PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در عدم برگرداندن ریکاوری لپتاپ hp pavilion

armin1372
07-11-2013, 20:06
سلام
من لپتاپ pavilion dv6 6121 دارم که خود لپتاپ دارای ویندوز اورجینال و یک درایو ریکاوری هست که حجم فایل های ریکاوری 12GB هست که مهم ترینش داخل پوشه preload هست به اسم base.wim به حجم 11GB
چند وقت پیش سرعت لپتاپم خیلی اومد پایین و من تصمیم گرفتم ویندوز 8 نصب کنم و درایو c رو که قبلا با ویندوز اورجینال نمیتونستم از 250 GB کمترش کنم به دو درایو تقسیم کردم
بعد از نصب ویندوز اکثر درایور ها رو دانلود کردم ولی هرکار کردم نتونستم wifi رو فعال کنم و چون دیگه خسته شدم تصمیم گرفتم به همون ویندوز اورجینال برگردم
داخل سایت های مختلف نوشته بود که باید موقع ریست کردن لپتاپ f11 رو بزنی تا وارد hp recovery manager بشی ولی با این پیغام روبه رو شدم :
windows boot manager
.
.
.
file : \boot\ BCD
status :0xc000225
an error occurred while attempting to read the boot configuration data

بعدش فکر کردم اشکال از ویندوز 8 باشه ، ولی با نصب ویندوز 7 هم مشکلات بالا حل نشد

ممنون میشم کمکم کنید که چظوری میتونم ریکاوری لپتاپ رو برگردونم

Public Enemy
08-11-2013, 17:12
سلام
من لپتاپ pavilion dv6 6121 دارم که خود لپتاپ دارای ویندوز اورجینال و یک درایو ریکاوری هست که حجم فایل های ریکاوری 12GB هست که مهم ترینش داخل پوشه preload هست به اسم base.wim به حجم 11GB
چند وقت پیش سرعت لپتاپم خیلی اومد پایین و من تصمیم گرفتم ویندوز 8 نصب کنم و درایو c رو که قبلا با ویندوز اورجینال نمیتونستم از 250 GB کمترش کنم به دو درایو تقسیم کردم
بعد از نصب ویندوز اکثر درایور ها رو دانلود کردم ولی هرکار کردم نتونستم wifi رو فعال کنم و چون دیگه خسته شدم تصمیم گرفتم به همون ویندوز اورجینال برگردم
داخل سایت های مختلف نوشته بود که باید موقع ریست کردن لپتاپ f11 رو بزنی تا وارد hp recovery manager بشی ولی با این پیغام روبه رو شدم :
windows boot manager
.
.
.

بعدش فکر کردم اشکال از ویندوز 8 باشه ، ولی با نصب ویندوز 7 هم مشکلات بالا حل نشد

ممنون میشم کمکم کنید که چظوری میتونم ریکاوری لپتاپ رو برگردونم
شرکت های فروشنده لپ تاپ ، ویندوز 8 را به صورت UEFI نصب می کنند .

در صورتی شما ویندوزی رو که خودتون نصب کردین از روی DVD بوده ، به احتمال بسیار زیاد به صورت Legacy ( نه UEFI ) نصب شده که تنظیمات درایو EFI رو به طور کامل به هم میریزه و نرم افزار های ریکاوری شرکتی از کار می افتند .

شما از توی بایوس تنظیمات بوت رو روی UEFI ( در صورتی که Legacy Support هست قرار بدین UEFI First ) و Secureboot رو غیر فعال کنین ببینین بالا میاد یا نه ( که 90 % بالا نمیاد !)

آموزش Dism از مایکروسافت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سوالی بود در خدمتم

armin1372
09-11-2013, 18:35
دوست عزیز ، من اون قسمت هایی که گفتیو اصلا تو bios پیدا نکردم یا اصلا فکر میکنم که نداره
واسه اون قسمت دوم چندتا مشکل دارم
اول اینکه اون لینکی که معرفی کردین با نرم افزار win toolkit کار میکرد و وقتی یه گشتی تو اینترنت زدم فهمیدم که اصلا dism برای ویندوز xp و ویستا فقط هست
دوم اینکه با همون نرم افزار win toolkit خیلی کار کردم و با تمام قسمت هاش کار کردم ولی بازم به نتیجه ای نرسیدم
یک قسمت داشت که wim رو به فایل های کوچکتر تبدیل میکرد که فرمتش swm بود و iso نداشت ، وی بازم نتونستم swm رو تو dvd بریزم که از boot اجرا کنم
و سوم اینکه داخل اون لینکی که گفتین از طریق کد نویسی بود یا چیز دیگه که بازم متوجه نشدم:n03:

