PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انتخاب بین مهندسی پزشکی (بیومکانیک)، مهندسی اپتیک و لیزر، مهندسی شیمی، مهندسی برق (مخابرات) و مهندسی مواد (متالوژی صنعتی)

paranoid_android
15-10-2013, 12:41
سلام.
دانشگاه آزاد واحد تبریز در رشته های فوق بدون کنکور دانشجو میگیره..
میخواستم از حیث بازار کار، جذابیت رشته و آینده کاری و علمی اون چه در ایران و چه در کشورهای دیگه مقایسه ای انجام بدم..
به نظر شما کدوم به بقیه برتری داره؟ من شخصا مهندسی پزشکی - بیومکانیک رو انتخاب میکنم..
از دانشجویان این رشته ها کسی اینجا هست که با بنده همفکری کنه؟
من لیسانس مهندسی نرم افزار هستم، اما متاسفانه از وضعیت این رشته در بازار کار رضایت چندانی ندارم و با اینکه سنم هم بالا رفته، اما قصد دارم دوباره یکی از این رشته های فوق رو بخونم.. نظر شما در این مورد چیه؟

Atghia
15-10-2013, 13:37
با عرض پوزش بابت بی ربط بودن پستم به سوال شما ولی راستش نشد جلوی کنجکاویم رو بگیرم:n02:
عجب رشته های تاپی بدون کنکور دانشجو میگیرن!:n04:
ممنون میشم اگر کمی از شرایط پذیرش بگید :n06:

paranoid_android
15-10-2013, 14:36
با عرض پوزش بابت بی ربط بودن پستم به سوال شما ولی راستش نشد جلوی کنجکاویم رو بگیرم:n02:
عجب رشته های تاپی بدون کنکور دانشجو میگیرن!:n04:
ممنون میشم اگر کمی از شرایط پذیرش بگید :n06:
خواهش می کنم.
بله، از 31 شهریور دانشگاه آزاد تبریز هم تو یکسری از رشته های فنی مهندسی و رشته های دیگه بدون کنکور دانشجو میگیره.. والا شرایط خاصی نداره.. اوایل شرط معدل داشت، ولی اون رو هم برداشتن و گویا ثبت نام از طریق سایت azmoon.org و ارائه پرینت ثبت نام به دانشگاه به منزله ثبت نام در اون رشته محسوب میشه! برای مهندسی نرم افزار که یکی از دوستانم هیچ کاری نکرد.. فقط تو سایت ثبت نام کرد و رفت خود دانشگاه ثبت نام و انتخاب واحد کرد.. فکر میکنم الان هم در مرحله تکمیل ظرفیت باشه.. البته دانشگاه آزاد تبریز تو 2 تا گرایش مهندسی پزشکی یعنی بیوالکتریک و بیومکانیک دانشجو میگیره که فقط گرایش بیومکانیکش بدون کنکوره.

amin2000
15-10-2013, 15:14
این که عجیب نیست شنیدم دانشگاه هرمز بدون کنکور پزشکی ثبت نام میکنه ... فقط یه 80 تایی آب میخوره ...

paranoid_android
15-10-2013, 15:19
این که عجیب نیست شنیدم دانشگاه هرمز بدون کنکور پزشکی ثبت نام میکنه ... فقط یه 80 تایی آب میخوره ...
اون قضیه ش یکم فرق میکنه.. دانشگاه آزاد از نظر شهریه فرقی بین پذیرش با کنکور و بدون کنکور نمیذاره.

paranoid_android
15-10-2013, 20:43
بین دوستان کسی دانشجوی مهندسی پزشکی ترجیحا بیومکانیک هست؟ وضعیت بازار کار این رشته در ایران به چه صورت هست؟ فارغ التحصیلان این گرایش معمولا در کدوم بخش ها مشغول به کار میشن؟ ارزش داره 4 سال براش وقت بذاریم؟

paranoid_android
23-12-2013, 12:05
بین دوستان کسی دانشجو یا فارغ التحصیل رشته مهندسی پزشکی نیست؟
بازار کار این رشته به چه صورته؟ وضع اغلب رشته های فنی که اصلا خوب نیست!
تمرکز بنده روی گرایش بیومکانیک این رشته هستش، چون دانشگاه آزاد تبریز بدون آزمون دانشجو میگیره...