PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مموری USB

Artam01
10-11-2013, 15:45
درود.
یک USB دارم که داخلش یک فایل Autorun.inf موجود است، آنتی ویروس جلوی فعالیت اون رو میگیره ولی وقتی می خوام فیال رو پاک کنم یا مموری رو فرمت کنم مموری ریجکت میشه و دوباره برمیگرده، کلن مموری غیر قابل استفاده شده نمی دونم چی کارش کنم.
ممنون میشم راهنمایی کنید، با سپاس.

M.Hashemi
10-11-2013, 16:09
با سلام
امکان داره سیستمتون الوده شده باشه.
یا این که مخرب روی mbr فلشتون نشسته باشه.
که در هر دو صورت می توانید فلش را در یک سیستم عامل دیگر فرمت کنید(مثل سیستم عامل لینوکس یا مک).
یا این که اصلا به صورت bootable فلش را فرمت کنید، که روش های زیادی دارد اما من یکی از سه روش زیر را توصیه می کنم.
الف :
1- سیستم را با دی وی دی ویندوز 7 اجرا کنید
2- در قسمتی که برای نصب از شما سوال می پرسد گزینه repair را انتخاب کنید.(به جای install)
3- گزینه command prompt را انتخاب کنید و فلش را حالا به سیستم وصل کنید و کد های زیر را در ان تایپ کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ب :
با یک نرم افزار پارتیشن بندی قوی و bootable مانند acronis این کار را انجام دهید.
ج:
از گنو/لینوکس زنده ناپیکس استفاده کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
---
اگر سوالی بود در خدمتم.
با تشکر

nero360
10-11-2013, 16:18
با برنامه hard disk low level format یک دور فرمتش کن

Artam01
10-11-2013, 16:25
به نظرم سیستم سالمه چون اون یکی فلش مشکلی نداره این یکی رو داداشه قرض گرفت برگردوند اینطوری شد، کلن هر کاری با فلش میکنم ریجکت میشه بعد دو سه ثانیه باز برمیگرده، حتی بخوام یک آهنگ توش پلی کنم یا فایل Autorun پاک کنم یا فرمت کنم.

dvb595959
10-11-2013, 16:51
درود
در محل کار من یک لپ تاپ هست که هر وقت فلش رو بهش وصل میکنم فلشم ویروسی میشه و توی فلش یک درایو همنام با خود فلش میسازه و تمام فایلهای موجود در فلش به اون منتقل میشه.... کاری به لپ تاپ ندارم ولی چیکار کنم که فلشم مصون بمونه و با هر بار وصل کردن این مشکل برای فلشم پیش نیاد؟

Artam01
10-11-2013, 21:25
دوستان برنامه هایی که معرفی کردید فایده نداشت.

M.Hashemi
10-11-2013, 21:45
با سلام
اگر مشکل از طرف مخرب باشد، به شما اطمینان میدهم روش های که گفتم مخصوصا روش گنو/لینوکس 100% کار می کند.(چون سیستم عامل گنو/لینوکس با ویندوز کاملا متفاوت است).
اگر هم مشکل از طرف مخرب نباشد به نظرم اگر سوالتون را در تاپیک مخصوص خودش قرار دهید راحت تر به جواب میرسید.
باز هم من در خدمتم.
با تشکر