PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوختن 4 عدد کارت گرافیک ATI ASUS TOP DCII HD 7950

intel_gigabit
05-12-2013, 16:13
درووود به همگی
این اتفاق شوم :n27: وقتی فقط 2-3 روز از خرید این کارتهای بینظیر می گذشت برام اتفاق افتاده
خواهش می کنم کمکم کنید

چون 4 تا کارت عملا روی برد قابل سوار شدن نیست،مجبور شدم با نبشی آلومینیوم یک کیس براشون درست کنم
پاور هم 1200OC GREEN روشون سوار بود
بار اول بعد از 24 ساعت که سیستم روشن و فول لود بود صدای انفجار و دود از پاور بلند شد،و پاور دیگه روشن نشد
پاور برای گارانتی فرستاده و تعویض شد

فکر کردم مشکل از پاور بوده،به همین خاطر مجدد به سیستم پاور جدید وصل کردم و بعد از 15-16 ساعت مجدد پاور ترکید
ولی اینبار مادربرد و کارت گرافیک هم از کار افتاد

مادربورد با گارانتی تعویض شد
واز اونجایی که امکان نداشت هر 4 کارت برای گارانتی بفرستم و انتظار تعویض داشته باشم فقط یکی از کارتها هم با گارانتی معتبر تعویض شد و گفتند قابل تعمیر نیست

حالا با کمال پررویی یکی از کارتها (از 3 عدد باقی مانده) به پاور وصل کردم
البته اینم بگم پاور ENERMAX رلش به کار می افته و اصلا استارت نمیکنه سیستم
ولی با پاور گرین برای 1 ثانیه (بیشتر میترسم روشن کنم،دوباره بزنه مادربرد و پاور بسوزه) کارت روشن کردم که صدایی مثل جیز ویز و بوی سوختگی از کارت بلند شد
با باز کردن کولر کارت قسمتی که تو عکس هست بو سوختگی میده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این هم از نمای نزدیک

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

روی 3 عدد بالایی نوشته شده trio R60 1321
و روی 5 عدد پایینی trio R60 1323

امکانش هست این قسمت تعویض بشه؟
بعید میدونم چیپستهای رم و گرافیک خراب شده باشن
اصلا مدار تغذیه برای اینجور مواقع گذاشتن که اگه موردی بود به بقیه برد سرایت نکنه، نه !؟ :n28:

سیستم هم کامل پیش مهندسای گرین بردم و گفتن چون خودت کیس ساختی و اصولی نیست پس مشکل از پاورهای ما نیست :n29:
من هنوز هم نفهمیدم مشکل از کجا بوده که این بلا سر من اومده
چون اگه اتصالی و ... تو سیستم با بدنه و ... بود همون لحظه اول مشخص میشد،نه اینکه بعد از 20 ساعت پاور منفجر و کل سیستم نابود کنه

یک احتمال هم مهندس گرین میداد،که شما خروجی ریل 12 ولت پاور درست توزیع نکردین
یعنی من از هر خروجی 8 پین پاور Pci ex گرفتم و به کارتم که 2تا ورودی 6 پین لازم داره دادم،این کجاش باعث مشکل میشه !؟ :n04:

شوخی شوخی 6 میلیونم دود شد رفت هوا
خواهش می کنم اگر راهی به نظرتون میرسه دریغ نکنید،جبران میکنم :n12:

OMiD.1080p
05-12-2013, 17:29
ماشا... چقدر سمج بودی شما باز.

در ضمن 4 تا کارت گرافیک میخواستی چه کار کنی !:n23:

بعدش هم میشه بگی گارانتی های قطعاتت چی بودند ؟ گرافیک و مادربورد .

ess_1362
06-12-2013, 13:25
متاسفانه متحمل ضرر سنگینی شدی!!
من اصلا ساختن کیس با آلومنیم را توصیه نمی کنم!! چون شما رساناترین قطعه را برای ساخت کیس استفاده کردی که نه تنها برای سیستم بلکه برای خود شما هم بسیار خطر ناک هست
بجای اینکار می تونستی از کیس green oc استفاده کنی
این مورد دقیقا مدار تغذیه کارت گرافیک هست و معلوم میشه بشدت زیر فشار بوده
به نظرم اون چک ها مشکلی ندارند چون آخرین مرحله رگولاتور هستند
شما باید اولین مرحله را که ماسفت هستند بررسی کنید چون بشدت حساس هستند و انفجار ، بو و دود از این قسمت هست من توی همین عکس دوم به وضوح دارم 3 تاش را می بینم که به نظرم تا حدودی آسیب دیدند و اگر بیشتر تحت فشار قرار بگیرند ذوب خواهند شد
پاور ها را هم می تونید خودتون تست کنید و بدون اتصال به سیستم به برق متصل کنید و از رشته 24 پین رشته سبز و طوسی را به هم اتصال بدین تا پاور روشن بشه و بعد ولتاژ ها را با ولت متر کنترل کنید کلا سه تا ولتاژ داره
زرد 12 ولت
و یک رشته 3.3 ولت و یک رشته 5 ولت که عمده مشکل باید از رشته های ریل که شامل 12 میشن باشه

amir200812
06-12-2013, 13:48
دمای قطعات رو کنترل کرده بودی؟
چون بعد 15 16 ساعت این مشکل پیش اومده، ممکنه از تهویه نا مناسب و دمای بالا این مشکل پیش اومده باشه.