PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره سیستم حرفه ای آینده نگر کاربرد غالبا گیم (فقط کیس)

dDarkKnight_12
29-11-2013, 20:26
سلام به همه،

من در زمینه های سخت افزار و اسمبل و اورکلاک و SLI و ... آماتور هستم و چون اینجا تو شهرستان قطعات جدید و حرفه ای نایاب هست، بیشتر از طریق آنلاین

(اکثرا سایت رایا-ن-صبا) جستجو میکنم.

همونطور که گفتم کاربرد اکثرا گیم هست و برای من مادربرد از همه مهمتره چون میخوام آینده نگر و حرفه ای باشه تا بعدا برای ارتقاء سیستم مجبور به تعویض

مادربرد نشم.

بودجه فعلا تقریبا تا 6 میلیون در نظر گرفتم ولی میتونم تا 2 یا 3 ماه صبر کنم و با یودجه ای بین 7 الی 8 میلیون سیستم جمع کنم.

من خیلی تو اون سایتی که بالا گفتم جستجو کردم (نمی دونم قیمتهاشون چقدر واقعیه و باهاشون فعلا تماسی نداشتم) در میان CPU ها از اینها خوشم اومد :

1- AMD AM3+ FX-8350 4.0GHZ X8 ::: 648,000T که اینجا تو شهرستان (ارومیه) پیدا نمیشه و مشکل بعدی اینه که پیشرفته ترین مادربردی که برای این CPU تو

اون سایت هست زیاد جالب نیست:

ASUS-CROSSHAIR-V-FORMULA-Z ::: 895,000T که از PCIE-3.0 پشتیبانی نمیکنه و بنظرم آینده نگر نیست، شما خودتون اگه مادربردی مناسب برای این CPU

سراغ دارید معرفی کنید ممنون میشم.

2- INTEL CORE I7 4770K 3.5GHZ HASWELL LGA-1150 QUAD-CORE 84W ::: 1,010,000T

3- INTEL CORE I7 4930K 3.4GHZ IVY BRIDGE LGA-2011 SIX-CORE 130W ::: 1,870,000T

گزینه 2 رو بخاطر قیمت نسبتا ارزان و کم مصرف بودن و بنچمارکهای خوبش پسندیدم ولی بعد بخاطر چهار هسته ای بودن و LGA-1150 بودنش شک کردم که

ممکنه آینده نگر نباشه

همین باعث شد برم سراغ گزینه 3 که ارزانترین 6 هسته ای مدل IVY BRIDGE هست، مدل ارزان 6 هسته ای SANDY BRIDGE رو انتخاب نکردم چون تو بنچمارک

ضعیفتر بود و تفاوت قیمت چندانی نداره.

*البته بعدا متوجه شدم که گویا CPU های اینتل تو ایران گارانتی و فن ندارن و باید براشون فن خرید که هزینه زیاد تر میشه و یخورده نسبت به گزینه های 2 و 3

دلسرد شدم!

گرافیک هم نمیدونم GEFORCE GTX-690 بهتره یا SAPPHIRE R290X چون هردو 4GB GDDR5 و 512-BIT هستند و فکر کنم تا مدت زیادی نیاز به ارتقاء نداشته

باشن.

یا اینکه بهتره دو تا کارت گرافیک ارزانتر مثلا GTX-760 رو بصورت SLI یا مثلا دو تا HD 7870 بصورت CF تهیه کنم؟ کلا در زمینه های SLI و CF آماتور هستم.

هارد 1 ترا فعلا کافیه. در مورد HARD RAID و حافظه SSD یه توضیحی بدید ممنون میشم چون نمیدونم به دردم میخوره یا نه!

کیس هم این GREEN X-6 رو پسندیدن چون فیلتر گرد و غبار داره و از بیرون هارد هم میخوره. اگه پیشنهاد بهتری دارید معرفی کنید ممنون میشم.

در ضمن نمیدونم الان بهتره خرید کنم یا منتظر بشم قیمتها بیاد پائین... نمیدونم آنلاین خرید کنم یا برم تهران یا تبریز چون اینجا وضع بازار سخت افزار خرابه!

قبلا بگم که از جواب ها و سیستمهای پیشنهادیتون خیلی متشکرم.

