PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Hidden object

saeiddddd2010
23-11-2013, 16:41
سلام دوستان بنده قصد ساخت یک بازی شئ مخفی رو دارم و برای این کار می خوام از عکسبرداری اشیاء واقعی و ویرایش انها در بازی استفاده کنم
مشکل من همین در اوردن تصاویر به طوری که دور تصاویر خالی باشه؟؟
نظر اولیه خودم اینه که از یک پس زمینه سفید(مثل یک تخته یا پارچه سفید) استفاده کنم ولی فک کنم این راه درست جواب نده و نشه با کیفیت تصویرها رو جدا کرد
نظر و راه حل شما چیه؟؟؟

parvizamd
23-11-2013, 17:13
راه حل خوب اينكه شما پرده كاملا يك دست سبز يا آبي (سبز بين روشن و تاريك بهتره) كه بهش ميگن كروماكي رو استفاده كني اما راه ديگه سرچ همان تصاوير تو گوگل هست

اينجور تصوير دوربين خوب حداقل 8 مگاپيسل و يك جاي روشن و يك پرده خوب مي خوانن ديوار سفيد اصلا خوب نيست

ehsan_wwe
26-11-2013, 18:05
سعید پیرت میکنه این سبک اگه یه همکار نداشته باشی
سه بار شروع کردم به ساخت این بازی ولی خوب وسطش زیر فشار کم میاری

saeiddddd2010
27-11-2013, 10:22
سعید پیرت میکنه این سبک اگه یه همکار نداشته باشی
سه بار شروع کردم به ساخت این بازی ولی خوب وسطش زیر فشار کم میاری

دقیقتر برام توضیح بده!!!

اخه من ی نرم افزار تو مدت 3 ماه با xnaساختم که کارمو از نظر برنامه نویسی 70 % آسون تر کرده ولی از نظر گرافیکی نمی دونم چه مشکلاتی پیش رو دارم امیدوارم کمکم کنید

این کار رو طبق خواسته دانشگاه باید انجام بدم قول دادم و راه برگشتی نیست و از نظر داستان نویسی هم خیلی مشکل دارم...

Dr.Dangerous
01-12-2013, 16:19
سلام

تصاویر حدالامکان توی محیط های خلوت و توی نور ملایم با یک دوربین خوب عکس برداری کن و بعد وارد فتوشاپ شون کن و توسط ابزار quick selection tool شی مورد نظرت رو از توی عکس انتخاب کن و بعد روش راست کلیک کن و گزینه Layer via Cut و یا گزینه ی Layer via Copy رو انتخاب کن و بعد به پنجره Layers برو و لایه زیرین که همون عکس اصلی که هست رو Delete کن و عکس باقی مانده رو سیو کن . اگر هم کیفیت خوب نشد یکم با نورپردازی باهاش کار کنی می تونی نتیجه خوبی بگیری .

در مورد بازی هیدن ابجکت هم چالش اول داستان هست که باید یک داستان بسیار جذاب و ناب باشه گیمر رو بتونه حداقل نیم ساعتی پای سیستم میخ کوب کنه . دومین چالش گرافیک هست . که توی بازی های هیدن ابجکت گرافیک باید طوری باشه که پلیر رو وارد خودش کنه و باید با داستان کاملا هماهنگ باشه . و سومین چالش برنامه نویسی طولانیش هست که اگه بازی طولانی باشه برنامه نویسی سنگین و پیچیده می شه . و چهارمین مورد صدا گذاری . افکت های صوتی توی بازی های هیدن ابجکت اهمیت خاصی دارن و باعث جذابیت هر چه بیشتر بازی می شن . صدا ها باید به طور کامل با انیمیشن ها و محیط با هماهنگ باشن . به طور مثلا :

شب توی یک جنگل در رو بروی یک کلبه قرار داری . هوا بارانی هست و گرسنه هم هستی . صدای جغدها و زوزه ی گرگ ها همراه خش خش برگ ها که بر روی زمین رقص می کنن ترس شدیدی در وجودت انداخته نمی دونی چیکار کنی می ترسی وارد کلبه بشی. در کلبه بازه ولی هیچ روشنایی داخل کلبه نیست . به کلبه نزدیک می شی صدا جغ جغ در رو می شنوی که داره تکون می خوره و........ :n30: . خب حالا ببین توی یک بازی هیدن ابجکت داستانی با این نمونه داستان اگر صدا نباشه چی می شه . اصلا چیزی از بازی می فهمی ؟؟؟ مشخصا اگر بازی رو تا اخرش هم بدون صدا بازی کنی . داستان رو کامل نمی تونی بفهمی و جذابیتی برات نداره .

