PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : lılılıılıllıı نظر سنجی دوازدهمـــ2ـ1ـین مسابقه ی عکاسی [ موضوع : کودک]

ELSIN
19-10-2013, 23:25
سلام و درود

در ابتدا این روزهای خوب رو به همه تبریک میگم و امیدوارم همه روز هاتون عید باشه :n16:

lılılıılıllıı من اومدم با نظرسنجی مسابقه کودک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

24 عکس از 8 عکاس عزیز برای ما ارسال شد و 11 عکس از طرف داوران گرامی برای حضور در بخش نظرسنجی مورد تایید قرار گرفت

در پايان نظرسنجی دو نتيجه اعلام خواهد شد :

سه عکس به عنوان " پر طرفـدارتريـن ها " بر اساس راي هاي کاربران عزيز
و "عکس هاي برتر" و "برترين عکس" بر پايه ي اصول عكاسي و نظرات تيم داوري

چند نکته !

✘ برای رای دادن روی عکس مورد نظر کلیک کنید تا انتخاب بشه.
✘ هر کاربر امکان رای دادن به یک یا چند عکس را دارا می باشد ، نظرسنجی عمومی و رای ها برای همه قابل مشاهده هستند
✘ در طول مدت زمان راي گيري مسابقه از تبليغ عكس خود خودداري كنيد. (نباید گفته شود کدام عکس متعلق به شماست)
✘ نقد ها برای بهبود و ارتقا سطح علاقه مندان به هنر عکاسی هست ، بنابراين نقد های تخریبی و توهین آمیز حذف خواهند شد.

براي راحتي كاربران عزیز علاوه بر سايز كوچك عكس ها در نظرسنجي ، عكس ها با سايز اصلي در پست دوم قرار خواهند گرفتند.

شروع / پايان نظرسنجي عمومي : 27 مهر ماه ماه تا 17 آبان ماه

با تشکر - تیم مدیریت انجمن عکاسی

ELSIN
19-10-2013, 23:40
عکس شماره 1
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عکس شماره 2

عکس شماره 3

عکس شماره 4

عکس شماره 5

عکس شماره 6

عکس شماره 7

عکس شماره 8

عکس شماره 9

عکس شماره 10

عکس شماره 11

Spak
20-10-2013, 00:00
چرا اینقدر تعداد عکسها کم هست !؟ :n13:
متوسط هر نفر 2 تا از عکسهاش تایید شده باشه جمعش میشه 5 نفر که !
عکسها تقریبا همشون خوب شدند ولی بچه ها برای شرکت توی این مسابقه خیلی ضعیف کار کردند:n15:
انتظاراتم خیلی بیشتر از اینا بود ..

Переклад не
20-10-2013, 08:50
موضوع کودک این بود که دنیای کودکانه در عکس به نمایش گذاشته شده باشه نه زیبایی و خوشگلیش
بیشتر بچه ها پرتره کار کردن

senaps
20-10-2013, 13:44
هه‌ر بژی کچی کورد...زور جوانه...

من به 3 و 4 رای دادم! :)

sara_program
20-10-2013, 14:05
هه‌ر بژی کچی کورد...زور جوانه...

آقا این فحش داد:n02:
بذارین حدس بزنم: بچه کرد (بقیشو نفهمیدم):n13:

senaps
20-10-2013, 16:42
:n08:
نه بابا... زیر نویسش میشه:
سلامت باشه دختر کرد!(زنده باشه دختر کرد!)...خیلی خوشکله! :)
عکس هم مال من نیست...

mahpesar
20-10-2013, 22:32
خیلی ها فکر میکنم با این نظر من هم عقیده باشن

ثبت طبیعی یک لحظه کودکانه خیلی تاثیر داره در موفقیت یک عکس خوب :n01:

موفق باشید:»

ursamajor
20-10-2013, 23:43
من فقط به یکی رای دادم!
ولی بعضی ها رو میشه حدس زد کار کیه :n02:

sara_program
21-10-2013, 08:52
من فقط به یکی رای دادم!
ولی بعضی ها رو میشه حدس زد کار کیه :n02:

