PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید گوشی سونی Xperia SP

Aristar
31-10-2013, 00:13
با سلام خدمت دوستان

من بعد مدت ها تحقیق تصمیم گرفتم گوشی سونی اکسپریا اس پی رو بخرم ولی یک موردی دربارش شنیدم که من رو تا حدودی دلسرد کرد و اونم مشکل تاچشه!البته ویدیوهایی هم توی اینترنت دیدم که این مورد رو نشون میده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا از دوستایی که این گوشیو دارن میخام بپرسم مدلی که اونا دارن تو حالت افقی رو سطح صاف این مشکل رو داره یا نه؟
ممنون میشم چون دیگه در حال خریدم ولی قبلش ملتمس نظرات دوستانم!
ممنون

Aristar
02-11-2013, 00:09
ممنون از دوستان بخاطر جوابهای سازندشون!

mosicr77
02-11-2013, 00:13
ممنون از دوستان بخاطر جوابهای سازندشون!
با درود
دوست عزیز چنین موردی هست ولی نه واسه همه سونی اس پی ها
مثلا تو هر 1000 تا یکی
امیدوارم جوابم سازنده باشه!!!:n02:

Aristar
02-11-2013, 10:41
یقیناً سازنده هست!همینکه جواب دادید ممنونم
خب الان دقیقا مشکل من همینه!راستش گوشیه شدیدا باحالیه!به نسبت قیمتش خ.عالیه ولی این مشکل تاچش اذیت میکنه آدمو!
آخه بدبختی همون لحظه اول خودشو نشون نمیده!کسایی بودن که بعد چند مدت کار کردن باهاش این مشکل بوجود اومده!
همشم مشخصا بخاطر حالت گلو مودشه!اصلا به کار هم نمیاد ولی این سونی دست از کارای تبلیغاتیش برنمیداره!
الان فکر کنم بخاطر همین مشکل شدیدا قیمتش افت پیدا کرده و از گوشی ها قدیمی تر و ضعیفتر ارزون تر شده!:n27:

mosicr77
02-11-2013, 10:51
یقیناً سازنده هست!همینکه جواب دادید ممنونم
خب الان دقیقا مشکل من همینه!راستش گوشیه شدیدا باحالیه!به نسبت قیمتش خ.عالیه ولی این مشکل تاچش اذیت میکنه آدمو!
آخه بدبختی همون لحظه اول خودشو نشون نمیده!کسایی بودن که بعد چند مدت کار کردن باهاش این مشکل بوجود اومده!
همشم مشخصا بخاطر حالت گلو مودشه!اصلا به کار هم نمیاد ولی این سونی دست از کارای تبلیغاتیش برنمیداره!
الان فکر کنم بخاطر همین مشکل شدیدا قیمتش افت پیدا کرده و از گوشی ها قدیمی تر و ضعیفتر ارزون تر شده!:n27:

خواهش میکنم
به نظر من که گوشیه خوبیه ولی شما که میخوای 900 تومن هزینه کنی به نظر من 200 و اندی بذار روش یه lg optimus g بخر که فوق العادس
تا رنج قیمت sp خودش بهترین گزینس ولی یکم بیشتر هزینه کن به نظرم ولی رضایتت بیشتره

Aristar
02-11-2013, 10:55
ممنون!
خب من دقیقا تا 700 تومن میخاستم بخرم و اکسپریا ام رو انتخاب کرده بودم ولی دوستان پیشنهاد کردن 200 روش بذارم اس پی بخرم!منم دیگه راستش 200 دیگه نمیشه بذارم!چون به نسبت قبل میشه 400!:n13:

mosicr77
02-11-2013, 14:02
ممنون!
خب من دقیقا تا 700 تومن میخاستم بخرم و اکسپریا ام رو انتخاب کرده بودم ولی دوستان پیشنهاد کردن 200 روش بذارم اس پی بخرم!منم دیگه راستش 200 دیگه نمیشه بذارم!چون به نسبت قبل میشه 400!:n13:
بابا از یه جا جورش کن به خدا ارزشش رو داره:n02:
من تا حالا 100 تا گوشی عوض کردم و خیلی ضرر و دلم نمیخواد شما ضرر کنید
اگه بتونی optimus g یا nexus 4 بخری خیلی بهتر از sp هستن و خودت حالشو میبری:n09:
ولی اگر نه سونی tx یا sl هم گوشی های خوبین ولی بازم میگم nexus 4 یهترین گزینس

Aristar
02-11-2013, 21:07
خب اخه پولشو ندارم!900 هم به زور جور کردم!
ولی یقیقنا اگر بودجم بالا بود انتخاب اولم نکسوس 4 بود چون خودم برنامه نویسم و از آپدیتای سریع نکسوس مشخصا خیلی دوست دارم

salar79
02-11-2013, 21:42
من می گم tx بگیرید

درست نمی دونم ولی مطمئن هستم

که 2.7 اش در حد 2.2 همین tx است

بدلیل مدل سی پی یوش

Aristar
03-11-2013, 08:43
ممنون از پاسختون ولی بر اساس بنچمارکایی که تو سایتا هست نشون داده که اکسپریا اس پی سی پی یوش خیلی قویه و حتی چند جا مدل های Z و ZL رو جا گذاشته!
من بیشتر دنبال مدل شبیه به اس پی بودم که نزدیکترین مدل بهش HTC One XL هست که البته پردازنده گرافیکیش ضعیفه و البته باتریش که خ.بده!!

sene1
03-11-2013, 11:49
دوست عزیز اگه سخت افزار واپدیت بالاتر وباتری بهتر مهمه برات اس پی توی این رنج قیمت بهترین گزینه هست
واگه دوربین بهتر کیفیت صفحه نمایش بهتر وبدنه بهتر برات مهمه بهترین گزینه اچ تی سی وان ایکس ال هست

Aristar
04-11-2013, 20:23
خب مشخصا برای من سخت افزار و آپدیت و البته باتری و کیفیت صفحه نمایش خیلی مهمه!ولی خب همونطور که میگم این مشکل SP من رو شدیدا دلسرد کرده و نمیدونم چکار کنم!!

sene1
04-11-2013, 20:26
گوشی که الان داری چی هستش

Aristar
04-11-2013, 20:35
گوشی الانم بابا داغونه!هوشمند نیست!من آخه یک مدت سرباز وطن بودم و برام گوشی هوشمند مقدور نبود!حالا چرا؟مهمه؟

daniel2013
04-11-2013, 21:36
مشکل تاچ اس پی با اپدیت حل نمیشه؟مثل زد که با اپدیت مشکل خاموش شدن ناگهانیش حل شد؟

Aristar
04-11-2013, 22:15
مشکل تاچ اس پی با اپدیت حل نمیشه؟مثل زد که با اپدیت مشکل خاموش شدن ناگهانیش حل شد؟

تا به امروز که چند تا هم آپدیت براش اومده حل نشده!فعلا که کماکان منتظر اپدیت جدیدم تا ببینم مشکل حل میشه یا نه!!

Aristar
06-11-2013, 19:21
دوستان تو یک فرومی علت این مشکل رو بیان کرده بود و منم خیلی خوشم اومد از جوابش!چون خودم مهندسی الکترونیک خوندم و برام جالب بود علتش!اون فرد جواب ساده داده بود و من تو ذهنم موضوع رو تحلیل کردم و بهتون میگم تا شمام خوب متوجه بشین!
این مورد مربوط میشه به سخت افزار خود گوشی و البته مشکلات فیزیکی صاحب گوشی!
تو تمامی ویدئوهای موجود یک مشکل اساسی همیشه ذکر میشد روی سطح صاف جواب نمیده!روی سطح صاف پلاستیکی یا همون تختخواب بدتر جواب نمیده!موقع اتصال به کامپیوتر هم جواب نمیده!
جواب مشکل چیزی هست به نام الکترواستاتیک!!!
یعنی ساختار صفحه نمایش جوریه که باید حتما مسیرش به زمین برقرار بشه تا صفحه لمسی عمل کنه!و وقتی به کامپیوتر وصل میشده تو بعضی از سیستم ها یا شارژرها که مشکلات الکترواستاتیکی داشتن تاچ عمل نمی کرد و حتما باید ارتباط قطع میشد که البته راه حلش یک شارژر سالم بود!
الان شاید یک سوال ایجاد بشه پس چرا برا بعضیا جواب میده برا بعضیا جواب نمیده؟؟؟سوال خوبیه!به علت مقاومت طبیعی بدن انسان!
بعضیا بدنشون مقاومت الکتریکی بالاتری داره و مشخصا ارتباط فیزیکی ضعیفتری با زمین برقرار میشه و مشخصا وقتی روی یک سطح صاف قرار می گیره تنها راه تماسشون که همون انگشتشون روی صفحه ی لمسیه به قدری مقاومت داره که جواب نده!
من پیشنهادم به این دوستان اینه که :1- گوشی رو بدن به یکی دیگه ببینن درست میشه؟اگر درست شد که بیخیالش بشن و به همون بنده خدا هدیش بدن:n02: اگرم درست نشد که ببرن بفروشن چون عملا بدبخت شدن!
و روش دوم اینه که موقع کار کردن روی یک سطح صاف دست دومشون به قسمت فلزی دستگاه تماس داشته باشه!نترسین چیزی نمیشه!از بیکار بودن خیلی بهتره!
امیدوارم سونی هم با آپدیتهای بعدیش این مشکل رو برطرف بکنه چون برای این گوشی با این قیمت واقعا حیفه!

نکته: شاید این جواب در حد تئوری باشه و درست نباشه!پس قبل از اینکه اقدام به خریدکنید تست بکنید!:n18:

موفق باشید:n06:

aftab_azad20
09-11-2013, 14:11
sony xperia z یا LG Optimus g
:n24:نظر دوستان چیه

Aristar
09-11-2013, 18:45
sony xperia z یا LG Optimus g
:n24:نظر دوستان چیه

دوست عزیز اینجا فکر نکنممحل مناسبی برای مطرح کردن سوالتون باشه!!!
ولی بهرحال روی کاغذ که سونی بهتره!