PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نیازمند راهنمایی فوری برای خرید زمین یا خانه در تهران(بودجه 1200 میلیون)

علی طوسی
27-11-2013, 21:57
سلام به همه دوستان گرامی.

نیازمند راهنمایی های شما برای خرید منزل یا ززمین در تهران هستم.

اگر زمینم بشه به جای خانه هیچ مساله ای نیست نگهش می دارم تا مثلا 5 سال دیگه خودم یه چیزی بسازم تازه این طوری برام ایده آل ترم هست.فعلا انتخاب منطقه و اینا برام مهم تره.

اول شرایطی که مایلم داشته باشه رو بیان می کنم و بعد مورد یا مواردی رو که دیدم براتون توضیح می دم:

شرایط ایده آل:

1)هوای پاک و تمیز(امیدوارم به عنوان جک در نظر نگیرید چون آلودگی در هر جافرق داره یه جا بیشتره یه جا کمتره :n08:) <-------------------مهم

2)دسترسی ساده و نزدیکه به مترو(برای رفتن به محل کارم نیاز به نزدیک بودن به مترو یا خطوط اتوبوس دارم.)

3)مردم با فرهنگ(پایین شهر نباشه منظورم جاهایی از تهرانه که همه ما به عنوان جنوب شهر میشناسیم.)

4)از لحاظ رشد قیمتی و اینکه اگر پول لازم شدم سریع نقد بشه موقعیت مناسبی داشته باشه

5)امنیت(مثلا مثل بلوار فردوس که شب از 6 به بعد بری بیرون خفت میشی نباشه.)

6)از پولم تقریبا هیچ خورده ای باقی نمونه.مثلا یه موردی که 1000 میلیون باشه و همه شرایط رو هم داشته باشه بدردم نمی خوره.

مکان هایی که فعلا بررسی کردم و پسندیدم:

شماره 1))شهرک غرب

مزایا:تو یه کوچه بن بسته.
سکوت خوبی داره
.متری 20 تومن.
کوچش زیادی پرته شاید یه چیزی در کل مبلغ بتونم تخفیف بگیرم.
این آپارتمان در یک 4 واحدی 5 طبقه هست.و در طبقه 2 هست و 2 واحدشم خالیه اگر این پر بشه.
بالاخره اسمش شهرک غربه
.دقیقا فیت پول منه یعنی نه چیزی کم و نه چیزی زیاد میاد.

بدی ها:کلا از شهرک غرب خوشم نمیاد.
هوای آلوده(هواش مناسب من نیست).کلا اون تیکه ای این کوچه هست یه مقدار غمگینه.
فاصله اش تا میدان شهرک زیاده.
چند تا آپارتمان رو از تابستان تا حالا درست تو همون تیکه خالی کردن.(از مردم شنیدم خودم شک دارم)
.با این که این کوچه بن بسته ولی از اون طرف یه خیابان شلوغ پشتشه که فکر کنم شب برای خوابیدن خیلی سر و صدا زیاد باشه و مناسب نیست.

شماره 2))شهرک دانشگاه صنعتی شریف <----------------------------------- شدیدا پسندیدم.نظر شما چیه؟؟؟

مزایا:دوباره تو یه کوچه بن بسته.120 متر زمینه.خیلی خوش قواره هست.متری 10 میلیون.
تو کوچه اصلی و خیلی خوبش هست و دیوارکشی شده.از نظر سند و اینا مشکلی نداره.
جای امنیه (برای ورودی نگهبان داره و از این نظر خیلی امنه.)
2 تا پارک داره.با مترو 5 دقیقه فاصله داره.از اونور به بزرگراه همت می خوره.زمانم که گرفتم تا آزادی 15 دقیقه مسیره(این نزدیکی به مترو و وصل بودن به بزرگراه همتش خیلی خیلی برام خوبه راحت می تونم برم و بیام.)
هواش چون پای کوهه خیلی تمیزه و برای من ایده آل و بسیار خوش آب و هوا هست.
با تحقیقی که کردم اکثر قطعات اونجا 400 و 600 و 800 متری هست و متراژ های بالا مثل 600 و 800 متری ها به خاطر ساخت و ساز های زیاد اونجا متری 11.5 میلیون قیمت دارند. واین قطعه زمین اونجا خیلی چیزه تکی هست به خاطر متراژ کمش.و این که به درد هرکسی مثل بساز و بفروش ها نمی خوره و در ضمن صاحب زمین هم عجله داره که زودتر بره خارج پیش خانوادش برای همین هم متری 1.5 میلیون از قیمت های اصلی کمتره و با خریدش درجا یه سودی کردم.
مثل مورد قبلی فیت جیب منه و چیزی کم و زیاد نمی مونه.