Hessam 2
29-11-2013, 20:37
سلام
نگفتید مانیتور و لوازم جانبی هم می خواید یا خیر...؟

سوکت 1150 برای شما مناسب تره... پردازنده های 4 هسته ایش، در واقع 4 هسته ی مجازی دیگه هم دارن که 8 هسته ای هستن! 4930 دو تا 6 هسته ای داره که میشه 12 هسته ای! اما تعداد هسته و حافظه ی کارت گرافیک، پهنای باندش و ... همه ظاهر امر هستن. اگر دیدگاه موشکافانه تری داشته باشید و به بنچمارک ها اتکا کنید، یه مقدار تغییر عقیده خواهید داد.

بازی های روز دنیا از کمترین منبعی که بهره می برند، پردازنده هست و یک کور آی 5 هم کفایت می کنه. حالا برای آینده نگری کور آی 7 از سوکت 1150 خریداری می کنند و پیشنهادی هست. مادربردهای گیمینگ بیشتر و متنوع تری هم از این سوکت هست.

برای گیم هم کارت های انویدیا را مد نظر داشته باشید. در مورد پردازنده هم اینتل بهتره.

برای کارت گرافیک هم پیشنهادم به شما قطعاً Nvidia GTX 780 OC غیررفرنس (از برند MSI یا Gigabyte) خواهد بود که قطعاً از AMD 290X هم قدرتمندتر و هم ارزان تر هستن!

در هر صورت. اگر صبر کنید، بیشتر به نفعتونه. هم قیمت ها به ثبات بیشتری می رسه و هم اینکه بودجه تون افزایش پیدا می کنه که این قطعاً به نفع شما خواهد بود.
در اینصورت بهتره همون یکی دو ماهه دیگه اقدام به مشاوره گرفتن کنید. چرا که وضعیت و سیستم پیشنهادی الان با یکی دو ماه دیگه قطعاً متفاوت خواهد بود. همچنین آمار موجودی ها هم بهتر میشه.

مثلاً مادربرد حدوداً 900 هزار تومنی MSI Z87-GD65 Gaming ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در راه هست که بدون شک یکی از بهترین مادربردهایی خواهد بود که می تونید بخرید. منتها گویا هنوز در گمرک هست و ترخیص نشده!

حالا باز از این بهتر، Gigabyte G1.Sniper 5 هست که بهترین و پیشرفته ترین مادربرد گیمینگ دنیاست با قیمت حدودی 1,700,000 تومان که البته ناموجود شده در بازار اخیراً.

در کل Gigabyte GTX 780 OC WF 3X 3GB GDDR5 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در کنار Gigabyte G1.Sniper 5 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) می تونه بهترین انتخاب ممکن برای شما باشه! (البته اگر تا اون موقع GTX 780 Ti غیررفرنس به بازار نیومده باشه که کمی بعید هست.) اما در کل بیشتر رو GTX 780 Ti تمرکز داشته باشید. اگر نشد، 780)
در آینده هم می تونید رو SLI این کارت، حساب ویژه ای باز کنید. از نظر قدرت و خنک کنندگی، همتا نداره! اون هم بر روی اسنایپر که مدلی هم برند با کارت هست و خوراک گیمینگ و بهترین در دنیا از این حیث ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، بهترین خروجی ممکن رو به شما ارائه خواهد داد و بدون شک از کارایی این دو در کنار هم شگفت زده خواهید شد: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لذا صبر کردن، در هر صورت، بیشترین نفع رو برای شما خواهد داشت. اگر صبر کنید، این ناموجودی های ارزشمند، موجود بشه، قطعاً بهترین خرید ممکن رو خواهید داشت!

در مورد کیس به نظرم اگر بودجه در آخر زیاد اومد، X7 بخرید و مد نظر داشته باشید. در غیر اینصورت نظرم رو X1 هست. ایکس 6 هم خوبه. اما نظر شخصیم رو در این مورد گفتم. خیلی فرق زیادی نمی کنه. باز سلیقه ی خودتون قطعاً در اولویت خواهد بود.

در مورد رم هم ناموجودی ها فراوانه و چیز تک و عالیی در بازار موجود نیست. ممکنه یکی دو ماه دیگه مدل های خوبی از رم هم به بازار کشور عرضه بشه.

اس اس دی 128 گیگ هم برای نصب ویندوز و نرم افزارها کفایت می کنه. سرعت این حافظه ها بیش از چندین برابر هارددیسک های معمولی هست! مثلاً در کمتر از 10 ثانیه، کل ویندوز شما لود میشه و در حالت آماده به کار قرار خواهد گرفت. یا سرعت کپی-کات-پیست فایل ها و اطلاعات در کسری از ثانیه انجام میشه! در حالی که با هارد، دقایق زیادی باید صبر انتقال و خواندن اطلاعات کنید.

حالا موارد جزئی تر رو قطعاً در آینده (یکی دو ماه دیگه) بیشتر بهش می پردازیم.
در آخر اینکه به کاهش نسبی قیمت ها کمی امیدوار باشید... بهترین زمان خرید به نظرم، اواخر بهمن ماه سال جاری خواهد بود.

TREASURES
29-11-2013, 21:35
سلام
حسام جان عالی بود استفاده کردیم......
فقط در مورد هسته ی مجازی بگم که این حرف درست نیست ....
سیستم HYPER THREADING به همین منظوره که هر هسته دو رشته ی پردازشی داره نه 4 هسته ی مجازی.....
برای پردازش مالتی تسکینگ خوبه

Hessam 2
29-11-2013, 21:54
سلام
حسام جان عالی بود استفاده کردیم......
فقط در مورد هسته ی مجازی بگم که این حرف درست نیست ....
سیستم HYPER THREADING به همین منظوره که هر هسته دو رشته ی پردازشی داره نه 4 هسته ی مجازی.....
برای پردازش مالتی تسکینگ خوبه

خواهش می کنم. بله اشراف دارم به این مبحث که وجود این تکنولوژی، پردازش موازی در پردازنده رو پدید میاره. اما با کاربران و مشتریان ما به این صورت حرفه ای گفتگو نمی کنیم... به اندازه ای گفتگو می کنیم که در حد یک کاربر ازشون انتظار میره! وگرنه اگر بخوایم خیلی حرفه ای صحبت کنیم، بنده خدا متوجه نمیشه چی به چی بوده و باید مکررات رو به صورت باز و ساده تر تکرار کنیم.
ضمناً تا جایی که من خوندم و شنیدم؛ همیشه بحث از هسته های فیزیکی و مجازی بوده در مقالات و متذکر شده بودند که این فن آوری، پردازش موازی رو با هسته های مجازی اجرایی می کنه!

حالا بنده اینطور دیدم و شنیدم که شاید در مقالات متعدد اشتباه بیان شده!!

Ali*Reza
29-11-2013, 21:55
در تکمیل صحبتهای دوستان ، من هم در کل با توجه به کاربرد و بودجه شما همون سوکت 1150 رو پیشنهاد میکنم.
برای گرافیک هم من GTX 780 Ti رو پیشنهاد میکنم که در صورتیکه عجله ندارین میتونین مدلهای غیر ریفرنس این مدل که در آینده وارد میشن رو تهیه کنین.
در مدلهای غیر ریفرنس گرافیک ، علاوه بر مواردی که دوستمون اشاره کردن من مدل لایتنینگ برند MSI رو هم پیشنهاد میکنم.

TREASURES
29-11-2013, 22:02
خواهش می کنم. بله اشراف دارم به این مبحث که وجود این تکنولوژی، پردازش موازی در پردازنده رو پدید میاره. اما با کاربران و مشتریان ما به این صورت حرفه ای گفتگو نمی کنیم... به اندازه ای گفتگو می کنیم که در حد یک کاربر ازشون انتظار میره! وگرنه اگر بخوایم خیلی حرفه ای صحبت کنیم، بنده خدا متوجه نمیشه چی به چی بوده و باید مکررات رو به صورت باز و ساده تر تکرار کنیم.
ضمناً تا جایی که من خوندم و شنیدم؛ همیشه بحث از هسته های فیزیکی و مجازی بوده در مقالات و متذکر شده بودند که این فن آوری، پردازش موازی رو با هسته های مجازی اجرایی می کنه!

حالا بنده اینطور دیدم و شنیدم که شاید در مقالات متعدد اشتباه بیان شده!!
درسته که OS هر هسته رو دو هسته میشناسه ولی در حقیقت 2 دستورالعمل انجام میشه ( که همون رشته ی پردازشی میشه )
برای اطلاعات بیشتر دوستان میتونن به این لینک مراجعه کنن:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تکنولوژی "Hyper Threading" به پردازنده این امکان را می‌دهد که در هر لحظه، دو بسته اطلاعاتی را پردازش کند. این بدان معناست که اگر پردازنده شما این قابلیت را داشته باشد، هر هسته پردازشی قرار گرفته روی آن می‌تواند در یک لحظه دو دستورالعمل (thread) را پردازش کند. در واقع با این تکنولوژی سیستم‌عامل به هر هسته پردازشی به چشم یک دو هسته‌ای نگاه می‌کند که قابلیت پردازش همزمان دو دستورالعمل را دارد.

dDarkKnight_12
29-11-2013, 22:25
خیلی ممنون بسیار مفید و آموزنده بود.

