PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در انتخاب cpu در مدل های 3537 و 4500

Daniel4u
09-11-2013, 21:58
سلام
لطفا در لینک زیر بررسی کنید که بین دو مدل سی پی یو زیر کدام بهتر هست:

Intel Core i7 - 3537U - 2.0 up to 3.1 - 4MB
Intel Core i7 - 4500U - 1.8 up to 3.0 - 4MB

توضیحات من : هر دو ، دو هسته ای هستن - هردو قراره در لپ تاپ استفاده بشن - کارت گرافیکی که دارن برام مهم نیست و مهم خود سی پی یو هست
اولی نسل سوم و دومی نسل چهارم هست که یه مقدار مصرف باتری و گرمای کمتری داره نسبت به نسل سوم

لینک تخصصی مقایسه : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amir200812
10-11-2013, 05:44
سلام

توضیحات من : هر دو ، دو هسته ای هستن - هردو قراره در لپ تاپ استفاده بشن - کارت گرافیکی که دارن برام مهم نیست و مهم خود سی پی یو هست
اولی نسل سوم و دومی نسل چهارم هست که یه مقدار مصرف باتری و گرمای کمتری داره نسبت به نسل سوم

لینک تخصصی مقایسه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بنظر من تفاوت آنچنانی ندارند!
هر دو از سری کم مصرف هستند! که حرارت کمتری هم تولید میکند.
(پردازنده لپ تاپ من i3-2350m هست که 35 وات مصرف میکنه، ولی اینا 15 و 17 وات هستند)

ولی خوب، این مصرف کم، روی قدرت پردازنده هم تاثیر منفی داره!
بنظر من اگه پذدارنده این 2 تا هست، به مشخصات دیگه لپ تاپ ها دقت کن، چون اینا هر 2 تقریبا در یک سطح هستند.

Daniel4u
10-11-2013, 07:35
مدل لپ تاپ : SVF152190x Touch
بله تفاوتی ندارن جز مقدار Clock Speed و چند قابلیت جزئی سوالم اصلیم اینه :
Intel Core i7 - 4500U که 1.8 هست قویتر هست ؟ یا فقط در مصرف و گرما بهینه شده

مثال: کارت گرافیک GTX 700 از نوع 1 گیگ بسیار قوی تر از GT 700 از نوع 2 گیگ هست.
هدفم از مثال این بود ، با اینکه GTX مقدار 1 گیگ داشت و کمتر بود اما بخاطر X بودنش قویتر از مقدار 2 گیگ هست حالا این مورد در CPU هم صدق نسل چهارم و نسل سوم که در یک رده هستن میکنه ؟ ( از نظر قدرت )

amir200812
10-11-2013, 11:17
مدل لپ تاپ : SVF152190x Touch
بله تفاوتی ندارن جز مقدار Clock Speed و چند قابلیت جزئی سوالم اصلیم اینه :
Intel Core i7 - 4500U که 1.8 هست قویتر هست ؟ یا فقط در مصرف و گرما بهینه شده

مثال: کارت گرافیک GTX 700 از نوع 1 گیگ بسیار قوی تر از GT 700 از نوع 2 گیگ هست.
هدفم از مثال این بود ، با اینکه GTX مقدار 1 گیگ داشت و کمتر بود اما بخاطر X بودنش قویتر از مقدار 2 گیگ هست حالا این مورد در CPU هم صدق نسل چهارم و نسل سوم که در یک رده هستن میکنه ؟ ( از نظر قدرت )

Intel Core i7-3537U 2.0GHz مقداری قویتر هست! البته در حدود 1% !:n02:
یعنی در کل این 2 پردازنده تقریبا قدرت پردازش برابری دارند!

بازم میگم، در این مورد، پردازنده خیلی کم در انتخاب شما میتونه تاثیر داشته باشه!
شما ببینید کدوم یکی از گزینه ها رو بیشتر پسند میکنید!
و همچنین امکانات جانبی که دارند، کدوم یکی بیشتر به کارت میاد!

3274
12-11-2013, 21:04
سلام

لینک تخصصی مقایسه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خودتون همه چیز رو گفتید.این پردازنده ها در NetBook ها کاربرد دارند نه NoteBook ها .
4500U طبعا مدرن تر هست و بیشتر پیشنهاد میشه گرچه 3537U حدود 1 درصد در 3DMark 06 قویتره اما این رو ملاک قرار ندید . دستورالعمل های پیشرفته تر (که در محیط های نرم افزاری مختلف و در جای مناسب، خودش رو نشون میده) و مدیریت مصرف انرژیِ بهینه مهمتره.

Daniel4u
13-11-2013, 00:12
خودتون همه چیز رو گفتید.این پردازنده ها در NetBook ها کاربرد دارند نه NoteBook ها .
4500U طبعا مدرن تر هست و بیشتر پیشنهاد میشه گرچه 3537U حدود 1 درصد در 3DMark 06 قویتره اما این رو ملاک قرار ندید . دستورالعمل های پیشرفته تر (که در محیط های نرم افزاری مختلف و در جای مناسب، خودش رو نشون میده) و مدیریت مصرف انرژیِ بهینه مهمتره.
درود
ممنون که در بحث شرکت کردید
بنظرم از لحاظ مدرن بودن و پیشرفته بودن حرفتون کاملا درسته و شکی در آن نیست و مسلما طبق ادامه حرفتون در محیط های دیگه خودشو نشون میده اما آنچه که در قدرت دهی در بین چندین سایت مطالعه کردم 3537 بهتر بوده اما اختلاف بسیار کم بود.

