PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با مادربرد و خراب شدن هاردهایم و مشکوک بودن از مادربرد

David.Jn
28-11-2013, 18:11
سلام من یه مادربرد گیگا EP41-UD3L دارم
دو تا هارد روی این سیستم خراب شده و با اینکه هر سری پاور جدید خریدم و گذاشتم باز این مشکل پیش اومده
الان هم یکی از هاردهای دو ترابایتی من خراب شده بود که خوشبختانه گارانتی یکی بهم داد
تمام شک من به پاورها بود ولی مشکل اینجاست که وقتی هارد به مشکل میخوره و سیستم بالا نمیاد من با عوض کردن اسلات های رم سیستمم بالا میاد
یا اینکه کابل 24 پینی رو از مادربرد میکشم و یا اینکه از پشت پاور کابل رو در میارم و میزنم سیستم بالا میاد
مادر برد من نمیتونه بیستر از 2 تارم رو همزمان ساپورت کنه , یعنی فقط دو تا رم میتونه داشته باشه , حالا فرقی نمیکنه 2 گیگ باشن یا 1 گیگ

میخوام بدونم راهی هست که بدون اینکه ببرم تعمیرکار ببینه از طریق نرم افزاری بشه اینرو تست کرد و دید مشکل از کجاست؟
چون تعمیرگاه هم بردم و معمولاً سر در نمیارن که مشکل چیه
مرسی ازتون

TREASURES
28-11-2013, 18:34
سلام من یه مادربرد گیگا EP41-UD3L دارم
دو تا هارد روی این سیستم خراب شده و با اینکه هر سری پاور جدید خریدم و گذاشتم باز این مشکل پیش اومده
الان هم یکی از هاردهای دو ترابایتی من خراب شده بود که خوشبختانه گارانتی یکی بهم داد
تمام شک من به پاورها بود ولی مشکل اینجاست که وقتی هارد به مشکل میخوره و سیستم بالا نمیاد من با عوض کردن اسلات های رم سیستمم بالا میاد
یا اینکه کابل 24 پینی رو از مادربرد میکشم و یا اینکه از پشت پاور کابل رو در میارم و میزنم سیستم بالا میاد
مادر برد من نمیتونه بیستر از 2 تارم رو همزمان ساپورت کنه , یعنی فقط دو تا رم میتونه داشته باشه , حالا فرقی نمیکنه 2 گیگ باشن یا 1 گیگ

میخوام بدونم راهی هست که بدون اینکه ببرم تعمیرکار ببینه از طریق نرم افزاری بشه اینرو تست کرد و دید مشکل از کجاست؟
چون تعمیرگاه هم بردم و معمولاً سر در نمیارن که مشکل چیه
مرسی ازتون
سلام دوست عزیز
با نرم افزار که فکر نکنم بتونی کاری بکنی
مگه اینکه یه DEBUGGER تهیه کنی رو اسلات PCI بذاری تا موقعی که سیستم بالا نمیاد مشخص بشه که مشکل از کجاست ( یک کد باینری بهت میده و با اون کد میشه فهمید که کجا مشکل داره ) ......

absineh
28-11-2013, 19:33
چک کنید که مین بورد به جای اتصال نداشته باشه اگر میتونیدیکبار سیستم را ازکیس دربیارید وبا تمیزکردن ودقت کافی مجدد اسمبل کنید خوبی اینکار اینه که اگر قطعه ای یاچیزی درون کیس رفته باشه تمیزمیشه وهنگامیکه اسمبل کردید سیستم را دیفالت کنیدوبایوس را آپدیت کنیدواگر موفق شدید سیستم را با هارد بوت کنید یک تست خوبی بانرم افزار burn in test ازسیستم بگیرید چون تست گرافیکی است خوبه .

David.Jn
28-11-2013, 23:51
میخوام بدونم اصلاً این امکان وجود داره که هاردهای من به خاطر مادربرد اینجوری شده باشن؟

MaFia_King
29-11-2013, 00:32
میخوام بدونم اصلاً این امکان وجود داره که هاردهای من به خاطر مادربرد اینجوری شده باشن؟

سلام

دوست عزیز دو هفته پیش هاردم خراب شد و یه هارد دیگه بستم رو سیستم ، چند روز پیش متوجه شدم این هاردم خراب شده، بردم واسه تست می گن یا از پاوره یا مادربرد، من که اونجا پرسیدم گفتن خرابی هارد می تونه از مادربرد باشه حالا تست کنند ببینم چی می شه.

David.Jn
29-11-2013, 01:19
سلام

دوست عزیز دو هفته پیش هاردم خراب شد و یه هارد دیگه بستم رو سیستم ، چند روز پیش متوجه شدم این هاردم خراب شده، بردم واسه تست می گن یا از پاوره یا مادربرد، من که اونجا پرسیدم گفتن خرابی هارد می تونه از مادربرد باشه حالا تست کنند ببینم چی می شه.
مرسی ممنون