PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلی عجیب در ویندوز 7

3274
17-10-2013, 22:13
من دیروز ویندوز 7 لپتاپ رو بعد از مدتها پاک کرده و دوباره نصب کردم اما در کمال تعجب ساعتی بعدش متوجه شدم درایو بلوری توی مای کامپیوتر نیست و توی دیوایس منیجر هم بصورت ناشناخته درامده.چنین چیزی رو توی ویندوز قبلش ندیده بودم
هر ترفندی برای نصب درایورش زدم نشد.ویندوز رو دوباره نصب کردم و این بار هم بعد از 14 ساعت که دارم برنامه ها و نرم افزارها رو نصب میکنم یهو دیدم دوباره همون قضیه شده + دو تا درایو مجازی هم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درایوهای مجازی مربوط به virtual drive 12 و Deamon tools رو پاک کردم افاقه نکرد
خود درایو مشکل سخت افزاری نداره و توی ویندوز xp که کنارش نصبه درست کار میکنه فقط قضیه توی ویندوز هفت مشکل ساز شده
Uninstall و نصب دوبارش بی فایدست و بهمین صورت میاد

ehsan102
17-10-2013, 22:48
چه مشکل عجیبی :(

مشخصات دقیق درایو بلوری رو میتونید بگید ؟

همینطور لپتاپ

ویندوز 7 نسخه 32 یا 64 ؟

3274
18-10-2013, 06:59
بعنوان یک حدس فکر کنم اشکال از ناسازگاری نسخه ی ویندوز sp1 شرکت پرنیان با لپتاپ من باشه.تا حالا روی چندین سیستم لپتاپ و رومیزی دیگه همین نسخه رو نصب کرده بودم کاملا بدون اشکال کار کردندویندوز قبلش نسخه ی غیر sp1 همین شرکت بود که بخوبی برای مدت طولانی بدون مشکل کار کرده یود.بنظرم دوباره همون رو در یک فرصت دیگه باید نصب کنم ببینم چطور میشه
وین x64 Ultimate . بک آپ ویندوز اصلش رو هم دارم که x64 home هست.

vissoto
18-10-2013, 08:59
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

3274
18-10-2013, 11:53
اصلا ربطی به درایور نداره دوست عزیز.قطعه شناسایی شده هست و اسم کاملش توی پراپرتیز نوشته شده.وگرنه از این برنامه های درایور پک و درایور مجیک برای قطعات Unknown خودم یک عالمه دارم
اصولا درایو دی وی دی بطور پلاگ اند پلی توسط سیستم عامل شناسایی میشه حتی اگر ویندوز 98 باشه!
این مشکل عمیق تر ان حرفهاست و اشکال از کرنل os هست

ehsan102
18-10-2013, 12:07
اصلا ربطی به درایور نداره دوست عزیز.قطعه شناسایی شده هست و اسم کاملش توی پراپرتیز نوشته شده.وگرنه از این برنامه های درایور پک و درایور مجیک برای قطعات Unknown خودم یک عالمه دارم
اصولا درایو دی وی دی بطور پلاگ اند پلی توسط سیستم عامل شناسایی میشه حتی اگر ویندوز 98 باشه!
این مشکل عمیق تر ان حرفهاست و اشکال از کرنل os هست

شما خودت یک ویندوز دانلود کنی بهتر از این شرکتی هاست که کلی رووش دستکاری کردن

یک ultimate X64 دانلود کن آخرین نسخه

3274
18-10-2013, 12:23
آره اینم که شما گفتی بد نیست و شاید یاد از جوونی ها کنم و DVD ویندوز رو بذارم دانلود بشه ولی حس و حالش نیست.
شرکت پرنیان همه ی برنامه ها و ویندوزهاش عالی هستند و با هیچ دستکاری و همیشه به دیگران توصیه کردم از نسخه های این شرکت تهیه کنند ضمن اینکه همونطور که گفتم روی دستگاههای متعددی قبلا نصب کردم و عالی داره کار میکنه
اصلا شاید نصب Virtual Drive باعث این قضیه شده باشه.پریروز هم که این برنامه رو نصب کردم مدتی بعدش دیدم این مشکل پیش اومده و ناچار شدم ویندوز رو دوباره بنصبم

vissoto
18-10-2013, 21:18
از چه برنامه ای برای درایو مجازی استفاده میکنید؟

3274
19-10-2013, 08:37
اسمش Virtual Drive از شرکت FarStone . این باسابقه ترین برنامه ی ایمیج سازیه
البته مرتبط کردن مشکل به نصب این برنامه صرفا یک حدس هست.به دو دلیل
1.الان هر دو برنامه ی ایمیج سازی که قبلا اسم بردم رو پاک کردم و همچنان مشکل حل نشده
2.در ویندوز قدیمیش که در اصل نسخه ی قبل از sp1 از همین شرکت بود و البته تدریجا همه ی آپدیت هایی که می آمد رو نصب کرده بودم تا خودش شده بود sp1 ، همین Virtual Drive و Deamon Tools هر دو رو از ابتدا روی اون نصب کرده بودم و در مدت طولانی نصب اون ویندوز که خیلی هم پایدار بود این مشکل اصلا مشاهده نشده بود
خلاصه سانحه ی عجیبیه برای خودش:n23:

vissoto
19-10-2013, 08:57
به نظر شخصی اینجانب پس از نصب ویندوز با اخرین سرویس پک دیگر اپدیت نمودن ویندوز کار بیهوده است!!!!و باید علاوه بر خاموش نمودن اپدیت خودکار از اپدیت دستی هم خودداری کرد!
در هر صورت با توجه یه سرعت خوب کامپیوتر شما یک win7 دیگه نصب کنید(از شرکتی دیگر) ببینیم چی میشه!! من به deamonمشکوکم!!ابتدا 32بیت نصب کنید!:n02:

3274
19-10-2013, 09:09
عجیبه
چند لحظه قبل فقط برای اینکه ببینم این Virtual Drive Pro مربوط به کدوم شرکته،فایل ستاپ اون رو اجرا کردم و گذاشتم تا حدودا یک سوم مراحلش رو طی کنه و درست قبل از رفتن به مرحله ی اصلی و ساختن درایوهای مجازی روی دکمه ی کنسل برنامه کلیک کردم
حالا می بینم که درایو DVD دوباره ظاهر شده و بدرستی کار میکنه!
جالبه نه؟!!:n04:

سریع Restore Point قبلی رو پاک کرده و یکی جدید ساختم.
باید ببینم بعد از ریستارت هم پسر خوبی می مونه یا نه

vissoto
19-10-2013, 09:38
اره جالبه!اصرار شما برای استفاده از نرم افزارهای خاصی برای درایو مجازی با توجه به تعدد این نرم افزارها(که بعضی از انها از مورد شما قدرتمندترند) موجب غیب شدن بلوری شما خواهد شد!!!:n02: