PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد تغییر فونت و سایز متن در ورد

inno3d
09-11-2013, 21:24
سلام
دوستان من برای اصلاح متن پایان نامه ام باید فونت مطالب فارسی رو با فونت نازنین و انگلیسی رو با times new romance تغییر بدم.
حالا موندم این همه مطالب درهم فارسی و انگلیسی که هست ایا مجبورم کلمه به کلمه انتخاب کنم و فونت رو تغییر بدم ؟!
یا راهی وجود داره که بشه به طور مثال تمام مطالب انگلیسی در متنو به یک فونت تغییر داد؟
خواهش میکنم راهنماییم کنید خیلی ضروریه :|:n30::n28:

Йeda
09-11-2013, 21:47
سلام
دوستان من برای اصلاح متن پایان نامه ام باید فونت مطالب فارسی رو با فونت نازنین و انگلیسی رو با times new romance تغییر بدم.
حالا موندم این همه مطالب درهم فارسی و انگلیسی که هست ایا مجبورم کلمه به کلمه انتخاب کنم و فونت رو تغییر بدم ؟!
یا راهی وجود داره که بشه به طور مثال تمام مطالب انگلیسی در متنو به یک فونت تغییر داد؟
خواهش میکنم راهنماییم کنید خیلی ضروریه :|:n30::n28:

سلام دوست عزیز

نه نیازی به این کارنیست.
میتونید یک بار همه ی متن رو ( فارسی و انگلیسی ) به فونت "نازنین" تغییر بدین
و بعدهمه رو به فونت مورد نظرانگلیسی تون...
با این کار متن فارسی به صورت فونت فارسی و متن انگلیسی به صورت فونت انگلیسی درمیاد.
به شرطی که فونت انگلیسی تون فونت فارسی رو در بر نگرفته باشه وبرعکس.
برای مثال نازنین تنها فونت فارسی رو شامل میشه و مشکل ایجاد نمیکنه.
موفق باشید.

inno3d
09-11-2013, 21:53
دوست عزیز متن من پر از مطالب فارسی و انگلیسی درهمه نمیشه به طور مجزا انتخابشون کرد حالا باید چکار کنم؟

Йeda
09-11-2013, 22:02
دوست عزیز متن من پر از مطالب فارسی و انگلیسی درهمه نمیشه به طور مجزا انتخابشون کرد حالا باید چکار کنم؟

درسته...
متوجه شدم...

میتونید ctrl+A رو بگیرید ( کل متن که شامل فارسی + انگلیسیِ درهم میشـه )

و این کار رو انجام بدین، درنتیجه متن اونطوری که میخواین به دو فونت مجزا درمیاد ...

:

یعنی "نازنین" به متن های فارسی ضمیمه میشه و "فونت انگلیسی" متن های انگلیسی رو در بر میگیره و اگه فونت انگلیسیتون

فونت فارسی رو هم شامل میشـه، اول فونت کل متن رو به اون فونت انگلیسی مورد نظر دربیارید و بعد همه را به صورت فونت نازنین .

خب من همیشـه این کار رو میکنم و البته احتمال داره راه های دیگه ای هم وجود داشته باشه...

inno3d
09-11-2013, 22:06
خیلی ممنون از راهنماییتون دوست عزیز :)

inno3d
09-11-2013, 22:11
راستی در مورد فونت هم کاری میشه انجام داد؟
چون فونت همه متن فارسی 14 و متن انگلیسی 12 هستش.

Dew Drop
09-11-2013, 22:28
سلام
Ctrl + A رو بزنید تا همه‎ی متن انتخاب بشه و بعد Ctrl + D رو بزنید.
در پنجره‎ی باز شده,تو قسمت Latin text و Complex Scripts فونت مورد نظر رو انتخاب و سایز پیشنهادی رو وارد کنید و بعد OK کنید.

TURBO_BOY2006
09-11-2013, 22:31
کل متن رو انتخاب کنید تصویر زیر رو ببینید، طبق تصویر تنظیم کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشید

inno3d
09-11-2013, 22:44
ا ز تک تک دوستانی که منو راهنمایی کردند بی نهایت متشکرم آرزوی موفقیت برای همتون دارم.