PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل هنگام نصب ویندوز ایکس پی

kahgeli
18-08-2006, 13:04
]سلام .
وقتی که من می خوام ویندوز ایکس پی رو نصب کنم ،تا اونجایی که مربوط به (اینستال دیوایس) هست پیش میره ، حدود 34 دقیقه مونده تا اینستال تموم بشه . اما وسطای اینستال دیوایس ، یهو یه صفحه آبی میاد که دیگه هیچ کاریش نمیشه کرد و دیگه نمی تونم ویندوز ایکس پی رو نصب کنم .
کسی اطلاع داره این بخاطر پی هست و باید چه کار کنم .
من کامپیوتر رو 6 ماه پیش آپدیت کردم . ولی فقط ویندوز 2000 رو می تونم روش نصب کنم :sad: [/FONT] [/SIZE] [/SIZE]

shahedi
20-08-2006, 00:00
پيام چيست؟ويندوز اكس پي چه ورژني است؟

kahgeli
20-08-2006, 00:56
سلام شاهدی / ممنون از جوابت.
یه صفحه ی کاملا آبی هست که میگه اگر جدیدا نرم افزار یا سخت افزاری رو نصب کردین اونو غیر فعال کنین .یکی از دوستام می گفت شاید مشکل از رمت باشه . وقتی من کامپیوتر رو از شرکتی که خریدم ، تحویل گرفتم ، روش ویندوز ایکس پی بود ولی بعد از یه مدت خواستم فرمت هارد رو از فت بکنم ان تی اف اس . این کار رو کردم . ولی دیگه هیج وقت ایکس پی نصب نشد . با بر گردوندن به فت هم نشد . اما ویندوز 2000و لانگهورن روش نصب میشه .
راستی ورژن وندوز هم سرویس پک 2 هست

Naeim
20-08-2006, 01:51
Bios رو آپدیت کن احتمالا درست میشه

shahedi
20-08-2006, 21:33
سلام
تمام سخت افزارهاي غير لازم را غير فعال كن و رابط را قطع كن مدل بايوس را هم با همين مي تواني ببيني سي دي ويندوزت را عوض كردي ؟اگر مي تواني عين متن انگليسي را بنويسي خيلي خوب است پنتيوم چندي؟
برنامه تست رم و ساير قطعات در انجمن سخت افزار هست . يك برنامه براي بايوس هم هست فكر مي كنم مشكل از disk chaheباشد به بايوس رفته و وضعيت cpu internal cacheرا ببينيد

Mohammad Modarresi
20-08-2006, 21:58
ربطي به اين چيزا نداره رم رو عوض كن اگه نشد مشكل از هارد كه قابل حل شدنه

gladiator.shiraz
21-08-2006, 12:26
سلام عزيزم
بيوس رو اپديت كن درست ميشه

shahedi
21-08-2006, 18:41
آن قسمت كه گفتم غير فعال كردي

kahgeli
21-08-2006, 19:16
shahedi,gladiator,mohamad,naim
از همتون ممنونم . شاهد اول می خوام سی دی رو عوض کنم . واسه همین دنبال یه سی دی خوب بودم.احتمالا مدیا سنتر
فردا می گیرم و همون کار رو می کنم .
اگر نشد دنبال بایوس هستم . اما محمد و گلادیاتور من آپدیت بایوس بلد نیستم . از کجا یاد بگیرم .
من نرم افزار چک رم و هارد رو چک کردم که هر دو تاش درسته .
شاهد کامپوتر من 4 هست .
راستی فکر کنم منو و محمد و گلادیاتور هم شهری هم هستیم...

khatat
21-08-2006, 22:03
منم یه مدت این مشکل برام پیش اومد (پدرم رو در آورد) بعد اومدم 98 نصب کردم و اون درایوی رو که می خواستم ایکس پی نصب کنم رو هم فرمت کردم بعد از داخل 98 ایکس پی رو نصب کردم درست شد حالا شما هم می خوای درایوت رو فرمت کن شاید حل بشه آخه واسه من که حل شد !!!!

mehdi_ok1
21-08-2006, 22:50
هاردم ساتا هست وقتی میخوام ویندوز بریزم درخواست شناساندن هارد ساتا میکند اگه هارد ساتا را به سیستم بشناسم باید fdisk کنم که تمام اطلاعاتم میپره چه کار کنم؟

kahgeli
22-08-2006, 11:50
من بایوس رو آپدیت کردم ، ولی مشکل حل نشد ...

masoud_35_teh
22-08-2006, 12:43
دوست عزیزاگر میخوای مشکلت حل بشه این کارهایی که میگم یکی یکی انجام بده .
1-اول بعد از چند بار ریست کردن دمای سی پی یو رو چک کن بالا نباشه اگر درست بود که ادامه بده
2 - اگر کارت پی سی ای داری بردار مثل مودم و رم رو بردار یه رم دیگه بزار وویندوز رو بریز اگر درست شد مشکل یااز کارت پی سی ایه یااز رمه واگر درست نشد ادامه بده (البته فکر نکن چون رم رو با رم تسترامتحان کردی سالمه ،حتما عوضش کن )
3 - برنامه maxblast رو بگیر وهاردتو پارتیشن بندی کن(اگر هاردت مکستوره) ودوباره ویندوز بریز(بهتره سرویس پک 2 باشه) البته با اون رم که عوض کردی و میدونی سالمه ،چون ممکنه مشکل فقط از رم نباشه چون بارها اتفاق افتاده .
4-اگر با این کارها مشکل حل نشد که من بعید میدونم مطمئن باش که از مادر بردته وحتما ببر بده گارانتی .

kahgeli
22-08-2006, 19:44
مسعود جان واقعا متشکرم از نظرت .
حتما این کار ها رو می کنم و جوابو اینجا می نویسم .

shahedi
23-08-2006, 00:50
سلام
ابتدا بگم حتما مديا سنترها را بعد از نصب بايد اورجينال كرد چون آپديت ها را در صورت اصل نبودن انجام نمي دهد شايد با روش هايي مثل دستكاري رجستري و نرم افزار ها بتوان مدتي ويندوز را اورجينال كرد اما احتمالا هميشگي نيست نظر من اينه كه مديا سنتر نصب نكني (فقط نظرم را بيان نمودم)
اما درمورد اپديت بايوس شما بايد ببيني بايوست چه مدلي هست راه هاي مختلفي هم داره راحت ترينش نرم افزار cpu-z كه مدل بايوس را نشان مي ده البته به مادربرد هم بستگي داره اگه نياز داشتي بگو كامل برات توضيح بدم اما مختصر به وب سايت بايوس رفته مدلش را انتخاب و دانلود مي كني و روي فلاپي مي ريزي و نصب مي كني
موفق باشي نتيجه را بنويس اگه هم كار ضروري داشتي پيام خصوصي بده

AK1
23-08-2006, 01:03
سلام
ابتدا بگم حتما مديا سنترها را بعد از نصب بايد اورجينال كرد چون آپديت ها را در صورت اصل نبودن انجام نمي دهد شايد با روش هايي مثل دستكاري رجستري و نرم افزار ها بتوان مدتي ويندوز را اورجينال كرد اما احتمالا هميشگي نيست نظر من اينه كه مديا سنتر نصب نكني (فقط نظرم را بيان نمودم)
اما درمورد اپديت بايوس شما بايد ببيني بايوست چه مدلي هست راه هاي مختلفي هم داره راحت ترينش نرم افزار cpu-zالبته به مادربرد هم بستگي داره اگه نياز داشتي بگو كامل برات توضيح بدم اما مختصر به وب سايت بايوس رفته مدلش را انتخاب و دانلود مي كني و روي فلاپي مي ريزي و نصب مي كني
موفق باشي نتيجه را بنويس اگه هم كار ضروري داشتي پيام خصوصي بده

عزيزم مي شه اين قسمت رو توضيح بدي چطور با اين نرمافزار بايوس رو اپ ديت كنيم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shahedi
23-08-2006, 15:47
مدل بايوس مد نظرم بود ببخشيد اگه بد بيان كردم

sorset
23-08-2006, 19:41
سلام
فکر میکنم علت این مشکل اینه که مثلاً یه ویندوز قدیمی تر در درایوی بعد از اون دراوی که ویندوز داره روش نصب میشه نصب شده
مثلاً ویندوز 98 در درایو دی نصب شده و شما Xp رو بر روی سی نصب میکنین
چون ویندوز ها رو هارد باید به ترتیب باشن

shahedi
25-08-2006, 14:49
درست شد؟ !!!!