PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با لپ تاپ MSI GT 780

ase_pase
26-10-2013, 00:33
سلام

من یک مشکل جالب با لپ تاپم دارم که نمیدونم سخت افزاری هست یا نرم افزاری
شرحش یکمی طولانیه اما لطفا بخونید و کمکم کنید

مشکل از اونجا شروع شد که من حجم درایو C دستگاهم خود به خود پر میشد (که البته به دلیل آپدیت های خودکار آفیس بود)این مشکل با قطع کردن آپدیت و پاک کردن آفیس حل شد ولی بعد گفتم افزار Tune up utilites 2012 رو هم نصب کنم که اگه مشکلی باشه جای دیگه هم حل بشه(بعضی جاها گفته بودن که این کار هم کمک میکنه) .با استفاده از 1 click maintrance مثلا اومدم که مشکلات رو حل کنم که فکر کنم همین نرم افزار کار رو خراب کرد (869 مشکل گفتش که توی registery هست که نمیدونم چرا فک میکنم وقتی اونا رو فیکس کرده مشکل به وجود اومده) خلاصه که با این نرم افزار همه چیز مثلا درست شد و من هم سیستم رو ریستارت کردم و وقتی سیستم بالا اومد یک فاایل ویدئو با media player classic باز کردم و همزمان FIFA 14 رو هم اجرا کردم و داشتم بازی میکردم:n02: شاید حدود 30 دقیقه از بازی گذشته بود که که یکهو صفحه مانیتور سیاه شد ، فن با تمام سرعت شروع کرد به کار کردن و البته سیستم کاملا تعطیل شد. هیچ دکمه ای کار نمیکرد و تنها راه که مونده بود restart سیستم بود که با دکمه power خاموش کردم و بعد از 1 دقیقه روشن کردم. سیستم روشن شد اما از همون اول صفحه کاملا سیاه بود و مانیتور اصلا روشن نمیشد و فن باز هم با شدت داشت کار میکرد و باد سرد هم میزد. دیدم بعد از 1-2 دقیقه هیچ چیزی حتی لوگوی msi یا حتی Boot mg is missing نمیاد سیستم رو خاموش کردم.
بعد از شاید 20 دقیقه اتفاقی سیستم رو روشن کردم و سیستم هم بالا اومد بدون مشکل!
ولی باز هم مشکل بالا با اجرای همزمان فیفا و media palyer پیش اومد ایندفعه هم به روش قبلی روشن شد (البته من باطری لپ تاپ رو در آوردم و از برق هم کشیدم بعد از خاموش کردن یا دکمه power)
اینبار فیفا و media player رو اصلا اجرا نکردم و کاری به اون ها نداشتم (فیفا رو پاک کردم) و البته ظاهرا سیستم بدون مشکل کار میکرد. تا امشب که داشتم یک فیلم رو با KMPlayer میدیدم که باز همین مشکل پیدا شد.!

نمیدونم مشکل از ویندوز هست یا سخت افزاری چون بعد از tune up این مشکل واسم پیش اومد و البته اینکه هیچ چیزی از همون اول نمیاد میتونه مشکل هارد باشه یا پاور یا شایدم چیز دیگه.
فکر نمیکنم مشکل از گرافیک یا مانیتورم نمیتونه باشه چون اگه با مانیتور بود با کابل hdmi و وصل کردن به TV باید مشکل حل میشد و از گرافیک هم نیمتونه یاشه چون اگه اون بود بعد از بالا اومدن سیستم نمیشد باهاش بازی کرد و یا به TV وصل کرد و در ضمن از همون اول سیستم اصلا هیچ طوری بالا نمیاد و هیچ دکمه ای کار نمیکنه و حتی دکمه های لمسی هم روشن نمیشن (یعنی اصلا انگار boot نمیشه).
پایین لپ تاپ یک چراغ واسه هارد هست که وفتی هارد داره کار میکنه روشن میشه که وقتی این اتفاق میفته اصلا روشن نمیشه اون چراغ
شاید ربطی نداشته باشه اما قبلا با هارد مشکل پیدا کرده بودم که بردم گارانتی حل شد. (الان دیگه گارانتی تمومه و اگه لازم باشه میتونم بازش کنم)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ببخشید یکمی طولانی شد.
لطفا کمکم کنید....:n16:

hasanoooooooo
26-10-2013, 01:45
این مشکل میتونه از بایاس باشه که احتمالش خیلی خیلی کم هست... یا اینکه از دمای سیستم هست که باید با hwmonitor دما هارو چک کنی و اگه میشه عکس از نرم افزار که هم در حالت وب گردی. هم فیلم دیدم. هم بازی کردن بزاری... این تا اینجا.... ببین این مشکلارو با باطری هم داری؟
و اینکه میتونی ویندوزتو هم عوض کنی..ولی وقتی سیستم رو روشن میکنی و چیز ینمایش داده نمیشه ربطی به ویندوز نداره... اینجای قضیه مشکل بایاس میتونه باشه.... دما ها رو چک کن و عکسشو در 3 حالت بزار... مشکل از هارد هم نمیتونه باشه... شاید رمها ..

