PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Z500 یا ProBook 450 Go..کدومش ؟

khorzo_khan
04-11-2013, 20:55
سلام دوستان.من یه مدته دنباله لپ تاپم.کلی گشتم این دوتا رو پیدا کردم.تقریبا کانفیگ مشابهی دارن.فقط موندم کدومشون از نظر کارایی و خنک کنندگی تو پردازش سنگین اذیت نمیکنه.ممنون میشم راهنمایی کنین.
IBM Lenovo IdeaPad Z500
CPU: Core i5
VGA: Geforce 740m
یا
HP ProBook 450 G0
CpU : Core i5
VGA: Radeon HD 8750M

mhv_kntu
04-11-2013, 22:19
740 GT برای بازی بهتره.

Public Enemy
04-11-2013, 22:56
برای بازی و پردازش z500 بهتره . ولی مشکل داغ شدن داره . طوری که پس از استفاده طولانی مدت تحت فشار پردازش ، به دلیل گرما احساس نا خوش آیندی به آدم دست می ده .

همچنین کیفیت صفحه نمایش Z500 پایین تر از Probook 450 هست .

در باقی موارد ( کیفیت ساخت مانند بدنه ، اسپیکر ها ، رم ها با فرکانس بالاتر ) لپ تاپ Z500 بهتره

khorzo_khan
05-11-2013, 00:12
داداش گلم.واسه من گیم زیاد مهم نیست.یعنی هست ولی اصن حال نمیکنم زیاد با لپ تاپ گیم بزنم و همه گیمامو با PC انجام میدم.از نظر اف پی اس هم 8750 با اینکه تو رده بندی پایینتر از 740 ولی زیاد کم نمیاره ازش.تنها چیزی که خیلی اذیتم میکنه اینه که لپ تاپ گرمای زیاد تولید کنه یا کیفیت صفحه نمایش بد باشه که بین این دوتا اچ پی بهتره.فقط میمونه کیفیت ساخت.این تفاوت کیفیت خیلی به چشم میاد؟اچ پی کیفیت ساختش پایینه یا لنووو زیادی بالاس؟:n02:

راجع به فرکانس رم هم در نظر دارم رمو عوض کنم.میشه یه رم با فرکانس بالاتر انداخت یا نهایتا تا یه حد خاصی ساپورت میشه؟

Public Enemy
05-11-2013, 01:03
دوست عزیز جالبه بدونین خود من Lenovo Z500 دارم . حتی 1 بار تا 19 ساعت تو 1 روز با این لپ تاپ بازی کردم . ولی مشکلی برای لپ تاپ از نظر داغ شدن پیش نیومده ( Overheat ) . فقط مشکل اینه که استاندارد ها می گن این دمای لپ تاپ بیش از حد استاندارد برای کار کردن هست .

مشکل اینه که اونایی که ندارند ، میان بدی هاشو زیاد بزرگ می کنن و اونایی که حریدند میان عیب هاشو لاپوشونی می کنند.

به هر حاال ؛

اگر با لپ تاپ گیم نمی زنین ، پس لپ تاپ زیاد تحت فشار قرار نمی گیره و داغ شدنش رو زیاد احساس نمی کنین .

دید صفحه نمایش هم از روبرو بد نیست . ولی از زوایا و زیر نور آفتاب اذیت می کنه . در کل برای یه کاربر در محل کار قابل قبوله .

مشکل سوم هم کیبورده . البته از نظر 90 % کازبران کیبوردش خوبه ولی اونایی که زیاد تایپ می کنند ، باید به فکر یه کیبورد جداگونه باشند ( این مشکل رو زیاد جدی نگیرین :n02: )

و مشکل آخر ( و بزرگترین مشکل از نظر من ! ) استفاده از کارت لن 100 مگابیتی برای این لپ تاپ هست . در صورتی که بیشتر لپ تاپ های موجود در بازار از کارت لن گیگابیتی استفاده می کنند .

در مورد کیفیت ساخت : لنوو Z500 بدنه باریک تر ، وزن سبکتر و طراحی شیک تری داره . کیفیت ساخت قطعاتش عالیه . از اسپیکر ها با صدای دالبی بهره می بره ، همچنین مجهز به Keyboard Backlit هم هست . لذا اگر فقط با لپ تاپ در حد کارهای روزانه استفاده می کنین و برای بازی از رایانه استفاده می کنین ، این لپ تاپ گزینه خوبیه .

برای رم هم بسته به نوع مادربورد یا همون Chassis لپ تاپ ، می تونین از رم با فرکانس بالاتر استفاده کنین که اگر اشتباه نکنم ، Hp Probook 450 باید این قابلیت رو داشته باشه که از رم های 1600 مگاهرتزی پشتیبانی کنه .

khorzo_khan
05-11-2013, 23:54
داداش مرسی بابت توضیحاتت فقط یه مسئله دیگه. z500 موقع اجرای گیم دماش حداکثر تا چه حد بالا میره؟ با کولپد چقد میشه از دماش کم کرد؟
مورد بعدی هم اینکه وقتی دما میره بالا تو قسمت بدنه ی دستگاه هم محسوسه؟
مرسی که جواب سوالامو با دقت میدی.

Lord of english
06-11-2013, 01:08
z500 کیفیت صداش خیلی خوب نیست...

بزرگترین عیبش باطریشه که داخلی هست و گاها مشکل بسیار جدی رو ایجاد میکنه -------->کو تا برسه به اپل

من وقتی میخواستم بگیرم خیلی تحقیق کردم و نظرم z500 بود ولی این باطریش رای ام رو زد....فعلا دنبال یه چیز خوب توی برند های دیگه ام تا بخرم

khorzo_khan
06-11-2013, 02:16
آقا من نظرم برگشت رو Hp:n02: تو یوتیوب یه Review دیدم.تو بازی Crysis 3 میانگین دما 70 بود:n12:

الان فقط میمونه دوتا سوال/کدوم گارانتی واسه اچ پی خوبه؟ ایران اچ پی یا سریر؟
ایران اچ پی کیف هم میده.کیفاش از این هزاریاس یا بدرد میخورن؟
سوما پیشاپیش مرسی بابت جواباتون:دی

bijandarbari
06-11-2013, 08:19
سلام

به نظر من بدون گارانتی بخرین.پولتون رو بابت گارانتی هدر ندین.
فقط موقع خرید تست کنید سالم باشه.( اگه ویندوز نداره با ویندوز پرتابل بالا بیارینش )

bijandarbari
06-11-2013, 13:03
علتش هم اینه که کلا hp گارانتی معتبری نداره که بشه بهش اعتماد کرد.و اینکه آمار خرابیش هم کمه.
بهترین گارانتیش ایران اچ پی هستش که قیمتش نبست به بدون گارانتی اختلاف زیادی داره و به نظرم ارزش نداره.

khorzo_khan
06-11-2013, 22:16
الان نزدیک 2 تومنه با گارانتی اچ پی یا سریر.بدون گارانتی قیمتش چقده؟