PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل وجود دو نوع سی دی را هنگام بوت لپ تاپ که نمیدونم چیه؟کمک

hasangholijaaaaan
26-11-2013, 10:39
سلام.
من ی لپ تاپ lenovo دارم.
مشکل اینه که دو نوع سی دی رام رو میگه.
یکی efi و دیگری معمولی.
از efi میگه نمیتونم ویندوز نصب کنم.(تقریبا شبیه عکس زیر ارور میده این عکسو از اینترنت پیدا کردم )
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اما وقتی از منوی اون سی دی رام معمولی می خام برم.عین صفحه بالا میاد ولی می گه مشکلی نیس.

حالا موندم من باید چیکار کنم؟
اول فرقش چیه و بعد کدوم رو انتخاب کنم.

Public Enemy
26-11-2013, 10:50
دوست عزیز ابتدا مدل لپ تاپ رو ذکر کنین .

نکته اول : سی دی رام نیست ! اونا درایو های هارد دیسکند !!!

نکته دوم : در مورد EFI حدود 15 یا 16 بار توی این فروم بحث شده . جستجو کنین جوابتونو می گیرین .

و اما

با توجه به توضیحات شما من حدس می زنم شما لپ تاپ حاوی ویندوز اورجینال 8 خریدین که ویندوز به صورت UEFI نصب شده . اگر اینطوره ، از نصب ویندوز به صورت دستی اجتناب کنین چون با این کار حداقلش درایو ریکاوری + ویندوز اورجینال می پره .

در صورتی که قصد پارتیشن بندی هم داشته باشین ، باز هم ویندوز اورجینال + پارتیشن ریکاوریتون می پره !!!!!!

در صورتی که قصد تعویض ویندوز رو دارین :

1 - در صورتی که ویندوز اورجینال دارین و لپ تاپتون Lenovo هست ، از کلید Novo کمک بگیرین .
کلید Novo همون کلید Revovery هست که اگر یکم اینور اونور لپ تاپتونو بگردین می بینینش . باید لپ تاپ خاموش باشه ، سپس این کلید رو فشار بدین و به قسمت ریکاوری برین

در صورتی که درایو ریکاوری تخریب شده و یا از اول ویندوز اورجینال نصب نبود :

تاپیک های همین قسمت رو جستجو کنین ، به طور کامل آموزش نصب رو درحالت های مختلف بهتون می ده .

hasangholijaaaaan
26-11-2013, 10:59
لپ تاپ g500
نه من داس خریدم . من گفتم 7 برام نصب کنن.
فروشنده هم 7 home نصب کرد.
بنا به دلایلی باید 7 رو حذف کنم.الان میخوام 7ultimate نصب کنم.
سی دی رو گذاشتم توی سی دی رام و همون صفحه سیاه اومد که یه کلیدی رو بزنید منم زدم.درایو c رو فرمت کردم دیدم نکست کار نمیکنه.دیدم که پایین همون ارور رو که تو عکس گفتم نشون میده.

دوباره ریست کردم.با fn و f12 رفتم ببینم شاید تنظیمی داره که دیدم دوتا درایور دی وی دی داره.
یکی :
efi dvd .....
یکی دیگه
dvd عادی

اگه با efi dvd بخام ویندوز 7 نصب کنم باز همین ارور میاد.
اگه با dvd عادی بخام پیش برم تا مرحله انتخاب درایو رفتم و هیچ اروری نداد .فک کنم با این مشکلی نداره.

ولی کلی میخام بدونم چیکار کنم.

در ضمن یه درایو حدود 1000 مگی جدا داره (تو همین محیط ) اونو باید حذف کنم؟میگه ماله خود سیستمه.