PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل رم با مادر برد و بالا نیومدن سیستم

farhad200
15-11-2013, 19:44
اقا من هر رمی که تو اون 2تا اسلات خالی میزارم سیستم بوت نمیشه چیکار باید کرد؟ رم هام هم سالمن چون تو اون 2 تا اسلاتا که الان توشون رم هست میذارمشون مشکلی نداره. قبلا همچین مشکلی نداشت سیستم با 4 تا رم 2 گیگ کار میکرد الان مجبور شدم اون 2 تا رو در بیارم.... m.b: p8p67deluxe

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
15-11-2013, 23:12
با آپدیت بایوس و دیفالت کردن آن و تمیز کردن اسلات درست نشد ؟ اگه نشد و مین گارانتی داره بفرستید گارانتی

p30ASKER
15-11-2013, 23:42
اکسترم جان لطفا شیوه آپدیت بایوس و دیفالت کردن آن رو توضیح بده

frozen01
16-11-2013, 01:32
برو سایت سازنده مادربورد در بخش support یه قسنت update bios داره فایل بایوس رو دانلود کن با یه سری توضیحات که نوشته شده خودت میتونی اپدیت کنی.

منظورش از دیفالت کردن همون factory reset هست.

absineh
16-11-2013, 12:48
مادربورد شما چهارتا اسلات رم داره که دوتا مشکی ودوتا آبی اگر میخواهید دوئل استفاده کنید باید دوتا رم شما با مشخصات یکسان را درون اسلاتهای مشکی یا آبی اسمبل کنید رمهای که توی تصویر مشخص کردید اگر مشخصات آنها ازنظرظرفیت وباس وبرند یکی باشند اشتباه گذاشتیدآنها را توی مشکی قراربدیدو دوتا رم دیگه را درون آبی بزارید وسیستم را روشن کنید نکته ایمنی اینکه هنگام بیرون آوردن یا جا زدن حتما باید کابل برق را از پریز بیرون بیارید .

amir200812
16-11-2013, 12:56
1: تمام ماژول های رم رو تکی تست کنید!
2:رم ها رو در اسلات های هم رنگ قرار بدید!(سلات 1و3 باهم ، 2و4 هم باهم.)
3:مشخصات هر 4 ماژول رو دقیق بگید(فرکانس/ولتاژ/زمان تاخیر/حجم)

absineh
16-11-2013, 13:00
برای آپدیت کردن بایوس سی دی مادربورد را درون سی دی رام قرار بده واز قسمت utilities ستاپ asus update را روی سیستم نصب کنید وبه دوروش میتونید بایوس را آپدیت کنید یکی اینکه نرم افزاری که روی سیستم نصب کردیداجرا کنیدوبه اینترنت متصل بشید و اتوماتیک از نرم افزاربا دادن پیام آپدیت بایوس را آپدیت کنید راه دیگه اینکه به اینترنت وصل شید وفایل بایوس را ازسایت مادربورد درقسمت ساپورت رادانلود کنید ونکته مهم اینکه قبل از دانلود ببینید که دقیقا ازنظرمشخصات همین مادربورد باشد واشتباه دانلود نکنیدمشخصات دقیق را روی مادربورد درون کیس یادداشت کنیدو ورژن آن هم روی بورد درج شده ومطابقت کنیدبعد دریافت کنید وبعد از دانلود آن را ازحالت زیپ خارج کنید وبرنامه نرم افزارآپدیت را اجرا کنیدواین بار ازمنو نرم افزار آپدیت از فایل را انتخاب کنیدوفایلی که دانلود کردیدانتخاب کنید وبایوس را آپدیت کنید پس ازاینکه کامل شد سیستم ریستارد میشود وبا زدن کلید f1 وارد ستاپ بشید وتغییرات را ذخیره کنید امیدوارم مفید بوده باشد .

farhad200
17-11-2013, 01:13
1: تمام ماژول های رم رو تکی تست کنید!
2:رم ها رو در اسلات های هم رنگ قرار بدید!(سلات 1و3 باهم ، 2و4 هم باهم.)
3:مشخصات هر 4 ماژول رو دقیق بگید(فرکانس/ولتاژ/زمان تاخیر/حجم)
رم ها سالم هستن...همشون رو امتحان کردم...مشخصات هر 4تا رم از نظر ولتاژ و زمان تاخیر و حجم یکی هست..قبلا هم گفتم تا چند وقت پیش مشکلی نداشت سیستمم با هر 4تاش کار میکرد یهو اینجور شد