PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارور برنامه اسمبلی.....لطفا

amatis23
21-10-2013, 20:55
سلام من یه برنامه اسمبلی تو برنامه emu8086 نوشتم .
سوال اینه
برنامه ای بنویسید در وسط سطر 10 و ستون 20 کاراکتری گرفته ، اگه کاراکتر گرفته شده "y" بود ، به سطر 15 و ستون 40 رفته پیغام "hello " ظاهر بشه و در صورتی که کاراکتر "n" انتخاب شده باشه به سطر 10و ستون 60 رفته و پیغام "bye" رو نمایش بده .
این برنامه در خط 27 خطا می گیره ( قرمزش کردم). من نی دونم باید چیکار کنم لطفا کمکم کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amatis23
23-10-2013, 21:02
یعنی کسی نیس کمک کنه ؟؟؟:n14:

n00b
23-10-2013, 22:56
سلام../// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من اسمبلی کار نکردم// ولی فکر می کنم اول باید اون y رو تو یه رجیستر ذخیره کنید و بعد از cmp استفاده کنید//// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه بی ربط بود ببخشید../// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشید! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amatis23
24-10-2013, 22:04
سلام
مرسی n00b ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اون مشکل رو رفع کردم با یه علامت کوتیشن درست شد. الان روی je yes ایراد می گیره:n13::n28:

n00b
24-10-2013, 22:19
سلام../// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خواهش میشه من که کمکی نکردم../// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برچسب (yes (label تو برنامتون وجود نداره// برچسب no هم همینطور./// [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشید! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]