PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : باز کردن فایل های رار و ...

Rhodes
09-11-2013, 18:32
سلام دوستان.من 3 سوال داشتم.اینکه :

- اگر فرمت فایلی رو توی pc عوض کنیم ایا میشه فهمید این فایل چی بوده ؟! مثلا mkv رو بکنیم exe میشه فهمید این mkv یوده ؟! با هر روشی یا نرم افزاری ؟!

- اگر من یه فایل رو رار کنم و پسورد بزلرم میشه پسوردش رو فهمید ؟! راهی داره ؟! با هیچ نرم افزاری نمیشه ؟! حتی با برنامه نویسی و -- و این چیزا ! ؟!

- اگر با برنامه J splitter یه فایل رو به چند قسمت تبدیل کنیم.اگر مثلا از 3 قسمت فایل ما فقط یه قسمتش رو داشتیم میشه فهمید اون فایل چی بوده ؟!

ممنون میشم جواب بدید.

Aristar
09-11-2013, 19:02
سلام دوست عزیز.سوالاتون که همش آیا بودن.بذارین از اول جواب بدم
1- بله میشه فهمید!هر فایلی یک هیدر برا خودش داره و توش مشخص میشه که اون فایل چه فایلی بوده و حتی توی لینوکس مهم نیست پسوندی که شما زدین چی هست .خود سیستم از روی هیدرش میخونه و تشخیص میده!توی ویندوز هم اگر فرد مطلع باشه راحت با یک نرم افزار خیلی ساده مثل Notpad++ هم میشه بفهمه
2- نگاه کنین هیچ چیزی تو دنیا بدون امکان نیست!ساخته دست بشر همیشه عیب داشته و داره!نرم افزارهایی هستن که میتونن رمز فایلهای رار رو پیدا کنن ولی خیلی زمان بره!البته اینم بستگی داره به پیچیدگی و طول رمزتون که هر چقدر طولانی تر باشه بیشتر زمان میبره که اونم خیلی امکان داره پیدا نشه!برای خودم پیش اومده خاستم رمز یک فایلی رو پیدا کنم و نرم افزار مربوطه زمان تقریبی 2 روز رو بهم اعلام کرده!
3- بازم مثل قبلی بی امکان نیست!من با اون نرم افزار کار نکردم و نمیدونم ساختارش دقیقا چجوریه ولی بعیدم نیست بشه رمز گشاییش کرد!

نگاه کنین همیشه به این باید توجه داشته باشین که طرف مقابل چجور آدمیه!اگر حرفه ای باشه و کارش پردازش داده باشه براش هیچکدوم از اینکارا چندان سخت نیست!
اینم بهش توجه کنین،سیستم های رمز نگاری بهرحال الگوریتم خاص دارن و وقتی با یک الگوریتم خاص رمزگذاری میشن پس باید با یک الگوریتم خاص هم رمزگشایی بشن وقتی اون نرم افزار که رمزگشایی میکنه الگوریتمشو داره بنظرتون امکان نداره پیداش کرد؟

موفق باشین:n26: