PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل بالا رفتن % cpu useg

armin_gera
18-10-2013, 17:24
سلام به همگی
مشخصات سیتمم اینه و حدود 4 ماهه خریدمش نو ا
motherboard: giaga z77 u3dx
cpu:i3 3.3
vga:asus 640 gt 2gb
ram:4gb 1600 giel
HDD:1Tb sata 3 6Gb/s

من یه مدتیه cpuم زیاد استفاده میشه دلیلشم نمیدونم از تسک منیجر نگاه میکنم هیچی نیست پروسس ها نهایت 1% میشن ولی گجت cpu رو دسکتاپ 5% میزنه
دمای cpuم هم چند مدته بیشتر شده و فن با سرعت میچرخه
چند تا نرمافزار برا مونیتورنگ cpu useg و دما زدم
دیشب داشتم آنلاین most wanted بازی میکردم دیدم دما تا 53 درجه رفته و cpu رو 60% فیکسه یه کم به بازی ادامه دادم سیستم رستارت شد گرافیکمم گرم میکنه , تا خاست بیاد بالا باز رستارت شد چند بار رستارت شد ترسیدم از پشت خاموشش کردم :n28:
قبلنا دماها حتی وقتی most wanted 2 با گرافیک بالا بازی میکردم دما ها اصلا بالا نمیومدن خیلی راحت سیستم کار میکرد حالا با most wanted 1 که گرافیک 256 میخواد اینجوری میشه تو حالت معمولیم cpu 5 و 10 نشون میده

کمک کنید لطفا :n28:

EXTREME
18-10-2013, 17:32
دمای 53 درجه سی پی یو دمایی نیست که باعث ریست شدن سیستم بشه
دمای گرافیک در حالت عادی و لود کاری چند است میتونید با نرم افزار furmark تست کنید این موضوع رو
بالا بودن cpu usage یا به خاطر ویروس است یا نرم افزارهای باز زیاد است که باید پروسس های اضافرو ببنیدید یا به خاطر بعضی نرم افزارهاست و خرابی ویندوز
میتونه مشکل از بازی باشه
در حالت offline هم بازی میکنید مشکلی دارین یا فقط در زمان online اینطوری میشه اگه فقط در زمان آنلاین بشه میتونه از ایترنت و ... هم باشه

armin_gera
18-10-2013, 21:35
دمای 53 درجه سی پی یو دمایی نیست که باعث ریست شدن سیستم بشه
دمای گرافیک در حالت عادی و لود کاری چند است میتونید با نرم افزار furmark تست کنید این موضوع رو
بالا بودن cpu usage یا به خاطر ویروس است یا نرم افزارهای باز زیاد است که باید پروسس های اضافرو ببنیدید یا به خاطر بعضی نرم افزارهاست و خرابی ویندوز
میتونه مشکل از بازی باشه
در حالت offline هم بازی میکنید مشکلی دارین یا فقط در زمان online اینطوری میشه اگه فقط در زمان آنلاین بشه میتونه از ایترنت و ... هم باشه

دمای vga الان که کاری باهاش ندارم 36 هست ولی قبلا 32 بود به زور به 35 میرسید تو گیما, ولی الان تو گیم به 41 میرسه!!
cpu هم الان 36 هست که قبلنا 32 اینا بود بعضا 34 ولی الان تو گیم تا 53 میره! قبلنا تحت فشارشم میزاشتم نهایت میشد 40
الان که دارم مینویسم یه هو دور فن میره بالا فن ورر میکنه بعد یه هو دور فن میاد پایین بعد دوباره یه کم دیگه میره بالا کلا متناوبه!
ویندوز رو تازه عوض کردم یه ویندوز جدید خریدم اونو ریختم رو کامپیوتر
انتی ویروس نود 32 دارم و والا نمیدونم
تو زمان انلاین که شدید میره بالا دما و...
الان در حالت عادی چک میکنم ببینم چی میشه

EXTREME
18-10-2013, 21:41
یکی از عوامل نوسان نگهانی دما و زیاد و کم شدن دور فن خمیر سی پی یو است باید یک خمیر خوب به سی پی یو بزنید فن و کل سیستم هم خاک گیری کنید و فن رو چک کنید سالم باشه و پایه اش محکم باشه تهویه کیس رو هم بررسی کنید

armin_gera
18-10-2013, 21:46
یکی از عوامل نوسان نگهانی دما و زیاد و کم شدن دور فن خمیر سی پی یو است باید یک خمیر خوب به سی پی یو بزنید فن و کل سیستم هم خاک گیری کنید و فن رو چک کنید سالم باشه و پایه اش محکم باشه تهویه کیس رو هم بررسی کنید

والا سیستم جدیده 4 ماه نمیشه گرفتمش خاک نداره
اخه جالبه vga هم با cpu داغ میکنه!

من مشخصات بالا رو الان تست کردم
تو گیم 5 دقیقه بازی کردم
vga 48 و cpu 55 درجه
از یه ماه پیش این مشکل شروع شده قبل اون اصلا گرم نمیکرد

از ویندوزم که نصب شد درایور هارو زدم بک آپ گرفتم, به نظرتون بزنم رستور شه ویندوز جدید شه ؟

T_rex
19-10-2013, 02:53

تو گیم 5 دقیقه بازی کردم
vga 48 و cpu 55 درجه

از ویندوزم که نصب شد درایور هارو زدم بک آپ گرفتم, به نظرتون بزنم رستور شه ویندوز جدید شه ؟

دمای cpu و مخصوصا کارت گرافیک نرماله نباید توی همچین دمایی سیستم ریست بشه:n13:

amir200812
19-10-2013, 11:07

تو گیم 5 دقیقه بازی کردم
vga 48 و cpu 55 درجه

دمای گرافیک 48 هست؟:n08::n08::n08:
بعد تو نگران گرم شدن هستی؟:n08::n08::n08:

پس گرافیک منو ندیدی، تو بازی هایی مثل MOST WANTED تا 72 3 بالا میره!(قبلا تا 80 بالا میرفت که با تقویت تهویه کیس(با 4 تا فن 12cm و 2 تا فن 14 سانتی دور بالا و1 فن 20 سانتی حالا شده 72)

*گرافیکم GTX 650ti Boost هست.

پردازنده هم که i7-3770 هست، اگه توربو روشن باشه تا 70 72 بالا میرفت که با بستن توربو حالا تا 65 بالا میره!
تازه از فن غیر استوک و قویتر استفاده میکنم...

در کل دمای 50 60 حتی 70 نه برای پردازنده و مخصوصا برای گرافیک مشکل ساز نیست و نمیتونه دلیل ریست شدن باشه!

یک سوال: IDM هم داری؟ وقتی لود پردازنده بالا میره، چک کن ببین IDM چقدر از پردازنده رو اشغال کرده؟
چون قبلا با پردازنده i3 و آنتی ویروس نود 32 و IDM من این مشکل رو داشتم که بعضی وقت ها IDM یکی یکی هسته ها رو اشغال میکرد!
مثلا 2 تا از 4 هسته مجازی پردازنده بصورت 100% لود میشد و بمرور که سیستم روشم میموند هسته های بعدی رو هم اشغال میکرد!

البته احتمال زیاد یا مشکل از بازی هست، یا سیستم ویروسی هست!(نود 32 رو بروز کردی؟ البته کلا نود ضعیف هست!)

armin_gera
19-10-2013, 12:36
دمای گرافیک 48 هست؟:n08::n08::n08:
بعد تو نگران گرم شدن هستی؟:n08::n08::n08:

پس گرافیک منو ندیدی، تو بازی هایی مثل MOST WANTED تا 72 3 بالا میره!(قبلا تا 80 بالا میرفت که با تقویت تهویه کیس(با 4 تا فن 12cm و 2 تا فن 14 سانتی دور بالا و1 فن 20 سانتی حالا شده 72)

*گرافیکم GTX 650ti Boost هست.