خب همین ها بود دیگه ببخشید زیاد صحبت کردم . :n01:

saeiddddd2010
06-12-2013, 18:57
سلام دوستان

ممنون از نظراتتون بنده در مرحله داستان نویسی هستم و اطلاعات کمی در این باره دارم ایده های اولیه ذهن خودمو مطرح می کنم
و ازتون می خوام راهنماییم کنید تا ی چیز خوب از کار در بیاد

داستان و محتوای کلی بازی

داستان بازی می تواند ماجرای دانشجویی باشد که قصد آشنایی با رشته های مختلف دانشگاه را
دارد (البته به صورت خیلی کلی) . به این صورت که از میان اشیاء موجود در صحنه تعدادی شئ خاص انتخاب
می شوند که برای حل معمای بعدی مربوط به آن رشته مورد استفاده قرار می گیرند (اشیاء موجود در هر صحنه
مربوط به یک رشته خاص هستند) . به عنوان مثال در بخش مربوط به رشته عمران ما تعدادی ابزار را پیدا
می کنیم که مربوط به نقشه کشی هستند و با استفاده از آنها معمای مربوط به نقشه کشی را حل می کنیم یا
در رشته ی شیمی وسایلی را برای ساخت یک محلول پیدا می کنیم . . .
در مورد رشته های نظری تر مثل ریاضی یا آمار که وسایل کاربردی کمتری دارند معرفی به صورت غیر مستقیم
صورت می گیرد یعنی شاید نتوان برای آنها صحنه مستقلی در نظر گرفت ولی در عوض از فرمول های مهمشان
در حل معماهای رشته های دیگر استفاده خواهد شد .

در پایان باید بگم که هدفم از این کار ٬ معرفی هنرمندانه رشته های مختلف و همین طور
کاربردهای آن ها به کاربران این بازیست .

دوستان لطفا تا می تونید بهم کمک کنید

ممنونم.

Hotsun
07-12-2013, 00:03
به نظرم ایده خوبیه,فقط میمونه 2 تا مسئله,یکی اینکه دوربینی که میخوای باهاش عکس ها رو بگیری چیه,دوم اینکه آیا میتونی تمام چیزایی که میخوای رو پیدا کنی و عکس بگیری؟؟؟
فکر کنم بری مدل بزنی رندر بگیری راحت تر در میاد.
راستی اگر جایی خواستی میتونم برات عکس بگیرم,دوربینم Nikon D5200 که 24 مگاپیکسله و 39 تا نقطه فکوس داره که برای این کار میتونه خیلی بدرد بخوره,بعدش هم میتونم برات ادیت رو با Photoshop انجام بدم,این کار رو میتونم بکنم چون از کاری که میخوای بکنی خوشم اومده :n06:
اینم اطلاعات دوربینه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه خواستی یه اطلاع کوچیک بده حله :n05:
اگر هم خواستی دوربین بخری حتماً یه اطلاع بده چون من چند تا دوست خبرنگار دارم که n ملیون فقط دوربیناشون و لنزاشونه,خیلی راهنمایی های خوبی میتونن بکنن,خودم هم که برای تکسچر این دوربین رو گرفتم کلی اطلاعات دارم.

در هر صورت تو هیچ زمینه ای رو در بایستی نکن.

parvizamd
07-12-2013, 08:16
پيام دوربين هاي حرفه اي عكاسي قيمتشون بين 8 الي 12 ميليون تومنه canon و nikon همين حول حوشن.البته فكر كنم گرون تر شدند.فكر نكنم سعيد بتونه اينقدر فعلا هزينه كنه.

saeiddddd2010
07-12-2013, 14:01
به نظرم ایده خوبیه,فقط میمونه 2 تا مسئله,یکی اینکه دوربینی که میخوای باهاش عکس ها رو بگیری چیه,دوم اینکه آیا میتونی تمام چیزایی که میخوای رو پیدا کنی و عکس بگیری؟؟؟
فکر کنم بری مدل بزنی رندر بگیری راحت تر در میاد.
راستی اگر جایی خواستی میتونم برات عکس بگیرم,دوربینم Nikon D5200 که 24 مگاپیکسله و 39 تا نقطه فکوس داره که برای این کار میتونه خیلی بدرد بخوره,بعدش هم میتونم برات ادیت رو با Photoshop انجام بدم,این کار رو میتونم بکنم چون از کاری که میخوای بکنی خوشم اومده :n06:
اینم اطلاعات دوربینه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه خواستی یه اطلاع کوچیک بده حله :n05:
اگر هم خواستی دوربین بخری حتماً یه اطلاع بده چون من چند تا دوست خبرنگار دارم که n ملیون فقط دوربیناشون و لنزاشونه,خیلی راهنمایی های خوبی میتونن بکنن,خودم هم که برای تکسچر این دوربین رو گرفتم کلی اطلاعات دارم.