اگه زحمتتون نیست برام یکم بیشتر توضیح بدین
گیج شدم
خیلی ممنون

Public Enemy
10-11-2013, 08:17
دوست عزیز اگر اشتباه نکنم Dism بعد از Imagex تولید شد !!!!! حتی قابلیت پشتیبانی از UEFI رو هم داره . ( اگر قبل از Imagex بود خوب نباید UEFI رو پشتیبانی می کرد )

شما یه جستجویی کن ببین اون فایل Wim تک فایله یا یکی دیگه هم کنارش هست .

در ضمن در ویندوز 8 که خودتون نصب کردین ، ران رو باز کن وتایپ کن Msinfo32

سپس ببین در قسمت بوت نوشته Legacy یا UEFI .

و سوال آخر : آیا شما برای تعویض ویندوزتون کل هارد رو از اول پارتیشن بندی کردین ؟

اگر این اطلاعات رو به من بدین ممنون می شم راحت تر می تونم راهنمایی کنم

pedibell
11-11-2013, 12:18
سلام من لپتاپ hp dv6t-7000 رو دارم
زمان بوتش خیلی بالاست حدود 3-4 دقیقه طول میکشه تا بوت بشه تو msconfig هم خیلی هاشو disable کردم اما جواب نداده مشکل کار کجاست به نظرتون؟؟؟
:n13::n03:

در صورتی ci7 نباید اینقدر کند سیستم رو بالا بیاره
ویندوزم زیاد اپدیت کردم به نظرتون مشکل از اونجاست؟؟؟
با سریال پشت لپتاپ میشه ویندوز زد؟؟؟
بعد از ویندوز ردن فیلهای خود hp رو چجوری نصب کنم؟؟؟

:n13::n13:

armin1372
12-11-2013, 17:32
دوست عزیز اگر اشتباه نکنم Dism بعد از Imagex تولید شد !!!!! حتی قابلیت پشتیبانی از UEFI رو هم داره . ( اگر قبل از Imagex بود خوب نباید UEFI رو پشتیبانی می کرد )

شما یه جستجویی کن ببین اون فایل Wim تک فایله یا یکی دیگه هم کنارش هست .

در ضمن در ویندوز 8 که خودتون نصب کردین ، ران رو باز کن وتایپ کن Msinfo32

سپس ببین در قسمت بوت نوشته Legacy یا UEFI .

و سوال آخر : آیا شما برای تعویض ویندوزتون کل هارد رو از اول پارتیشن بندی کردین ؟

اگر این اطلاعات رو به من بدین ممنون می شم راحت تر می تونم راهنمایی کنم

واسه سوال اولتون اینکه ، اره تک فایله ، کلا یه فایل هست به حجم 12.47GB به اسم base.wim
واسه سوال دوم اینکه من الان دوباره 7 نصب کردم ولی اورجینال لپتاپ نیست و اونی که گفتینو پیدا نکردم تو msinfo32
واسه سوال سوم اینکه من همون وقتی که لپتاپو خریدم با ویندوز اورجینال کل هارد 500 رو پارتیشن بندی کردم ولی درایو C رو از 250 نتونستم کمتر کنم ولی وقتی ویندوز رو پاک کردم و این جدیدو نصب کردم چون همون موقع نتونستم c رو کم کنم بعدش اونم به دو تا درایو تقسیم کردم

واقعا ممنون میشم اگه زودتر مشکلمو رفع کنین ، چون کار واجب با لپتاپ دارم و فغلا نمیتونم کاری انجام بدم:n03:

Public Enemy
12-11-2013, 18:20
خوب Dism به طور پیش فرض توی ویندوز 7 هست . شما کار های زیر رو به ترتیب انجام بدین :

1 - یک درایو خالی ( حداقل 30 گیگ ) برای نصب ویندوزتون انتخاب کنین .

توصیه من اینه که ویندوز7 رو از اول نصب کنین توی یه درایو دیگه ، درایو C رو بزارین برای نصب ویندوز 8 اورجینال :

2 - پس از انتخاب درایو مورد نظر ، با ویندوز 7 بالا بیاین .

3- ( اختیاری ) فایل Wim مربوط رو دم دست بزارین . یعنی توی یه پوشه ای بزارین که آدرس دهی راحت تر بشه . مثلا من در این مثال گذاشتم توی F:/Test

4 - حال من اینطور فرض کردم : پارتیشنی که الان ویندوز 7 توش نصبه ، درایو D هست . اونی که می خوایم توش ویندوز نصب کنیم شد C و محل فایل Wim در F:/test هست . اسم فایل ایمجمم Recovery.wim هست .

5 - حالا دکمه استارت ویندوز رو می زنم . توی سرچش تایپ می کنم Cmd و سپس روش کلیک راست می کنم و می زنم Run As Administrator . سپس در پنجره Cmd این رو اجرا می کنم :

اگر ایمیج درست کپی بشه این پیغامو می ده :

The operation completed successfully

6 - و در آخر به وسیله برنامه EasyBCD یه گزینه بوت جدید برای ویندوز جدید درست می کنم .

اگر در مرحله بوت ویندوز با تنظیمات EasyBCD به مشکل برخوردین ، می تونین از دستور کمکی زیر نیز برای تنظیم بوت ویندوز جدید استفاده کنین :

سوالی بود در خدمتم

armin1372
13-11-2013, 02:13
دوست عزیزم تو مرحله 5 به این ارور برخورد کردم:
Deployment Image Servicing and Managment
version: 6.1.7600.16385

Error: 87
The apply-image option is unknown.
For more information , refer to the help by running DISM.exe/?.
the DISM log file can be found at C:\windows\logs\DISM\dism.log

Public Enemy
14-11-2013, 18:53
با عرض پوزش ، به لپ تاپ دسترسی نداشتم که که دیروز جواب بدم .

ظاهرا عملکرد Dism در محیط ویندوز محدوده . شما باید از ِDVD همراه ویندوز برای استفاده کامل از Dism استفاده کنین .

دی وی دی ویندوز رو توی دستگاه بزارین ، سپس پس از انتخاب زبان به جای Install now گرینه ی Repair your computer رو بزنین . سپس Command Prompt رو بزنین .

سپس دستورات بالا رو اجرا کنین .

دستوراتش به طور کلی اینه :

سپس می ریم سراغ دستورات Dism

آپدیت : توی ویندوز 8 نیز Dism به طور کامل عمل می کنه .

armin1372
16-11-2013, 01:26
دوست عزیزم این کارایی هم که گفتیو انجام دادم و بازم نشد
ولی من فکر میکنم مشکل از اینا نباشه
اخه موقع ارور میگه که همچین آپشنی ناشناخته هستش
وقتی هم dism رو میزنم اینارو نشون میده که اصلا apply-image داخلش نیست
WIM COMMANDS:

/Get-MountedWimInfo - Displays information about mounted WIM images.
/Get-WimInfo - Displays information about images in a WIM file.
/Commit-Wim - Saves changes to a mounted WIM image.
/Unmount-Wim - Unmounts a mounted WIM image.
/Mount-Wim - Mounts an image from a WIM file.
/Remount-Wim - Recovers an orphaned WIM mount directory.
/Cleanup-Wim - Deletes resources associated with mounted WIM
images that are corrupt.

IMAGE SPECIFICATIONS:

/Online - Targets the running operating system.
/Image - Specifies the path to the root directory of an
offline Windows image.

DISM OPTIONS:

/English - Displays command line output in English.
/Format - Specifies the report output format.
/WinDir - Specifies the path to the Windows directory.
/SysDriveDir - Specifies the path to the system-loader file named
BootMgr.
/LogPath - Specifies the logfile path.
/LogLevel - Specifies the output level shown in the log (1-4).
/NoRestart - Suppresses automatic reboots and reboot prompts.
/Quiet - Suppresses all output except for error messages.
/ScratchDir - Specifies the path to a scratch directory.

For more information about these DISM options and their arguments, specify an
option immediately before /?.

Examples:
DISM.exe /Mount-Wim /?
DISM.exe /ScratchDir /?
DISM.exe /Image:C:\test\offline /?
DISM.exe /Online /?

ایا فکر میکنین دستور apply-image درسته ؟؟!!

Public Enemy
16-11-2013, 10:23
دوست عزیز با ویندوز 8 نصب شده چک کردم موجوده

armin1372
16-11-2013, 20:58
دوست عزیز با ویندوز 8 نصب شده چک کردم موجوده

اره
این ویژگی فقط تو ویندوز 8 بود و با ویندوز 7 نمیشد انجام داد
این مشکل حل شد و فایل های سیستمی داخل اون درایو اومد
ولی بازم به مشکل خوردم
حالا اون قسمت اخر
من با نرم افزار easybcd به مشکل خوردم
Add entry رو میزنم و اون درایو که قراره ویندوز توش نصب بشه رو هم میزنم ولی موقعی که کامپیوتر رو ریست میکنم موقع بوت فقط ویندوز 8 هست و هیچ تغییری نمیکنه
اون کدی هم که گفتینو با cmd زدم و این ارور را داد :

BFSVC Error: Failed to set element application devise. Status = [c00000bb]

amin_sammy
17-11-2013, 10:30
سلام دوستان منم همین مشکل در برگرداندن وینوز 7 لپتاپم دارم...با این پیغام روبه رو میشم
windows boot manager
.
.
.

armin1372
17-11-2013, 21:21
سلام دوستان منم همین مشکل در برگرداندن وینوز 7 لپتاپم دارم...با این پیغام روبه رو میشم
windows boot manager
.
.
.
همچنان مشکل من حل نشده
من تو یک مرحله گیر کردم
اگه اون دوستمون این اخرین ارور منو حل کنه فکر میکنم درست بشه
حالا باید صبر کنیم تا ببینیم چی میشه

amin_sammy
19-11-2013, 08:36
دوستان هیچگونه سی دی ریکاوری برای این لپتاپ وجود نداره.. اخه این ایرور مسخره واسه چیه؟؟؟

Public Enemy
19-11-2013, 11:50
با عرض پوزش به علت اینکه دیر پاسخ دادم . متاسفانه این چند روز به رایانه دسترسی نداشتم که بتونم پاسخ بدم .

اگر ایمیج کپی شد و فقط مشکلتون بوت هست ، راحت به وسیله یه DVD ویندوز 8 مشکل بوت حل میشه .

نکته : من این دستورات رو چندین بار روی سیستم هایی که پارتیشن بندی به صورت MBR انجام شده تست کردم و جواب داد . ولی در مورد GPT نتیجه نداد و ویندوز نتونست بوت رو تعمیر کنه .

راه حل :

1 -

DVD ویندوز 8 رو درون دستگاه قرار بدین ، سپس پس از انتخاب زبان ، به جای گزینه install now ، گزینه repair your computer رو بزنین . سپس Troubleshoot و سپس گزینه Command prompt رو بزنین .

سپس دستورات زیر رو اجرا کنین :

2 -

سپس سیستم رو ری استارت و دوباره از روی دی وی دی بوت کنین . دوباره به صفحه repair your computer برین و بعد از انتخاب Troubleshoot این دفعه گزینه Automatic Repair رو بزنین . سیستم خودش اتوماتیک ویندوزتونو تعمیر می کنه .

3 -

اگر خود ویندوز نتونست تعمیر کنه ، با دی وی دی که بوت شدین ، پس از انتخاب زبان و Rapair your computer ، از توی Command prompt دستورات زیر رو اجرا کنین :

امیدوارم شما هم جواب بگیرین :n16:

armin1372
20-11-2013, 20:44
من بازم به مشکل خوردم
انگار این لپتاپ من نمیخاد درست بشه
واقعا دوست عزیز ببخشید که اینقدر به مشکل میخورم

اون کد اول رو که زدم با موفقیت انجام میشه ولی کد دوم رو که میزنم این ارور رو میده :
The volume does not contain a recognized file system .
Please make sure that all required file system drivers are loaded and that the volume in not courrupted.

چند تا سوال دارم
این چه جوری میخاد بفهمه که ما کدوم درایو منظورمونه که بخواد درستش کنه ؟
دوم اینکه ویندوز اورجینال من 7 هست ، ایا باید با ویندوز 8 بوت اون درست بشه ؟؟
و سوال سومم اینکه ایا راهی کلا نیست که فایل wim رو به حجم کمتر و فرمت iso تبدیل کنه و بعد داخل دی وی دی بریزم و اونجوری کلا ویندوز رو از بوت نصب کنم مثل نصب بقیه ویندوز ها؟؟؟

بازم ممنون

Public Enemy
23-11-2013, 13:40
من بازم به مشکل خوردم
انگار این لپتاپ من نمیخاد درست بشه
واقعا دوست عزیز ببخشید که اینقدر به مشکل میخورم

اون کد اول رو که زدم با موفقیت انجام میشه ولی کد دوم رو که میزنم این ارور رو میده :
The volume does not contain a recognized file system .
Please make sure that all required file system drivers are loaded and that the volume in not courrupted.

چند تا سوال دارم
این چه جوری میخاد بفهمه که ما کدوم درایو منظورمونه که بخواد درستش کنه ؟
دوم اینکه ویندوز اورجینال من 7 هست ، ایا باید با ویندوز 8 بوت اون درست بشه ؟؟
و سوال سومم اینکه ایا راهی کلا نیست که فایل wim رو به حجم کمتر و فرمت iso تبدیل کنه و بعد داخل دی وی دی بریزم و اونجوری کلا ویندوز رو از بوت نصب کنم مثل نصب بقیه ویندوز ها؟؟؟

بازم ممنون

شما که گفتین ویندوزتون 8 اورجینال هست ؟ :n13:
به هر حال مهم نیست ویندوز vista/7/8/8.1 از یک سیستم بوت استفاده می کنند .

خودش هم اتوماتیک سیستم عامل ها رو تشخیص می ده . جفتشون توی آپشن های بوت میان .

شما Automatic repair رو تست کردین ؟

armin1372
24-11-2013, 22:11
من کی گفتم ویندوز اورجینالم 8 !!!!

بازم ارور داد و میگه نمیتونه ویندوز 7 رو تعمیر کنه
موقع بوت شدن کنار ویندوز 8 ، ویندوز 7 هم میاد ولی کار نمیکنه

اون نرم افزار easy bcd یه قسمت داره که فایل wim رو به عنوان add entire میاره ولی نمیدونم مشکل از چیه که همون فایلو تو بوت اولیه نمیاره ، اصلا بلد نیستم با نرم افزارش کار کنم
به نظرتون اونجوری نمیشه کاری کرد ؟؟
و یه سوال دیگه اینکه اگه من دی وی دی های ریکاوری یه pavilion دیگه رو بگیرم اونجوری نمیشه ویندوز اورجینال رو برگردونم و بوتم درست بشه و بعدش دوباره ویندوزه خودمو برگردونم ؟؟
اون سوال دفعه قبلمو جواب ندادین که گفتم روشی هست که بشه wim رو تو دی وی دی بریزم و اونجوری ویندوزمو برگردونم ؟؟؟

armin1372
28-11-2013, 22:43
دوست عزیز پس چی شد !!!!!!؟؟

ara_prog
25-08-2014, 21:01
سلام دوستان
متاسفانه من هم با ریکاوری لبتاب hp 6120 مشکل دارم و بعد از اینکه کلید f11 را میزنم یه صفحه میاد که فقط ارم hp داره و زیرش هم نوشته f11...system recovery و دیگه هیچ اتفاقی نمیافته حدس زدم شاید درایور ریکاوری مشکل داشته باشه اما از داخل ویندوز و disk manager چک کردم دیدم درایوری به نام recovery هست که 13 گیگ از فضاش اشغال شده و محتویاتش را نتونستم ببینم وقتی راست کلیک میکنم گزینه open غیر فعال هستش کسی بتونه کمکم کنه در این رابطه ممنون میشم

saturn325
10-09-2014, 12:53
سلام من hp pavilion dv6 2020
دارم دیوی دی ریکاوری هم دارم ولی پارتیشن ریکاوری رو پاک کردم و کلا پارتیشن بندیو عوض کردم خیلی وقت پیش الان با دی وی دی ریکاوری نمیتونم ویندوز اورچینال رو برگردونم لطفا برای رفع این مشکل کمکم کنید

shayiN
07-03-2016, 17:53
سلام..من از ویندوز اورجینال بک اپ گرفتم ولی ویندوزه دیگه نصب کردم الان میخوام همون اورجینال رو نصب کنم چیکار کنم از یادم رفته خوردم به مشگل....لپ تابم hp d6
راهنماییم کنین ممنون