سلام
نگفتید مانیتور و لوازم جانبی هم می خواید یا خیر...؟

همونطور که بالای تاپیک نوشتم فعلا فقط کیس در اولویت هست بعدا یه مانیتور خوب متناسب با نوع کارت گرافیکی میتونم در نظر بگیرم.

برای کارت گرافیک هم پیشنهادم به شما قطعاً Nvidia GTX 780 OC غیررفرنس (از برند MSI یا Gigabyte) خواهد بود که قطعاً از AMD 290X هم قدرتمندتر و هم ارزان تر هستن!

نظرتون در مورد GTX-690 چیه؟ از GTX-780-OC بهتر نیست؟ چون یک گیگ بیشتر حافظه داره و همچنین مدل 512-بیت هست.

این کارت گرافیکی که شما پیشنهاد دادید همون GTX-780 Ti هست؟

در مورد رم هم ناموجودی ها فراوانه و چیز تک و عالیی در بازار موجود نیست. ممکنه یکی دو ماه دیگه مدل های خوبی از رم هم به بازار کشور عرضه بشه.

رم فعلا CORSAIR 2x8GB 2133 در نظر دارم چون قیمت 32 گیگ همین مدل با همین سرعت بنظرم نامعقوله و مطمئن نیستم که اضافه خرجی میشه یا مفیده!

پاور GREEN GP650B-OC مناسبه؟ پیشنهاد بهتری دارید؟

در مورد CPU CORE I7 4770K HASWELL LGA-1150 آیا اینتل در آینده پردازنده های قوی تری برای این پلتفرم LGA-1150 ارائه خواهد داد یا فقط روی 6 هسته ای ها

متمرکز خواهد شد؟

بی نهایت ممنون.

jahangir1400
29-11-2013, 22:28
دوستان راهنمایی کامل و جامعی کردن، فقط چندتا نکته به ذهنم اومد بگم

اول اینکه آدم یه مادربرد آخرین مدل بگیره که مثلا تا چندین سال بتونه اخرین تکنولوژی روز رو پشتیبانی کنه و نیاز به تعویض نشه زیاد درست نیست، مثل CPU سندی بریج و بعد ایوی بریج و حالا هزول که در عرض 2-3 سال هرکدوم سوکت متفاوتی دارن و مادربرد مختلف، در آینده هم همینجوره، از جمله رم DDR4 که گفته شده تا حدود 1-2 سال آینده وارد بازار میشه، البته به این معنی نیست که آدم نخره یا صبر کنه، به نظرم یه مادربرد معقول با قیمت متوسط که واسه CPU و گرافیک گلوگاه ایجاد نکنه و امکانات کافی داشته باشه کافیه که پس فردا واسه تعویضش دل آدم نسوزه، مگه اینکه از نظر مالی آدم مشکلی نداشته باشه اونموقع خوب آدم بهترینشو میگیره حالشو میبره

برای CPU در کاربرد گیم حتما Intel رو در نظر بگیر بنچمارک هارو ببین متوجه میشی به چند هسته ای بودن توجه نکن، در اکثر گیم ها 4770 که 4 هستس از 8350 که 8 هستس قوی تره. 6 هسته ای اینتل که از همشون یه سرو گردن قوی تره، بعلاوه مصرف کمتر اینتل.اینم دو نمونه بنچمارک، نمونه1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نمونه2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در مورد گرافیک هم نظر من هم روی nvidia هست، تکنولوژی های انحصاری خاصش و پشتیبانیش قابل مقایسه نیست با AMD، به علاوه اینکه میتونید از Geforce Experience بهره مند بشید.

