PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای کپی کردن خودکار مقادیر سلولهای یک ستون در اکسل به نرم افزار حسابداری با کمک نرم افزارهای ساخت ماکرو

Cyberlife
04-11-2013, 10:58
من یک فایل Excel دارم که میخوام از طریق نرم افزارهای ساخت ماکرو ، در هر بار اعداد موجود در خانه های ستون مورد نظرم ( مثلاً ستون کد

رهگیری) را کپی و در نرم افزار حسابداری خودم در قسمت مورد نظر جایگذاری کنم و کلید Enter فشرده شه، اگر خطا داد کلید Ok پنجره خطا

زده شه و سطری که خانه مورد نظر در اون قرار داره پاک بشه و سراغ دومین خانه از ستون Excel بره و اون رو کپی کنه و توی فیلد کد رهگیری

در نرم افزار قرار بده و کلید Enter فشرده بشه، اگر مثل مرحله قبل خطا داد که باز باید سطر خانه مورد نظر پاک بشه و محتویات خانه بعدی در

اکسل رو کپی کنه و باقی مراحل، ولی اگر خطا نداد ( یعنی کد رهگیری از قبل موجود نباشه ) و مشخصات فرد مورد نظر در نرم افزار نمایش داده

شد، باید یکسری دکمه رادیویی در همان پنجره که برای همه کدهای رهگیری، ثابته تیک زده بشه، بعد در همان پنجره یک فیلد تاریخ داریم که باید

با یک تاریخ شمسی مشخص با قابلیت تغییر بر اساس زمان پر بشه و همچنین دو تا فیلد زمان شروع و زمان پایان داریم که رنج اونها متغیره و بعد

از وارد شدن اونها باید دکمه ذخیره فشرده بشه، بعد از زدن دکمه ذخیره یک پنجره دیگه باز میشه که در اون پنجره از یک لیست و زیر لیست اون باید

یک گزینه رو به صورت تصادفی انتخاب کنه و روی ذخیره کلیک کنه و بعد سراغ کد رهگیری بعدی بره که البته فکر کنم اگه گزینه های این قسمت به

صورت دستی انتخاب بشه بهتره، بعد باید به اکسل برگرده و سطر خانه ای که مشخصات اون با موفقیت وارد و ذخیره شد پاک بشه و کد رهگیری بعدی

در نرم افزار کپی بشه، رنج زمانی و تاریخ برای مثلاً هر 30 کد رهگیری که بدون خطا وارد نرم افزار شده متفاوته که در مثال زیر این موضوع رو میتونید

ببینید.

مثال :

تاریخ : 1392/07/28

کد رهگیری 1 : زمان شروع : 8:00 زمان پایان : 8:15

کد رهگیری 2 : زمان شروع : 8:30 زمان پایان : 8:40
.
.
کد رهگیری 30 : زمان شروع : 6:30 زمان پایان : 6:45

-----------------------------------------------------------------------------------

تاریخ : 1392/07/29

کد رهگیری 31 : زمان شروع : 8:00 زمان پایان : 8:10

کد رهگیری 32 : زمان شروع : 8:25 زمان پایان : 8:40
.
.
کد رهگیری 60 : زمان شروع : 6:30 زمان پایان : 6:45

-----------------------------------------------------------------------------------

همانطور که میبنید زمان پایان کد رهگیری قبلی و زمان شروع کد رهگیری بعدی باید10 تا 15 دقیقه با هم اختلاف داشته باشن، همچنین میخوام تاریخ

بعد از واردن شدن اتوماتیک مثلاً 30 کد رهگیری و انجام عملیات مورد نظر و رسیدن به پایان زمان کاری اون روز ، تاریخ برای کدهای رهگیری 31 تا 60

یک روز جلوتر بره و همینطور زمان هم مثل روز قبل از 8 شروع و در 6:45 دقیقه خاتمه پیدا کند. نکته ای که در اینجا وجود داره اینه که زمان استراحت

2 تا 3 ساعته ظهر، که از 2 بعد از ظهر تا 4 یا 5 بعد از ظهر وجود داره هم باید در وارد شدن زمان کدهای رهگیری در نظر گرفته بشه. همچنین اگه زمانها

و اختلاف بین زمان پایان قبلی و زمان شروع فعلی ( در محدوده 10 تا 15 دقیقه ) به صورت رندوم پیاده بشن واقعاً عالی میشه، مثال :

تاریخ : 1392/07/28

کد رهگیری 1 : زمان شروع : 8:00 زمان پایان : 8:13

کد رهگیری 2 : زمان شروع : 8:27 زمان پایان : 8:39
.
.
کد رهگیری 30 : زمان شروع : 6:33 زمان پایان : 6:45

ممنون میشم راهنماییم کنید،

با تشکر