PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بازار کار رشته ی کامپیوتر

shahab.sepah
01-12-2013, 19:11
ببخشید من میخواستم بپرسم که یه مهندس کامپیوتر تو چه زمینه هایی میتونه کار کنه؟ممنون

rafaelmehraban
02-12-2013, 00:00
تو همه زمینه های موجود.

سوالتون کلی هست.از برنامه نویسی برای اشخاص و شرکت ها گرفته تا طراحی سایت .

shahab.sepah
02-12-2013, 22:33
نه منظورم اینه که غیر از برنامه نویسی و شبکه چه زمینه های دیگه ای هست؟

*Air*
07-12-2013, 20:22
نه منظورم اینه که غیر از برنامه نویسی و شبکه چه زمینه های دیگه ای هست؟

اگه سخت افزار باشه می تونه روباتیک هم انجام بده (البته ربطی نداره چون من خودم نرم افزارم و ربات هم ساختم) ببین باید بهت بگم این سوالت بسته به نوع فرد داره ، مثلا برنامه نویسی گیم رو من خیلی دوست دارم و با ++C انجام می دم ولی بهت باید بگم طرف دکتری نرم افزار ولی وقتی خلاقیت نداره هیچ کاری غیر از ترجمه کتاب و آموزش نمی تونه انجام بده ... ولی اگه خلاقیت داری خیلی کارها می تونی انجام بدی ... و اگه برای رشته دانشگاهی می پرسی برای آینده اگه استعداد گسسته و دیفرانسیل توی خودت دیدی خیلی رشته خوبیه بعدش بازم میگم خلاقیت توی این رشته حرف اول رو می زنه (البته توی همه رشته ها) و علاقه هم به دنبال اون . این دو عامل خیلی مهم تر از ریاضی و فیزیک ... به هر حال این گسسته و احتمالات و دنباله ها و یکی از درس ها که من خیلی دوست دارم Computer Algebra Systems هستش که خیلی هم مفیده ... به هر حال باید اضافه کنم انفورماتیک هم می تونی بشی ، می تونی biology software engineer بشی و کلی کاره دیگه ....

ali_884
12-12-2013, 20:36
هوش مصنوعي خوبه بازارش

ATRGT3
12-12-2013, 20:49
آقا من خودم مهندس نرم افزارم برنامه نویس و طراح سایت هم هستم ولی به نظرم اگه میخوای شروع کنی اینا رو حتما یاد بگیر ولی تخصصی یاد بگیریا
عرض کنم که کارای کامپیوتری همش به خانوما میرسه مگه اینکه شما متخصص باشی
1. طراح سایت Asp.net
2. گرافیک و انیمیشن Photoshop , 3DS Max
3. پایگاه داده Sql Server
4. شبکه الان دیگه حداقل MCSA 2012

hamid_diablo
12-12-2013, 21:39
دوستان گفتنی هارو گفتن

اما به نظر بنده طراحی و برنامه نویسی وب میتونه بهتر باشه ...

چرا؟
چونکه او این رشته خلاقیت و نواوری حرف اول رو میزنه و میتونه و این موضوع میتونه جذابیت داشته باشه

اگر تو این رشته جایی استخدام نشدید احیانا میتونید خودتون کارآفرین باشی! با یه سایت متونی برای خودت سفارش بگیری

شاید مثل شبکه نیاز مبرم به کلاس نباشه..میتونی از منابعی که توی نت هست استفاده کافی برو ببری

بانو . ./
13-12-2013, 12:42
برنامه نویسی موبایل هم بازار کارش بسیار عالی هست