PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال درباره رم کورسیر و مشکل عجیب با باس رم

dooste.man83
09-11-2013, 21:08
درود به همگی

دوستان یک رم 8 گیگ دوال کورسیر مدل XMS3 با باس 2000 و تایمینگ 9 گرفتم با ولتاژ 1.65 با گارانتی تخت جمشید ( گارانتی اصلی )

مادربردم مدل ایسوس H87-PRO هست که تا باس 1600 برای رم ساپورت میکنه و CPU i7K هست

بعد نصب در حالت اتوماتیک هر ماژول رم روی باس 533 مگاهرتز کار میکرد !!! که باید در اصل روی 800 کار کنه !!!

مجبور شدم از حالت اوتوماتیک در تنظیمات رم خارجش کنم و دستی روی 1600 مگاهرتز بزارم که هر ماژول بشه 800

می خواستم بدونم چرا این رم 533 برای هر ماژولش تعریف شده ؟ ( یه عکس دوم و ماکزیمم باند ویچ دقت کنید )

من قبلش همین مدل با باس 1600 اش رو داشتم اوتوماتیک خودش هر ماژول روی 800 می رفت اما این نه

توضیح میدید آیا رم مشکلی داره یا نه ؟ ( و اینکه اصله دیگه ؟)

ممکن این باس اتوماتیک که روی 1066 هست به ولتاژ مربوط باشه و باید ولتاژ رو دستکاری کنم تا حالت اوتوماتیکش هم درست شه ؟ ( ولتاژ مورد نیازش 1.65 هست )

و اینکه الان داره روی 1600 کار میکنه یا خیر؟

ممنونم راهنمایی کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
10-11-2013, 10:22
الان که در غکس بالایی تایمینگ و فرکانس درسته مشکلی نداره
رم مشکلی نداره ممکته به خاطر کنترلر حافظه باشه که اینطوری شده الان درست تنظیم شده
بعضی اوقات هم لازم است ولتاژ افزایش پیدا بکنه ولی الان شما فکر نکنم مشکلی داشته باشید

sokotak
10-11-2013, 17:23
HEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEELP

با سلام خدمت همه دوستای گلم خواهشا کمکم کنید :(((
دیشب سیستم سالمه سالم کار میکرد روشن بود یه خمیر سیلیکون داشتم گفتم بازش میکنم رو cpuش و زیرفن گرافیکش بزنم تا یه خورده بهتر شه!قبلا هم اینکارو کردم چند بار مشکلی هم نداشتم باش!
بازش کردم کارا درست پیش میرفت cpu رو آوردم بیرون و خواستم کمی داخل مادربرد لب های جای cpu رو گردگیریش کنم!!
داشتم دورو اطرافه سوکت cpu تو مادربرد رو پاک میکردم یکهو همین دستمالی که دستم بود نمیدونم چی شد دوتا از پایه های جای cpu روی مادربورد رو گرفت و دوتاش از حالت خودشون اومدن بیرون یادمم رفت عکس ازش بگیرم تا شما هم ببینین!خیلی داغون شدم در عرض یک دقیقه مفت به خودم 300 تومان خرج انداختم!
خلاصه دیشب با هزار تا بدبختی با یه سوزنی تا تونستم یخورده راستترشون کردم الانم زیرنور چراغ نگاش کنیم معلوم میشه این دوتا پایه تو حالت خودشون نیستن معلومه یه تکونی خوردن و تو صف خودشون نیستن!اولش خیلی افتضاح بود! مارد بوردم: msi
cpu رو گذاشتم سرجاش مثل قبل سیستمو بستم زدم به برق!! وقتی که روشنش کردم هــــــــــرکاری کردم با گرافیک بالا نیومد!!!
مادربردم آنبورد داره بدون گرافیک تصویر میده بالا میاد اما همینکه گرافیکو بزنم سه بار بوق میزنه ولی تصویر چیزی نمیده!
رماشو هم چندین بار جابجا کردم با یک رم هم امتحان کردم اما بازم با گرافیک میگه نه!ولی بدون گرافیک بالا میاد!
گرافیکو امروز رو یه سیستم دیگه امتحان کردم مشکلی نداره!!

بنظر شما مشکل از همون سوکته؟!
ببخشید نمیدونستم کجا سوالمو بپرسم!
با تشکر فراوان

kavoshm
11-11-2013, 02:15
نه دوست عزیز مشکل از سوکت cpu نیست چون اگه مشکل داشت نباید با گرافیک onboard هم بالا میومد
اول با Onboard بیا بالا برو تو setup و اونو Default کن بعد ببین تو تنظیماتش گفته که از هر دو حالت تصویر بده یا نه یعنی هم از onboard و هم با کارت گرافیک
از اونجایی که میگی کارت گرافیک رو یه سیستم دیگه چک کردی و سالم بوده میتونه مشکل از slot گرافیکت باشه
اول باید یه کارت دیگه رو سیستم خودت چک کنی ببیبن چجوریه
اگه بازم نیومد پس slot مشکل داره قشنگ نگاه کن ببین چیزی توی slot نرفته مثل همون دستمال کاغذی یا چیزه دیگه
پایه کارت گرافیک خودتم با الکل تمیز کن