در مورد مصرف انرژی هم هردو از نوع فوق کم مصرف هست که تفاوت زیادی ندارن 15 -17 وات که بنظرم این مقدار رو نمیشه ملاک برتری نسبت به دیگری دانست.
با این حال از نظر قدرت 3537 برتر و از نظر تکنولوژی 4500 برتر هست.
در نهایت من 3537 رو انتخاب خودم قرار دادم.

3274
13-11-2013, 05:07
در مورد مصرف انرژی هم هردو از نوع فوق کم مصرف هست که تفاوت زیادی ندارن 15 -17 وات که بنظرم این مقدار رو نمیشه ملاک برتری نسبت به دیگری دانست.
ایندو پردازنده خیلی شبیه همند اما در زمینه ی مصرف انرژی فقط به TDP نباید نگاه کنید! یک مثال عینی میزنم:
در Core i7 نسل 1 که TDP = 45W هست امتحان کردم در زمان بیکاری، پردازنده روی 15W مصرف انرژی می مونه و حتی با Underclock کردن دستی هم به هیچوجه کم مصرفتر نمیشه
ولی در Core i7 نسل 2 که اونم TDP = 45W هست خودش در زمان بیکاری براحتی به 5W میرسه!
این تفاوت در مدیریت بهینه ی انرژی (که قبلا اشاره ای بهش کردم) بین ایوی بریج با هاسول وجود داره البته در همه ی مراجع گفته میشه خیلی بیشتر از گذشته و لذا عمر باتری افزایش بیشتری پیدا کرده
ضمنا اگر طالب اطلاعات دقیقتر و با جزئیات هستید بجای ark.intel به cpu-world.com هم مراجعه کنید
در نهایت همونطور که گفته شد از لحاظ بسیاری شاخص ها خیلی شبیه همند و انتخاب، انتخاب شماست

Daniel4u
13-11-2013, 12:15
ایندو پردازنده خیلی شبیه همند اما در زمینه ی مصرف انرژی فقط به TDP نباید نگاه کنید! یک مثال عینی میزنم:
در Core i7 نسل 1 که TDP = 45W هست امتحان کردم در زمان بیکاری، پردازنده روی 15W مصرف انرژی می مونه و حتی با Underclock کردن دستی هم به هیچوجه کم مصرفتر نمیشه
ولی در Core i7 نسل 2 که اونم TDP = 45W هست خودش در زمان بیکاری براحتی به 5W میرسه!
این تفاوت در مدیریت بهینه ی انرژی (که قبلا اشاره ای بهش کردم) بین ایوی بریج با هاسول وجود داره البته در همه ی مراجع گفته میشه خیلی بیشتر از گذشته و لذا عمر باتری افزایش بیشتری پیدا کرده
ضمنا اگر طالب اطلاعات دقیقتر و با جزئیات هستید بجای ark.intel به cpu-world.com هم مراجعه کنید
در نهایت همونطور که گفته شد از لحاظ بسیاری شاخص ها خیلی شبیه همند و انتخاب، انتخاب شماست
بله در مورد مصرف حرفتون رو قبول دارم که بهینه سازی شده در نسل چهارم

بله من حدودا 10 الی 15 سایت که بصورت همزمان و چه بصورت جداگانه بررسی میکنند رو مورد مطالعه قرار دادم.
در بعضی موارد امکاناتی در 4500 قرار داده شده اما طبق تحقیقاتم قدرت نهایی و برتر متعلق به 3537 بود. من در حال حاضر به قدرت نیاز دارم

دلیل اینکه به شارژدهی اهمیت نمیدم اینه که از نزدیک کارایی 3537 رو دیدم که شارژدهی بسیار عالی داشت . در کارهای سنگین حدود 2:30 ساعت کارکرد داشت و در حالت عادی 3:30 ساعت فیکس ( باتری 100% بود )
در نهایت تصمیم گرفتم به قدرت توجه کنم . حالا شما از نظر قدرت نظرتون چه چیزی هست ؟

Daniel4u
14-11-2013, 02:13
از بحث های خارجی در مورد این سی پی یو :

This processor is really worth buy. Very demanding games like crysis 3 and Metro: Last Light are playable with high graphics, but not maxed out. Demanding games like Battlefield 3 or the older Crysis 2 can be maxed out using this processor. This processor outperforms for all your basic needs, like internet or Office. With this processor you can count with a very good performance, while you maintain a good computer temperature with it's low 17 watts of usage.

Hamed DC
14-11-2013, 02:37
ولی خوب، این مصرف کم، روی قدرت پردازنده هم تاثیر منفی داره!

این یک اصل کلی نیست دوست خوبم. در برخی موارد صدق نمیکنه!!!

Hamed DC
14-11-2013, 02:50

در ابتدا باید عرض کنم که پردازنده های به کار رفته در نت بوکها، از سریهای کم مصرف هستن. که حداکثر7تا9وات مصرف دارن. پس این سریها فقط در نوک بوکها کاربرد دارن که در نسلهای جدید اولترابوک خوانده میشن. در معماری اینتل معمولا از سری پردازندهای اتم در نت بوک استفاده میشه. نه از نسلهای سندی یا هاسول! این تستی هم که شما ازش نام بردین یک تست گرافیک محمور هستش و پردازنده نقش کمتری در اون داره! با همه این تفاسیر شاید 3537 کمی خریدش ارجحتر باشه و میشه توی نرم افزارهای پردازنده محور این راندمان و کارایی بیشتر رو دید.