در مورد SSD هم من بیشترین تاثیرش رو روی سرعت بالا اومدن ویندوز و اجرای برنامه های نصب شده روش دیدم، مخصوصا روی ویندوز 8، حدود 2 تا 3 برابر سرعت بالا اومدن ویندوز بیشتره، همینجور موقع کار کردن بسیار سیستم روون تره و سرعت کارکردن و بازشدن برنامه های مخصوصا سنگین بیشتره

TREASURES
29-11-2013, 22:41
دوستان راهنمایی کامل و جامعی کردن، فقط چندتا نکته به ذهنم اومد بگم

اول اینکه آدم یه مادربرد آخرین مدل بگیره که مثلا تا چندین سال بتونه اخرین تکنولوژی روز رو پشتیبانی کنه و نیاز به تعویض نشه زیاد درست نیست، مثل CPU سندی بریج و بعد ایوی بریج و حالا هزول که در عرض 2-3 سال هرکدوم سوکت متفاوتی دارن و مادربرد مختلف، در آینده هم همینجوره، از جمله رم DDR4 که گفته شده تا حدود 1-2 سال آینده وارد بازار میشه، البته به این معنی نیست که آدم نخره یا صبر کنه، به نظرم یه مادربرد معقول با قیمت متوسط که واسه CPU و گرافیک گلوگاه ایجاد نکنه و امکانات کافی داشته باشه کافیه که پس فردا واسه تعویضش دل آدم نسوزه، مگه اینکه از نظر مالی آدم مشکلی نداشته باشه اونموقع خوب آدم بهترینشو میگیره حالشو میبره

برای CPU در کاربرد گیم حتما Intel رو در نظر بگیر بنچمارک هارو ببین متوجه میشی به چند هسته ای بودن توجه نکن، در اکثر گیم ها 4770 که 4 هستس از 8350 که 8 هستس قوی تره. 6 هسته ای اینتل که از همشون یه سرو گردن قوی تره، بعلاوه مصرف کمتر اینتل.اینم دو نمونه بنچمارک، نمونه1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نمونه2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در مورد گرافیک هم نظر من هم روی nvidia هست، تکنولوژی های انحصاری خاصش و پشتیبانیش قابل مقایسه نیست با AMD، به علاوه اینکه میتونید از Geforce Experience بهره مند بشید.

در مورد SSD هم من بیشترین تاثیرش رو روی سرعت بالا اومدن ویندوز و اجرای برنامه های نصب شده روش دیدم، مخصوصا روی ویندوز 8، حدود 2 تا 3 برابر سرعت بالا اومدن ویندوز بیشتره، همینجور موقع کار کردن بسیار سیستم روون تره و سرعت کارکردن و بازشدن برنامه های مخصوصا سنگین بیشتره
درسته که AMD تو پردازش ها به خوبی i7 ها عمل نمیکنه اونم بخاطر معماری و طراحی داخلیش هست ولی یه خوبی داره اینه که چپ و راست سوکت عوض نمیکنه که مشتری ها متضرر بشن.....

Hessam 2
29-11-2013, 22:50
خیلی ممنون بسیار مفید و آموزنده بود.

همونطور که بالای تاپیک نوشتم فعلا فقط کیس در اولویت هست بعدا یه مانیتور خوب متناسب با نوع کارت گرافیکی میتونم در نظر بگیرم.

نظرتون در مورد GTX-690 چیه؟ از GTX-780-OC بهتر نیست؟ چون یک گیگ بیشتر حافظه داره و همچنین مدل 512-بیت هست.

این کارت گرافیکی که شما پیشنهاد دادید همون GTX-780 Ti هست؟

رم فعلا CORSAIR 2x8GB 2133 در نظر دارم چون قیمت 32 گیگ همین مدل با همین سرعت بنظرم نامعقوله و مطمئن نیستم که اضافه خرجی میشه یا مفیده!

پاور GREEN GP650B-OC مناسبه؟ پیشنهاد بهتری دارید؟

در مورد CPU CORE I7 4770K HASWELL LGA-1150 آیا اینتل در آینده پردازنده های قوی تری برای این پلتفرم LGA-1150 ارائه خواهد داد یا فقط روی 6 هسته ای ها

متمرکز خواهد شد؟

بی نهایت ممنون.

همنطور که گفتم، از الان خیلی زود هست که در موردشون صحبت کنیم. شما 2 روز قبل از خرید مشاوره بگیرید، ok هست.

خب اگر کیس هست که می تونید 780 تی آی بخرید. خیر من منظورم 780 بود. 780 تی آی غیررفرنس هنوز نیومده که تا یکی دو ماه دیگه یقیناً میاد! شاید هم خیلی زودتر!

