PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : معرفی HiMedia Q3ⅡSmart TV Box

stb2xxx
29-11-2013, 12:08
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

HiMedia Q3ⅡSmart TV Box

درباره دستگاه :

Himedia یکی از شرکت های معتبر است که از سال 2005 مشغول طراحی و تولید انواع دستگاه های مدیاپلیر با چیپ های مختلف در مدل های مختلف است محصولات این شرکت دارای استاندارد جهانی جهت فروش در بازار های اروپا می باشد و مارک معتبری در این رشته به حساب می آید با فراگیر شدن اندروید و برنامه های مختلف آن شرکت های زیادی اقدام به تولید دستگا ه هایی بر پایه اندروید نموده اند که کارایی های خوبی دارند ولی هنوز در قسمت مدیا پلیر دارای مشکلات و کمبودهایی هستند Himedia با طراحی و تولید اندرویدباس و مدیا پلیری با هسته خاص توانسته این مشکلات و کمبود ها را برطرف وبه سمت تولید مدیا پلیری موفقی بر پایه این سیستم حرکت کند خانواده Q از جمله این محصولات هستندولی مدل های QII با پردازشگر دو هسته ای و امکانات منحصر یک اندروید باکس و یک مدیا پلیر قدرتمند است.

مشخصات سخت افزاری :

پردازشگر اصلی و حافظه ها :

چیپ ست دستگاه Hi3716C V200ES1 یکی از محصولات دو هسته ای شرکت HiSilicon با سرعت 1.6 گیگا هرتز است که در سال 2013 ارائه شده و دارای رم 1 گیگابایتی از نوع DDR3 و حافظه فلش 4 گیگابایتی است این چیپ ست دارای معماری خاص برای پخش مدیا و فرمت های تصویری است این چیپ توانایی پردازش فیلم های سه بعدی را داراست و با چیپ های دو هسته ای دیگر تفاوت چشمگیری در کیفیت تصویر و پردازش دارد .

خروجی و وردی های صدا و تصویر :

Q3II دارای خروجی HDMI 1.4 با عمق رنگ 36 بیت با کیفیت خروجی تمام اچ دی 1080P است و همچنین از خروجی کامپوزیت نیز پشتیبانی می کند خروجی اپتیکال نیز در نظر گرفته شده که کلیه صدای های 7.1,Dolby TrueHD and DTS-HD MA 5.1 برخلاف اندروید باکس های دیگر کاملا پشتیبانی و پخش می کند. و توانایی دنگرید صدا های 7.1 به 5.1 برای استفاده از خروجی اپتیکال را دارد و کاملا قابل تنظیم که صدا را بصورت pcm یا raw ارسال کند می توان از طریق کابل HDMI صدا های 7.1 را به سینما خانگی یا امپ ارسال کرد.

خروجی و وردی هایLAN ,USB,SATA ..و غیره :

Q3II دارای سه عدد پورت USB است که برای اتصال همزمان فلش یا هارد دیسک خارجی مورد استفاده قرار می گیرند این خروجی ها با استفاده از هاب یک به چهار قابل افزایش هستند شکاف وردی کارت حافظه نیز در نظر گرفته شده می توان انواع مموری کارت دوربین فیلمبرداری و عکاسی را در داخل آن قرار داد. درپشت دستگاه پورت شبکه کابلی با سرعت 10/100 قرار گرفته و دستگاه دارای شبکه WIFI150n داخلی با آنتن 3db است

بدنه , کنترل و مشخصات دیگر ...:

himedia q3ii دارای بدنه تمام فلزی مشکی رنگ است کنترل دستگاه از دکمه های کامل برخوردار و همچنین دارای کیفیت ساخت خوبی است همچنین می توان دکمه های کاربردی ال سی دی را به آن آموخت تا برای خاموش و روشن و کم و زیاد صدا و تعویض وردی تصویر نیز به جای کنترل تلویزیون مورد استفاده قرار گیرد و با زدن دکمه موس کنترل Q3II تبدیل به موس برای استفاده در محیط اندروید می شود و در تمامي زوايا پاسخ ميدهد با دستگاه هاي ديگر نیز تداخل ندارد. دستگاه توسط آدابتور برق 5 ولت 2 آمپر تغذیه می شود.

