PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ترجمه ی 5 فیلم 2 یا 3 دقیقه ای برای ساخت یک مستند - لطفا کمک کنید!!!

دامونا
06-12-2013, 22:07
سلام دوستان.
چند مدت پیش به خاطر این که دوست ندارم کنفرانس هام تکراری بشه به استاد گفتم می خوام
یه مستند کوتاه بسازم.
مستندی درباره ی تعارضات قومی و اجتماعی که شامل مباحث زیر هم میشه:

مدیریت بحران بین المللی
مدیریت تعارض
حل تعارض
حل و فصل اختلافات بین المللی
عملیاتی برای حفظ صلح
مداخله بشر دوستانه

چون به شدت درگیر کارهای دیگه ام بودم و جدا برام کار اهمیت بیشتری نسبت به درس داره(در ایران)
از این کار غافل شدم و الان فقط 8 روز فرصت دارم تا بسازمش در غیر این صورت نمیدونم چی کار کنم.
و الان از شما کمک می خوام در دو زمینه:
1 - چند تا منابع یا ویدئو یا هر چیزی که بتونه کمکم کنه لطف کنید بهم معرفی کنید یا لینک بهم بدین.
2 - یه تعداد فیلم های کوتاه بین 2 تا 7 دقیقه دانلود کردم ولی زبانشون انگلیسیه و زیر نویس هم نداره
منم زبانم در اون حد نیست تا همه حرفاشون رو زیر نویس کنم.
اگه کسی هست بتونه برام ترجمه کنه،خیلی ممنونش میشم.

javad2015
06-12-2013, 22:42
لینکاشو بده ببینم چه میشه کرد.

دامونا
06-12-2013, 23:37
سلام داداش.
خیلی ممنون میشم که کمکم کنی.:n12:
دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دامونا
07-12-2013, 11:58
ببخشید - چی شد؟؟
دانلود کردین؟؟
اصلا بدرد این مستند می خوردند؟
من همه رو از یوتیوب دانلود کردم؟

javad2015
07-12-2013, 14:02
فعلاً یکیش رو تا حدودی متوجه شدم اسم فیلم این هست:Michael-Walzer-on-Just-War-and-Humanitarian-Intervention.3gp
از یارو میپرسه ایا برای دلایل انسانی (مثلاً جلوگیری از ترور و ....)نیازی به دخالت امریکا هست؟
طرف میگه نه حتماً لازم نیست که امریکایی ها باشن با اون تعداد سرباز و تهیزات پیشرفته.بعد چند تا مثال میزنه میگه مثلاً کشور هند در قسمت غرب کشورش جلو درگیری رو گرفت یا مثلا سازمان un فقط در حالی که 5000 سرباز داشت تونست تو فلان کشور این کار رو بکنه و چند تا کشور دیگه هم مثال میزنهو میگه که هیچ کدوم تجهیزات پیشرفته و استعداد ارتش امریکا رو نداشتند.و میگه برای این کار نیازی نیست که حتماً امریکا باشه هر کشور دیگه ای میتونه باشه و ما فقط باید ازشون حمایت های سیاسی و ... بکنیم.
بعد از طرف میپرسه به نظر شما نیازی به دخالت امریکا یی ها در سودان هست؟
طرف میگه ما نه از لحاظ سیاسی و نه از لحاظ اعتماد افکار عمومی در جایگا هی نیستیم که بخواهیم در یک کشور مسلمان دیگه دخالت نظامی بکنیم به بهانه اهداف بشر دوسانه.
اینو داشته باش تا بعدیاش ببینم چی میشه.
ولی خودتم دنبالش باش شاید من نتونستم همش رو ترجمه کنم.

javad2015
07-12-2013, 14:48
اینم ترجمه فیلم با نام : Michael-Walzer-Just-War-in-the-Gulf-War.3gp
عنوان مستند به این صورت شروع میشه که میگه:ایا امریکا در جنگ اول خلیج فارس به اصول جنگی پایبند بود؟
بعد طرف جواب میده این فقط یک جنگ نبود بلکه یک نوع قدیمی از جنگ به شمار میاد.یک نوع پر خاشگری.غارتگری یک کشور که عضو سازمان un هست به حساب میاد.بعدش ما کاری کردیم تا جلو غارتگری رو بگیریم .در اصول جنگی کاری که باید بکنی اینه که جلو شورش و ... رو بگیری و بعد دیگه ادامه ندی.دیگه سایر مسایل مربوط به مردم هست تا با دولت خودشون صلاح برن.
ولی بعدش ما با یک نوع جنگ داخلی در عراق روبرو شدیم.مردم از ما نتظار داشتن که ما در مقابل این جنگ به اونا کمک بکنیم چون ما یک ارتش اونجا داشتیم.ولی ما این کار رو نکردیم.و اونجا خیلی کشت و کشتار شد.صدام قادر نبود با ارتش ما بجنگه ولی کاملاً میتونست علیه مردم خودش بجنگه و این کار رو هم در یک سطح وسیع کرد ابتدا در جنوب و سپس در شمال.و ما خیلی بد رفتار کردیم.و برخی از مشکلاتی که ما در عراق بعد از سال 2003 داشتیم از انجا نشات میگرف که که ما اعتمادی رو که در سال های 1991 به وجود اورده بودیم از دست دادیم.
یه فیلم دیگه هم که اسم کرایسیس توش هست درباره سازمان international crisis group یا به اختصار ICG هست که کارش جلوگیری از درگیری های قومی و حل بحران های اجتماعی.... هست و درباره کاراش تو کشور هایی مثل بوسنی و هرزگوبین و کشور اندنزی یا ویتنام و بر خی کشور های افریقای جنوبی تو ضیح میده.به نظرم ترجمه این فیلم کمکی نمیکنه.طرف میره با این و اون مصاحبه میکنه و میگه سربازا اومدن فلان جا کمپ زدن و از این حرفا.....
اگه بتونی در مورد خود سازمانش چیزی بنویسی به نظر من مرتبط تره.

دامونا
08-12-2013, 12:07
جوادجان من نمیدونم چطوری از شما تشکر کنم:n12:
کمک بزرگی بهم کردی
خیلی ممنونم داداش
امیدوارم مشکلات خودتم حل شه(اگه مشکلی هست).
یا علی