حدس نه . یقین:n02:
البته اضافه کنم ، کارشون هم خیلی خوبه:n01:

masoudtr
23-10-2013, 19:03
من نمیدونم چرا تو این مسابقه شرکت نکردم تنبلی کردم واقعا :n28:

من به عکس شماره 11 رای خواهم داد و به عکس شماره یک (با اغماض البته)
البته اگه اون دوچرخه تو عکس یازده تو کادر نبود (یا میگذاشتش اون طرف یا با فتوشاپ حذف میکرد واقعا بهتر میشد )عکاس تنبل :n24::n02:

عکس شماره 4 هم اگر دور بری بهتری داشت بهش رای میدادم اگر هم بدون دوربری اش را میگذاشت و همون پس زمینه اصلی را حتما بهش رای میدادم :n18:

اگر اشتباه نکنم عکس شماره 4 تا بحال تو چند تا مسابقه مختلف شرکت داشته نه غلام ؟:n02:

عکس دختر کرد (شماره سه )پتانسیل خوبی داشت برای یک عکس عالی که به سادگی از کنارش گذشته شده
:n14:

رتوش در عکس شماره هشت هم به نظر من زیاده از حد و اشتباه بود .بچه پوست لطیف و صافی دارن و نیاز به رتوش نیست براشون

اینم از نظرات من :n02:
Keep up the good work.fellas

ursamajor
24-10-2013, 00:01
من نمیدونم چرا تو این مسابقه شرکت نکردم تنبلی کردم واقعا :n28:

شما دیگه چرا؟ حالا یکی مثل من هرچی میگرده هیچی تو آرشیوش پیدا نمیشه حق داره، ولی شما که ....... واقعا که تنبلی :n02:

senaps
24-10-2013, 11:10
زود باشین به دختر کرد رای بدین...زود باشین...:n25::n24:

Spak
27-10-2013, 11:42
مسابقه تا كي هست ؟
تعداد آرا نسبت به مسابقات قبلي كم شده :n02:

toolhelp
27-10-2013, 13:14
شماره 1 ژست سوژه خوبه ولی فاصله و زاویه مناسب نیست
عکس شماره 2 با اینکه کیفیت نداره ولی حس خاصی داره امیدوارم برنده شه. البته نمیدونم مال کیه!
عکسهای 3 و 5و 6 و 7و 9 و 10 هم چیز خاصی ندارن
عکس 4 هم که قبلا حسابی امتیاز گرفته :)
عکس شماره 8 هم عکس با کیفیتی بوده ولی به دلیل روتوش بیش از حد پوست نابود شده...
عکس 11 هم از نظر موضوع خوبه ولی رنگش حس خوبی نمیده. میتونستید حالا که رنگها رو تغییر دادید رنگ لباس بچه رو هم تغییر میدادید که خوشرنگتر و زندهتر باشه. مثلا قرمز. رنگ لباس بی حاله... یا حتی اگه کلا سیاه و سفید میشد خیلی نتیجه بهتری میداد.

Atghia
28-10-2013, 20:51
ما نیز رای دادیم :دی
عکس 1 و 7
تازه اینقدر منصف هستم قبلش نتایج رو نگاه نکردم:n17::n16:

بانو . ./
28-10-2013, 20:59
من عکس شماره 9 را هم انتخاب کردم با اینکه کادر بندیش به نظرم زیاد مناسب نیست اما عکس دل نشینیه

.

Layken
28-10-2013, 21:25
سلام
تشکر و خسته نباشید به همه بچه ها زحمت کشیدن :n16:
همه عکس ها زیبا هستن، یک خسته نباشید از عکاس های محترم.
من به عکس های شماره 2 و 3 رای دادم.عکس شماره 3 دختر کرد یک معصومیت خاص و دلنشینی داره که نظر منو خیلی به خودش جلب کرد.