مشخصات نرم افزاری و ویژگی ها :

نرم افزار اصلی Q3II همان اندروید 4.2 محبوب است به این ترتیب با استفاده از این ابزار کلیه امکانات اندروید 4.2 را برروی تلویزیون یا مانیتور خود تجربه خواهید کرد. به عنوان مثال با Q3II به راحتی می‌توانید به اینترنت متصل شده یا به شبکه VPN وصل شوید و نرم‌افزارهای مختلف اندرویدی از مجموعه‌های اداری آفیس تا مرورگرهای وب مثل کروم و فایرفاکس را اجرا کنید. این دستگاه بصورت پیش فرض از فلش نیز پشتیبانی می‌کند و از طریق آن می‌توانید در یوتیوب یا نت فلیکس به تماشای ویدیو در صفحه بزرگ تلویزیون بنشینید.برای آزمایش پخش ویدیو ما فرمت‌های مختلف ویدیویی از MKV تا Divx و Xvid را برروی یک هارددیسک اکسترنال 2 ترابایتی کپی کرده و به این Q3II متصل کردیم. این دستگاه توانست همه فرمت‌های انتخابی ما را در رزولوشن‌های مختلف 720p و 1080p پخش کند. می توان از منوی تنظیمات اندروید زبان فارسی را انتخاب کرد Q3II با پوسته سفارشی Himedia همراه است که دسترسی به امکانات اصلی دستگاه را از طریق ریموت کنترل آسان می کند این دستگاه قابلیت پخش کلیه ایزو های بلوری و بلوری سه بعدی را تا 50 گیگابایت را دارد و که در میان دیگر اندروید باکس کاملا منحصر است و نیاز کاربر را به یک دستگاه پخش سه بعدی را برآورده می کند.
شرکت HIMEDIA اقدام به طراحی دو نرم افزار کابردی HiControl و HiShare جهت نصب و کنترل Q3II از طریق گوشی یا تبلت اندرویدی نموده که بسیار جالب و کاربردی هستند می توانید این دو نرم افزار را از لینک زیر دریافت کنید :

اطلاعات بیشتر :

CPU : ARM Cortex A9 1.6G Dual-core CPU+Mali-400 GPU
RAM : 1GB DDR3
Flash : 4GB NAND Flash
Wired LAN : 10/100 Base-T Ethernet
Wireless LAN : Built-in 802.11N WIFI
USB: USB2.0 Host*3( connect to USB devices)
AV output : Composite , HDMI , L/R Stereo , Optical SPDIF
Card Reader : MMC/SD 2-in-1 card reader
MCU : MCU power on/off remote controller

سازنده و سال تولید : های مدیا -2013

نوع چیپ ست : Hi3716C V200ES1 dual-cord@ 1.6 Ghz

حافظه رم و فلش : 4GIG FLASH ROM,1 Gig DDR3 RAM

سیستم عامل اندروید : دارد نسخه 4.2

پخش بلوری 3D از هارد : دارد

مرورگر اینترنت : دارد

پشتیبانی از موس و کیبورد : دارد,USB یا بی سیم

زیر نویس فارسی,SUB, SRT : دارد

پشتیبانی و قرار گیری مموری کارت : دارد

تعداد پورت USB : سه عدد USB2.0

پشتیبانی از HUB USB : دارد

آخرین کیفیت تصویر خروجی : فول اچ دی 108P

خروجی HDMI و نوع : دارد , HDMI 1.4

خروجی کامپوزیت : دارد

خروجی صدای اوپتیکال و کوکسیال : فقط اوپتیکال

پورت شبکه کابلی : دارد 10,100

شبکه وایرلس (WIFI ) : دارد, داخلی WIFI 150N

نوع کیس ,ولتاژ , فن : فلز , 5 ولت ,ندارد

لوازم همراه دستگاه :آدابتور برق, کنترل ,دفترچه,کابل HDMI

نمایشگر عکس و آهنگ : دارد

فرمت های تصویری مورد پشتیبانی :MKV, AVCHD, MTS, M2T,ISO, AVI, VOB, MOV, MP4, MPG, TS, WMV, DAT, IFO, RM, RMVB, M4V, ASF, FLV, XviD, DivX 3/4/5, H.264, 3D SbS & Ta

فرمت های صدای مورد پشتیبانی : MP2, MP3, OGG Vorbis, WMA Standard (DRM, Pro & Advanced Profile are not supported), PCM, LPCM, MS-ADPCM, LC-AAC, HE-AAC, COOK, RA-Lossless

پشتیبانی از صدای HD 7.1 : دارد

وب کم : پشتیبانی از طریق USB

سایت سازنده :

جزئیات بیشتر :

stb2xxx
03-12-2013, 00:14
شرکت Himedia در خبری اعلام نموده بزودی فریمور ساپورت XBMC بصورت سخت افزاری 1080p را در دسترس قرار می دهد:

اطلاعت بیشتر :

stb2xxx
05-12-2013, 20:55
فریمور جدید با پشتیبانی از برنامه فوق العاده زیبای xbmc منتشر شد:

amir61ad
06-12-2013, 09:26
سلام دوستان
کسی هست که بتونه معایب و مزایای این دستگاه رو نسبت به Xtreemer, Egreat, WD بگه؟
آیا میشه رو ساپورتش حساب کرد؟
کسانی که WD رو 3 سال پیش خریدن ، درسته که پول بیشتری دادن ولی هنوز داره واسشون آپدیت میاد
این هم همین طوره یا اینکه 6 ماه دیگه ازش خبری نیست؟
لطفا قدرت چیپست رو هم با Realtek مقایسه کنید.

vchip
10-12-2013, 23:15
سلام دوستان
آیا میشه رو ساپورتش حساب کرد؟
کسانی که WD رو 3 سال پیش خریدن ، درسته که پول بیشتری دادن ولی هنوز داره واسشون آپدیت میاد
این هم همین طوره یا اینکه 6 ماه دیگه ازش خبری نیست؟
لطفا قدرت چیپست رو هم با Realtek مقایسه کنید.

سلام
من این دستگاه رو یک هفته است که خریدم .
از نظر ساپورت صدای hd که عالیه . بلوری ایزو رو عالی پلی میکنه . کیفیت تصویرش پای بلوری پلیر پایونییر نمیرسه ولی در حد s380 سونی است که با هر دو تاش مقایسه کردم.
من که نتونستم srt فارسی رو به عنوان زیرنویس ببینم . با sub idx مشکلی نداره . خود سایت فروشنده میگه با xbmc عالی کار میکنه ولی من نداشتم که تست کنم . در ضمن flac هم پخش نکرد هر جند تو لیست فایلهای پشتیبانی کننده اونو نوشته .
فیلمهای گوشی من samsung s4 رو هم پخش نکرد .
ولی به عنوان یک دستگاه آندرویدی و با این قیمت صد در صد پیشنهاد میکنم .

اگر کسی روش نماش srt فارسی رو پیدا کد به ما هم بگه . همشون به صورت مربع نشون داده میشند.

stb2xxx
11-12-2013, 00:34
سلام
من این دستگاه رو یک هفته است که خریدم .
از نظر ساپورت صدای hd که عالیه . بلوری ایزو رو عالی پلی میکنه . کیفیت تصویرش پای بلوری پلیر پایونییر نمیرسه ولی در حد s380 سونی است که با هر دو تاش مقایسه کردم.
من که نتونستم srt فارسی رو به عنوان زیرنویس ببینم . با sub idx مشکلی نداره . خود سایت فروشنده میگه با xbmc عالی کار میکنه ولی من نداشتم که تست کنم . در ضمن flac هم پخش نکرد هر جند تو لیست فایلهای پشتیبانی کننده اونو نوشته .
فیلمهای گوشی من samsung s4 رو هم پخش نکرد .
ولی به عنوان یک دستگاه آندرویدی و با این قیمت صد در صد پیشنهاد میکنم .

اگر کسی روش نماش srt فارسی رو پیدا کد به ما هم بگه . همشون به صورت مربع نشون داده میشند.

نگران نباشید Q3II یک مدیا سنتر و یک اندروید باکس کامل است.

ابتدا فریمور دستگاه خود را آپدیت نموده و برنامه XBMC را هم نصب کنید با کلی افزونه های جالب و کاربردی , زبان فارسی منو ها و زیرنویس ها :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_1162

برنامه mxplayer هم بخوبی کلیه فایل ها را با زیرنویس پخش می کند.

برنامه پلیر دستگاه هم توسط شرکت در حال رفع اشکال است البته فکرنمیکنم با بودن XBMC دیگر نیازی به پلیر های دیگر باشد

موفق باشید.

stb2xxx
11-12-2013, 01:31
راهنمای کامل XBMC :

amir61ad
19-12-2013, 08:48
VCHIP عزیز
ممنون
هنوز

asad3.1
20-01-2014, 08:51
سلام این دستگاه در مقایسه با Egreat یا Xtreamer چجوریاست ؟ از لحاض کیفیت تصویر و سرعت منو هاش با توجه به اینکه قیمتش از اونا خیلی کمتره !!!

stb2xxx
20-01-2014, 19:41
سلام این دستگاه در مقایسه با Egreat یا Xtreamer چجوریاست ؟ از لحاض کیفیت تصویر و سرعت منو هاش با توجه به اینکه قیمتش از اونا خیلی کمتره !!!

Q3ii اندروید باکس یا همون مینی پی سی هستش کیغیت تصویر عالی و سرعت مناسبی هم داره

osmaan
20-01-2014, 20:39
قیمتش چنده؟
از کجا میشه خرید؟

stb2xxx
20-01-2014, 21:14
قیمتش چنده؟
از کجا میشه خرید؟

asad3.1
20-01-2014, 23:53
Q3ii اندروید باکس یا همون مینی پی سی هستش کیغیت تصویر عالی و سرعت مناسبی هم داره

مدل های Q5 و Q7 تو بازار هستند ؟

stb2xxx
21-01-2014, 00:03
خیر Q5ii نسبت به Q3ii فقط پورت ساتا اضافه داره و از نظر سخت افزاری یکسان هستند

asad3.1
21-01-2014, 10:36
[QUOTE=stb2xxx;8074211]خیر Q5ii نسبت به Q3ii فقط پورت ساتا اضافه داره و از نظر سخت افزاری یکسان هستند[/QU

ممنون. یه سوال دیگه ؟ این پورت optic چجوری میشه ازش استفاده کرد ؟ به سیستم صوتی با tv ؟

stb2xxx
21-01-2014, 15:10
اوپتیکل به وردی سیستم صوتی وصل می شود

pan_1356
29-01-2014, 22:50
چند تا سوال از دوستان داشتم
از دوستان ایا کسی این دستگاه رو خریده
ایا تا حالا مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری پیدا نکرده
ایا نرم افزار xbmc مانند نسخه کامپیوترش کامله
از نظر زیرنویس ایا میشه زیرنویس idx/sub رو تغییر سایز رنگ و همزمان کنیم
ایا دستگاه داغ نمیکنه و فن خنک کننده داره

pan_1356
31-01-2014, 21:55
کسی اینجا نیست از این دستگاه خریده باشه اخه این هفته قصد خرید دارم یکی جواببببببببببب بده
2تا سوال دیگه
ایا این دستگاه iptv رو جواب میده چون تا اخر سال قرار راه بیفته
ایا گارانتی داره خیر
یکی لطف کنه جواب بده

m_amin
07-02-2014, 04:39
می تونه صفحه نمایش موبای ایفن یا مک رو میرور کنه رو تلویزیون؟!
یا صدا رو میرور کنه؟

stb2xxx
11-02-2014, 12:28
می تونه صفحه نمایش موبای ایفن یا مک رو میرور کنه رو تلویزیون؟!
یا صدا رو میرور کنه؟

Airplay داره ولی من دستگاهی از اپل برای تست ندارم

stb2xxx
11-02-2014, 12:29
دنلود محتوای 4k برای تست Q3II:

stb2xxx
11-02-2014, 21:10
این ویدئو دستگاه و ملحقات را بیرون از جعبه نمایش می دهد :

farshad9
13-02-2014, 13:31
قیمت حدودی این دستگاه چند است
در سایت که ظاهرا موجود نیست

stb2xxx
14-02-2014, 09:55
به زودی در سایت قرار میگیره

m_amin
15-02-2014, 21:23
به زودی در سایت قرار میگیره

زودي يعني چقدر زود؟! من ميخوام بگيرم ! مدل جديد هم ميارين ؟!

stb2xxx
15-02-2014, 22:48
چهارشنبه فروشگاه سایت رو ببنید:

m_amin
26-02-2014, 02:07
چهارشنبه فروشگاه سایت رو ببنید:

٤ شنبه اون هفته كه گذشت اين هفته چي ميشه؟!

stb2xxx
28-02-2014, 11:30
دستگاه ها رسیده و آماده ارسال است

m_amin
02-03-2014, 02:33
دستگاه ها رسیده و آماده ارسال است

قيمت رو بردين بالا؟! فرقي كردن مگه

saeed1351
07-03-2014, 14:39
دوستان تفاوت HIMEDIA Q10II و HiMedia Q3Ⅱ در چیه
در خود سایت هردو رو یه جور معرفی کرده ولی کلی تفاوت قیمت داره!!!

farshad9
07-03-2014, 16:06
قيمت رو بردين بالا؟! فرقي كردن مگه
قبلا به چه قیمتی میدادند؟

saeed1351
07-03-2014, 22:27
دوستان تفاوت HIMEDIA Q10II و HiMedia Q3Ⅱ در چیه
در خود سایت هردو رو یه جور معرفی کرده ولی کلی تفاوت قیمت داره!!!

لطفا جواب دهید

stb2xxx
08-03-2014, 11:38
Q10II دارای محفظه هارد داخلی تا ظرفیت 3 ترابایت و دکمه های لمسی پنل جلو می باشد و از لحاظ سخت تفاوتی با Q3II ندارد

yousof876
09-03-2014, 00:19
عزیز نمیتونید q7 یا q10 رو بیارید؟
برای من مهم خروجی صدای کواکسیاله که q3 نداره

dj_mesmol
15-03-2014, 15:42
قيمت WD TV Live Media Player تو بازار 300 تومن و دستگاه q3 II (امروز 92/12/24) 380 تومن.
ميخواستم بدونم دستگاه q3 II چه برتري نسبت به برند شناخته شده و معروف WD داره ؟
با تشكر

stb2xxx
15-03-2014, 17:36
قيمت WD TV Live Media Player تو بازار 300 تومن و دستگاه q3 II (امروز 92/12/24) 380 تومن.
ميخواستم بدونم دستگاه q3 II چه برتري نسبت به برند شناخته شده و معروف WD داره ؟
با تشكر

1-چیپ ست دستگاه Hi3718 یکی از محصولات دو هسته ای کرتکس 9 شرکت HiSilicon با سرعت 1.6 گیگا هرتز است که در سال 2013 ارائه شده دارای رم 1 گیگابایتی از نوع DDR3 و حافظه فلش 4 گیگابایتی است این چیپ ست دارای معماری خاص برای پخش مدیا و فرمت های تصویری است این چیپ دارای توانایی پردازش محتوای سه بعدی است و با چیپ های دو هسته ای دیگر تفاوت چشمگیری در کیفیت تصویر و پردازش دارد.

2-نرم افزار اصلی ,Q3II همان اندروید 4.2 نرم‌افزارهای مختلف اندرویدی از مجموعه‌های اداری آفیس تا مرورگرهای وب مثل کروم و فایرفاکس و انواع بازی ها را اجرا کنید. این دستگاه بصورت پیش فرض از فلش نیز پشتیبانی می‌کند و از طریق آن می‌توانید در یوتیوب یا نت فلیکس به تماشای ویدیو در صفحه بزرگ تلویزیون بنشینید

3- Q3II,Q10II کلیه فرمت های ویدئویی را پشتیبانی می کنند و دارای پردازش سخت افزاری برای پخش است زیر نویس فارسی داخلی و خارجی پشتیبانی می شود و حتی ویدئوهای 4k را نیز پخش می کند

4- ,Q10ii,Q3II قابلیت پخش کلیه ایزو های بلوری و بلوری 3D تا 50 گیگابایت را دارد و با منوی طراحی شده توسط Himedia می توان به کلیه محتویات دیسک از جمله زیر نویس پشت صحنه ها دسترسی داشت.

5-دو نرم افزار کابردی HiControl و HiShare جهت نصب و کنترل ,Q10II,Q3II از طریق گوشی یا تبلت اندرویدی نموده و می توان از گوشی به جای موس و کیبورد یا دسته بازی استفاده نمود

6-امکان استفاده از برنامه بی نظیر و فوق العاده XBMC با ساپورت 1080p سخت افزاری

7-امکان AirPlay و Miracast و DLAN جهت پخش بدون سیم محتوای محصولات اپل و اندروید و پی سی است و شما را از خرید کابل های دست و پا گیر بی نیاز می کند...

8...

stb2xxx
18-03-2014, 21:40
عزیز نمیتونید q7 یا q10 رو بیارید؟
برای من مهم خروجی صدای کواکسیاله که q3 نداره

خیر فعلا امکانش نیست

Cyber-Dude
27-03-2014, 11:13
q10 رو نمیارید؟
مدل دیگه ای که هارد داخلی بشه بهش اضافه کرد با همین امکانات ندارید؟