PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بوت نشدن از روی هارد جدید !

sinasalar2007
23-11-2013, 18:57
سلام دوستان
من یه هارد جدید گرفتم و پارتیشن بندی کردم(با partition manager) و اطلاعات رو از هارد قبلی ریختم روی هارد قدیمی ، بعد شروع به نصب ویندوز کردم ( در حالی هارد قبلی روی سیستم بود اقدام به نصب ویندوز 7 کردم )
اما الان به مشکل برخوردم : موقعی که هارد قدیمی روی سیستم نصب هست دو تا گزینه میاد به نام windows 7 که یکیش ویندوز قدیمی هست و اون یکی ویندوز جدید که نصب کردم که هر دو ویندوز رو به راحتی بالا میاره
اما وقتی هارد قدیمی رو جدا میکنم تا مرحله بوت شدن از روی سی دی رام میره و جلو تر نمیره و ویندوز از روی هارد جدید بالا نمیاد ( اما هارد رو کاملا از توی بایوس شناسایی میکنه ) ...
حالا دوستان راهنمایی کنن که چی کار باید کرد؟

vissoto
23-11-2013, 19:38
به disk managment بروید
ایا پارتیشنboot و پارتیشن system شما یکی است؟

sinasalar2007
23-11-2013, 20:51
خیر ، بوت فقط روی یکی از پارتیشن های هارد قدیمی هست ، روی پارتیشن های هارد جدید گزینه بوت وجود نداره ...

vissoto
23-11-2013, 20:59
سیستم برای بوت به هر دو پارتیشن boot و system نیاز دارد !
شما باید پس از جدا نمودن هارد قدیمی دوباره در هارد جدید ویندوز را نصب کنید.
در غیر این صورت باید هارد قدیمی را برای بوت شدن سیستم وصل کنید!

sinasalar2007
23-11-2013, 23:30
سیستم برای بوت به هر دو پارتیشن boot و system نیاز دارد !
شما باید پس از جدا نمودن هارد قدیمی دوباره در هارد جدید ویندوز را نصب کنید.
در غیر این صورت باید هارد قدیمی را برای بوت شدن سیستم وصل کنید!
خوب من دنبال یه راهی غیر از تعویض دوباره ویندوز هستم ، به جز تعویض ویندوز راه دیگه ای وجود نداره ؟

FerineFast
25-11-2013, 11:00
DriveImage XML ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و EASEUS Disk Copy ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) می تونند از درایو بوت شما کلون بگیرند و روی یک درایو دیگه پیاده سازی کنند فقط mbr باید روی اولین سکتور هارد باشه اگر ویندوز اونجا باشه باید اول ویندوز رو منتقل کنید .

ak313
25-11-2013, 18:39
سیستم برای لود شدن اول از همه دنبال active boot می ره چون هارد قدیمی شما اکتیو بوت بوده با برداشتن اون لود صورت نمی گیره فکر کنم کار زیر رو انجام بدید حل بشه
با استفاده یک بوت پارتیشن بندی مثل paragon boot cd هارد قدیمی تون را از حالت اکتیو بوت خارج کنید و هارد جدید رو اکتیو بوت کنید. حالا هارد قدیمی تون رو دربیارید و با استفاده از رپیر ویندوز اجازه بدبد ویندوز شما رو پیدا کنه و توی بوت اضافه کنه و سپس هارد قدیمی تون رو اضافه کنید و توی ویندوز هارد جدید با بی سی دی ویندوز قبلی رو بهش معرفی کنید.
شما در صورتی که نتیجه نگیرید دوبار می تونید به اکتیو بوت قبلی برگردید
البته شما می تونید یه کار دیگه هم بکنید فقط هارد جدید را اکتیو بوت کنید و هنگام بوت هارد جدید را به عنوان دستگاه بوت انتخاب کنید اگر ویندوز جدید تون لود شد دیگه خیلی راحت میشه حلش کرد ( اول این کار رو انجام بدید)

ak313
25-11-2013, 19:11
سی دی بوت پاراگن برای پارتیش و سایر تغییرات هارد
انصافا کار راه اندازه
لینک دانلود با حجم 7 مگابایت
bootcd.iso
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ali_RNT
25-11-2013, 19:31
با دی وی دی نصب ویندوز 7 به بعد بوت کنید و به بخش Repair your computer بروید و ابزار Command prompt رو انتخاب کنید.سپس به ترتیب دستورات زیر رو بنویسید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگه هنوز مشکل باقی است باید از طریق دیسک پارت به درایو ویندوزتون صفت بوت و اکتیو بدید.هنگام انجام این کار بهتره هاردی که ویندوز از روش بالا میاد رو قطع کنید و هاردی که ویندوزش دچار معضل بی بوتی هست رو وصل کنید...