PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صحت عملکرد سخت افزار

mehran7880
08-11-2013, 14:42
سلام. خسته نباشید
ما یه کامپیوتر جدید خریدیم ولی از توی کیس یه صدای عجیبی میاد حتی برداشتیم بردیم پیش فروشنده ولی اونجا صدا نمیومد (احتمالا صدای بیرون باعث شد که صدایی نیاد). به هرحال اونا هم عیبی ندیدم. ولی باز صدا داره میاد. از کجا از صحت عملکرد سخت افزاری این کیس مطمئن بشم؟خودم احتمال می دم صدای هارد دیسک باشه که مارکش هیتاچیه.
ممنون میشم کسی کمک کنه

TREASURES
08-11-2013, 14:52
سلام
اگه احتمال میدید هارد باشه با نرم افزار های تست هارد چکش کنید مثل hdd regenerator
ولی باید مطمئن بشید که دقیقا کدوم نقطه صدا میده...

علی 254
08-11-2013, 17:02
اگر در کیس پلمپ هست که به راحتی نمیشه فهمید ، تنها راهش اینه که درب رو باز کنید و در ی مکان ساکت ببنید مشکل از کجاست...

mehran7880
09-11-2013, 01:07
کیس پلمپه ولی من کیس رو از اون یکی طرف باز کردم و به صدا گوش کردم. دقیقا صدا از هارده. اون نرم افزاری که پیشنهاد کردین برای تست هارد فقط بدسکتور رو مگه نشون نمی ده؟ مگه مشکل هارد فقط بد سکتور می تونه باشه.؟ ازش بد سکتور پیدا نکرد . حالا به نظر شما از کجا بفهمم ایراد هارد چیه؟ چیکار کنم؟

علی 254
09-11-2013, 01:12
دوست من اگه مطمئنی مشکل از هارده که دیگه نیازی به نرم افزار نیست ، باید بره گارانتی و تعویض بشه.حتی اگر نرم افزار مشکلی رو گزارش نکنه صرفا به خاطر صدای غیر عادی باید تعویض بشه هارد شما.

بنده فن پاورم (برند گرین)از همون ثانیه اول بخاطر گیر کردن فن به مخافظش ، صدای تراکتور می داد که بردم و توی سه سوت تعویضش کرد با یه پاور آکبند.

وظیفه طرف هست که عوضش کنه و شما الکی خودتو اذیت نکن.

mehran7880
09-11-2013, 07:42
بله درست میگین.
در کل نرم افزاری هست که کل سخت افزار سیستم رو بررسی کنه و اگه یکیش مشکل داشت بگه که فلان سخت افزارت مشکل داره؟

mehran7880
09-11-2013, 08:29
من نرم افزار hdd generation رو که نصب کردم وقتی می خواست اسکن کنه خطا می داد که یه برنامه در حال استفاده از هارد دیسکه و نوشته بود می تونید بوتیبل این نرم افزار رو بر روی فلش بندازید من این کار رو کرد و بوتیبل نرم افزار بر روی فلشم ایجاد شد. بعد از اینکه کارم تموم شد هم فایل هاش رو پاک کردم ولی دیدم فلش 8 گیگ من شده 2 گیگ. الان هرچی فرمت و اینچیزا هم می کنم درست نمی شه. می دونید دلیلش چیه؟درست میشه؟