PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد پارتیشن بندی هارد به صورت GPT

OLK
30-10-2013, 10:33
سلام
من لپتاپم رو پارسال خریدم و الان یه سالی میشه که ویندوز 7 روش نصبه. الان می خوام ویندوز 8.1 نصب کنم. ظرفیت هارد لپتاپم 750 گیگ هست. می خواستم بپرسم الان اگه بخوام در موقع نصب ویندوز پارتیشن بندی هارد رو به GPT تغییر بدم ، دقیقاً چکار باید کنم.
ممنون میشم جواب بدین

vissoto
30-10-2013, 11:10
در مورد هاردهایی با ظرفیت کمتر از 2.2ترابایت تبدیل به gpt ضرورتی ندارد!برای اینکار باید همه پارتیشنهای هارد خود راdeleteنمایید سپس از قسمت disk managmaent بر روی نام هارد راست کلیک نموده و gpt را بزنید! این کار هیچ سودی ندارد زیرا وقتی تبدیل به gptواجب میشود که هارد شما دارای ظرفیتی بالاتر از 2.2ترابایت باشد که شامل حال سیستم شما نمیشود!:n18: برای دسترسی به disk management هم بر روی my computer راست کلیک نموده manage را انتخاب کنید!

OLK
30-10-2013, 11:23
ممنون بابت جوابتون
من شنیده بودم که برای نصب ویندوز 8.1 در حالت UEFI باید پارتیشن بندی به صورت GPT باشه. واسه همین این سوال رو پرسیدم.

EXTREME
30-10-2013, 11:33
ممنون بابت جوابتون
من شنیده بودم که برای نصب ویندوز 8.1 در حالت UEFI باید پارتیشن بندی به صورت GPT باشه. واسه همین این سوال رو پرسیدم.

بله برای هاردهای 2ترا به بالا نیاز است از gpt استفاده شود اگر تو نصب ویندوز بلو این ارور اومد تو تنظیمات بوت در بایوس حالت uefi رو غیرفعال کنید تا به صورت mbr کار کنید

aminkzm
14-11-2013, 17:37
بله برای هاردهای 2ترا به بالا نیاز است از gpt استفاده شود اگر تو نصب ویندوز بلو این ارور اومد تو تنظیمات بوت در بایوس حالت uefi رو غیرفعال کنید تا به صورت mbr کار کنید

من همچین چیزی پیدا نمیکنم تو تنظیمات بوت در بایوس...
چه جوریه ؟ کامل توضیح میدین؟

EXTREME
14-11-2013, 22:56
من همچین چیزی پیدا نمیکنم تو تنظیمات بوت در بایوس...
چه جوریه ؟ کامل توضیح میدین؟

من دیدم تو تنظیمات بایوس میشه این رو غیرفعال کرد برای رفع این مشکل اگه نبود مجبورید برای بلو با gpt کار کنید