PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند سوال در مورد Asus N550JV

MrViVa
23-11-2013, 21:05
سلام

چند تا سوال دارم در مورد لپ تاپ Asus مدل N550JV

امیدوارم کارشناسان این انجمن کمکم کنن ...

در مورد حافظه ی اختصاصی گرافیک این لپتاپ یه ابهامی برام ایجاد شده ،

توی وبسایت Asus نوشته :
Integrated Intel® HD Graphics 4600
NVIDIA® GeForce® GT 750M with 2GB/4GB DDR3 VRAM

( لــــــــــیـــنـک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) )

توی دیجی کالا نوشته :
NVIDIA GeForce GT 750M 4096 MB

(لــــــــــیـــنـک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

توی فروشگاه های اینترنتی خارجی هم فقط مدل دو گیگابایتی هست .
مثلا : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مدل 4 گیگابایتی هنوز تولید نشده یا اینکه توضیح دیگه ای وجود داره ... ؟
مدل های مختلف این لپ تاپ اسم های خاصی دارند ؟

یه سوال هم در مورد خریدش .
توی بازار پیدا میشه ؟ اگر نه تا کی میاد ؟

پیشنهاد دیگه ای هم توی این کانفیگ دارید ؟ ( برای برنامه نویسی و کارهای گرافیکی میخوام )

ممنون میشم پاسخ بدین :)

Public Enemy
23-11-2013, 23:31
مدل پردازنده گرافیکی gt750m هست که با حافظه ۲ گیگا بایتی ارائه می شه .ولی در صورت نیاز این قابلیت وجود داره که تا حداکثر ۲ گیگ حافظه اضافی از رم بگیره و حافظه کارت گرافیک به ۴ گیگ برسه . ولی این اتفاق به ندرت پیش میاد . چون اول اینکه هیچ نرم افزاری ساخته نشده که بخواد از این همه حافظه استفاده کنه . ثانیا در صورتی که بخواد از حافظه رم استفاده کنه ،بر سرعت پردازش کارت گرافیک تاثیر منفی می زاره .

lord mysterious
24-11-2013, 11:58
اتفاقا من دیروز به شدت کل پایتخت رو دنبالش بودم
یه مدل تاچ بیشتر موجود نبود اون هم میگفت فقط دو تا هست
یکیش رو جلوی خودم 4800 فروخت نوبت من شد گفت 5 تومن که فرار کردم
میگفتم زودتر از یک ماه دیگه منتظر حضور دوبارش نباش
به شدت دنبال جایگزینی با این مشخصاتم ولی هرچی گشتم پیدا نکردم envy 15 هست ولی نه صفحش fullHD هست و نه ips که منو یه خرده از خریدش دلسرد کرد

MrViVa
24-11-2013, 12:25
مدل پردازنده گرافیکی gt750m هست که با حافظه ۲ گیگا بایتی ارائه می شه .ولی در صورت نیاز این قابلیت وجود داره که تا حداکثر ۲ گیگ حافظه اضافی از رم بگیره و حافظه کارت گرافیک به ۴ گیگ برسه . ولی این اتفاق به ندرت پیش میاد . چون اول اینکه هیچ نرم افزاری ساخته نشده که بخواد از این همه حافظه استفاده کنه . ثانیا در صورتی که بخواد از حافظه رم استفاده کنه ،بر سرعت پردازش کارت گرافیک تاثیر منفی می زاره .

توضیحات شما درسته . ولی توی وبسایت های ایرانی نوشتن 4GB up to 6GB ! و همینطور سایت Asus نوشته 2GB/4GB که به نظر میاد منظورش دو مدل باشه ... اگه اشتباه می کنم یا توضیحی هست خوشحال میشم دوستان بگن ...

اتفاقا من دیروز به شدت کل پایتخت رو دنبالش بودم
یه مدل تاچ بیشتر موجود نبود اون هم میگفت فقط دو تا هست
یکیش رو جلوی خودم 4800 فروخت نوبت من شد گفت 5 تومن که فرار کردم
میگفتم زودتر از یک ماه دیگه منتظر حضور دوبارش نباش
به شدت دنبال جایگزینی با این مشخصاتم ولی هرچی گشتم پیدا نکردم envy 15 هست ولی نه صفحش fullHD هست و نه ips که منو یه خرده از خریدش دلسرد کرد

بله با این مشخصات انگار مورد مشابهی وجود نداره ...

نمیدونم از خارج از ایران سفارش بدم یا نه ...

Public Enemy
24-11-2013, 14:00
البته توی بعضی از سایت ها نوشته با حافظه GDDR3 تا 4 گیگ هم موجوده این GT750M . ( ولی مدل GDDR5 فقط تا 2 گیگابایت )

البته هنوز معلوم نیست چون هیچ گونه مارکی از مدل 4 گیگابایتی این پردازنده گرافیکی قرار داده نشده .

به هر حال 4 گیگابایت بودن این کارت گرافیک هیچ تاثیری روی قدرتش در بازی ها نداره . به نظر من فکرتونو مشغول این چیزا نکنین .

مدل 2 گیگابایتی GDDR5 این پردازنده گرافیکی از مدل 4 گیگابایتی GDDR3 این پردازنده گرافیکی بهتر عمل می کنه

daniyele_68
25-11-2013, 04:49
واسه من vRAM:4Gزده رو جعبه.تو gpuz هم زد 4G .اگه 2G up to 4G باشه.باید روی جعبه و تو مشخصات VRAM رو بنویسه 2G مثل اکثر لپ تابهای دیگه تو بازار.ولی اگه بنویسه 4Gیعنی 4G up to 6G .

lena13
25-11-2013, 08:36
اکثر مدل هایی که سری اول فروش این محصول به فروش رفت 4 گیگ ddr3 بود فکر می کنم اون هایی که 2 گیگ بودن گارانتی آواژنگ بودند ولی سری های جدید رو خبر ندارم.

MrViVa
26-11-2013, 19:24
پس مدل چهار گیگی موجوده :n01:

این دوستانی که مدل چهار گیگی رو دارن اگه لطف کنن از روی جعبه ببینن توی ادامه ی اسمش چیز دیگه ای اضافه نشده ؟ یعنی اسم به خصوصی داره این کانفیگ ( تاچ البته ) ؟

MrViVa
27-11-2013, 11:30
کسی میتونه کمکم کنه ؟

MrViVa
27-11-2013, 20:12
به روز رسانی !!!!!!