mahpesar
28-10-2013, 21:54
من درمورد اینکه کی برنده مسابقه یا بازنده نظری ندارم ولی تحلیل کوتاهی دارم اینه که از نظر شخصی
عکس شماره 3 برام جالب بود شاید چون معنا و حس بهتری داره از حالت معصومیت کودکانه که دوستمون layken فرمودند
و همینطور لباس زیبای محلی و کردی که نوع قوم و آداب و رسوم رو نشون میده و مکان زندگی سوژه در بک گراند میبینیم
از نقاط قوت دیگر عکس بحساب میاد که باعث ارتباط برقرار کردن با مخاطب میشه
البته با کمی تکنیک بیشتر میتونست عکس موندگاری باشه
در مورد سایر دوستان که زحمت کشیدن به نظرم عکسها کمی در انتقال مفهوم و هدف
خودشون کاملا موفقنبودن البته شاید دوستان دیگر نظرشون خلاف من باشه

ولی در کل امیدوارم سطح کیفی عکاسان انجمن p30world روز به روز از این هم بالاتر بره ممنون:n01:

محمد

hermione
30-10-2013, 22:59
من عکس های شماره 3 و 7 و 11 انتخاب کردم ... توی این 3 مورد به نظرم پاکی کودکانه بیشتر بهم منتقل میشد .

اگه قرار بود فقط یکی انتخاب کنم عکس شماره 3 رو انتخاب میکردم . از تناسب رنگ و لباس دختر بچه و طبیعت افراد تقریبا تمام حس ممکن رو انتقال میده .

در مورد عکس 11 نمیدونم چرا حس میکنم عکاس به عمد اون دوچرخه رو توی کادر گذاشته در حالی که به نظرم اگه نبود عکس بهتری میشد.

از این 11 تا عکس 5 و 11 در میدان نقش جهان اصفهان هست اتفاقی بوده یا اینکه عکاس یکی هست ؟ ( اینو بعدا جوابشو بهم یه جوری بدید )

Amateِur
06-11-2013, 07:31
سلام علیکم

عکس 3. 4. 5 و 11 عالی خیلی زیبا و کم نقص

ELSIN
09-11-2013, 01:26
سلام و درود[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نوبتی هم باشه نوبت اعلام برنده های مسابقه عکاسی کودک رسیده

تشکر میکنم از 8 عکاس عزیز ی که توی مسابقه شرکت کردند همچنین از همه دوستانی که رای دادند

پرطرفدار ترین

■ نفــــــــــر اول محمد (Spak ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) با عکس شماره 11 و 37 رای

■ نفــــرات دوم بصورت مشترک با 22 رای وحید (vtn54 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) با عکس شماره 2 و محمد (Spak ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) با عکس شماره 1

■ نفـر سوم باز هم محمد (Spak ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) با عکس شماره 10 و 21 رای

..تبریک میگم به هر دو عزیز [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برترین عکس

گروه داوری برای انتخاب یکی از عکس ها به عنوان "برترین عکس" به جمع بندی نرسید

لیست شرکت کنندگان
sara_program
Aless
vtn54
Damian
Spak
Ali_Best
Samet-22
پروار عقاب

موفق و سر بلند باشید ✌(◠‿ >)

mahpesar
09-11-2013, 06:39
تبریک میگم ...........امبدوارم کارای بهتری ببینیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sara_program
09-11-2013, 10:36
منم به نوبه خودم تبریک می گم:n01:

Spak
11-11-2013, 20:40

mahpesar
11-11-2013, 22:22
آخرش نفهمیدیم عکس شماره 3 برای چه کسی بود....:n01:

ELSIN
11-11-2013, 23:03
امین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز :n11:

ursamajor
16-11-2013, 01:48
برترین عکس

گروه داوری برای انتخاب یکی از عکس ها به عنوان "برترین عکس" به جمع بندی نرسید

چرا؟
سر کدوم عکس ها بین اساتید اختلاف افتاد؟

ELSIN
16-11-2013, 18:07
اختلافی نبود !!!

نظر همه این بود که در این مسابقه "برترین عکس" نداشته باشیم

Spak
16-11-2013, 18:44
ببخشيد احسان جون اين رو ميگم ولي برترين عكس نداشتيم يكم حرف غير منطقي هست !:n13:
برترين يعني بين چيزهايي كه داريم بايد انتخاب كنيم نه اينكه بگيم هيچ كدوم خوب نبودند !
يعني عكسها هرچقدر هم بد باشند بين خودشون يكي يا حالا هرچنتا، از بقيه بهتر ميشن و چنتا بدتر بغير از اينكه همه عكسها دقيقا مثل هم باشند كه فكر كنم يه چيز غير ممكني باشه !
من اين رو نگفتم چون نفر اول شدم و ميخوام برترين عكس رو هم مال خودم بكنم،‌ گفتم چون دليلش رو بالا نوشتم :n02:

موافقاش اعلام كنند...:n02:

sara_program
16-11-2013, 19:54
ببخشيد احسان جون اين رو ميگم ولي برترين عكس نداشتيم يكم حرف غير منطقي هست !:n13:
برترين يعني بين چيزهايي كه داريم بايد انتخاب كنيم نه اينكه بگيم هيچ كدوم خوب نبودند !
يعني عكسها هرچقدر هم بد باشند بين خودشون يكي يا حالا هرچنتا، از بقيه بهتر ميشن و چنتا بدتر بغير از اينكه همه عكسها دقيقا مثل هم باشند كه فكر كنم يه چيز غير ممكني باشه !
من اين رو نگفتم چون نفر اول شدم و ميخوام برترين عكس رو هم مال خودم بكنم،‌ گفتم چون دليلش رو بالا نوشتم :n02:

موافقاش اعلام كنند...:n02:

جسارتاً موافق شماره 2 منم :n01:

برترین عکس رو اعلام کنید خواهشاً

Переклад не
16-11-2013, 20:20
ببینید دوستان عکسی که موضوعش کودک باشه بطور کلی شامل مواردی هست که دنیای یک پسر یا دختر بچه رو به تصویر بکشه.حالا تو بین عکسهایی که دوستان زحمتشون رو کشیده بودن بیشر یا پرتره بود یا موضوعات نامربوط .
البته چند مورد هم خوب کارکردن و نزدیک به موضوع هست اما نه در حد برترین یا بسیار برتر و خیلی برتر

مثلا کودکی که در دامن طبیعت نشسته و زانوی غم بغل کرده (کلا چنین به نظر میاد) آخه کجاش مربوط به یه کودکه؟ چه ربطی به موضوع کودکانه داره؟ این عکسی که دوستمون گذاشتن به نظر میاد موضوعش امریه.یعنی به سوژه گفته شده که فلان کار رو بکن و مثلا اونجا بشین و به یه نقطه خیره شو. این یه نمونش بود

.یا دوستمون از کودکی که میخواد مثلا شیرجه بزنه یا شنا کنه عکاسی کردن.مثلا بفرمایید چه لطافتی تو این عکس نمایانه؟ اونم وسط میدان یه محل تاریخی!
من نقد نمیکنم! فقط نظرم به عنوان عضو داوران میگم

ببینید دوستان یک عکس کامل عکسیه که هیچ توضیح بعدی درموردش وجود نداشته باشه و هر منظوری داره به راحتی به مخاطب القا کنه.

یعنی طوری نباشه که بعدش چند نفر بیان بپرسن منظورت از این صحنه چی بوده؟ یا مثلا چرا کادرت خوب نیست و یا اینکه کاش یکم طبیعی بود و فلان. عکاس هم میاد و میگه فلان تجهیزات رو نداشتم یا دستم لرزیده بود و سه پایه نبود و این چیزاوخب تمامی امکانات رو فراهم کن بعد عکس بگیر یا از کمترین امکانات عکسی بگیر که بهرین باشه و جای سوالی نباشه که میشه شاهکار (بحث این پاراگرااف از ماهیت تاپیک "عکسهایی که گرفتیم"جداست و اونجا دقیقا محلیس برای عکسهای مبتدی و غیر حرفه ای ها)

از نظر تیم داوری هیچ یک از عکاسها به عنوان برترین شناخته نمیشه

ursamajor
16-11-2013, 21:44
^^^^^^ ممنون از شما بابت نظرتون. منم دنبال همین نظرات بودم.

منم قبول دارم اکثر عکس ها متاسفانه اون چیزی که باید باشن نبودن و یک پرتره ساده بیشتر نبودن و رای ی هم که گرفتن برای خود عکس نبوده بلکه برای سوژه بوده که هر کدوم خوشگلتر، رای بیشتر!
ولی انتظاری که داشتم از گروه داوری این بود که حداقل یک زحمتی (بخونید وظیفه) می کشیدن و عکس هارو نقد میکردن و ایرادات و برتری های عکس ها رو میگفتن. بابا یکم بحث کنید و نقد کنید تا یک چیزی یاد بگیریم. هرچند که میبینم دوستان خیلی درمورد کاراشون نقد پذیر نیستند ولی باید یکم دیدشون رو بازتر کنن و نظرات دیگران رو به دید مثبت ببینید البته اگه می خوان پیشرفت کنن.

و این نداشتن عکس برتر نشون میده که چقدر در ضمینه محتوا و دید عکاسی ضعیف هستیم و دنبالش هم نیستیم. نمونش هم در معدود بحث هایی هم که در مورد عکس ها صورت میگیره می تونید ببینید که اکثرا بدنبال بحث های تکنیکی (مثل اگزیف) هستیم.

sara_program
16-11-2013, 22:34
به نظر من بهتره که یک تایپیک ایجاد بشه و به ترتیب تمام عکسها به ترتیب داخلش قرار بگیره. مثلا هر 24 ساعت یک عکس. و بقیه راجع بهش نقد انجام بدند. منظورم اینه که نقد هر عکسی زمان ببره. که هم نقد کردن رو یاد بگیریم . هم عکس گرفتن رو بهتر یاد بگیرم.

عکس برتر هم این دوره نباشه به جایی بر نمی خوره اگه در عوض یکم چیز یاد بگیریم. بنده به شخصه تمام 4 عکسم در مرحله مقدماتی رد شد:n02: ولی درعوض یادگرفتم توی عکسام ، فانتزی بودن رو کنار بذارم و طبیعی تر باشم

یا حق

Переклад не
16-11-2013, 23:31
من به شخصه موافقم با احداث تاپیکی در مورد نقد عکسهای کاربران
دیگه انجمن به مرحله ای رسیده که نقد باید انجام بشه
حتی کاربران عزیز تاپیکی در مورد آموزش نقد عکس رو ایجاد کردن و اونجا نقد خوب رو آموزش دادن.به نظر میاد منبع خوبی هست برای پشتوانه قرار دادن نقد های کاربران

ursamajor
17-11-2013, 00:01
من به شخصه موافقم با احداث تاپیکی در مورد نقد عکسهای کاربران
دیگه انجمن به مرحله ای رسیده که نقد باید انجام بشه

اگه تاپیکی ایجاد بشه برای نقد عکس ها مشکلی که بوجود میاد اینه که بدلیل تهداد زیاد عکس ها نقد ها خیلی قاطی پاطی میشه و سردرگمی ایجاد میکنه.
من پیشنهاد میکنم کاربرایی که عکس زیاد میزارن هرکدوم برای خودشون تاپیک مخصوصی داشته باشن. نه از این تاپیک ها که طرف همه جور عکسی میزاره داخلش و یک جور آلبوم خاطرات هست، بلکه همون عکس هایی که می خوان در تاپیک " عکسهایی که گرفتیم" بزارن رو اونجا قرار بدن. اینجوری هم نقد ها پیوسته تر میشه و هم اینکه صاحب تاپیک میتونه اون رو مدیریت کنه. از اون طرف هم برای انتخاب عکس های منتخب هفته مدیران از بین این تاپیک ها انتخاب کنن.
درواقع تاپیک عکسهایی که گرفتیم به مثلا 10 تاپیک داره تقسیم میشه.

Переклад не
17-11-2013, 00:20
اگه مثله گالری اختصاصی برای هر مورد تاپیک جداگانه ی نقد ایجاد بشه هرج مرج میشه که قبلا تجربه شد.اما اگه تو همون تاپیک عکسهای کاربران برای هر عکس نقدی گذاشته بشه خوبه و من یکی که موافقم
برای این موضوع باید تو گروه عکاسی بحث کنیم . نظر تیم مدیریت هم باید اعلام بشه

ursamajor
17-11-2013, 01:51
پس این چند پست آخری رو کات کنید ببرید اونطرف تا اونجا ادامه بدیم.
من که هرکاری کردم نشد اونجا کپی کنم!