در هر صورت تو هیچ زمینه ای رو در بایستی نکن.

ممنونم دوست من یکی از شرایط ساخت بازی اینکه تمام اعضاش باید عضو دانشگاه خودمون باشن برای این کار هم باید از خودشون ی دوربین پیشرفته قرض بگیرم
ساخت این همه مدل به طوری که هر نقشه حداقل 100 شی داشته باشه با تری دی مکس کار خیلی وقت گیری میشه نگرانی من بیشتر راجع کیفیت تصاویره و جدا کردن رنگ سبز از پس زمینه به طوری
دور تصویر اصلا معلوم نباشه
راسی راجع داستان بیشتر راهنماییم کنید فعلا تمرکزم رو داستانه

Hotsun
08-12-2013, 00:07
پيام دوربين هاي حرفه اي عكاسي قيمتشون بين 8 الي 12 ميليون تومنه canon و nikon همين حول حوشن.البته فكر كنم گرون تر شدند.فكر نكنم سعيد بتونه اينقدر فعلا هزينه كنه.

اتفاقاً دوربین های خیلی خوبی میشه با قیمت های پایین تر گرفت,برای مثال همین دوربینی که من دارم رو میشه الان با لنز معمولی و تجهیزات پایه با قیمت 2.5ملیون گرفت و این در حالیه که جزو برترین دوربین های ساله,برای مثال یه تو یه ویدئو 10 تا دلیل آورده بود که چرا این رو به جای 5D Mark 3 که الان تو ایران 20 ملیون هست بخریم,یعنی تغریباً در یک سطح هستن,تازه برای کارهایی مثل تکسچر دوربین من بهتر هم هست چون 24 مگاپیکسله ولی اون 20 ملیونیه 21 مگاپیکسله و با مال من میشه تکسچرهای 4096*4096 رو به راحتی گرفت,این رو باید در نظر بگیری که لنزهای دوربین ها گرونن و الان لنز من میتونم نشونت بدم 4 برابر دوربین قیمتشه :n02:

ممنونم دوست من یکی از شرایط ساخت بازی اینکه تمام اعضاش باید عضو دانشگاه خودمون باشن برای این کار هم باید از خودشون ی دوربین پیشرفته قرض بگیرم
ساخت این همه مدل به طوری که هر نقشه حداقل 100 شی داشته باشه با تری دی مکس کار خیلی وقت گیری میشه نگرانی من بیشتر راجع کیفیت تصاویره و جدا کردن رنگ سبز از پس زمینه به طوری
دور تصویر اصلا معلوم نباشه
راسی راجع داستان بیشتر راهنماییم کنید فعلا تمرکزم رو داستانه
خب پس اگر اینجوریه فقط میتونم بگم کار کردن با دوربین های DSLR اولش شاید برات سخت باشه و فکر کنی روی Auto نتیجه بهتری بگیری ولی اگر خواستی با توجه به اینکه من هم با عکاس ها رابطه خوبی دارم و هم با تیم کارگردانی و فیلم برداری کار کردم و خودم هم مدتی هست با DSLR کار میکنم میتونم در آینده هرجا در گرفتن عکس با کیفیت دچار مشکل شدی اطلاعاتم رو در اختیارت بگذارم. :n05:

در مورد جدا کردن تصاویر هم که راحت 2 تا ویدئو سرچ بزن توی اینترنت خیلی ساده یاد میدن,راحت تر از چیزیه که فکرش رو میکنی. :n06:

راجع به داستان هم ایده خوبی دادی,ولی در حد ایده هست واقعاً,اگر بتونی یکم بیشتر توضیح بدی که فکر کنم بچه ها بتونن راهنمایی های خوبی بکنن.

فقط حواست باشه طرف هیچ رشته ای رو نگیری و طوری این بازی رو درست کنی که هر کسی به صورت کاملاً عادلانه بتونه رشته مورد نظرش رو انتخاب کنه.
خیلی تکراریش نکن که حوصله سر نره,طوری هم بساز که افرادی با سن کمتر هم بتونن رشته ها رو درک کنن؛فکر کن قلم چی بیاد بازیتو 100 ملیون بخره و تو تلویزیون هم تبلیغ کنه روی CDهای انتخاب رشته اش بذاره:n19: حالا یوقت توهم نزنی,یه عددی پروندم الکی:n02: