PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در سرعت هسته های cpu ...لطفا کمک کنید

dooste.man83
21-11-2013, 15:30
با سلام

به مشکل عجیبی بر خوردم می خواستم راهتمایی بفرمایید

مشخصات سیستم :

cpu = 4770K
motherboard = Asus Z87 pro
ram = 8 gig corsiar
power = 530 green
hard = 2 tera segate
coler cpu = zalman 10x performa

الان در عکس زیر میبینید که core speed من دائما در حال تغییر هست و همینطور core voltage و multiplier هم در حال تغییر هستن

حتی در موقع بیکاری سیستم ... البته سیستم اورکلاک هم نشده و بایوس هم آپدیت شده به آخرین ورژن

همین مورد رو روی یک مادربرد h87 pro هم تست کردم عینا همین اتفاق می افتاد

می خواستم ببینم

1-سیستم من ایراد داره یا طبیعی هست و بر اساس نیاز سیستم سرعت cpu تغییر میکنه ؟
2-اگر ایراد داره مربوط به کدوم قسمت هست ؟ cpu یا پاور یا مادربرد ؟
3- پاور من برای این سیستم کافیه ( البته پاور رو دو سال پیش خریدم ) ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ممنونم

EXTREME
21-11-2013, 17:03
این طبیعی است به خاطر پارامترهای مصرفی پردازنده است و برای مصرف کمتر و حالت ذخیره کردن انرژی این اتفاق میفته و دائم ولتاژ کم یا ضریب کم میشه و فرکانس کم میشه باز یک کار سنگین تر انجام بدین هم ضریب بیشتر میشه و هم ولتاژ میتونید پارامترهای مصرفی و ذخیره کردن انرژی رو از بایوس بردارین که پردازنده با ماکسیمم فرکانس کار کنه که بهتره نکنید چون هم دمای پردازنده زیاد میشه
و هم مصرف انرژی بیشتر میشه اینطوری بهتره

در power option مود پاور رو حالت balaned باشه

dooste.man83
22-11-2013, 00:51
ممنون خیالم راحت شد

Sent from my SGH-I317M using Tapatalk 4 Beta