در کل همون چیزی هست که تو ایده آل ذهنی من بود از همه نظر.

بدی ها:فقط تا شنبه فرصت تصمیم گیری دارم(9 آذر). و نمی تونم موارد دیگه ای رو ببینم و تصمیم بهتری بگیرم.
یه مشتری دیگه پای زمین نشسته(100 % مطمئن هستم که مشتری دیگه هست چون هم نتونستم تخفیف بگیرم همین که از یه فرد دیگه که هیچ ربطی هم به این قضیه نداره شنیدم.)
باید یه 5 سالی صبر کنم تا پول جمع بشه بتونم چیزی رو که می خوام بسازم.

شماره 3))شهرک دانشگاه صنعتی شریف <-----------------------------آپارتمان

مزایای قبلی رو در نظر بگیرید.
2 نوع آپارتمان هست پیش فروش از متری 4 تا 4.5.آماده تحویل از 5 تا 7.5 میلیون.

بدی های آپارتمان:پیش فروش چون یه بار سرم کلاه رفته نمی خرم.ساخته شده ها هم چون شاید اون آسایشی که دنبالشم رو بدست نیارم نمی خوام.
شاید این طوری بتونم متراژ بیشتری بخرم ولی ایده آلم نیست.

دوستان لطفا نظرشون رو بگن و کلا جاهای دیگه تهران که با شرایط من سازگار باشه رو معرفی کنن.

V E S T A
27-11-2013, 22:11
شهرک غرب و سعادت آباد محله هایی هستن که تمام فاکتور های مورد نظر شما رو دارن.

شهرک غرب یکی از بهترین محله های تهران از نظر آب و هواست چون جهت وزش غالب باد در تهران از غرب و شمال غرب تهران هست عجیبه که آب و هوای شهرک غرب رو بد در نظر گرفتین. اگر شهرک غرب رو آلوده در نظر بگیرین بقیه محله ها در رده های پایین تر از شهرک غرب از نظر آب و هوا قرار میگیرن.تو میدون شهرک غرب (میدان صنعت) هم به زودی مترو افتتاح میشه.

ولی اینکه کلا از شهرک غرب خوشتون نمیاد (دلیلش هم مجهوله) یه مسئله دیگه اس ..

علی طوسی
27-11-2013, 23:45
شهرک غرب و سعادت آباد محله هایی هستن که تمام فاکتور های مورد نظر شما رو دارن.

شهرک غرب یکی از بهترین محله های تهران از نظر آب و هواست چون جهت وزش غالب باد در تهران از غرب و شمال غرب تهران هست عجیبه که آب و هوای شهرک غرب رو بد در نظر گرفتین. اگر شهرک غرب رو آلوده در نظر بگیرین بقیه محله ها در رده های پایین تر از شهرک غرب از نظر آب و هوا قرار میگیرن.تو میدون شهرک غرب (میدان صنعت) هم به زودی مترو افتتاح میشه.

ولی اینکه کلا از شهرک غرب خوشتون نمیاد (دلیلش هم مجهوله) یه مسئله دیگه اس ..

مرسی از راهنمایی.

من دلایل مجهولی باقی نزاشتم سعی کردم کل مزایا و بدی هایی که در نظر منه(چه درست چه غلط)رو بگم که بتونید جایی رو معرفی کنید که مناسب من باشه.میگم کلا از اون منطقه زیاد خوشم نمیاد شاید یکی از دلایلشم این باشه که یکی از دوستان میگفتن که رو یکی از گسل های تهرانه برای همینم دلم زده شده ولی اگر بدونم که مشکل خاصی نداره و واقعا از نظر آلودگی هوا این طوری که میگید باشه حتما اون منطقه رو بیشتر جستجو می کنم.بعد این موردی که من دیدم فاصله ش تا میدون صنعت خیلی زیاده.مناسب من شاید نباشه.

کلا تو شهرک غرب کدوم قسمت بیشتر مورد تایید شماست؟

میشه جاهای بیشتری رو هم معرفی کنید.من خودم چون فکرم بیشتر مشغول مورد دوم هست شاید نمی تونم جای بهتری رو به یاد بیارم یا درنظر بگیرم.فردا از صبح می خوام برم دنبال این کار پس اگر بتونید تا نهایتا ساعت 10 صبح راهنمایی هاتون رو بگید خیلی ممنون می شم.مثلا سمت کرج کجاش خوبه؟نزدیک کارخونه نباشه و از لحاظ امکانات هم تکمیل باشه؟

V E S T A
28-11-2013, 00:06
مرسی از راهنمایی.

