PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پر شدن درایو c

mohsen_gh1991
24-11-2013, 11:04
سلام دوستان
نمیدونم چرا ولی درایو c کامپیوترم هی داره الکی پر میشه. هر چی دانلود میکنم از درایو سی برمیدارم میریزم جاهای دیگه هاردم. چنتا نرم افزارم پاک کردم چند روز پیش که فضای خالی درایوم شد تقریبا 7 گیگ از اون به بعد دیگه چیزی دانلود نکردم به جز دو سه تا عکس ولی نمیدونم چرا الان شده 5.2 گیگ . دیشب هم 5.4 گیگ بود که الان که نگاه کردم با .2 کم شده. میخواستم بدونم فایلایی که الکی حجم سیستمو پر میکنه رو از کجا میتونم پاک کنم؟ اصن میشه پاک کرد یا باید کلا درایومو فرمت کنم؟
ممنون

vissoto
24-11-2013, 11:23
در run تایپ کنید %temp% حالا این پوشه را خالی کنید (خود پوشه را پاک نکنید و اگر فایلی پاک نشد اصرار نکنید)
بر روی my computer راست کلیک کنید سپس گزینه propertis رابزنید در پنجره باز شده سمت چپ system protection را بزنید حالا در منوی باز شده نگاه کنید درایویی که جلوی ان on نوشته شده را پیدا کنید . configure را زده سپس گزینه turn off system protection رابزنید .(اگر از این قابلیت استفاده نمیکنید)(همان system restore xp است)
حالا دوباره حجم درایو C را چک کنید!

بهتر است پس از زدن configure و انتخاب turn off در نتیجه پاک شدن فایلهای اضافی ؛ بهتر است دوباره گزینه restore system setting and previus version of files انتخاب شود و سپس از قسمت disk spase usage میزان آن را کاهش دهید.

mohsen_gh1991
24-11-2013, 14:29
اقا دمت گرم 16 گیگ شد

mohsen_gh1991
24-11-2013, 14:30
البته یه چیز دیگه من وقتی هم on بود این تنظیم نمیتونستم ریستور کنم سیستمو. نمیدونی چطوری باید انجام بدم؟

vissoto
24-11-2013, 14:34
سلام

نه تا کنون امتحان نکرده ام ! یا اوضاع خوب بوده یا چنان بد شده که ویندوز را دوباره نصب کرده ام!

FerineFast
25-11-2013, 11:46
البته یه چیز دیگه من وقتی هم on بود این تنظیم نمیتونستم ریستور کنم سیستمو. نمیدونی چطوری باید انجام بدم؟

وقتی سیستم ریستور فعال هست بعد از هر تغییری اتومات یک ریستور پوینت ساخته میشه که می تونید از طریق همون سیستم و تب system protection و system restore و در مواقع بحرانی از طریق safe mode یا بوت ویندوز برش گردونید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

manli7
25-11-2013, 12:03
چه طوری میشه ریستور رو فعال کرد ؟

FerineFast
25-11-2013, 12:13
بر روی my computer راست کلیک کنید سپس گزینه propertis رابزنید در پنجره باز شده سمت چپ system protection را بزنید حالا در منوی باز شده نگاه کنید درایویی که جلوی ان on نوشته شده را پیدا کنید . configure را زده سپس گزینه Restore System Setting & Previous Versions of Files رابزنید .

manli7
25-11-2013, 12:14
«منون دوست من از توضیح کامل سوال اخر حتما باید فعال باشه این گزینه تا سیستم ریستور بشه ؟

اگه نباشه امکان ریستور شدن نیست ؟

FerineFast
25-11-2013, 12:26
به این طریق نه ولی از روش های دیگه ای شاید بشه حل کرد

ak313
25-11-2013, 15:28
در استارت دستور cleanmgr رو بزنید و تیک گزینه های دلخواهتون رو بزنید تا پاک بشن مثل فایلهای آپدیت ویندوز
اگر می خواهید فضای درایو سی زیاد بشه اگر رمتون زیاده pagefile رو پاک کنید و الا به درایو دیگه ای بفرستید

Ali_RNT
25-11-2013, 19:22
فکرنکنم...

milad163
11-12-2013, 17:06
mohsen_gh1991 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سالار دمت گرم 8 گیگ کم کرد
:n16: