PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بالا رفتن دمای cpu

adelpakbaz
07-11-2013, 12:40
سلام من یه سی پی یو amd fx-8320 eight core دارم .با نرم افزار core temp که دماشو نشون میده زمانی که کار معمولی میکنم خوبه رو 23 درجه ست ولی هنگام نصب بازی یا موقع بازی کردن دماش میره رو 70 و بعضی مواقع هم 75 می خواستم ببینم مشکلی نداره ؟

vissoto
07-11-2013, 14:02
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مشکلی ندارد !

TREASURES
07-11-2013, 14:44
سلام
پردازنده های EIGHT CORE AMD بدلیل فرکانس بالا و هسته ی زیادی که دارند گرمای زیادی تولید میکنند .....
توصیه میشه از کولر بهتری برای کولینگ CPU استفاده کنید.....:n06:

EXTREME
07-11-2013, 17:53
سلام من یه سی پی یو amd fx-8320 eight core دارم .با نرم افزار core temp که دماشو نشون میده زمانی که کار معمولی میکنم خوبه رو 23 درجه ست ولی هنگام نصب بازی یا موقع بازی کردن دماش میره رو 70 و بعضی مواقع هم 75 می خواستم ببینم مشکلی نداره ؟

دما برای این سی پی یو زیاد بالا نیست وکلا بولدوزرها یکم دمای بالا دارند اگر میخواهید کمتر شود هم خمیر خوب بزنید و از یک کولر بهتر استفاده کنید
تهویه کیس هم مهمه

animsprite
07-11-2013, 20:48
نه برای بازی این دما عمومیت دارد اونم برای سریه بلدوزر...برای سندی بریج ها که به نظر من یکی از بهترین شاهکارای اینتل هست ‌ودر این بین با وجود پردازنده نایسه۲۵۰۰kکه واقعا یک پردازنده بی عیب و نقص نشون داده چه برای اور وچه غیر اور در شرایط بازی دمای این پردازنده به۶۵-۷۰درجه میرسه این مورد در مگرد رقیب این پردازنده یعنی مدل ایوی بریج به ۷۰-۸۰میرسهکه البته میدونیم این سری بسیار تولید گرما داشت نسبت به سریه سندی بریج ها
در کل با گفتن این موارد بخواهیم یه امار از سریه بلدوزر و سندی وایوی بگیریم یک چنین دمایی برای پردازنده شما کاملا طبیعیه وجای نگرانی نداره:n22:

adelpakbaz
07-11-2013, 23:29
ممنون به خاطر جوابا واقعا داشتم نگران میشدم . راستی تو بایوس fan smart. target رو گذاشتم رو 50 درجه ،یه خورده بهتر شد. بازم ممنون

adelpakbaz
27-11-2013, 23:33
سلام ببخشید دوباره میپرسم اخه دما خیلی بالاس . تا 85 درجه هم رسید به نظر شما اشکال نداره ؟ یه چیزه دیگه اینکه وقتی میرم تو بایوس دما ی سیپیو به شدت بالا میره و به ۸۰ میرسه و پایین هم نمیاد اپدیت هم کردم ولی تغییری نکرد یعنی اشکال نداره؟؟؟
و این افزایش هم یهویی اتفاق میفته یعنی یه دفعه میره 80 بعد که از بازی میام بیرون دوباره به حالت اول برمیگرده.

TREASURES
27-11-2013, 23:43
سلام ببخشید دوباره میپرسم اخه دما خیلی بالاس . تا 85 درجه هم رسید به نظر شما اشکال نداره ؟ یه چیزه دیگه اینکه وقتی میرم تو بایوس دما ی سیپیو به شدت بالا میره و به ۸۰ میرسه و پایین هم نمیاد اپدیت هم کردم ولی تغییری نکرد یعنی اشکال نداره؟؟؟
و این افزایش هم یهویی اتفاق میفته یعنی یه دفعه میره 80 بعد که از بازی میام بیرون دوباره به حالت اول برمیگرده.
دوست عزیز اگه دقت کرده باشی این CPU ها رو معمولا با کولر اکستریم ( داخل باکس ) به مشتری میدن
یعنی کولر اکستریم لازمه که اونم روش میذارن دیگه
حالا شما رفتی بدون کولر خریدی ...

adelpakbaz
28-11-2013, 01:02
الان رفتم تو بایوس همه چی رو auto بود من. cpu voltage رو گزاشتم رو 1.4 .الان که بازی کردم دما دور و بر 65 بود ولی بعد از 5 دقیقه بازی صفحه ابی اومد سریع ریستارت زدم . چیکار کنم دوباره بزارمش رو auto?

TREASURES
28-11-2013, 18:23
الان رفتم تو بایوس همه چی رو auto بود من. cpu voltage رو گزاشتم رو 1.4 .الان که بازی کردم دما دور و بر 65 بود ولی بعد از 5 دقیقه بازی صفحه ابی اومد سریع ریستارت زدم . چیکار کنم دوباره بزارمش رو auto?
معمولا صفحه ی آخر بایاس LOAD OPTIMIZED DEFAULT هست روش کلیک کنید و SAVE & RESET کنید.....