PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : علائم

Saeed Dz
28-10-2013, 00:09
با سلام.

دوستان میخواستم اگر ممکنه بگید که بی حسی موقت در دست ها و پاها که همراه با درد باشه در یک فرد بالای 50 سال نشانه چه بیماری هایی میتونه باشه؟

ممنونم.

raana
29-10-2013, 19:05
سلام سعید جان....
بی حسی دست و پا میتونه علت خیلی از بیماری باشه...مثل:درگیر بودن اعصاب محیطی-دیابت-بیماری عصبی-فشار آوردن زیاد بر روی اون ناحیه و.....
برای تشخیص دقیق این بیماری باید به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کرد.......نوار عصب و عضله گرفته بشه...و همین طور در صورت لزوم سی تی اسکن و نوار مغزی هم باید انجام بشه....
به نظر من شخص از ناحیه مهره های کمر و گردن مشکل داره......باعث شده اعصاب دست و پا که از بین این مهره ها عبور کرده دچار فشار و در نهایت دچار بی حسی در دسو پا میشه....و لی برای تشخیص دقیق باید آزمایشات فوق انجام بشه.....
بی حسی در ناحیه ای خاص هست یا به طور کل وجود داره؟مثلا تو دست انگشت ها و کف دست هست یا از بازو؟؟

Saeed Dz
29-10-2013, 19:35
سلام سعید جان....
بی حسی دست و پا میتونه علت خیلی از بیماری باشه...مثل:درگیر بودن اعصاب محیطی-دیابت-بیماری عصبی-فشار آوردن زیاد بر روی اون ناحیه و.....
برای تشخیص دقیق این بیماری باید به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کرد.......نوار عصب و عضله گرفته بشه...و همین طور در صورت لزوم سی تی اسکن و نوار مغزی هم باید انجام بشه....
به نظر من شخص از ناحیه مهره های کمر و گردن مشکل داره......باعث شده اعصاب دست و پا که از بین این مهره ها عبور کرده دچار فشار و در نهایت دچار بی حسی در دسو پا میشه....و لی برای تشخیص دقیق باید آزمایشات فوق انجام بشه.....
بی حسی در ناحیه ای خاص هست یا به طور کل وجود داره؟مثلا تو دست انگشت ها و کف دست هست یا از بازو؟؟
سلام رعنا.
مرسی برا جواب، درد در قسمت مثلن شونه بوجود میاد و بی حسی از بازو شروع و به انگشتا میرسه.
راستی بی هوشی یا بی حسی که توو عملای مختلف انجام میشه میتونه این عوارضو داشته باشه یا تاثیر گذار باشه؟

raana
30-10-2013, 18:39
خواهش میکنم دوست خوبم.....

بی حسی اگر از نخاع انجام شده باشه.......میتونه باعث ایجاد کمر درد و سردرد...و یا در نهایت گردن درد بشه.......

به جز بی حسی و درد..علامت دیگه ای...مثل:نداشتن تعادل-بی حسی یک طرف بدن یا هر علامت دیگه ای نداره فرد؟؟؟؟

و یه سوال دیگه اینکه.....این بی حسی مداوم یا طولانی مدت هست...یا به صورت مقطعی و کوتاه مدت؟؟؟معمولا هر چند وقت یک بار این حالت پیش میاد؟؟؟؟

Saeed Dz
31-10-2013, 00:15
خواهش میکنم دوست خوبم.....

بی حسی اگر از نخاع انجام شده باشه.......میتونه باعث ایجاد کمر درد و سردرد...و یا در نهایت گردن درد بشه.......

به جز بی حسی و درد..علامت دیگه ای...مثل:نداشتن تعادل-بی حسی یک طرف بدن یا هر علامت دیگه ای نداره فرد؟؟؟؟

و یه سوال دیگه اینکه.....این بی حسی مداوم یا طولانی مدت هست...یا به صورت مقطعی و کوتاه مدت؟؟؟معمولا هر چند وقت یک بار این حالت پیش میاد؟؟؟؟
لطف میکنی رعنای عزیز.

نه، حتی دردم گاهی هست و اینطور نیست که درد همیشه با بی حسی باشه یا بی حسی همراه با درد. اکثر مواقع بی حسی از آرنج تا انگشتا هستش و بدون درد. هیچ کدوم از این دو علامت رو نداره.

بی حسی میشه گفت کوتاه مدت (حداکثر یک ساعت) و هر چند روز یه بار. اینم بگم که بی حسی به معنی این نیست که دست کامل تا ارنج بی حرکت میشه بلکه میتونه حرکت بده و ... .

raana
31-10-2013, 13:36
:n16:

خوب پس به احتمال زیاد.....مشکل همون تحت فشار بودن اعصاب دست و پا هست............
به متخصص مراجعه کنن.......که دقیقا مشخص بشه منشا مشکل از کدوم ناحیه هست تا درمان مناسبش هم انجام بشه.......
و به طور قطع ....نوار عصب گرفته میشه از فرد..........

بله بی حسی این حالت رو تجربه کردم.....دست و پا حرکت داده میشه...ولی یه حالت گز گز کردن داره.....و روی پوست اون ناحیه هم که دست میزنی...یه حالت بی حس بودن داره.....ولی در اصل اون ناحیه به صورت کاملا عادی حرکات خودش رو میتونه داشته باشه....