من دلایل مجهولی باقی نزاشتم سعی کردم کل مزایا و بدی هایی که در نظر منه(چه درست چه غلط)رو بگم که بتونید جایی رو معرفی کنید که مناسب من باشه.میگم کلا از اون منطقه زیاد خوشم نمیاد شاید یکی از دلایلشم این باشه که یکی از دوستان میگفتن که رو یکی از گسل های تهرانه برای همینم دلم زده شده ولی اگر بدونم که مشکل خاصی نداره و واقعا از نظر آلودگی هوا این طوری که میگید باشه حتما اون منطقه رو بیشتر جستجو می کنم.بعد این موردی که من دیدم فاصله ش تا میدون صنعت خیلی زیاده.مناسب من شاید نباشه.

کلا تو شهرک غرب کدوم قسمت بیشتر مورد تایید شماست؟

میشه جاهای بیشتری رو هم معرفی کنید.من خودم چون فکرم بیشتر مشغول مورد دوم هست شاید نمی تونم جای بهتری رو به یاد بیارم یا درنظر بگیرم.فردا از صبح می خوام برم دنبال این کار پس اگر بتونید تا نهایتا ساعت 10 صبح راهنمایی هاتون رو بگید خیلی ممنون می شم.مثلا سمت کرج کجاش خوبه؟نزدیک کارخونه نباشه و از لحاظ امکانات هم تکمیل باشه؟

بهترین قسمت شهرک غرب فاز1 (خیابان ایران زمین- گلستان- مهستان) هست بعضی از قسمت های فاز3 (مثل خیابان سیف) و خیابان زرافشان هم جزو بهترین های شهرک غرب هستن. سعادت آباد هم بعضی قسمت ها به سمت سرو شرقی و شمال میدون کاج از نظر فاکتورهای مورد نظر شما خوبه ..
من شمال تهران رو توصیه نمیکنم برعکس تصور عموم آب و هوای این قسمت جزو قسمت هایی هست که به خاطر وزرش باد از جنوب و وجود کوههای شمال، آلودگی هوا تو این قسمت حبس میشه . بیشتر باید مناطقی رو انتخاب کنید که در معرض وزش باد هستن و آلودگی هوا تو این قسمت ها تجمع پیدا نمی کنه ..

درباره سوال دوم یعنی کرج اطلاع زیادی از کرج ندارم ولی دهکده المپیک از نظر آب و هوایی تو وضعیت خوبی هست (فقط به خاطر وزش باد از غرب تهران ولی ممکنه ساخت و ساز کارخونه هم باشه) ولی از نظر بقیه فاکتور ها فرهنگ مردم و امنیت باید بیشتر تحقیق کنید.
باید ببینین کدوم فاکتور بیشترین اهمیت رو براتون داره و بر اساس اون انتخاب نهایی رو داشته باشین.

علی طوسی
28-11-2013, 00:34
بهترین قسمت شهرک غرب فاز1 (خیابان ایران زمین- گلستان- مهستان) هست بعضی از قسمت های فاز3 (مثل خیابان سیف) و خیابان زرافشان هم جزو بهترین های شهرک غرب هستن. سعادت آباد هم بعضی قسمت ها به سمت سرو شرقی و شمال میدون کاج از نظر فاکتورهای مورد نظر شما خوبه ..
من شمال تهران رو توصیه نمیکنم برعکس تصور عموم آب و هوای این قسمت جزو قسمت هایی هست که به خاطر وزرش باد از جنوب و وجود کوههای شمال، آلودگی هوا تو این قسمت حبس میشه . بیشتر باید مناطقی رو انتخاب کنید که در معرض وزش باد هستن و آلودگی هوا تو این قسمت ها تجمع پیدا نمی کنه ..

درباره سوال دوم یعنی کرج اطلاع زیادی از کرج ندارم ولی دهکده المپیک از نظر آب و هوایی تو وضعیت خوبی هست (فقط به خاطر وزش باد از غرب تهران ولی ممکنه ساخت و ساز کارخونه هم باشه) ولی از نظر بقیه فاکتور ها فرهنگ مردم و امنیت باید بیشتر تحقیق کنید.
باید ببینین کدوم فاکتور بیشترین اهمیت رو براتون داره و بر اساس اون انتخاب نهایی رو داشته باشین.

