PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در پارتیشن بندی دو فضای خالی

شـیـفــو
20-11-2013, 16:15
سلام دوستان
هاردم حدود 700 گیگ فضای پارتیشن بندی نشده داشت ، موقع ویندوز عوض کردن از یه درایو کم کردم و به یکی اضافه کردم و خلاصه یکم قاطی پاتی شد ، الان همه چیز ردیفه فقط نمیتونم این دو فضای خالی رو تبدیل به یک پارتیشن کنم :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

می خوام این دو فضای خالی رو بتدیل به یک پارتیشن کنم ، یعنی درایو حدود 560 گیگی ، چیکار کنم ؟
خیلی ممنونم .

Ali_RNT
20-11-2013, 16:18
به طور مستقم نه چون بینشون فاصله هست.شما اول باید ببینید میخواید اون پارتیشن که ساخته میشه جای کدوم بیاد.بگید تا راه حلشو بهتون بگم...

برای اینکه حجم درایو 150 گیگ رو به درایو 400 گیگ اضافه کنید اول باید حجم درایو 150 گیگ رو به درایو قبلیش یعنی E: اضافه کنید.با این کار نباید اثری از درایو 150 گیگ بمونه.بعد اون 150 گیگ رو از E کم کنید و به D اضافه کنید.سپس 150 گیگ رو از ابتدای D کم کنید و به اون 400 گیگ پشتش اضافه کنید.سپس پارتیشن جدید رو ایجاد کنید.
اگه متوجه نشدید بگید.ببخشید اگه کمی نامفهومه...

شـیـفــو
20-11-2013, 16:22
من فقط میخوام ازین دو فضای خالی به شکل یک پارتیشن استفاده کنم ، الان گزینه merge هم دیدم کار نمیکنه .

Ali_RNT
20-11-2013, 16:32
روشی که من گفتم هم برای همین کار هست.شما به طور مستقیم نمیتونید این کار رو بکنید...

شـیـفــو
20-11-2013, 16:52
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

vissoto
21-11-2013, 09:14
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را نصب کنید
همین اول کار بگویم ریسک انجام این کار بالاست !!!!
حالا بر روی داریو d راست کلیک کنید و گزینه move را انتخاب کنید .حالا درایو d را به سمت چپ بکشید (وسط درایو دی کلیک کنید تا moveشود نهresize!) در واقع درایو دی را به اندازه404.1 به سمت چپ dragنمایید! حالا 404شما به کنار E منتقل شده است! حالا در وسط درایو E راست کلیک کنید و گزینه move را انتخاب کنید .این درایو را به سمت چپ بکشید (به اندازه 404به سمت چپ MOVEیا دراگ نمایید) تا به کنار d برسد .حالا درایو E و Dکنار هم هستند و 404 گیگ خالی شما به کنار 158 شما رسیده است !!اگر همه چیز درست پیش رفته باشد 404و158 شما با هم یکی خواهند شد !!(شاید هم نشوند):n02: حجم درایوهای dو e شما نباید تغییر کند!
حالا پارتیشن جدید را بسازید! این کار زمان بر است!:n06: