PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قیمت در بازار و قیمت در کارخانه؟

mehranme
25-10-2013, 16:26
تو لیستایی که تو خبرگزاری ها واسه قیمت خودرو هرروز منتشر میشه کی میدونه "قیمت خودرو تو بازار و تو کارخونه" بر چه اساسی تعیین میشه؟

khmusic
25-10-2013, 16:30
قیمت خرید تو کارخونه رو شورای رقابت تعیین کرده و بازار هم بستگی به بازار داره دیگه عرضه و تقاضا و ... ولی قیمت بازار بیشتر دست دلالها هست

mehranme
25-10-2013, 17:23
قیمت خرید تو کارخونه رو شورای رقابت تعیین کرده و بازار هم بستگی به بازار داره دیگه عرضه و تقاضا و ... ولی قیمت بازار بیشتر دست دلالها هست

خب شورای رقابت تعیین کرده واسه چی؟ واسه اینکه خریدار بتونه بخره،خب اگه من بخوام یه ماشین به قیمت کارخونه بخرم، باید از کجا بگیرم؟یه حدس:این قیمتا،قیمت پیش خریده که تو نمایندگی ها هست؟؟؟؟

khmusic
25-10-2013, 17:27
خب شورای رقابت تعیین کرده واسه چی؟ واسه اینکه خریدار بتونه بخره،خب اگه من بخوام یه ماشین به قیمت کارخونه بخرم، باید از کجا بگیرم؟یه حدس:این قیمتا،قیمت پیش خریده که تو نمایندگی ها هست؟؟؟؟

بله دیگه باید از طریق نمایندگی ها بخرید الان پیش خرید عید تا عید سایپا شرایط خوبی داره

mehranme
25-10-2013, 17:37
خب ماشینی که الان پیس خرید شه چند ماه دیگه تحویل مشتری میشه،ولی این قیمتا که قیمت روزن،و از طرف دیگه ماشینایی تو این لیستا قیمت کارخونه خوردن که چندین وقته اصلن پیش فروششون نه تو نمایندگی ها هست و نه تو سایت مثلن ایران خودرو

khmusic
25-10-2013, 18:59
ماشین هایی که تحویلهاشون چند ماه بعد است به مبلغی که شما به عنوان پیش پرداخت میپردازید سود تعلق میگیره

mehranme
26-10-2013, 16:59
اصلن اصل مطلب اینه که من میخام یکی از این ماشینایی که تو این لیستا قیمت کارخونه خورده رو به همون قیمت کارخونه بخرم ولی هرچی دنبال صفرش میگردم نمیتونم پیداکنم مثلن این فهرست قیمتای امروزه(4/8/92) وماشینای ردیفهای 1و2و4و5 (3و6 نه) موردنظرمنه (وانت باردو)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]حالا سوال من اینه که صفر اینارو از کجا میتونم پیدا کنم؟

khmusic
26-10-2013, 18:30
شما تشریف ببرید نمایندگی همون شرکت راهنماییتون میکنن

shadows_funeral
26-10-2013, 23:25
اصلن اصل مطلب اینه که من میخام یکی از این ماشینایی که تو این لیستا قیمت کارخونه خورده رو به همون قیمت کارخونه بخرم ولی هرچی دنبال صفرش میگردم نمیتونم پیداکنم مثلن این فهرست قیمتای امروزه(4/8/92) وماشینای ردیفهای 1و2و4و5 (3و6 نه) موردنظرمنه (وانت باردو)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]حالا سوال من اینه که صفر اینارو از کجا میتونم پیدا کنم؟

لزوما این قیمتها به این معنی نیست که شما می تونید با قیمت کارخونه پیدا کنید. در واقع قیمت کارخونه ارزش گذاری هست که روی ماشین انجام می شه. شاید تو اون زمان حتی اون ماشین تولید هم نشه. مثلا تو همین لیست قیمت 80 درصد (یا بیشتر) ماشینهای ایران خودرو و سایپا رو نمی تونید از خود کارخونه هم تحویل بگیرید چون اصلا تولید نمی کنه. در واقع این لیست داره می گه اگه امروز تولید می شد و شرکت خودروساز می خواست به شما بفروشه با این قیمت می فروخت.
در مورد قیمت بازار که میان میانگین میگیرن وگرنه شما اگه ماشین داشته باشی و بخوای بفروشی، هر قیمتی می تونی روش بذاری. خبرگذاری ها میان از چندین نفر در اون روز (که فروشنده ماشین هستند) قیمت میگیرن میانگینشو حساب می کنن به عنوان قیمت بازار اعلام می کنن. معمولا اگه خودرویی تولید بشه و فروش معقول داشته باشه قیمت بازار 2 یا 3 میلیون بیشتر از کارخونه هستش.