PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب نشدن ویندوز7 در لپ تاپ hp dv6

bas ali
13-11-2013, 08:12
با سلام
من یک لپ تاپ hp dv6 دارم که روش ویندوز اورجینال نصب بود . چند وقتی بود که سرعتش پایین اومده بود و این اواخر اعصاب خورد کن شده بود برای همین ویندوزش رو عوض کردم و یک ویندوز home premium 64bit با همون کدی که پشت لپ تاپ نوشته بود نصب کردم ولی پس از نصب ویندوز و درایورهاش ویندوز خیلی کند بود ، مثلا دکمه استارت رو میزدم 2 ثانیه بعد جواب میداد که برای ویندوز خام غیر عادی بود . خلاصه 4 روزی باهاش کار کردم ولی پس از اینکه در روز 4 ام فایرفاکس رو نصب کردم دیگه همش قفل میکرد و در نهایت قفل کرد و مجبور شدم از دکمه خاموش کنم و پس از روشن کردن دوباره اصلا بالا نیومد و (بالا میومد ولی پس از 1.5 ساعت و بدون اینکه بشه از ویندوز استفاده کرد چون قفل بود ) .
خلاصه گفتم که از دوباره ویندوز نصب کنم ولی پس از 8 ساعت فقط 44% نصب شده بود که بیخیالش شدم . گفتم حتما سی دی ویندوز خرابه !!!
سپس خواستم سی دی ریکاوری را نصب کنم ولی اون هم پس از 16 ساعت فقط 80% جلو رفت !!!
گفتم حتتما سی دی درایو خرابه ، ویندوز را از طریق فلش خواستم نصب کنم ولی اون هم تفاوتی نداشت و تا ظهر همون 40 درصد رفته بود جلو .
موندم دیگه چکار کنم . مطمین شدم که اشکال سخت افزاری است . روی خود لپ تاپ در بایوس گزینه ای برای چک کردن هارد و رم داره ولی هردو رو میگه سالم هستن .
خواهشا کمک کنین . مشکل از کجا میتونه باشه ؟

3274
13-11-2013, 10:11
با CD ویندوز لایو، بوت بشید و اطلاعات مهم روی هارد رو منتقل کنید. اگر هم تونستید در همون حالت برنامه ی HD Tune رو اجرا کرده و یک بنچمارک گرفته و شات از سربرگ Health اون تهیه کنید و نتایج رو اینجا قرار بدید تا سلامت هارد بطور دقیقتر روشن بشه
احتمال بدسکتور هارد در این موارد خیلی زیاده که تنها علاج قطعی اون اینه با برنامه ی بوتیبل Maxtor PowerMax اقدام به Low Level Format هارد کنید. من این دست موارد رو بخوبی علاج کردم
ضمنا بد نیست فلش مموری که به لپتاپتون زدید رو در یک سیستم دیگه _که ویروس کش قدرتمند و بروز مثلا کاسپرسکی داره_ اسکن کنید ببینید فلشتون ویروسیه یا نه تا روشن بشه کندی لپتاپتون چقدر به ویروسی بودن مرتبطه.

Rainbow
13-11-2013, 10:11
من طبق تجربه ای که از کار با سری DV6 داشتم ، متاسفانه بیشتر دچار خرابی مادربرد میشن بخصوص چیپ ست های مادربرد . البته مشکل شما می تونه مربوط به خرابی هارد دیسک هم باشه . بطور یقین مشکل سخت افزاری دارید . توصیه می کنم به یک تعمیرکار مجرب نشون بدبد .

V i r u s e r
13-11-2013, 10:14
سلام

حدس میزنم مشکل از هارد باشه. اگر امکانش هست یک دیسک لینوکس لایو (بدون نیاز به نصب) تهیه کنید و با اون بوت کنید.

اگر سرعت دستگاه با اون خوب بود نشون میده احتمالا هارد مشکل داره و باید بررسی بیشتر بشه تا بشه مطمئن شد.

اگر در لینوکس هم سرعت پایین بود یعنی مشکل ممکنه جدی تر باشه

در ضمن، از این ویندوز های داخل بازار نخرید. چون اونها انقدر دستکاری و ... میشن که ممکنه کلی مشکل برای کاربر بوجود بیاره. ترجیها بعد از رفع مشکل یک نسخه ی دست نخورده ی ویندوز رو دانلود کنید.

موفق باشید

bas ali
13-11-2013, 16:15
با CD ویندوز لایو، بوت بشید و اطلاعات مهم روی هارد رو منتقل کنید. اگر هم تونستید در همون حالت برنامه ی HD Tune رو اجرا کرده و یک بنچمارک گرفته و شات از سربرگ Health اون تهیه کنید و نتایج رو اینجا قرار بدید تا سلامت هارد بطور دقیقتر روشن بشه
احتمال بدسکتور هارد در این موارد خیلی زیاده که تنها علاج قطعی اون اینه با برنامه ی بوتیبل Maxtor PowerMax اقدام به Low Level Format هارد کنید. من این دست موارد رو بخوبی علاج کردم
ضمنا بد نیست فلش مموری که به لپتاپتون زدید رو در یک سیستم دیگه _که ویروس کش قدرتمند و بروز مثلا کاسپرسکی داره_ اسکن کنید ببینید فلشتون ویروسیه یا نه تا روشن بشه کندی لپتاپتون چقدر به ویروسی بودن مرتبطه.

کلا هارد رو فرمت کردم و از دوباره پارتیشن بندی کردم . اتفاقا موقع فرمت کردن هر درایو شاید 15 دقیقه ای طول کشید. گمون کنم هارد مشکل داره چون قبلا هم توی تاپیک سری6 اچ پی خیلیها به مشکلدار شدن هارد اشاره کرده بودن . فقط امیدوارم مادربرد مشکل نداشته باشه که خدا تومن هزینش بشه. به هر حال میبرم بیرون میدم درست کنن .
کسی میتونه بگه قیمت هارد لپ تاپ 500 گیگ چنده؟
با تشکر

ارسال شده از GT-N8000 با استفاده از تپاتالک 2

3274
13-11-2013, 16:47
هارد رو فرمت عادی بکنید بدسکتورها و سایر ایرادات رفع نمیشه و فایده نداره. دقیق توضیح دادم با چی و چطوری Low Leve Format باید بکنید. زمین تا آسمون فرق داره با فرمت عادی.