PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دلیل قلم نداشتن تبلتها

3274
08-11-2013, 19:51
دوستان سوال
برای نوشتن مشابه کاری که با قلم تبلت گلکسی میشه انجام داد در سایر تبلتها مثلا پدفون ایسوس و... چکار باید کرد؟! راهی داره؟
این برام جای سواله که چرا اکثر تبلت ها (حتی نمونه های گرانبها) که یکی از کارکردهاشون جایگزینی کاغذ و نوشتار مرسومه چرا بدون قلم ساخته و عرضه میشن؟

aryan_mk
10-11-2013, 22:04
سلام.

این سوال منم بود از چند نفر پرسیدم بهم گفتن که یه مشکل در جای نگه داری قلم هست و اینکه سری جدید تبلت ها(مدل هایی که از 2 سال پیش تو بازار هست(از نظر من همیشه هم همین طوری بوده)) خازنی هستند نه لمسی و ساخت قلم براشون سخت و هزینه بر هست شاید چیزی در حدود 40 درصد قیمت تبلت.

من خودم قانع نشدم ولی گفتم بگم.

3274
27-12-2013, 10:52
من توی بعضی فروشگاه های آنلاین فروش لوازم جانبی تبلت، دیدم قلم هایی با قیمتهای متفاوت بطور مستقل برای فروش گذاشته شده
نظرات کاربرها و تجربیاتشون در زمینه ی خرید و کار با اون قلمها نشون میداد که روی مدلهای مختلفی از تبلتها بخوبی کار کرده و باعث رضایت زیادی در صاحبانشون شده بود!
پس قلم روی سایر تبلتها هم کار میکنه!
البته اونچه در تبلتهای گلکسی در این رابطه هست طبعا قله ی کارایی و کاربرد قلمهاست مخصوصا با ابزارهای اختصاصی اون قلم که همراه گلکسی ها عرضه شده

Miladmk7
27-12-2013, 13:49
اصولن ما دو نوع قلم برای تبلت ها داریم. یک نوع قلم های خازنی که روی تمام دیوایس هایی که صفحه نمایش خازنی داشته باشند عمل میکنه. اکثرن نوک پهن و قیمت ارزانی دارن و درست مثل انگشت دست عمل میکنن و قادر به ایجاد فشار کم و زیاد نیستن.
اما یک نوع دیگه هم هستن که به همراه دیوایس های رده بالایی مثل سری گالاکسی نوت یا سرفیس مایکروسافت عرضه میشن و برای اون محصولات یک جور مزیت محسوب میشن. نوک نازک مثل قلم های معمولی و قیمت بالایی دارن و فقط هم روی صفحه های نمایش به خصوصی و برنامه های مخصوصی عمل میکنن. بعضی قابلیت های اضافی مثل لمس شناور و پاک کن دیجیتال هم در در این قلم ها وجود داره.

3274
08-04-2014, 08:40
دوستان یک سوال
قلمهای مورد نظر آیا دارای باتری هستند یا بر اساس الکتریسیته ی ساکن کار میکنند ... یا کلا بر اساس چه فناوری ای؟