ase_pase
26-10-2013, 10:37
راستي با گذشت زمان قضيه درست ميشه و سيستم دوباره مياد بالا انگار.
ديشب اينطوري شده بود که بعد از 2-1 ساعت درست نشد و امروز که دوباره روشن کردم خيلي معمولي اومد بالا. (الان هم با همين لپ تاپ اومدم)
واسه دما هم ميتونه باشه اما ميگم فن که داره کار ميکنه فقط باد سرد ميزنه . حتي وقتي بعد از 20 دقيقه خاموش بودن که دوباره روشن ميکنم.
منظور از مشکل با باطري دارم رو راستش متوجه نشدم:n02:
تمامي اين اتفاقات وقتي افتاده که سيستم با برق کار ميکرده اگه منظورتون اين هست.
من وقتي اينطوري شد بدون داشتن دليل خاصي هم از برق کشيدم و هم باطري رو در آوردم بعد از خاموش کردن

این هم 3 تا عکس :
با این توضیح که تو حالت گیم دما یک مقداری بالا پایین میشه (فن یکمی سریع تر کار میکنه و بعد که دما یکمی میاد پایین فن آرومتر کار میکنه)
برای مثال الان دمای CPU هر کدوم بین 1 تا 2 درجه بالاتر هست و دمای گرافیک از 68 شده 53
اول حدود 2-7 دقیقه با 4 تا تب توی فایرفاکس که همه پیج ها هم از فلش پلیر استفاده میکردن
بعد همزمان با باز بودن فایر فاکس ویدئو و ویدئو های HD حدود 5 دقیقه
بعد هم بازی با باز بودن همزمان فایر فاکس حدود 5 دقیقه

vissoto
26-10-2013, 11:22
یه عکس از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بزارین!
اگر مشکل حل نشد و ویندوز را را دوباره نصبیدید از همه قسمتهای tune upمیشه استفاده کرد غیر از click maintrance:n02:

ase_pase
26-10-2013, 12:14
اینم عکس
با HDtune pro هم SSD کاملا سالم هست.

vissoto
26-10-2013, 12:25
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را نصب و در قسمت گرافیک کلیک کنید .ببینید ایا اخرین ورژن درایور نصبه یا نه!

hasanoooooooo
26-10-2013, 12:30
مشکل دما نداری شما... در صورتی که میتونی ویندوز رو عوض کن که اگه مشکل حل نشد سراغ مراحل بعدی بریم... که فکر میکنم ویندوز مشکل داره

ase_pase
26-10-2013, 12:47
ویندوز نصب کردن آخه فاجعه هست توی این............. :n03:
شما میتونی کمک کنی که چیکار کنم ؟ آخه مثل اینکه این از اون لپ تاپ هایی هست که مادربوردش با یک ویندوز خاص کار میکنه..........
یکبار خواستم روش ویندوز 7 دوباره بریزم بعد از 8 ساعت تلاش که ویندوز نصب شد ، سیستم اومد بالا و رفت روی اسلیپ دیگه بالا نیومد شد Boot mgr is misising.......
دیسک ریکاوری هم نداره و خواستم درست کنم ارور زیر رو داد :
اسم درایو هم درسته و OS_install هست

hasanoooooooo
26-10-2013, 13:25
زمان نصب ویندوز درایوی که ویندوز قبلی بوده رو پاک کن و مشکلی نباید باشه... لپتاپ شما هم وندوز خاصی نمیخواد...منتها همه این مشکلها خودتون میگید که بعد از این کار بوجود اومده.. برای مطمعن شدن باید ویندوز ریکاوری کنید... این سری که ویندوز وصل کردی سریع با acronis true image ازش بکاپ بگیر... مشکلی نباید باشه

ase_pase
26-10-2013, 14:57
پس یعنی الان ویندوز جدید بریزم ؟میشه؟ روش ویندوز 8 یا 7 ultimate بریزم مشکلی پیش نمیاد؟ (یک ویندوز غیر اوریجینال خودش )
دفعه قبل با اینکه کلا درایو ویندوز رو فرمت کرده بودم ولی 7-8 بار مجبور شدم نصب کنم تا ویندوز بیاد(توی یک درصد خاصی همش ارورمیداد و نصب نمیشد) وقتی هم آخر نصب شد ، سیستم یکبار رفت توی اسلیپ و بعد که روشن کردم شدش bootmgr is missing

hasanoooooooo
26-10-2013, 16:01
ویندوز اورجینال با کپی فرقی نداره... شما همین ویندوز رو هم پاک کن .. شاید دیویدی ویندوزت مشکل داره... وگرنه این چیزا نباید باشه... بعدها میشه با همون سریال ویندوزی که پشنت دستگاهت نوشته شده ویندوز رو اکتیو کرد.. ولی کلا فرقی نداره!