گُل توی دروازه وای ابتدای بازی چه اتفاقی بدی افتاد بچه ها شروع خوبی نداشتن...هنوز فرصت زیادی برای جب گُل توی دروازه خب آرژانتین هست ویکی از تیم های همیشه مدعی جامبچه ها نباید ناراحت بشوند تا اینجا فقط دو گُل عقبیم و 88دقیقه دیگه فرصت باقیست ...
ادامه مطلب را بخوانید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])