PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اضافه کردن رم

campuzlit
31-10-2013, 14:22
سیستم من 2 تا رم 2 گیگ 1333 داره. حالا می خوام رم رو افزایش بدم ولی از اونجاییکه مین برد دو تا اسلات بیشتر نداره. مجبورم که رم با ظرفیت 4 بخرم.

حالا سوالم اینه که اگه یک رم 2 رو بردارم و به جاش یه رم 4 بذارم مشکلی پیش میاد؟ منظورم اینه که تو یه اسلات رم 2 و تو اسلات دیگه رم 4 باشه . البته خب با همون باس 1333 می ذارم. یا اینکه توی هر دو اسلات باید ظرفیت یکسان باشه؟

Ali*Reza
31-10-2013, 14:48
مشخصات مادربوردتون چیه؟

campuzlit
31-10-2013, 15:24
مشخصات مادربوردتون چیه؟

MSI PH61A چیپ P61 سوکت 1155

مشکلی برای ساپورت بیشتر از 4 گیگ نداره. جواب سوال اول رو هم بدین. ممنون

Ali*Reza
31-10-2013, 16:14
از لحاظ ساپورت و نصب مشکلی نیست و میتونین این کار رو انجام بدین.
بخاطر قابلیت دوال چنل مادربوردتون ، بهتره رم با مشخصات یکسان در اسلاتها قرار بدین در غیر اینصورت 2 گیگ از ماژول 4گیگی بصورت دوال با رم قبلیتون عمل میکنن. ( البته در صورتیکه باقی مشخصاتشون مثل فرکانس و تایمینگ یکسان باشن )

rezarrrr
10-11-2013, 16:00
سلام
من رمم 2 گیگ بود
جدیدا یه رم 2 گیگ دیگه هم به سیستم اضافه کردم
با اینکه ویندوز رو عوض کردم وقتی my computer تنظیماتش میرم میزان رم رو 2 نشون میده و با نرم افزار Speccy که میزنی 4 نشون میده
از کجا بدونم اون 2 گیگ کار میکنه؟

Ali*Reza
10-11-2013, 16:31
سلام
من رمم 2 گیگ بود
جدیدا یه رم 2 گیگ دیگه هم به سیستم اضافه کردم
با اینکه ویندوز رو عوض کردم وقتی my computer تنظیماتش میرم میزان رم رو 2 نشون میده و با نرم افزار Speccy که میزنی 4 نشون میده
از کجا بدونم اون 2 گیگ کار میکنه؟

مشخصات مادربورد و رمهاتون چيه؟
از تبهاى ممورى و spd نرم افزار cpu-z هم عکس بزارين.

rezarrrr
10-11-2013, 17:44
مشخصات مادربورد و رمهاتون چيه؟
از تبهاى ممورى و spd نرم افزار cpu-z هم عکس بزارين.
با سلام و خسته نباشید
مادربرد . ECS p33T-A
رم ها ddr 2 هستن یکی apacer هست و دیگری kingston رم اولی رو موقع خرید دومی برده بودم گفت همخوانی دارن با هم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ممنون از کمکتون:n16:

Ali*Reza
11-11-2013, 18:42
به نظر من معیار همین نرم افزار CPU-Z هست و الان روی سیستمتون 4 گیگ رم نصب شده و مشکلی نیست.