PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل join شدن به domain

meysamarj
05-12-2013, 13:26
با سلام من با استفاده VM ware work station یک ویندوز سرور بر روی لپ تاپ نصب کردم .
و می خواهم ویندوز لپ تاپ را join به domain ساخته شده در ویندوز سرورم کنم .
ولی با پیغام زیر مواجه می شوم

the following error attemping to join the domian "amozesh.com" a
no mapping betweena account names and security IDs was done

FerineFast
06-12-2013, 09:46
خوب شما برای تست شبکه تحت دومین بهتر هست علاوه بر ویندوز سرور یک ویندوز کلاینت مثل XP یا 7 هم روی vmware نصب کنید و حتما یادتون باشه برای اتصال به دومین باید اول DNS کلاینت رو روی IP سرور تنظیم کنید.

meysamarj
06-12-2013, 11:21
با تشکر از کمک خوبتون
من قبلاً یک ویندوز دیگر روی ماشینم ساختم که توانستم join به domain کنم
اما سوال اینجاست اگر برفرض بتونم ویندوز لپ تاپ join به domain ویندوز سرور کنم آیا وقتی لپ تاپ را روشن می کنم برای وارد کردن user , pass نباید ویندوز سرور روشن باشد تا از DHCP بتواند IP دریافت کند ؟
آیا می تواند علتش همین باشد ؟

FerineFast
06-12-2013, 11:27
بله برای وصل شدن باید ویندوز سرور روشن باشه که به صورت کلی امکان پذیر نیست بهتر هست روی همون ماشین مجازی تجربه پیدا کنید.

meysamarj
06-12-2013, 11:29
خیلی ممنون از اینکه به موقع و سریع جواب دادید

ehsan102
08-12-2013, 18:24
سلام دوستان

شرکتون یک سرور داره ازین دستگاه کوچیکا
بعد چندتا کامپیوتر بهش وصل هستند ، اما یه کامپیوتر دیگه رو میخوام بهش وصل کنم وصل نمیشه
ویندوز ایکس پی داره
از قسمت تغییر نام ویندوز بخش member of domain
آدرس سروری که در کامپیوتر های دیگه هست رو میزنم بعد این پیغام رو میده ::

Note: This information is intended for a network administrator. If you are not your network's administrator, notify the administrator that you received this information, which has been recorded in the file C:\WINDOWS\debug\dcdiag.txt.

The following error occurred when DNS was queried for the service location (SRV) resource record used to locate a domain controller for domain server.armaghantaraz.ir ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):

The error was: "DNS name does not exist."
(error code 0x0000232B RCODE_NAME_ERROR)

The query was for the SRV record for _ldap._tcp.dc._msdcs.server.armaghantaraz.ir ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Common causes of this error include the following:

- The DNS SRV record is not registered in DNS.

- One or more of the following zones do not include delegation to its child zone:

server.armaghantaraz.ir ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
armaghantaraz.ir ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ir
. (the root zone)

For information about correcting this problem, click Help.

از قسمت کانکشن DNS رو دستی تغییر دادم اما بازم همین پیغام رو میده
میخوام بدونم DNS server name رو از کجا میشه تغییر داد شاید دیگه این یپغام رو نده
لطفا کمک کنید ، خیلی فوریه