واقعا خیلی خیلی ممنون.بسیار کامل و عالی.

اسم مکان هایی که آوردید رو یادداشت کردم تا فردا برم از نزدیک بررسی کنم و قیمت بگیرم .

مهم ترین فاکتور هم تمیزی هوا و سطح فرهنگ هست.واقعا دیروز بود یا چند روز قبل وقتی نفس میکشیدم قشنگ بوی گازوییل رو حس می کردم.فکر کنم خیلی سطح آلودگی هوا بالا باشه.در ضمن دوست دارم جایی باشه که فرصت رشد قیمتی هم زیاد باشه.

منظورتون رو هم می فهمم هرکاری کنیم بالاخره یا سیخ یا کباب می سوزه:n09:.باید مهمترین عامل رو در نظر داشت/
تشکر.

علی طوسی
28-11-2013, 09:33
بچه ها من نهایتا تا 1 ساعت دیگه دارم میرم.اگر کسی در مورد کرج هم اطلاع داره لطفا راهنمایی کنه.

علی طوسی
28-11-2013, 15:46
امروز هم رفتم یه چندجا شهرک غرب دیدم.هم کرج عظیمیه.

از عظیمیه که خوشم نیومد.به نظرم قیمت هاشم با توجه به مکان و شرایط اونجا زیادی بالا بود.متری بین 4.2 تا 4.8 .

شهرک غربم یه مورد خوب دیدم ولی تقریبا متری 23 تومن میافتاد.نمی دونم که از لحاظ رشد قیمت اگر بگیرم چجوریه؟یعنی از 23 تومن بیشترم جا داره؟

دوباره عصر هم می رم یه دوری بزنم.

rafaelmehraban
28-11-2013, 19:22
سلام به همه دوستان گرامی.

نیازمند راهنمایی های شما برای خرید منزل یا ززمین در تهران هستم.

اگر زمینم بشه به جای خانه هیچ مساله ای نیست نگهش می دارم تا مثلا 5 سال دیگه خودم یه چیزی بسازم تازه این طوری برام ایده آل ترم هست.فعلا انتخاب منطقه و اینا برام مهم تره.

اول شرایطی که مایلم داشته باشه رو بیان می کنم و بعد مورد یا مواردی رو که دیدم براتون توضیح می دم:

شرایط ایده آل:

1)هوای پاک و تمیز(امیدوارم به عنوان جک در نظر نگیرید چون آلودگی در هر جافرق داره یه جا بیشتره یه جا کمتره :n08:) <-------------------مهم

2)دسترسی ساده و نزدیکه به مترو(برای رفتن به محل کارم نیاز به نزدیک بودن به مترو یا خطوط اتوبوس دارم.)

3)مردم با فرهنگ(پایین شهر نباشه منظورم جاهایی از تهرانه که همه ما به عنوان جنوب شهر میشناسیم.)

4)از لحاظ رشد قیمتی و اینکه اگر پول لازم شدم سریع نقد بشه موقعیت مناسبی داشته باشه

5)امنیت(مثلا مثل بلوار فردوس که شب از 6 به بعد بری بیرون خفت میشی نباشه.)

6)از پولم تقریبا هیچ خورده ای باقی نمونه.مثلا یه موردی که 1000 میلیون باشه و همه شرایط رو هم داشته باشه بدردم نمی خوره.

مکان هایی که فعلا بررسی کردم و پسندیدم:

شماره 1))شهرک غرب

مزایا:تو یه کوچه بن بسته.
سکوت خوبی داره
.متری 20 تومن.
کوچش زیادی پرته شاید یه چیزی در کل مبلغ بتونم تخفیف بگیرم.
این آپارتمان در یک 4 واحدی 5 طبقه هست.و در طبقه 2 هست و 2 واحدشم خالیه اگر این پر بشه.
بالاخره اسمش شهرک غربه
.دقیقا فیت پول منه یعنی نه چیزی کم و نه چیزی زیاد میاد.

بدی ها:کلا از شهرک غرب خوشم نمیاد.
هوای آلوده(هواش مناسب من نیست).کلا اون تیکه ای این کوچه هست یه مقدار غمگینه.
فاصله اش تا میدان شهرک زیاده.
چند تا آپارتمان رو از تابستان تا حالا درست تو همون تیکه خالی کردن.(از مردم شنیدم خودم شک دارم)
.با این که این کوچه بن بسته ولی از اون طرف یه خیابان شلوغ پشتشه که فکر کنم شب برای خوابیدن خیلی سر و صدا زیاد باشه و مناسب نیست.

شماره 2))شهرک دانشگاه صنعتی شریف <----------------------------------- شدیدا پسندیدم.نظر شما چیه؟؟؟

مزایا:دوباره تو یه کوچه بن بسته.120 متر زمینه.خیلی خوش قواره هست.متری 10 میلیون.
تو کوچه اصلی و خیلی خوبش هست و دیوارکشی شده.از نظر سند و اینا مشکلی نداره.
جای امنیه (برای ورودی نگهبان داره و از این نظر خیلی امنه.)
2 تا پارک داره.با مترو 5 دقیقه فاصله داره.از اونور به بزرگراه همت می خوره.زمانم که گرفتم تا آزادی 15 دقیقه مسیره(این نزدیکی به مترو و وصل بودن به بزرگراه همتش خیلی خیلی برام خوبه راحت می تونم برم و بیام.)
هواش چون پای کوهه خیلی تمیزه و برای من ایده آل و بسیار خوش آب و هوا هست.
با تحقیقی که کردم اکثر قطعات اونجا 400 و 600 و 800 متری هست و متراژ های بالا مثل 600 و 800 متری ها به خاطر ساخت و ساز های زیاد اونجا متری 11.5 میلیون قیمت دارند. واین قطعه زمین اونجا خیلی چیزه تکی هست به خاطر متراژ کمش.و این که به درد هرکسی مثل بساز و بفروش ها نمی خوره و در ضمن صاحب زمین هم عجله داره که زودتر بره خارج پیش خانوادش برای همین هم متری 1.5 میلیون از قیمت های اصلی کمتره و با خریدش درجا یه سودی کردم.
مثل مورد قبلی فیت جیب منه و چیزی کم و زیاد نمی مونه.

در کل همون چیزی هست که تو ایده آل ذهنی من بود از همه نظر.

بدی ها:فقط تا شنبه فرصت تصمیم گیری دارم(9 آذر). و نمی تونم موارد دیگه ای رو ببینم و تصمیم بهتری بگیرم.
یه مشتری دیگه پای زمین نشسته(100 % مطمئن هستم که مشتری دیگه هست چون هم نتونستم تخفیف بگیرم همین که از یه فرد دیگه که هیچ ربطی هم به این قضیه نداره شنیدم.)
باید یه 5 سالی صبر کنم تا پول جمع بشه بتونم چیزی رو که می خوام بسازم.

شماره 3))شهرک دانشگاه صنعتی شریف <-----------------------------آپارتمان

مزایای قبلی رو در نظر بگیرید.
2 نوع آپارتمان هست پیش فروش از متری 4 تا 4.5.آماده تحویل از 5 تا 7.5 میلیون.

بدی های آپارتمان:پیش فروش چون یه بار سرم کلاه رفته نمی خرم.ساخته شده ها هم چون شاید اون آسایشی که دنبالشم رو بدست نیارم نمی خوام.
شاید این طوری بتونم متراژ بیشتری بخرم ولی ایده آلم نیست.

دوستان لطفا نظرشون رو بگن و کلا جاهای دیگه تهران که با شرایط من سازگار باشه رو معرفی کنن.

به نظر من شما جایی رو انتخاب کن که احساس آسایش و راحتی بیشتری داری.
زیاد به چیزهای دیگه فکر نکن راحتی از هرچیزی مهم تره.

علی طوسی
29-11-2013, 13:39
بچه ها هیچ نظر و پیشنهاد دیگه ای نیست؟؟؟؟یه جای خوب تو تهران یا کرج.با اولویت هوای خوب و فرهنگ و رشد قیمت.

بازم صبح رفتم طرفای کرج رو گشتم ولی مورد مناسبی نبود.

اگر پیشنهاد دیگه ای نباشه فردا همون مورد 2 رو معامله می کنم.

پیشاپیش مرسی از همتون به خاطر مشارکت و همفکری:n16:

علی طوسی
30-11-2013, 19:32
دوستان همون زمین داخل شهرک شریف(شماره 2)رو خریدم.

بعضی تصمیم گیری ها چقدر سخت هستن ولی وقتی آدم تصمیمش گرفت و انجام داد و راضی هم باشه انگار یه کوه از روی دوش آدم برداشتن.اوفففففففففف........... .:n06:

مبارکم باشه:n18::n18::n18:.تشکر از همه