پردازنده هم که i7-3770 هست، اگه توربو روشن باشه تا 70 72 بالا میرفت که با بستن توربو حالا تا 65 بالا میره!
تازه از فن غیر استوک و قویتر استفاده میکنم...

در کل دمای 50 60 حتی 70 نه برای پردازنده و مخصوصا برای گرافیک مشکل ساز نیست و نمیتونه دلیل ریست شدن باشه!

یک سوال: IDM هم داری؟ وقتی لود پردازنده بالا میره، چک کن ببین IDM چقدر از پردازنده رو اشغال کرده؟
چون قبلا با پردازنده i3 و آنتی ویروس نود 32 و IDM من این مشکل رو داشتم که بعضی وقت ها IDM یکی یکی هسته ها رو اشغال میکرد!
مثلا 2 تا از 4 هسته مجازی پردازنده بصورت 100% لود میشد و بمرور که سیستم روشم میموند هسته های بعدی رو هم اشغال میکرد!

البته احتمال زیاد یا مشکل از بازی هست، یا سیستم ویروسی هست!(نود 32 رو بروز کردی؟ البته کلا نود ضعیف هست!)
ماشلاه چه قه قهی زدی خو 48 ه دیگه :n02: :n02:

مشکلم با درجه نیست مشکل اینجاست که تا چند هفته پیش سیتم تحت فشار شدید میزاشتم به این دما میرسید ولی الان با یه گیم ساده دماش میره بالا و دمای تو حالت معمولی هم بیشتر شده, موشکول اینجاست :n18:

با اون همه فن صدای فنا اذیتت نمیکنه؟ منسیستم قبلیم اینجوری فن داشت صدای توربین میداد!

اره idm دارم , اوکی چک میکنم
والا بازی تا چند مدت پیش مشکلی نداشت خیلی سبک بود
اره به روزه
دیروز زدم ویندوز تازه شد بازم cpu از 4 درصد پایین تر نمیاد
الان میزنم کلا اسکن کنه

EXTREME
19-10-2013, 12:50

مشکلم با درجه نیست مشکل اینجاست که تا چند هفته پیش سیتم تحت فشار شدید میزاشتم به این دما میرسید ولی الان با یه گیم ساده دماش میره بالا و دمای تو حالت معمولی هم بیشتر شده, موشکول اینجاست :n18:

با اون همه فن صدای فنا اذیتت نمیکنه؟ منسیستم قبلیم اینجوری فن داشت صدای توربین میداد!

اره به روزه
الان میزنم کلا اسکن کنه

من بهتون گفتم برای اون نوسان دما چیکار کنید
سی پی یو هم فعالیتش در حالت عادی 4 درصد باشه خوبه اینقدر حساسیت نشون ندید چون مشکلی نیست

amir200812
19-10-2013, 13:10

اره به روزه
الان میزنم کلا اسکن کنه

1: برای اون 4% زیاد حساس نباش!
پردازنده لپتاپ منم i3 هست! بین 6 تا 10 درصد در حالت عادی در نوسانه...

2:به مرور زمان قطعات خاک میگیرن، همین خودش باعث کاهش قدرت خنک کنندگی میشه!(حتی گذشت 2 هفته هم تاثیر زیادی داره)

3: نرم افزار MSI After burner رو نصب کن و پروفایل برای تعریف کن که مثلا از 45 بالاتر رفت دور فن رو بالا ببره!

4:ببینم، سیستم گرمایشی خونه رو روشن کردید؟(تو شهر ما چند روزه هوا خلی سرد شده!)
ممکنه اونم تاثیر داشته باشه...

5:اگه برای فن ها هر کدوم 40 تومن بدی تا فن های با هیدرو بولبرینگی و طراحی حرفه ای تیغه فن،بگیری، صدای زیادی ازش پخش نمیشه:n05: