PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلات بک آپ گرفتن

mehran7880
03-11-2013, 16:59
سلام. خسته نباشید
از من خواستن که ویندوز کامپیوتر یک اداره رو تعویض کنم ولی باید دو تا نرم افزار پاک نمی شدن چون اولا داده های اونها نباید حذف می شد و دوما که سی دی اون برنامه ها وجود نداشت.
من چون کمی شک داشتم هم از کل درایو c و هم از نرم افزار ها توسط برنامه acronis true image 2014 پشتیبان گرفتم و همچنین از درایور چاپگر هم توسط نرم افزار driver magician 3.9 پشتیبان گرفتم و بعد ویندوز xp رو نصب کردم که سرویس پک 3 بود البته نگاه نکردم که سرویس پک ویندوز اونا چیه. ویندوز رو نصب کردم و برنامه ها رو ریکاوری کردم ولی هیچکدوم کار کار نکرد حتی چاپگر هم کامل نصب نشد و از من درایور چاپگر می خواست. حالا من چیکار کنم. از اونجایی که از کل درایو c بک آپ گرفتم می دونم که اگه بک آپ رو برگردونم همه چی مثل اول میشه ولی نمی خوام اینکارو بکنم چون باید این ویندوز عوض شه. لطفا منو راهنمایی بکنید.
با تشکر

Ali_RNT
04-11-2013, 20:22
بعد از ریکاوری کدوم پوشه ها رو برگردوندید؟؟؟

Aristar
04-11-2013, 20:31
خب دوست عزیز نرم افزاری که میگی موقع اجرا که کار نمیکنه پیغام اخطار میده؟چه پیغامی؟
برای پرینتر از نرم افزار بدی استفاده کردی منم یکبار با همین نرم افزار بکاپ گرفتم ولی کار نکرد!

mehran7880
04-11-2013, 21:12
بعد از ریکاوری کدوم پوشه ها رو برگردوندید؟؟؟

من از قسمت file and folder استفاده بودم واسه بک آپ که همون پوشه ههایی از برنامه که بک آپ گرفته بودم رو تو program file برگردوندم

mehran7880
04-11-2013, 21:12
خب دوست عزیز نرم افزاری که میگی موقع اجرا که کار نمیکنه پیغام اخطار میده؟چه پیغامی؟
برای پرینتر از نرم افزار بدی استفاده کردی منم یکبار با همین نرم افزار بکاپ گرفتم ولی کار نکرد!

خطاش یادم نیست حقیقتش .
میشه بگین واسه بک آپ درایور کدوم نرم افزار خوبه؟

Aristar
04-11-2013, 22:08
خطاش یادم نیست حقیقتش .
میشه بگین واسه بک آپ درایور کدوم نرم افزار خوبه؟
برای نرم افزار اگر نرم افزارش ایرانیه که احتمال زیاد بر مبنای .Net نوشته شده و مشخصا برای اجرا به فریم ورک نیاز داره!این مورد رو بررسی کردین؟
راستش دروغ چرا بعد اون قضیه چون باز همون رویه نصب درایور رو تحمل کردم از رو سیستم نهایی بکاپ گرفتم و البته الان بعد 1.5 سال استفاده ازش به لطف بهره گیری از نرم افزار Tuneup به نصب دوباره ویندوز مجبور نشدم!
برای همین دیگه نرم افزار دیگه ای رو تست نکردم.البته این نرم افزار که میگم بدک نیست:
Driver Genius Professional

Ali_RNT
05-11-2013, 06:32
مشکل از همینه که شما فقط اون پوشه رو برگردوندین در حالی که اکثر برنامه ها یک سری فایل ها در documents and settings هم ایجاد میکنن که ممکنه براشون حیاتی باشه...

mehran7880
06-11-2013, 18:45
برای نرم افزار اگر نرم افزارش ایرانیه که احتمال زیاد بر مبنای .Net نوشته شده و مشخصا برای اجرا به فریم ورک نیاز داره!این مورد رو بررسی کردین؟
راستش دروغ چرا بعد اون قضیه چون باز همون رویه نصب درایور رو تحمل کردم از رو سیستم نهایی بکاپ گرفتم و البته الان بعد 1.5 سال استفاده ازش به لطف بهره گیری از نرم افزار Tuneup به نصب دوباره ویندوز مجبور نشدم!
برای همین دیگه نرم افزار دیگه ای رو تست نکردم.البته این نرم افزار که میگم بدک نیست:
Driver Genius Professional

درسته دوست عزیز بعد از نصب .net درست شد. خیلی ممنون

mehran7880
06-11-2013, 18:48
مشکل از همینه که شما فقط اون پوشه رو برگردوندین در حالی که اکثر برنامه ها یک سری فایل ها در documents and settings هم ایجاد میکنن که ممکنه براشون حیاتی باشه...

آیا نرم افزاری واسه اینکار هست که نرم افزار رو انتخاب کنی و به طور کامل ازش بک آپ بگیره یا همیشه باید از document and setting خم بک اپ بگیریم واسه محکم کاری؟

Aristar
06-11-2013, 19:08
آیا نرم افزاری واسه اینکار هست که نرم افزار رو انتخاب کنی و به طور کامل ازش بک آپ بگیره یا همیشه باید از document and setting خم بک اپ بگیریم واسه محکم کاری؟
اصولا نیازی به بک آپ گرفتن از پوشه Document and Settings وجود نداره.چون تو اکثر مواقع این پوشه که البته فقط تو ویندوز هست عملکردش برای ذخیره عملکردهای فعلیه!یعنی تنظیمات رو نگه میداره با اطلاعاتی برای اجرای متفاوت تر نرم افزار!یعنی وجودش برای اجرا ضرورت نداره ولی اگر باشه شاید تنظیمات قبلی رو حفظ بکنه!
برای بکاپ گیری برای بعضی نرم افزارها باید شما از رجیستری هم بک آپ بگیرین.چون تنظیمات اساسی رو تو خودشون دارن!
برای این عمل هم قبلا یک نرم افزاری دیدم که البته کارش نصب و پاک کردن نرم افزارها بود که همه تغییراتی که نرم افزار موقع نصب ایجاد میکرد رو رصد میکرد و موقع پاک کردن دوباره همشونو پاک میکرد!پس اصولا نرم افزاری هم وجود داشته باشه که این کار رو بکنه!