GTX 690 دیگه قدیمی شده و باید براش اسم پیرمرد رو گذاشت! :D تازه 780 تی آی هم بهتره ازش! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
عزیز به 512 بیت بودن و حافظه نیست! اتفاقاً این دو کمترین نقش رو در کانفیگ سخت افزاری و فنی کارت گرافیک ها ایفا می کنن. این آمار و ارقام شما رو گول نزنه یه وقت!

رم های کرسیر 2133 هم خیلی جالب نیست. اگر صبر کنید، رم های بهتری میان به بازار.

پاور هم شما حداقل یک 850 وات نیاز خواهید داشت! 650 وات کم و ضعیفه! تازه از برندهای خیلی بهتر از گرین می تونید بخرید که اینم بعداً گفتگو می کنیم. الان خیلی زوده وارد جزئیات تک تک اینا بشیم که کار بسیار وقت گیری هست!

در مورد سوال آخر هم به نظر نمی رسه! چرا که 1-2 سال آینده اینتل کلاً تغییر سوکت خواهد داد به نسل جدید بردول.

dDarkKnight_12
29-11-2013, 23:11
عزیزان از همگی خیلی ممنونم بسیاری از مسائل گنگ برام روشن شد بسیار مفید بود.

پس فعلا باید 1 تا 2 ماه صبر کنم قیمتها معقول بشه و کیفیت بازار بهتر بشه و الان بحث کردن روی جزئیات فایده ی چندانی برای آینده نداره.

بعنوان آخرین سوال این کلمه ی " غیر رفرنس " که گفتید رو متوجه نشدم اگه کمی توضیح بدید ممنون میشم.

TREASURES
29-11-2013, 23:14
عزیزان از همگی خیلی ممنونم بسیاری از مسائل گنگ برام روشن شد بسیار مفید بود.

پس فعلا باید 1 تا 2 ماه صبر کنم قیمتها معقول بشه و کیفیت بازار بهتر بشه و الان بحث کردن روی جزئیات فایده ی چندانی برای آینده نداره.

بعنوان آخرین سوال این کلمه ی " غیر رفرنس " که گفتید رو متوجه نشدم اگه کمی توضیح بدید ممنون میشم.
منظور همون مدل اور شده و دستکاری شده هست...... (غیر مرجع)

jahangir1400
29-11-2013, 23:17
درسته که AMD تو پردازش ها به خوبی i7 ها عمل نمیکنه اونم بخاطر معماری و طراحی داخلیش هست ولی یه خوبی داره اینه که چپ و راست سوکت عوض نمیکنه که مشتری ها متضرر بشن.....

درسته اما تفاوتش اونقدر نیست که آدم مجبور به تعویض بشه، نمونش بین ایوی بریج و هزول هست که در کل میشه گفت تفاوت چندانی ندارن، حتی اگه کسی سندی بریج هم داشته باشه در مدلهای مشابه دلیل عمده ای برای تعویض نداره و اگه با همون سر کنه چیز زیادی از دست نمیده

TREASURES
29-11-2013, 23:32
درسته اما تفاوتش اونقدر نیست که آدم مجبور به تعویض بشه، نمونش بین ایوی بریج و هزول هست که در کل میشه گفت تفاوت چندانی ندارن، حتی اگه کسی سندی بریج هم داشته باشه در مدلهای مشابه دلیل عمده ای برای تعویض نداره و اگه با همون سر کنه چیز زیادی از دست نمیده
خب صحبت شما درسته ....
ولی این در مورد اینتل هاست و در مورد ای ام دی ها طور دیگه ایه مثلا:
بعضی از برد های سوکت AM3 رو با یه آپدیت ساده بایاس میتونستیم به سوکتی تبدیل کنیم که از پردازنده های BULLDOZER پشتیبانی کنن که خیلی از PHENOM ها بهتره ولی آیا این مورد هم در INTEL مصداق داره ؟؟

jahangir1400
29-11-2013, 23:40
خب صحبت شما درسته ....
ولی این در مورد اینتل هاست و در مورد ای ام دی ها طور دیگه ایه مثلا:
بعضی از برد های سوکت AM3 رو با یه آپدیت ساده بایاس میتونستیم به سوکتی تبدیل کنیم که از پردازنده های BULLDOZER پشتیبانی کنن که خیلی از PHENOM ها بهتره ولی آیا این مورد هم در INTEL مصداق داره ؟؟

خوب منم در مورد اینتل و سوکت های مختلفش گفتم، به هر حال هر کدوم مزایا و معایبی دارن، اگه از این نظر اینتل مثل AMD بود که خیلی عالی میشد