PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گرفتگی شدید عضلات

Hatek
06-11-2013, 13:54
سلام

دوستان من مدت نسبتا طولانی هست که این مشکل رو دارم
این اتفاق بیشتر برای عصلات پام می افته جاهایی مثل پشت ساق و همینطور کف پا ( دقیقا گودی وسط پا)
دردش واقعا شدید و غیر قابل تحمله
مثلا طوری هست عضله یک لحظه سفت میشه شروع به درد کردن میگیره یا وسط پام احساس میکنم تاندونشو دارن میکشن در حدی که خودم بخوام اون قسمت از بدن رو سفت کنم به اون شدت نمیتونم
و تا چند ثانیه ادامه پیدا میکنه و خودش اروم اروم خوب میشه
معمولا هر کی اینو میشنوه میگه احتمالا بخاطر کمبود یه ماده توی بدن هست اما نمیدونم چی
ورزش هم میکنم تغذیه مناسبی هم دارم
تنها چیزی که هست اینه مصرف نمک روزانم مقداری بیشتر از استانداردشه
آزمایش خون هم دادم چند باری که نتایجش عادی بود
این اتفاقم گاهی اوقات هم که بدن توی یه حالت خاصی قرار بگیره می افته ( تقریبا اون حالت هارو پیدا کردم و خودم گاهی عمدا خودمو در اون حالت قرار میدم و سریع احساس میکنم داره شروع میشه و فورا از اون حالت خارج میشم :n02:)
میتونه بخاطر کمبود یه نوع ویتامین خاص یا هرچیزی باشه ؟
ممنون

raana
06-11-2013, 16:25
سلام دوست عزیز....

مواردی که باعث گرفتگی عضلات میشه:کمبود ویتامین-کمبود کلسیم-کمبود منیزیم(این مورد شدیدن موثر هست....تجربه شده:n02:)-کمبود آب بدن-کم خونی-مشکلات تیروئیدی-اضطراب و استرس و....
اگر کمبود ویتامین باشه که با قرص مولتی ویتامین مشکل حل میشه.......برای تشخیص کم خونی و مشکلات تیروئیدی که باید آزمایش بدی.......
و در نهایت اینکه حرکات کششی در کاهش این گرفتگی و درد اون خیلی موثر هست.....

Hatek
06-11-2013, 18:14
سلام دوست عزیز....

مواردی که باعث گرفتگی عضلات میشه:کمبود ویتامین-کمبود کلسیم-کمبود منیزیم(این مورد شدیدن موثر هست....تجربه شده:n02:)-کمبود آب بدن-کم خونی-مشکلات تیروئیدی-اضطراب و استرس و....
اگر کمبود ویتامین باشه که با قرص مولتی ویتامین مشکل حل میشه.......برای تشخیص کم خونی و مشکلات تیروئیدی که باید آزمایش بدی.......
و در نهایت اینکه حرکات کششی در کاهش این گرفتگی و درد اون خیلی موثر هست.....

ازمایش خون دادم مشکلی نبود و همه چی عادی ( کم خونی هم دوران بچگی داشتم ولی با قرص اهن و تغذیه حل شد تا حدودی)
اضطراب و استرس که نه مشکل تیروئیدی هم چند وقت پیش که ازمایش دادم مشکلی نبود
درباره ی آب بدن چند روز پیش خواستم یه تاپیک بزنم به اسم آب خوردن بیش از حد
به طوری تا شب چیزی حدود 20 تا لیوان آب میخورم :n02:
پس احتمالا کمبود کلسیم و منیزیم هست
قرص های مولتی ویتامین چطوریه ؟ هر قرص حاوی یه نوع ویتامینه یا که چند نوع ویتامین رو داره
درباره منیزیم هم توی چه نوع خوراکی هایی پیدا میشه ؟
مرسی

raana
06-11-2013, 22:35
:n02:خوب پس اینجا یه موضوع دیگه پیش میاد......آب که بیش از حد خورده بشه.....باعث دفع بیشتر املاح میشه(سدیم و پتاسیم).....
که کمبود این مواد معدنی هم میتونه باعث گرفتگی عضلات بشه.......
قرص مولتی ویتامین شامل اکثر ویتامین های مورد نیاز بدن هست......و همین طور دارای منیزیم هم هست........

این قرص شامل:ویتامین D-ویتامین E-ویتامین C-ویتامین K-تیامین (B1)....ریبوفلاوین(B2)...نیاسین(B3 )...فولیک اسید(B9)....ب6...ب12.....-منیزیم....آهن...زینک....سلنیوم و......

مواد غذایی دارای منیزیم:حبوبات-گندم-موز-اسفناج

و در ادامه برای تشخیص کمبود کلسیم هم میتونی آزمایش خون انجام بدی..و در صورت کمبود اون....از مکمل ها استفاده کنی....و ورزش هم که کاملا موثر هست

arash_lol
14-11-2013, 20:47
:n02:خوب پس اینجا یه موضوع دیگه پیش میاد......آب که بیش از حد خورده بشه.....باعث دفع بیشتر املاح میشه(سدیم و پتاسیم).....
که کمبود این مواد معدنی هم میتونه باعث گرفتگی عضلات بشه.......
قرص مولتی ویتامین شامل اکثر ویتامین های مورد نیاز بدن هست......و همین طور دارای منیزیم هم هست........

این قرص شامل:ویتامین D-ویتامین E-ویتامین C-ویتامین K-تیامین (B1)....ریبوفلاوین(B2)...نیاسین(B3 )...فولیک اسید(B9)....ب6...ب12.....-منیزیم....آهن...زینک....سلنیوم و......

مواد غذایی دارای منیزیم:حبوبات-گندم-موز-اسفناج

و در ادامه برای تشخیص کمبود کلسیم هم میتونی آزمایش خون انجام بدی..و در صورت کمبود اون....از مکمل ها استفاده کنی....و ورزش هم که کاملا موثر هست

من شنیده بود b12 فقط تزریقی هست.و به صورت خوراکی جذب نمیشه چون ممکنه فاکتور های جذبش در بدن نباشه.